Şimdi Ara

Archos G9 model tabletler 2012 ilk çeyrekte Android Ice Cream Sandwich güncellemesi alacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
3.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Archos G9 model tabletler 2012 ilk çeyrekte Android Ice Cream Sandwich güncellemesi alacak

Google'ın resmi olarak kodlarını dağıttığı Ice Cream Sandwich güncellemesi için tablet firmaları hazırlıklarına başladı. Tüm tablet modellerinin tek bir versiyon altında toplanacak olması özellikle orta seviye tablet üreticileri için üst seviye üretim yapan firmalarla aradaki farkı kapatma avantajı sağlıyor. Bu bakımdan orta seviye tablet üreticileri de ICS sürümü için elini çabuk tutuyor.

Son iki yıldır orta ve giriş seviyesi tablet pazarında önemli bir başarı yakalayan Fransız Archos firması son olarak piyasaya sürdüğü Archos G9 serisi 80 ve 101 modellerine Ice Cream Sandwich güncellemesini 2012 ilk çeyrekte dağıtacağını duyurdu.

G9 serisi tabletler firmanın üst seviye donanım ile piyasaya sürdüğü modeller. ARM Cortex-A9 tabanlı 1GHz hızında TI OMAP 4460 işlemci, 512MB RAM, 8GB depolama, 32GB'a kadar microSD kart girişi, Android Gingerbread işletim sistemi gibi özellikler sunan G9 serisinin 80 versiyonu 8 inç 1024 x 768 çözünürlükte ekrana sahipken, 101 modeli 10.1 inç 1280 x 800 çözünürlükte ekrana sahip. 

Modellerin Turbo adı verilen 1.5GHz hızına yükseltilmiş versiyonları da 2012 yılında tüketiciyle buluşacak. Archos G9 80 modeli 849 TL'den ülkemizde de satışa sunuldu. Ayrıca Turkcell tarafından 175TL'ye satılan G9 3G Stick ile heryerden internete de bağlanılabiliyor.

Archos 2010'da 18 milyon tablet satarken 2011'de 63 milyon satış bekliyor. Pazar payı ise yüzde 26 olarak tahmin ediliyor.

• Su archos degerini kimse anlamadı 10 saat olmus haber gireli ilk yorum benden. Gerci ipad 2 lerin fiyat 1200 tl seviyelerine inince tercihler ona kayıyor
  • hastayım archosun ürünlerine, tamda alacaktım, ahlaksız fransızlar tasarıyı kabul etti... elveda archos...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.