Şimdi Ara

Araştırmalar Android Honeycomb kullanımının yüzde 1’de kaldığını gösteriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araştırmalar Android Honeycomb kullanımının yüzde 1’de kaldığını gösteriyor

Google’ın geçtiğimiz Şubat ayında CES 2011 fuarında tanıttığı tabletlere yönelik Android işletim sistemi sürümü Honeycomb yaklaşık 1 yılı geride bırakmasına karşın son Android Market istatistiklerine göre 4.8 milyonluk bir satış rakamına ulaştı. Andy Rubin’in 30 milyon hedefinden oldukça uzakta kalan Honeycomb tabletler kullanım oranı olarak da yüzde 1 gibi bir oranda seyrediyor.

Mobil reklam ağı Chitika tarafından Android cihazlardaki reklam gösterimleri baz alınarak yapılan araştırmaya göre kullanım açısından Gingerbread sürümü yüzde 67 ile ilk sırada. Pek çok tablet markasının Gingerbread yüklü olarak piyasaya sürülmesinin bunda önemli bir payı var. 

Froyo yüklü cihazlar ise yüzde 28 ile ikinci sırada yer alırken Donut ve Cupcake sürümleri yüzde 2’şer dilimi paylaşıyor. Üst seviye tabletlerde bulunan Honeycomb sürümü ise sadece yüzde 1 gibi bir kullanım oranı elde edebiliyor.

Gingerbread ve Froyo sürümleri toplamda yüzde 95 kullanım oranına sahip oluyor. İki sürümün birbiri peşisıra gelmesi yüksek kullanım oranına sahip olmasına sebep oluyor.

Analistler Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünün yaygın kullanıma geçmesinden sonra tablet benimsenme oranlarının artmasını bekliyor. Çünkü şu anda mevcut sürüm farklılığı ortadan kalkacak ve tüm tabletler tek bir sürüm altında sayılacak.

• Hayırlısı..
  • eclair neden yok
  • 4.0 noktayı koyacak demedi demeyin :)
  • Fazla sevinmeyin fanboylar Apple son vuruşu iPad3 le yapacak ;))
  • kendi kendini update etse bunlar olmaz işte google'ın kulağını çok çınlattık ama fayda etmedi
  • ilk defa duyuyorum :) gene iyi kullanıcı sayısına ulaşmış.
  • ics beta larının kullanıcı sayısı bile daha fazladır
  • gerçekte patentleri kimin ihlal ettiği yavaş yavaş ortaya çıkıyor hakkınızla bomba patlatınca konuşun ifan'lar
  • Zaten honeycomb tabletler için hazırlanmış bir işletim sistemi değilmiydi sonra ice cream sandwich çıkmadımı honeycomb'un %1'de kalması çok normal değilmi zaten piyasadaki tabletlerin çoğuna ICS güncellemesi geldi diğerleri de 2,4 güncellemesi ile kullanılıyor honeycomb'un kullanılmayışının ne haber değeri olacakki anlamadım.

Google kendi kendini güncellesin diyen arkadaşlar bunu kendi donanim üreticinize söyleyin google'ın bunda bir sucu yok. Çünkü android işletim sistemi herkeste aynı olsada update edilecek şey romdur ve romlar her donanım üreticisinin kendi düzenlemesi gereken firmware düzenlemeleri içerir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz

Fazla sevinmeyin fanboylar Apple son vuruşu iPad3 le yapacak ;))

burada fanboylukla alakalı birşey göremedim ben, ama belli ki sen fanboy mu diyorsun ne diyorsun artık o duruma düşürmüssün kendini, istediğini al kullan güle güle, ipad3 le umarım bombayı patlatırlar da piyasa daha da kızışır, ama senin amacın rekabet değildi galiba.
  • honeycomb tegra2ye ozel olarak hazirlanci diye hatirliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AIainPROST

honeycomb tegra2ye ozel olarak hazirlanci diye hatirliyorum

Ozel degil tegra2 honeycomb un referans islemcisiydi sadece
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.