Şimdi Ara

Sony'den 4K çözünürlükte ev sineması projeksiyon cihazı Ocak'ta 18 000£ etiketiyle satışa sunulacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'den 4K çözünürlükte ev sineması projeksiyon cihazı Ocak'ta 18 000£ etiketiyle satışa sunulacak

Henüz 1080p çözünürlüğündeki Full HD görüntüler tam olarak evlerde yaygın kullanıma geçmemişken görüntü aygıtları üreten firmalar yavaş yavaş 4K çözünürlüğe uygun cihazları piyasaya sürmeye başlıyor.

Son dönemlerde televizyon pazarında önemli bir düşüş yaşayan Sony, buna rağmen yeniliklerine devam ediyor. VPL-PW1000ES adlı ev sineması projeksiyon cihazı 4096 x 2160 çözünürlükte ve 2000 Ansi lümen gücünde görüntü aktarabiliyor. Bu oran şu anki Full HD çözünürlüğün 4 katı.

Modelde bulunan Reality Creation ölçekleme algoritması 2D görüntüleri standart cihazlara göre çok daha yüksek kalitede yansıtıyor. Cihazın fiyatı 18 000£ veya 28 000$ şeklinde belirlenmiş ve Ocak ayında satışa sunulması planlanıyor. 

Ancak tam anlamıyla 4K çözünürlükten faydalanmak için uyumlu bir oynatıcı gerekli. Piyasada bulunan 4K uyumlu oynatıcılar ise 65 000$ fiyat etiketine sahip. Ancak görüntü teknolojileri geliştikçe bu rakamların çok uygun düzeylere ineceğini tahmin etmek yanlış olmaz.

• piyasadaki 4K uyumlu projeksiyonlar 65.000$ iken sony 28.000$ dan satıyor.
    Televizyondaki düşüşlerinin sebebide,piyasadaki televizyonlar 28.000$ iken sony 65.000$ dan satmaya çalışıyor,birkaç yıl öncesinin 46" lik televizyonları hala 2011 muadillerine göre pahalı iken sony daha çok düşüş yaşar.
    Gerçi adamlar bildiğim kadarı ile çin'de üretim yapmıyor,japon markalarının hiçbirini "made in china" görmedim şimdiye kadar.Bununda etkisi vardır.
  • Fiyatlar böyle oldukça yaygın kullanıma geçmemesi gayet normal.
  • Arkadaşım metni düzgün oku sony görüntüyü duvara 4k ile yansıtıyor 28000$ ancak dvd player gibi 4k player olması gerekir denmiş buda şuan 65000$ civarı

konuyu nerenizle okuyor ve nereden anlayıp nerenle bu kanıya vardığını bu 4k olayından daha çok merak ettim vallahi...
  • Player + yansiticiyi alacagima gider bmw 5.20d 2012 alirim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loading..

piyasadaki 4K uyumlu projeksiyonlar 65.000$ iken sony 28.000$ dan satıyor.
    Televizyondaki düşüşlerinin sebebide,piyasadaki televizyonlar 28.000$ iken sony 65.000$ dan satmaya çalışıyor,birkaç yıl öncesinin 46" lik televizyonları hala 2011 muadillerine göre pahalı iken sony daha çok düşüş yaşar.
    Gerçi adamlar bildiğim kadarı ile çin'de üretim yapmıyor,japon markalarının hiçbirini "made in china" görmedim şimdiye kadar.Bununda etkisi vardır.

Kaç tane Sony ürünü aldın ?

Made in China
  • bende alınabilir birşey mi diyerek okudum. o kadar parayla çok iyi bir araba alırım yaw hatta eve peşinat veririm :)
  • Uyumlu player da aldık sayarsak, böyle bir kayıt veya film varmı acaba?
  • "ev sineması projeksiyon cihazı" derken 50 cent'in evinden filan bahsediyorsunuz değil mi?
  • ev sinemasımı... hehe askeri ücretle diğer dünyada bitane kurarız :) bu piyasayada çıkmaz konsept ürün yapmışlar galiba :)
  • ev sinemasımı... hehe askeri ücretle diğer dünyada bitane kurarız :) bu piyasayada çıkmaz konsept ürün yapmışlar galiba :)
  • Fiyatı uygunmuş gerçekten.
  • Bunlar bence yüksek çözünürlüklü resim sunumu için iş projektörüdür. Zaten 4K filmi kim bulmuş da evinde seyredecek !?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yilmaz07 -- 11 Aralık 2011; 21:12:30 >
  • "EV Sineması"...?? Kendi şahsi sinemasını kurar 7-24 takılır üstüne para keser isan o meblaya
  • Benim hayallerimi süsleyen bir teknoloji ama şuan için fazla masraflı ve film bulmak sıkıntılı ileride evimde 4k keyfi yaşayacağımı umuyorum
  • Arkadaş bu ve benzeri ürünleri bir liste yaptım oraya yazıyorum. Ölmeden çıktısını alıp kefene koydurucam, olurda cennete gidersem bak gör sen o zaman sefayı :D
  • benim gibi fakirsen: ucuzundan 3 tane projeksiyonu yan yana monte edip idare edicen
  • bastık parayı aldık peki 4k lık filmleri nerden bulucaz ? :D :)))
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.