Şimdi Ara

Nokia mevcut telefonları için Symbian Belle güncellemesini 2012 başında sunacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
18.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

MeeGo işletim sistemini kullanan N9 modelini önümüzdeki günlerde ülkemizde piyasaya sürmesi beklenen Nokia, güncel Symbian modelleri için yazılım güncelleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Gelen bilgilere göre Nokia, 500, C6-01, C7, E7, N8, Oro, ve X7 modellerinden oluşan güncel Symbian ailesine, işletim sisteminin Belle isimli son sürümünü 2012 başında sunmuş olacak.

Şu an için en güncel Symbian güncellemesi olan Belle ile birlikte telefonlar, kilit ekranı bildirimleri, yeni bir görev çubuğu, daha görsel çoklu uygulama yeteneği ve daha yetenekli widget desteği kazanıyorlar. Aynı zamanda NFC özelliğine sahip olan telefonlar, Belle güncellemesi ile veri yollama ve tag okuma için daha fazla doğrudan yazılım entegrasyonuna sahip oluyorlar. 

Belle, Nokia'nın Symbian işletim sistemi için çıkardığı son güncelleme olmayacak ancak görünüşe bakılırsa Windows Phone tabanlı telefonlar öncesi yaygın kullanımdaki Symbian sürümü olarak kalacak gibi. Windows Phone üzerine yoğunlaşan Nokia'nın, Symbian cephesinde üst seviye telefon lansmanlarına devam etmesi beklenirken, özellikle N8'in yerine konumlandırılacağı düşünülen iddialı bir telefon hazırlığında olduğu sık sık dile getiriliyor. 

• ocakta yayınlasalar iyı olur yoksa satacam tel belleycem bellesinı nokının beklemekten gına geldi
  • Ben yükledim hehe N8 in yerine ne gelecek acaba ? Ben n9 yada lumia 800 sanıyordum ama demek değilmiş.N8 in yerine gelecek olan ne canavar olur kimbilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIMERIDER -- 12 Aralık 2011; 10:42:34 >
  • 5800 için de çıkartsınlar güncelleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal90 -- 12 Aralık 2011; 11:12:24 >
  • 5800 alanları iyi kazıkladılar valla (ben de dahil) bırak güncellemyi telefon mevcut halini zor çalıştırıyor bi gün artık kenarından dumanlar filan çıkıp patlayacak diye korkuyorum :) ovi deki uyumlu uygulamaları bile çalıştırmıyor doğru düzgün... ama nokia ya benden para çıkmaz artık :) umudum htc oldu şu wp7,5 türkçe destek verince çıkaracaklarmış ses kalitesini de arttırdılar fiyatı uygun olursa değiştiricem 5800 ı :)
  • Belle güncellemesinin gelmesini beklemeyin. tablet.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=51850506&p=1 adresine gidin sizinde son model belleniz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 12 Aralık 2011; 15:20:07 >
  • Harika bir cihaz, farklı bir işletim sistemi, bence orta sınıfın en iyi telefonu.
    İncelemesini görebilirsiniz :http://www.mobixir.com/?p=671
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Harika bir cihaz, farklı bir işletim sistemi, bence orta sınıfın en iyi telefonu.
    İncelemesini görebilirsiniz :http://www.mobixir.com/?p=671
    @ahmetdemirci
    Usta yanlış yönlendirme yapmayalım bu işlem sadece n8 için mazallah biri tutar bu dosyaları c6-01 flaslar sonra yanar aman ha!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uruno -- 12 Aralık 2011; 16:58:53 >
  • x6 nie yok başı kel mi onun :S
  • 2012 başları diyorlarsa marta sarkıtmazlar umarım..yoksa başları ibaresini 1. çeyrek olarak değiştirsinler..şeffaf olsunlar artık :)
  • x6 symbian 3 deil kardeşim. ben c7 me yükledim gerçekten güzel.
  • geçmiş olsun. iphone android aldı başını gitti, nokia bildiğim kadarıyla 15 20 yıldır tefon üreten bir firma. uzun yıllar 6630 kullandım ilk gelişmiş symbian işletim sistemi bana göre 6630 dur.

konuya gelince, bir kere bile yayınlanan firmwarelerde yeni arayüz görmedim.firmwareyide evimizde bir kaç yıldır yükleyebiliyoruz.

artık insanlar telefon işletim sisyemlerinde hataların düzeltilmesi ile birlikte yeni özelliklerde istiyorlar.

nokia ise bunu ilk uygulaması gereken ve ve en son olarak uygulayan firmadır.geçmiş olsun ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uruno

@ahmetdemirci
    Usta yanlış yönlendirme yapmayalım bu işlem sadece n8 için mazallah biri tutar bu dosyaları c6-01 flaslar sonra yanar aman ha!

C7 içinde dosyalar var ama ne hikmetse c6 01için çıkmadı
  • 2012'de çıkacak diyen Nokiacılar ve bunu bekleyenler gelsin, biz yükleyiverelim Belle'yi...

@mesutismail, bahsettiğin türden güncellemenin tam karşılığı Belle'dir. İncelemeni öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslında hala nokia 6630 u kullanıyorum.

bozulurmu diye çok bekledim 2005 kasımdan beri kullanıyordum bozulmayınca oğluma verdim .

samsung galaxy s2 yi de bu haziranda aldım. teknoloji harikası olsada 1metreden düşerse ne olacağını hayal bile etmek istemem :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

2012'de çıkacak diyen Nokiacılar ve bunu bekleyenler gelsin, biz yükleyiverelim Belle'yi...

@mesutismail, bahsettiğin türden güncellemenin tam karşılığı Belle'dir. İncelemeni öneririm.

Ben yüklettim arkadaşlar telefona değil belleye bakmak için yanıma geliyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutismail

aslında hala nokia 6630 u kullanıyorum.

bozulurmu diye çok bekledim 2005 kasımdan beri kullanıyordum bozulmayınca oğluma verdim .

samsung galaxy s2 yi de bu haziranda aldım. teknoloji harikası olsada 1metreden düşerse ne olacağını hayal bile etmek istemem :-)

Ben söyliyim; kırık bir ekran ve 410 TL'lik bir fatura :))
    Allah muhafaza gerçekten :)
  • kim nerse nesin bu c7 ve 701 in tasarımları çok güzel :)
  • Gelsin bakalım.2012 başı dedilerse ilkbahara anca çıkar bu güncelleme.
  • E6 içinde çıkacak mı bu işletim sistemi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.