Şimdi Ara

Samsung'un 2011 cep telefonu satışları 300 milyonu geçiyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Kısa bir süre önce dünyanın en çok akıllı telefon satan üreticisi olma unvanını kazanan Samsung, yaptığı yeni bir açıklamayla 2011 için 300 milyondan fazla cep telefonu sattığını duyurdu. Geçtiğimiz yılı 280 milyon adet cep telefonu satışı ile tamamlayan Samsung, özellikle üst seviye modellerin hızlı yükselişi sayesinde yıl sona ermeden önce geçen senenin satış rakamlarını geride bırakarak bu alandaki yükselişini sürdürmüş oldu.

Samsung'un bu yılki satış başarısında en büyük paylardan biri hiç şüphe yok ki Galaxy S II'nin öncülük ettiği yüksek performanslı akıllı telefon modellerinin başarısı. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz haftalarda, Galaxy S ve Galaxy S II'nin toplamda 30 milyondan fazla sattığını açıklamıştı. Yakın zamanda Galaxy Note modelini kullanıma sunan ve kısa süre içerisinde Android 4.0'lı Galaxy Nexus'u pek çok farklı ülkede kullanıcılarla buluşturması beklenen Samsung'un, önümüzdeki yıl için de 2011 benzeri strateji izlemesi bekleniyor.

Benzer strateji çerçevsinde sene başında üst seviye telefon olarak Galaxy S III'ü duyurması ve ürün gamını buna göre şekillendirmesi beklenen Samsung'un, Şubat ayında gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi'nde yeni modellerini tanıtması ve var olan cep telefonlarına ilişkin Android 4.0 yol haritasını detaylandırması da bekleniyor. Bu arada Samsung'un satışlarını arttırmasında Amerika pazarındaki çıkışı ve aynı pazarda güçlü rakiplerinden biri olan HTC'nin yaşadığı düşüşün de etkili olduğu ifade ediliyor. 

• amerikan pazarini alirsa daha onunde kimse duramaz.
  • 2012 de tulum cikarir samsung.
  • o deilde kızlar hoşmuş :)
  • maşallah maşallah
  • soldaki güzelmiş
  • Ömründe sanki hiç dişi görmemiş abazalar gibi yorumlar yapıyorlar. Biri sorunca da, "Abi ben Türkiye'nin en büyük PC donanım/teknoloji sitesi olan Donanım Haber'de takılıyorum." der bay abaza, pardon teknoloji hastası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 12 Aralık 2011; 17:14:18 >
  • S3den sona S2lere android 4.0 gelicek soru sormayın boşuna :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Ömründe sanki hiç dişi görmemiş abazalar gibi yorumlar yapıyorlar. Biri sorunca da, "Abi ben Türkiye'nin en büyük PC donanım/teknoloji sitesi olan Donanım Haber'de takılıyorum." der bay abaza, pardon teknoloji hastası.

doğru diosun aynısını zenginler tv de yapınca playboy oluyor fakir yapınca abaza
    bu göreceli işlerr tamameeennnnn duygusallll
  • Bizim işyerindeki şoför abi de şöyle demişti: Zengin yapar sosyete olur, fakir yapar o..... olur.
  • sadece hepsini nerde ne zaman yapacaginizi bilin yeter. yaptiginiz yanina kar kalir ustune beyfendi olursunuz. beyfendi adaminda erkek oldugu unutmayin.
  • Yani dünyada, ortalama 20 kişiden birine Samsung telefon satılmış. Diğer markaları da hesaba katarsak dünya nüfusunun 1/4'i ile 1/6'i arasında cihaz satışı gerçekleşmiş olabilir. İyi para dönüyor.

Not: Dünya nüfusu 6 milyar olarak düşünülmüştür. Verilen sayılar resmi değildir 'kendi tahminimdir'. Bu msj yoruma açıktır.
  • Sağlam makina yapan karşılığını alır
  • kazandığı paralardan tasarımını çaldığı diğer markalara da pay vermesi lazım gerçi adam gibi firma olsaydı tasarımı çalmazdı o yüzden hiç sanmıyorum..herkeste bir popüler aşkı olduğundan apple alamayan samsung alıyor nasılsa aynı tasarım hava atmak için birebir daha önceleri LG,HTC,nokia yı kopyalıyordu şimdi en popüler apple olduğu için doğal olarak üzerinde samsung yazan iphonelar ,ipadler üretiyor yada dokunmatik blackberry ler bence de çok başarılı samsung bu sahtekarlığı sürdürmek davalarla uğraşmak herkesin harcı değil anca çirkef,cingen aptal olanlar üste çıkıp yaptığını haklı çıkarabilir ne diyeyim insanların gözü görmüyorsa benim yapabileceğim bir şey yok ..Bu arada iphone umun şarjı bitti samsung şarj aleti olan var mı ?????????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 12 Aralık 2011; 22:48:56 >
  • Abi yanında o hatunları versinler o fiyata 3310 almaya razıyım taş mübarek taşşş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

kazandığı paralardan tasarımını çaldığı diğer markalara da pay vermesi lazım gerçi adam gibi firma olsaydı tasarımı çalmazdı o yüzden hiç sanmıyorum..herkeste bir popüler aşkı olduğundan apple alamayan samsung alıyor nasılsa aynı tasarım hava atmak için birebir daha önceleri LG,HTC,nokia yı kopyalıyordu şimdi en popüler apple olduğu için doğal olarak üzerinde samsung yazan iphonelar ,ipadler üretiyor yada dokunmatik blackberry ler bence de çok başarılı samsung bu sahtekarlığı sürdürmek davalarla uğraşmak herkesin harcı değil anca çirkef,cingen aptal olanlar üste çıkıp yaptığını haklı çıkarabilir ne diyeyim insanların gözü görmüyorsa benim yapabileceğim bir şey yok ..Bu arada iphone umun şarjı bitti samsung şarj aleti olan var mı ?????????

bu yazdiklariniz sadece basit bi marka fanatiziminden oteye gidemiyor ne yazikki. ne demek apple alamiyorum bari samsung alayim :)
    bi bilgisayar muhendisi olarak hicbi zaman sevemedim ben acikcasi apple urunlerini, tonlarca neden yazip konuyu uzatmak istemiyorum ama teknoloji gurusu olanlarin bu isin mutfagini bilenlerin cogununda fikri aynidir.
    fakat ozellik/performanstan cok gorunum/mimari kaba tabirle hava atma istegi olan teknolojiye biraz mesafeli olan kisilerin tercihi olmustur genelde iphone ve apple urunleri.

ben samsung kullaniyorum ama esime istedigi icin iphone aldim en basit ornegi birde bu acilan patent davalarinin tamami amerikada rededildi, avrupada kabul edilenlerde tamamen politik ve ekonomik nedenlerle kabul edildi. zira tarihsel olarak bakarsaniz belirtilen teknolojilerin cogu zaten samsung tarafindan uretilen teknolojiler. amac kafa bulandirmak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Explorer2001

quote:

Orijinalden alıntı: Stanislas Xavier

kazandığı paralardan tasarımını çaldığı diğer markalara da pay vermesi lazım gerçi adam gibi firma olsaydı tasarımı çalmazdı o yüzden hiç sanmıyorum..herkeste bir popüler aşkı olduğundan apple alamayan samsung alıyor nasılsa aynı tasarım hava atmak için birebir daha önceleri LG,HTC,nokia yı kopyalıyordu şimdi en popüler apple olduğu için doğal olarak üzerinde samsung yazan iphonelar ,ipadler üretiyor yada dokunmatik blackberry ler bence de çok başarılı samsung bu sahtekarlığı sürdürmek davalarla uğraşmak herkesin harcı değil anca çirkef,cingen aptal olanlar üste çıkıp yaptığını haklı çıkarabilir ne diyeyim insanların gözü görmüyorsa benim yapabileceğim bir şey yok ..Bu arada iphone umun şarjı bitti samsung şarj aleti olan var mı ?????????

bu yazdiklariniz sadece basit bi marka fanatiziminden oteye gidemiyor ne yazikki. ne demek apple alamiyorum bari samsung alayim :)
    bi bilgisayar muhendisi olarak hicbi zaman sevemedim ben acikcasi apple urunlerini, tonlarca neden yazip konuyu uzatmak istemiyorum ama teknoloji gurusu olanlarin bu isin mutfagini bilenlerin cogununda fikri aynidir.
    fakat ozellik/performanstan cok gorunum/mimari kaba tabirle hava atma istegi olan teknolojiye biraz mesafeli olan kisilerin tercihi olmustur genelde iphone ve apple urunleri.

ben samsung kullaniyorum ama esime istedigi icin iphone aldim en basit ornegi birde bu acilan patent davalarinin tamami amerikada rededildi, avrupada kabul edilenlerde tamamen politik ve ekonomik nedenlerle kabul edildi. zira tarihsel olarak bakarsaniz belirtilen teknolojilerin cogu zaten samsung tarafindan uretilen teknolojiler. amac kafa bulandirmak..

Yazım fazla agresif biliyorum fakat dikkat ederseniz samsung un teknolojisine tek kelime etmedim... ben de yazılım ile uğraşan biriyim ancak olaylara ben yaratıcılık/özgünlük açısından bakarak yorum yaptım,yapıyorum..siz de taktir edersiniz ki teknolojisi bu kadar gelişmiş bir firma tasarım açısından da farklılık yaratabilir ki hiç bir tasarımcı bilerek kopya/benzer tasarım yapmaz bu sanatın özüdür..ortaya koyduğunuz şeyler tamamen kendinize ait ise sanatçı olabilirsiniz..Ancak firmaların asıl amacı para kazanmak,daha da büyük olmak bu yüzden böyle olaylar ile karşılaşıyoruz .. Marka fanatizmi yaptığım sanılabilir ama öyle değil apple en göz önünde olan örnek olduğu için apple a değindim şuan hiç apple cihazım yok ancak yenilik/yaratıcılık olarak ben en başarılı firma olduğunu düşünüyorum ki akıllı telefon,tablet furyasının bugünlere gelmesinde en büyük pay apple a ait ve ben her fırsatta "hayatta en değerli şey adalettir " diyen biri olarak samsung un bu başarısının altında başkalarının başarısının da payı olduğunu düşünüyorum tabi herkes aynı fikir de olmak zorunda değil ..

Resimleri marka fanatizmi yaptığım için değil söylediklerimi destekleyen gerçeklerin olduğunu göstermek için ekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B6C467102 -- 13 Aralık 2011; 1:05:22 >
  • Biz toplum olarak ezelden beri boyleyiz,icat etmeyiz,gelistirmeyiz,uretmeyiz,satmayiz.Dogal olarak birileride bunun tam tersini yapar bizlerde tuketiriz.Sonrada bu tuketimlerimiz uzerinden polemik yaratiriz
  • Oldum olası bu çekik gözlülere hayranım Sağdaki daha iyi sanki.. Yanlış anlaşılmasın telefon Bi de eklemeden geçemicem bi htc malzemeleri kalitesinde yapsa şu telefonları eminim çok daha iyi satışlar yapacak ama nerdeee... Bi telefonun yanı soyulur ötekinin kapağı kopar cam çizikleri ayrı macera ha bi de tuş soyulmaları ve kopmaları var... Baya bi varmış yaa... Neyse biz reseme geri dönelim
  • samsung olduğu yeri haketmiyor yani daha iyi yerlerde bulunabilicek bir kuruluş. şayet seneye 400 milyonuda bulabilir bu rakamlar. çünkü bir kere kaptırdımı samsung tut tutabilirsen.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.