- x
MASAÜSTÜ PC'DE EKRANDA GÖRÜNTÜ YOK.MONİTÖR,KABLO SAĞLAM.NE YAPMALIYIM?#çözüldü#
27 Cevap7747 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

86 Mesaj
12 Aralık 2011; 11:27:15 

evet arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi bi sorunum var .monitörü farklı pc de denedim çalışıyor.pek bu işlerden anlamam.kasay açıp baktığımda ekran kartının fanı çalışıyordu.Ama hep monitörde no-signal yazısı var. ne yapmam gerek bu durumda ?

ekleme: sorun çözüldü arkadaşlar . sonuç anakart yanmış onu değiştirdim.herkese teşşekkür ederim yardımları için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRDNeLL -- 19 Aralık 2011; 11:58:53 >

2398 Mesaj
12 Aralık 2011; 11:28:48 

Ramler iki taneyse birini çıkar öyle dene ramdan sorun olabilir anakart sorunu olabilir Psu sorunu bile olabilir.

Hergün vuruyom guru guru gubara - CeyhanPrensiGenco

86 Mesaj
12 Aralık 2011; 11:57:21 

quote:

Orijinalden alıntı: Arcatera

Ramler iki taneyse birini çıkar öyle dene ramdan sorun olabilir anakart sorunu olabilir Psu sorunu bile olabilir.

dediğini yaptım olmadı malesef. başka ne yapabilirim.

2398 Mesaj
12 Aralık 2011; 12:04:19 

Ekran kartını çıkart Anakartının VGA çıkışı varsa onu monitöre tak eğer çalışıyorsa ekran kartında sorun var demek.

668 Mesaj
12 Aralık 2011; 12:25:09 

quote:

Ekran kartını çıkart Anakartının VGA çıkışı varsa onu monitöre tak eğer çalışıyorsa ekran kartında sorun var demek.

2 ramde sorunlu olamaz mı

***************************************************Bir şeylerin bağımlısıyım bu TANRI'nın takdiri !/Trip-Hop:Acid jazz, hip hop ve breakbeat’in bir karışımı.
******************************************************************************************************************************XKışkırtıcı
***************************************************************************************************************************XTüy gibi hafif
***********************************************************************************************************XRuhunuzu karartacak kadar ağır
******************************************************************************************************************************XDuygusal
*********************************************************************************************************************************XDerin
Abstract Hip-Hop/Trip-Hop**********************************************************************************************XSeksi

86 Mesaj
12 Aralık 2011; 12:29:28 

quote:

denedim , birşey değişmedi malesef.

906 Mesaj
12 Aralık 2011; 12:37:06 

buyuk ihtimal ramlerin bozuk. su konuda benzer bir sorun yaşamıştım. http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#55449471

Asus P8H67-V / i5 2400 3.1 / 8gb Corsair 1600 XMS3 Dual / Zotac GTX 560 /1 TB WD 32/7200 Cavier Black / Cooler Master GX 650W / Asus MS238H 23 LED --- İphone 5 16 GB - İpad Air 32 GB

86 Mesaj
12 Aralık 2011; 12:43:51 

quote:

Orijinalden alıntı: neyseneya

buyuk ihtimal ramlerin bozuk. su konuda benzer bir sorun yaşamıştım. http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#55449471

tavsiyen için saol.benim kasa sıfır değil , dün çalışırken bugün çalışmıyor . artık ne olduysa anlamadım .

2398 Mesaj
12 Aralık 2011; 13:15:03 

Arkadaşdan falan bir ram bul tak dene bakalım . 2 modülün de arıza yapması pek sık karşılanılan bir durum değil.

613 Mesaj
12 Aralık 2011; 13:18:46 

Arkadaşım , bu gibi sorun ram lerin yerinden oynamasıyla olabiliyor. Ramleri denediğine göre , geriye güç kaynağı- ekran kartı ve en son anakart arızası akla gelmelidir . Tabi kablo bağlantılarında bir sorun ve gevşeme yoksa . Diğer bir sorunda bilgisayar işlemci fanının arızalanması , fanın tozlanması veya ayaklarından birinin gevşemesi bilgisayarın açılmamasına veya kısa süre açılıp tekrar kapanmasına neden oluyor. Bir başka bilgisayarda deneme imkanın varsa sırayla güç kaynağını -ekran kartını bir dene bakalım başka bilgisayarda sorunsuz açılıyor mu .

906 Mesaj
12 Aralık 2011; 13:37:22 

quote:

Orijinalden alıntı: LoRDNeLL

tavsiyen için saol.benim kasa sıfır değil , dün çalışırken bugün çalışmıyor . artık ne olduysa anlamadım .

rica ederim. sen yine de bi ram tak dene kardeşim. insanın hiç aklına gelmeyecek olaylar olabiliyor. bakarsın bozulmustur bi şey olmuştur.

ayrıca benım sıfır kasa almamın nedenı ramlerin bi anda bozulmasıydı. şansa yenı aldıgım ramler fabrika çıkışlı bozuk çıkınca anakart işlemci aldım onlar bozuk demek kı diye. yanı benım ramler de bi anda gitmişti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyseneya -- 12 Aralık 2011; 13:40:10 >

Asus P8H67-V / i5 2400 3.1 / 8gb Corsair 1600 XMS3 Dual / Zotac GTX 560 /1 TB WD 32/7200 Cavier Black / Cooler Master GX 650W / Asus MS238H 23 LED --- İphone 5 16 GB - İpad Air 32 GB

1 Mesaj
12 Aralık 2011; 14:16:03 

benim de bir sorum olacaktı.
Asus M51SN laptopum var.
Sabah bilgisayarı açtığımda fan yüksek devirle çalışmaya başladı ve ekrana görüntü gelmiyor.
Masaüstüne gidebiliyorum ama görüntü namına hiç bir şey yok.
Öncesinde hiç bir belirti yoktu , gayet iyi çalışıyordu.
Bir tavsiyesi olan var mı????

86 Mesaj
12 Aralık 2011; 22:34:29 

arkadaşlar son durumu açıklıyorum : ramleri başka pcde deneme şansım oldu.ve 2 si de çalışıyor. Geriye ekran kartı ile anakart kaldı galiba.

130 Mesaj
12 Aralık 2011; 23:29:22 

Farklı bir monitör bagladınız mı? eger farklı monitorde görüntü var ise f8 ile sistemi başlatın ve sistemi vga modunda başlatınız..ekran ayarlarını düzeltip sistemi kapatınız.. tekrar sorunlu monitörü baglayın ve sistemi çalıştırın.

940 Mesaj
12 Aralık 2011; 23:39:35 

Ekran kartını çıkarıp , anakarta giren kısmındaki bakır yolları bir silgi yardımı ile yavaşça sil sonra tekrar tak.Ayrıca monitör ile ekrankartı arasında bir çevirici kullanıyorsan onu değiştir başkası ile dene yada ekran kartı üzerinde birden fazla çıkış var ise monitörü oraya bağlama imkanın var ise bağla.Eğer bunları yaptıktan sonra boot esnasında windows tan önce görüntü alıyor isen sorun windows'ta olabilir.
Kolay gelsin.

Bu Kazığa Alış TÜRKİYE !

86 Mesaj
14 Aralık 2011; 11:44:48 

@hayrullah

farklı bir monitörde deneme şansım olmadı .en yakın zamanda denemeye çalışacağım. teşekkür ederim.

@nirvanha

evet bir çevirici kullanıyorum , yenisini alıp denedim ama işe yaramadı. ekran kartında 2 çıkış var 2 sinde de olmadı. teşekkür ederim yardımlarınız için.

ek olarak kasayı çalıştırdığımda hiç bip sesi gelmiyor buradan bir sonuç çıkarabilir miyiz bilmiyorum.

728 Mesaj
14 Aralık 2011; 11:55:53 

Sistemini yazar mısın? Belki PSU besleyemiyordur ya da PCI-Ex'ten yeterli güç alamıyordur.

Her türlü PC konfigürasyonları , bileşenleri, sunucular, iş istasyonları, notebooklar, netbooklar, ultrabooklar, tabletler, akıllı telefonlar ve yazılım lisansları (Windows, office ve diğer bütün yazılımlar) isminize/kurumunuza faturalı, uygun fiyata, garantili olarak temin edilir.
Bilgi İçin PM İle İletişime Geçebilirsiniz.

154 Mesaj
14 Aralık 2011; 11:56:05 

no signal yazısı kasadan ekrana veri gitmediğinde verilir. ram veya ekran kartı gibi hatalarda bu tür bi hata vermez. kasaya taktığın bol delikli delikleri mavi ekran kablosunu iyice abanarak takmanı çivilerini iyi sıkmanı öneririm...benimde başıma gelmişti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samez -- 14 Aralık 2011; 11:58:27 >

728 Mesaj
14 Aralık 2011; 13:45:47 

quote:

Orijinalden alıntı: samez

no signal yazısı kasadan ekrana veri gitmediğinde verilir. ram veya ekran kartı gibi hatalarda bu tür bi hata vermez. kasaya taktığın bol delikli delikleri mavi ekran kablosunu iyice abanarak takmanı çivilerini iyi sıkmanı öneririm...benimde başıma gelmişti...

GPU hasar görmüş ve görüntü akratarmıyorsa yine No Signal yazısı çıkar. Kendi kendine çelişmişsin gibi sanki galiba :/

Her türlü PC konfigürasyonları , bileşenleri, sunucular, iş istasyonları, notebooklar, netbooklar, ultrabooklar, tabletler, akıllı telefonlar ve yazılım lisansları (Windows, office ve diğer bütün yazılımlar) isminize/kurumunuza faturalı, uygun fiyata, garantili olarak temin edilir.

154 Mesaj
14 Aralık 2011; 13:54:47 

quote:

Orijinalden alıntı: BecHo-minaTor

GPU hasar görmüş ve görüntü akratarmıyorsa yine No Signal yazısı çıkar. Kendi kendine çelişmişsin gibi sanki galiba :/

gpu un o tam o bölgesinin hasar görüp pc nin bunu hiç takmayıp aynen çalışmaya devam edip ama ekrana görüntü yansıtma olasılığı %2 gibi bir oran olduğundan kablo kısmı, kasa çıkış noktası veya monitor kablo giriş noktasında sorun olma ihtimali daha yüksek...

728 Mesaj
14 Aralık 2011; 14:00:46 

quote:

Orijinalden alıntı: samez

gpu un o tam o bölgesinin hasar görüp pc nin bunu hiç takmayıp aynen çalışmaya devam edip ama ekrana görüntü yansıtma olasılığı %2 gibi bir oran olduğundan kablo kısmı, kasa çıkış noktası veya monitor kablo giriş noktasında sorun olma ihtimali daha yüksek...

%2??? Peki, öyle olsun...

86 Mesaj
14 Aralık 2011; 16:08:03 

quote:

Sistemini yazar mısın? Belki PSU besleyemiyordur ya da PCI-Ex'ten yeterli güç alamıyordur.

şuan mobildeyim ezbere yazamam ama öyle bi sorun olacağını zannetmiyorum . bilgisayarı toplattığım kişi böyle birşeyi atlayacak adam değil.benim şüpem anakarta kaydı .çünkü kabloyu direk anakarta bağladım ve çalışmadı ,ramler de sağlam .tabiki bu konularda pek bilgim yok ,yanlılabilirim.

Ekleme ; şuan aklıma geldi.bundan önce kasayı lcd monitörde kullanmıştım , şuan tüplü ekranda deniyorum .bununla ilgili sorun olma ihtimali var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LoRDNeLL -- 14 Aralık 2011; 16:23:07 >

728 Mesaj
14 Aralık 2011; 16:22:39 

quote:

Orijinalden alıntı: LoRDNeLL

şuan mobildeyim ezbere yazamam ama öyle bi sorun olacağını zannetmiyorum . bilgisayarı toplattığım kişi böyle birşeyi atlayacak adam değil.benim şüpem anakarta kaydı .çünkü kabloyu direk anakarta bağladım ve çalışmadı ,ramler de sağlam .tabiki bu konularda pek bilgim yok ,yanlılabilirim.

PSU arızalanmış olabilir. Onboard üzerinden denerken ekran kartını çıkarttınız mı?

86 Mesaj
14 Aralık 2011; 16:23:38 

quote:

PSU arızalanmış olabilir. Onboard üzerinden denerken ekran kartını çıkarttınız mı?

evet çıkartmıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

86 Mesaj
19 Aralık 2011; 12:03:02 

sorun çözüldü arkadaşlar . sonuç anakart yanmış onu değiştirdim.herkese teşşekkür ederim yardımları için.

36 Mesaj
13 Ağustos 2012; 11:19:52 

quote:

şey peki ben anakartın vga çıkışından görüntü alamıyorum bilgisayar çok tamirden geçti acaba bilgisayarcı o ayarı kapatıp ekran kartındanmı verecek şekilde yapmıştır

2398 Mesaj
13 Ağustos 2012; 20:02:08 

quote:

Orijinalden alıntı: polat103

şey peki ben anakartın vga çıkışından görüntü alamıyorum bilgisayar çok tamirden geçti acaba bilgisayarcı o ayarı kapatıp ekran kartındanmı verecek şekilde yapmıştır

aynen öyle ikisi arasındaki geçiş ise jumperlardan yapılıyor bildiğim kadarıyla

36 Mesaj
15 Ağustos 2012; 4:04:12 

arkadaşlar peki bana sadece çift çekirdek destekli anakart tavsiye edermisiniz ve bunada bir güzel hızı en yüksek 2 çekirdek işlemci

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » MASAÜSTÜ PC'DE EKRANDA GÖRÜNTÜ YOK.MONİTÖR,KABLO SAĞLAM.NE YAPMALIYIM?#çözüldü#
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.359