- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Yurtdışında Türk Plakalı Araç Görmek !!
34 Cevap3871 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 2:45:05 

Arkadaşlar, herkesin ufak şeylerden aldığı zevkler vardır. Sizin için çok ilgi çekici olan bir şey, başkası için gayet sıradan olabilir. Açıkçası yurtdışında Türk plakalı araç görmek de benim için bir zevk.

Hani sizlerde olur mu bilmem ama bazen fotoğraflarda yadırgasam da, bazen de hoşuma gidiyor.

Mesela Renault 19 testi vardı. Autoshow'da olması lazım. Bursa (İstanbul da olabilir tam hatırlamıyorum) plakalı bir aracı Paris'te görmek çok ilginç ve güzel gelmişti. Sanırım bu ufak sapıklık tarzındaki zevk de ilk bu fotoğrafı görünce oluştu bende.

Sizlerin de elinizde böyle fotoğraflar ya da bu tarz anılarınız varsa burada paylaşırsanız güzel bir başlık olacağı düşüncesindeyim. Amsterdam'da oturan amcaoğlu 34 plaka Mercedes görünce adamın önünü kesip muhabbete tuttuklarını anlatmıştı.

4438 Mesaj
12 Aralık 2011; 2:54:58 

Harbiden Farklı Bi Duygu Olurdu
Türkiyede Yabancı Plakalı Araba Gören Adamlarda:"Aha Arabaya Bak Lan Yabancı Plaka.İt Oğlu İtte Ne Para Vardır Biliyonmu?"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0x -- 12 Aralık 2011; 2:56:03 >

Fiat Palio 1.2s

60 beygirse, 59'u ...

3134 Mesaj
12 Aralık 2011; 3:40:24 

valla yurt dışını bilmemde.

konyada 26 plaka gören adam 4 lüleri yakıp önümüzde yavaşlayıp arabada arkasını dönerek sağa çek hemşerim sağa çek diyordu

Ben ölümü sol cebimde taşırım.
Bazen cebimden çıkarıp onunla konuşurum: "Selam yavrum, nasılsın?
Ne zaman geleceksin beni almaya? Hazırım."

106 Mesaj
12 Aralık 2011; 8:06:21 

Şehirlerarası yollarımızda bile aynı plakalılar aralarında sinerji kurup selamlaşırken, yurt dışında Türk plakalı bir araba gördüklerinde gidip sarılıp öperler(Sarılırımda, öperimde).. Milletimle gurur duyuyorum, varmı bizim gibi bir ulus?

Baskan

8994 Mesaj
12 Aralık 2011; 8:57:41 

Bende yazın gelen almancı arabalara hastayım. Türkiye de böyle kurallara uyuyorlar ya bitiyorum bir keresinde yaklaşık 100 km peş peşe gitmiştim çok zevkli oluyor......

2014 F30 M Sport + sunroof + Harman Kardon
Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...
When the lamp is turned off, all women get beauty.

1008 Mesaj
12 Aralık 2011; 9:29:39 

Forumda desiya var.

Onlarda ailecek 16 plakali araçları ile birkaç kez Avrupa turuna çıktılar.
Paris,Berlin,Milano,Viyana vb bircok sehire gittiğinden bahsediyordu.

Hatta viyanada vere Berlin'de 16 plakayi goren gurbetçi vatandaşlarımız ağlayacak gibi olmuşlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2161 Mesaj
12 Aralık 2011; 9:53:23 

@smg05,

Kurallara uyuyorlar mı Türkiye'de?????
Hiç sanmıyorum, %10'u herhalde.
Hepsi coşuyor, altlarındaki çoğunluğu kiralık veya şirket aracı, ya da 2.el 10.000€'ya alınmış arabalarla anlamsız artistliklere girmeye başlıyorlar.

Birçok kez "itlik" yapanları ile denk gelip "geldiğin yerde yapsana sıkıyorsa bunları" diyerek haşlamışlığım vardır. Ya da yaptıkları hareketleri hiç diyaloğa girmeden aynen iade etmek şeklinde de cevap vermişliğim vardır. Ne yaptıklarını anlayıp sinerler hemen zaten.

Konuya geri dönersek,

Güzel bir olay tabi.
Geçen yaz Yunanistan ve Makedonya'ya arabayla gittik arkadaşlarla.
Yolda birkaç defa 34 plakalı araçlara rastlayıp selamlaştık.
Onun haricinde bir sürü Türk plakalı TIR Yunanistan üzerinden Avrupa'ya gidiyor, haliyle yollarda çok fazla Türk şoför görebiliyorsunuz. Onlarla da baya selamlaştık, yanlarından geçerken korna çalıyorum, adamlar plakayı görünce arkadan korna selektör ne varsa yapıyorlar.
İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Halbuki Türkiye'den çıkalı daha 100 km olmuş
Benzer şekilde sınır kapısından geri dönerken "Türkiye" diye tabelayı gördüğünüzde de aynı şey oluyor.
Uçakla gidip gelirken insan bu kadar etkilenmiyor.
Psikoloji işte

Makedonya'da da Üsküp'te falan sağa sola park etmiş 16 ve 34 plakalı birkaç araç görmüştüm, sanırım akraba ziyaretine gelmişlerdi

3473 Mesaj
12 Aralık 2011; 10:21:23 

Azerbaycana bile kendi aracımla gittiğimda ordaki Türk vatandaşlarımız bile aracın başına üşüştüler ama aracın modelinden dolayı değil plakadan dolayı

16 VS - - - her türlü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozn.Onl -- 12 Aralık 2011; 10:23:01 >

Ruhumuz olmadan bizler sadece birer makinayız

'08 Fiat Fiorino 1.3 mjet

4459 Mesaj
12 Aralık 2011; 10:30:00 

Ankara'da 67 plaka aracımı zorla kenara çektirip, boynuma sarılan bir teyze olmuştu

4330 Mesaj
12 Aralık 2011; 10:34:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Ankara'da 67 plaka aracımı zorla kenara çektirip, boynuma sarılan bir teyze olmuştu

zonguldakta bayağı uzak hani.uçakla 3 gün sürüyo

K.Atatürk

316 Mesaj
12 Aralık 2011; 11:11:28 

Ankara'da ABD Texas Plakalı Yeni Kasa Siyah Chevrolet Camaro görünce Amerikada ki günlerim aklıma geldi, Kendimi sanki yine Texas'da gibi hissettim ağlayasım bile geldi güzel günlerdi...

Hayalimdeki Plaka Tasarımıydı

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alperenkara -- 12 Aralık 2011; 11:16:42 >

Otomobil karakteristik bir eşyadır. Diğer eşyalardan ayrılmasını sağlayan en önemli özelliği de budur. İlk ütüsünü hatırlayan var mı? Peki ilk aracını hatırlamayan?

10580 Mesaj
12 Aralık 2011; 11:42:31 

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

Bende yazın gelen almancı arabalara hastayım. Türkiye de böyle kurallara uyuyorlar ya bitiyorum bir keresinde yaklaşık 100 km peş peşe gitmiştim çok zevkli oluyor......

O almancılara ben niye denk gelmiyorum ya.. Çoğu terörist gibi kullanıyor yemin ediyorum. Ailenin babası kullanıyorsa genelde sıkıntı olmuyor da ailenin çocugu direksiyon basına gectiyse eglence(!) baslıyor. Neyse bu devirde zaten 300 euro gidis-dönüs ucak varken 150505 saat yol yapanlara helal olsun diyorum

269 Mesaj
12 Aralık 2011; 11:42:58 

2006 yılında kıbrıs ta askerliğimi yaparken türk plakalı araçları gördüğüm zamanki mutluluğu tarif edemem. Hele bir de 41 plakalı hemşehrilerimi gördüğümde aracın önüne atlayasım geliyordu :)

2012 Renault Megane 1.6 16V 110 HP Expression

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 14:40:50 

quote:

Orijinalden alıntı: soda23

Forumda desiya var.

Onlarda ailecek 16 plakali araçları ile birkaç kez Avrupa turuna çıktılar.
Paris,Berlin,Milano,Viyana vb bircok sehire gittiğinden bahsediyordu.

Hatta viyanada vere Berlin'de 16 plakayi goren gurbetçi vatandaşlarımız ağlayacak gibi olmuşlar :)

O zaman fotoğrafları da vardır. Umarım kendisi bu başlığı görür de, başlığı şenlendirir.

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 14:41:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Alperenkara

Ankara'da ABD Texas Plakalı Yeni Kasa Siyah Chevrolet Camaro görünce Amerikada ki günlerim aklıma geldi, Kendimi sanki yine Texas'da gibi hissettim ağlayasım bile geldi güzel günlerdi...

Hayalimdeki Plaka Tasarımıydı

0

Edirne'de de California plaka açık mavi Mustang görmüştük 2 sene evvel. Ağzımız açık arabayı izledik.

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 14:45:14 

quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

@smg05,

Kurallara uyuyorlar mı Türkiye'de?????
Hiç sanmıyorum, %10'u herhalde.
Hepsi coşuyor, altlarındaki çoğunluğu kiralık veya şirket aracı, ya da 2.el 10.000€'ya alınmış arabalarla anlamsız artistliklere girmeye başlıyorlar.

Birçok kez "itlik" yapanları ile denk gelip "geldiğin yerde yapsana sıkıyorsa bunları" diyerek haşlamışlığım vardır. Ya da yaptıkları hareketleri hiç diyaloğa girmeden aynen iade etmek şeklinde de cevap vermişliğim vardır. Ne yaptıklarını anlayıp sinerler hemen zaten.

Konuya geri dönersek,

Güzel bir olay tabi.
Geçen yaz Yunanistan ve Makedonya'ya arabayla gittik arkadaşlarla.
Yolda birkaç defa 34 plakalı araçlara rastlayıp selamlaştık.
Onun haricinde bir sürü Türk plakalı TIR Yunanistan üzerinden Avrupa'ya gidiyor, haliyle yollarda çok fazla Türk şoför görebiliyorsunuz. Onlarla da baya selamlaştık, yanlarından geçerken korna çalıyorum, adamlar plakayı görünce arkadan korna selektör ne varsa yapıyorlar.
İnsanın tüyleri diken diken oluyor. Halbuki Türkiye'den çıkalı daha 100 km olmuş
Benzer şekilde sınır kapısından geri dönerken "Türkiye" diye tabelayı gördüğünüzde de aynı şey oluyor.
Uçakla gidip gelirken insan bu kadar etkilenmiyor.
Psikoloji işte

Makedonya'da da Üsküp'te falan sağa sola park etmiş 16 ve 34 plakalı birkaç araç görmüştüm, sanırım akraba ziyaretine gelmişlerdi

Tırlar gene bir nebze göze daha normal gelebiliyor. Özellikle otomobillerde görünce insan bir değişik oluyor.

Düşünsenize Monaco'da Türk plakalı bir Jetta TSI gördüğünüzü.

1949 Mesaj
12 Aralık 2011; 14:47:46 

quote:

Orijinalden alıntı: Raytheon

Tırlar gene bir nebze göze daha normal gelebiliyor. Özellikle otomobillerde görünce insan bir değişik oluyor.

Düşünsenize Monaco'da Türk plakalı bir Jetta TSI gördüğünüzü.

ahaha rezil olduk der saklanırım jetta görürsem.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

742 Mesaj
12 Aralık 2011; 14:50:04 

K.maraş'ta askerliğimi yaparken bir kez 39 plaka bir araç görmüştüm, üzerine atlayasım geldi neredeyse ama yapamadım. "Karşıki dağlar.. Dumanlı dağlar.." diye bağırarak koşuyorduk o ara

Linea 1,3 Multijet Emotion

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 14:50:20 

quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

ahaha rezil olduk der saklanırım jetta görürsem.

Fluence görmediğine dua et.

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 15:01:03 

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_39

K.maraş'ta askerliğimi yaparken bir kez 39 plaka bir araç görmüştüm, üzerine atlayasım geldi neredeyse ama yapamadım. "Karşıki dağlar.. Dumanlı dağlar.." diye bağırarak koşuyorduk o ara

İzmir'de 22 plaka araba görüp, başında 20 dakika beklemiştim. Sahibi gelmeyince ben de beklemeyi bıraktım.

Ayrıca İstanbul-İzmit otobanında 22 plaka kamyon ile selamlaşmak paha biçilemezdi. Bir o kornaya basıyor bir biz. Baktık bu işin sonu yok, uzunca basıp kornaya uzadım yolda. O da selektör yapıp son selamını verdi

1441 Mesaj
12 Aralık 2011; 15:12:12 

Bazi bazi, Belcika Fransa arasi, genelde de tam Lille civari Bolu veya Istanbul plakali tirlarla rastlasiyoruz. Benim arabanin plakasi da TR olsa korna selamina girecegiz ama degil. Eli kolu bagli yutkunup gecip gidiyorum.
Damarda var galba bu huy, TUrkiye'de dumduz gecip sallamadigin arabalar, tirlar
burada kiymete biniyor :)

379 Mesaj
12 Aralık 2011; 15:38:56 

Türk Tırı ile karşılaşma anımız Tırcı amca selam verdi ,anladı Türk olduğumuzu
süper bir andı

RUSYA'DAKİ TÜRK ESİRLERİ VE JAPON DOSTLUĞU

Avrupa'da (Viyana) Araç Kiralamak... [Kiraladım. İzlenimlerim + Bol resim]

4330 Mesaj
12 Aralık 2011; 15:55:59 

İhsan Aknur tam sizin ilginizi çekecek bir taksici o zaman.

1994 model şahiniyle Avrupada gitmediği yer kalmadı.Türk plakasını birde ticari taksi bileşeniyle görün Avrupa yollarında.

http://www.besttaxidriver.com/

K.Atatürk

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 15:58:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Transporter67

Türk Tırı ile karşılaşma anımız Tırcı amca selam verdi ,anladı Türk olduğumuzu
süper bir andı

TR'ye ZUM yap.

Bu arada konunuzu okumuştum. Güzel bir geziydi.

1008 Mesaj
12 Aralık 2011; 16:00:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Raytheon

O zaman fotoğrafları da vardır. Umarım kendisi bu başlığı görür de, başlığı şenlendirir.

4-5 sene evvel bu tarz bir konuda eklemişti diye hatırlıyorum.

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 16:00:32 

quote:

Orijinalden alıntı: İbrahimKıraslan

İhsan Aknur tam sizin ilginizi çekecek bir taksici o zaman.

1994 model şahiniyle Avrupada gitmediği yer kalmadı.Türk plakasını birde ticari taksi bileşeniyle görün Avrupa yollarında.

http://www.besttaxidriver.com/

Çok teşekkürler. Hem Şahin, hem de Türk plaka daha ne olsun.

1595 Mesaj
12 Aralık 2011; 16:03:08 

quote:

Orijinalden alıntı: soda23

4-5 sene evvel bu tarz bir konuda eklemişti diye hatırlıyorum.

Nasıl buluruz acaba o konuyu ? Bir fikriniz var mı ?

1235 Mesaj
12 Aralık 2011; 16:07:25 

Miamideki 33 plakalı BMW

0

Ps.: Miami'de ön plakaya istediğinizi takabiliyorsunuz yada boş kullanabiliyorsunuz sadece arka plaka Florida eyaletine ait bir plaka olmak zorunda.Mersinli arkadaşlar koymuşlar hemen plakayi.Taktir ettim

Basketbol Haberleri Futbol Haberleri Günlük Spor Destekçisi Bilginiz.Biz Instagram Türkiye

3931 Mesaj
12 Aralık 2011; 16:43:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ulashh1907

Miamideki 33 plakalı BMW

0

Ps.: Miami'de ön plakaya istediğinizi takabiliyorsunuz yada boş kullanabiliyorsunuz sadece arka plaka Florida eyaletine ait bir plaka olmak zorunda.Mersinli arkadaşlar koymuşlar hemen plakayi.Taktir ettim

Bunu koymak için gelmiştim.

1008 Mesaj
12 Aralık 2011; 16:48:55 

Desiya fotografları eklermi bilmiyorum fakat başka bir konu vardı. Gecen günlerde aktif idi.

Bir arkadas Avrupa'dan Amerika'dan araba manzaraları çekmişti

1235 Mesaj
12 Aralık 2011; 17:07:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

Bunu koymak için gelmiştim.

yurdum insanı bu işi biliyor yav.

Basketbol Haberleri Futbol Haberleri Günlük Spor Destekçisi Bilginiz.Biz Instagram Türkiye

2956 Mesaj
12 Aralık 2011; 17:19:59 

Hoş bir konu.

518 Mesaj
12 Aralık 2011; 20:12:08 

benim merak ettiğim yabancıların tepkisi ne olurdu

Renault Fluence 1.5 DCİ EDC Privilege+Navigasyon

3615 Mesaj
12 Aralık 2011; 20:14:36 

quote:

Orijinalden alıntı: ulashh1907

yurdum insanı bu işi biliyor yav.

Plaka da araç kadar güzel :)

8994 Mesaj
12 Aralık 2011; 21:25:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

O almancılara ben niye denk gelmiyorum ya.. Çoğu terörist gibi kullanıyor yemin ediyorum. Ailenin babası kullanıyorsa genelde sıkıntı olmuyor da ailenin çocugu direksiyon basına gectiyse eglence(!) baslıyor. Neyse bu devirde zaten 300 euro gidis-dönüs ucak varken 150505 saat yol yapanlara helal olsun diyorum

Bir keresinden tekirdağdan dönüyoruz astramız ile arkamızda bir 520d almanya plakalı hep sabit 120-130 arası gittik bir ara trafik sıkıştı ve sert fren yapmak zorunda kaldık hemen tabi dörtlüleri yaktık baktık o da yaktı millet makas atmaktansa bize uydu ve trafik yoğun ama akıcı şekilde ilerlemişti çok acayip olmuştum o zaman Türkiye de böyle bir kare olurmu diye?

Bir keresinde de kocaeli nden avcılara giderken 1.9 cdti 150 hp zafira gördüm ve mahmutbey gişelere kadar 150 civarı hız ile birbirimizi takiip ettik süperdi.......

2014 F30 M Sport + sunroof + Harman Kardon
Aldanma zenginliğine bir kıvılcım yeter, aldanma güzelliğine bir sivilce yeter!...
When the lamp is turned off, all women get beauty.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Yurtdışında Türk Plakalı Araç Görmek !!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.411