- x
Dizel otomatik vites araba arayışı
31 Cevap4744 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

85 Mesaj
10 Aralık 2011; 22:35:42 

Yaklasık 2 haftadır dizel otomatik vites araba arayışındayım fakat dizel ve otomatik vites helede düsük km bulmak neredeyse imkansız. Dizel otomatik vitesler genelde 2008 modelde başlıyor düşündüğüm modeller:

Toyota Corolla 1.4 d4d
Opel astra 1.3 cdti
Renault megane 1.5 dci
Ford Focus 1.6 tdi

fiyat aralıkları hemen hemen aynı gibi.. 30000 civarlarında başlıyor ve yukarıya dogru cıkıyorlar. her birinin viteslerinden şikayetler var opelin ve toyotanın otomatiginde sorun olduğunu genelde duydum. CVT şanzımanda honda jazz ile efsane yaptı fakat ford tutturamadı o yüzden yenisinde poweshift yapıyor diye biliyorum. Neyse uzun lafın kısası bu fiyat aralıgında dizel otomatik bu arabalardan hangisini tercih ederdiniz yada bunlara alternatif olabilecek bir arac var mı?Şimdiden teşekkürler..

12836 Mesaj
11 Aralık 2011; 0:35:14 

Linkte otomatik vitesli araçlarla ilgili bir konu mevcut arkadaşım.

Belki bir fikir verir.

http://forum.donanimhab..._/key_//tm.htm#50255365

Paran varsa Japon, yoksa alman.

924 Mesaj
11 Aralık 2011; 0:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: royals

Yaklasık 2 haftadır dizel otomatik vites araba arayışındayım fakat dizel ve otomatik vites helede düsük km bulmak neredeyse imkansız. Dizel otomatik vitesler genelde 2008 modelde başlıyor düşündüğüm modeller:

Toyota Corolla 1.4 d4d
Opel astra 1.3 cdti
Renault megane 1.5 dci
Ford Focus 1.6 tdi

fiyat aralıkları hemen hemen aynı gibi.. 30000 civarlarında başlıyor ve yukarıya dogru cıkıyorlar. her birinin viteslerinden şikayetler var opelin ve toyotanın otomatiginde sorun olduğunu genelde duydum. CVT şanzımanda honda jazz ile efsane yaptı fakat ford tutturamadı o yüzden yenisinde poweshift yapıyor diye biliyorum. Neyse uzun lafın kısası bu fiyat aralıgında dizel otomatik bu arabalardan hangisini tercih ederdiniz yada bunlara alternatif olabilecek bir arac var mı?Şimdiden teşekkürler..

takip.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Aralık 2011; 1:00:06 

Chevrolet Aveo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

986 Mesaj
11 Aralık 2011; 13:02:02 

Hocam benim bildiğim dizel ve otomatik konusunda Tdi-Dsg kombinasyonu en güvenilir seçim olacaktır. Corolla nın MMT sinden çok sıkıntı çekenler oldu. Opelin easytronic'ini geçtim o dizel motor manuel astraya bile zor yeterken easytronicle tahmin edemiycem. Ford un cvt side çok konforlu fakat sanırım onunda kronik bi sıkıntısı çıktı ki üretimini durdurdular. Dediğim gibi bir tdi-dsg yada haluk23 abimizde dci-edc megane kullanıcısı onun fikirleri dahilinde vw e karşılık düşünülebilir. Şimdiden alacağınız araç hayırlı olsun.

SONY VAIO VPCEB1S1E - SONY VAIO VPCF13UFXB
FORD FOCUS 1.6TDCI- MERCEDES-BENZ C220 CDI
AKG K324P - SAMSUNG GALAXY S II

GIGABYTE 990FXA-UD5/ AMD FX8 8320 / SAPPHIRE RADEON HD7850 O.C. / CORSAIR VENGEANCE DDR3 2133Mhz DUAL-KIT / KINGSTON 240GB V+200 SSD

1137 Mesaj
11 Aralık 2011; 13:06:42 

5000 CC motor üzeri SUV tavsiyesi istiyorum deseler oraya da Chevrolet Aveo yazanlar olacak heralde...

986 Mesaj
11 Aralık 2011; 13:14:46 

quote:

Orijinalden alıntı: colibaly

5000 CC motor üzeri SUV tavsiyesi istiyorum deseler oraya da Chevrolet Aveo yazanlar olacak heralde...

GIGABYTE 990FXA-UD5/ AMD FX8 8320 / SAPPHIRE RADEON HD7850 O.C. / CORSAIR VENGEANCE DDR3 2133Mhz DUAL-KIT / KINGSTON 240GB V+200 SSD

2421 Mesaj
11 Aralık 2011; 13:18:33 

takip

Hyundai i30 CW Style manuel Beyaz 2013
Corsa 1.3 CDTI Enjoy 2011 Fildişi
Accent LX Allegro 2001 1.3

1212 Mesaj
11 Aralık 2011; 13:22:29 

Benim şahsi seçimim ford olurdu.2008 yılında şirket aracımdı kendisi.gayet seri ve güzel bir araç.

Basketbol Haberleri Futbol Haberleri Günlük Spor Destekçisi Bilginiz.Biz Instagram Türkiye

85 Mesaj
11 Aralık 2011; 21:52:46 

@beelzebub-be: hocam aslında benim dediklerimi cok guzel acıklamışssınız. dizel otomatik olupta sıkıntı cekilmeyen tek arac VW'lerin yeni modelleri olan DSG şanzımanlardır ki bunlarda coook pahalı. VW Pololar bile 40000 TL'nin üzerinde ve bu araçlardan kullanan arkadaşlarım var 6 ay gecmeden VW bayiini gördüler. Bir tanesi jetta bir tanesi golf ikiside vitesten garip sesler geliyor demeye başladılar ki arabayı sıfır almışlardı o yüzden hiiç bulaşmayı düsünmüyorum. alırken sanzıman icin ek garanti verme sebebi de sanırım bundan geliyor tabi ek garanti ek parayla:-)
evet renault edc sanzımanda adından cook söz ettirmeye başladı fakat hala eski tam otomatikler aranıyor galiba. en iyisi honda jazz cvt sanzıman sanırım ama o da otomatik degil. belki honda yeni cıkaracagı dizel arabada otomatik güzel birşey cıkarır belli mi olur?

7267 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:08:56 

Ford'un otomatik şanzımanları baya bir muamma.

2010 civarı Bravo dizel +otomatik alınır ve keyifle binilir.

mantık..

2356 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:12:17 

Hocam FIAT BRAVO duologic 1.6 multijet 120bg listenizin en başına eklemelisiniz

http://www.sahibinden.c...1-vites-65649285/detay/

1224 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:14:39 

Otomatik olmasaydı opel astra derdim ama bu seçeneklerden hiçbiri derim.Bravo'yu kullanmadım ama kullananlardan bir şikayet duymadım.İkinci eli sorun değilse bravo olabilir.

2012 Honda civic elegance otm. beyaz

85 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:25:15 

acık konuşmak gerekirse ilk arabam fiat palioydu o yüzden fiata ettigim küfürlerin haddi hesabı yok ve bir daha mı fiat altın olsa sanırım almam (büyük konuşmamak gerekir aslında). ondan sonra 3 tane toyota aldım ve sadece bakım zamanları arabayı servise götürüyordum araba gık bile demedi bir defa olsun o yüzden yine toyota almak istiyorum ama multimode denen vites türü beni bayagı korkutuyor:-(
bravoların ikinci eli neredeyse yok gibi fiat punto deseniz evet bayagı var ama bravo hani etrafa bakıncada hic görmüyorum o yüzden sanki sakıncalıymış gibi geliyor.

986 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:30:29 

quote:

@beelzebub-be: hocam aslında benim dediklerimi cok guzel acıklamışssınız. dizel otomatik olupta sıkıntı cekilmeyen tek arac VW'lerin yeni modelleri olan DSG şanzımanlardır ki bunlarda coook pahalı. VW Pololar bile 40000 TL'nin üzerinde ve bu araçlardan kullanan arkadaşlarım var 6 ay gecmeden VW bayiini gördüler. Bir tanesi jetta bir tanesi golf ikiside vitesten garip sesler geliyor demeye başladılar ki arabayı sıfır almışlardı o yüzden hiiç bulaşmayı düsünmüyorum. alırken sanzıman icin ek garanti verme sebebi de sanırım bundan geliyor tabi ek garanti ek parayla:-)
evet renault edc sanzımanda adından cook söz ettirmeye başladı fakat hala eski tam otomatikler aranıyor galiba. en iyisi honda jazz cvt sanzıman sanırım ama o da otomatik degil. belki honda yeni cıkaracagı dizel arabada otomatik güzel birşey cıkarır belli mi olur?

6 ileri dsglerden bulabilirseniz onlarda sıkıntı yok diye biliyorum ben sıkıntılar 7 ileri dsglerde ve bu maalesef yalnızca golf passat değil audi q7 sinden a6 sına kadar dsgli araçlarda mevcut ama endişe edilecek bişey olduğunu düşünmüyorum o ses konusunda..Gerekli yorumlarda aşağıdaki topikte var.

http://forum.donanimhaber.com/m_49402048/tm.htm

Ama diğer arkadaşların tavsiye ettiği bravo hiç aklıma gelmemişti hocam onuda araştırmanızda fayda var aslında teknik verilerine baktım gayet başarılı bi kullanmanızı öneririm.

7267 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:50:16 

Seat Leon 1.6 TDI+DSG düşündünüz mü peki?

mantık..

986 Mesaj
11 Aralık 2011; 23:02:28 

Aynı şekilde Octaviada olabilir.. Ben zaten özellikle vw olsun demedim hocam tdi-dsg kombinasyonu.

2356 Mesaj
11 Aralık 2011; 23:22:48 

Toyotanın ve Opelin otomatikleştirilmiş vitesi berbat ötesidir
Çift kavramalı Megane EDC ve vw DSG 30.bin tl bütçe ile alamıyacağını varsayar isek geriye BRAVO kalıyor
(kaldıki palio berbat ötesi bir yerli üretim, Bravo italyan üstelik guiletta ve delta ile aynı platformu kullanıyor)

973 Mesaj
12 Aralık 2011; 8:49:14 

herkes biryerden duymuş eleştiriyor. 5 senedir mmt corolla dizel kullanıyorum. şimdi ilan verdim satıyorum. ve toyota bayisi ile anlaştım. yine dizel mmt alacağım. aurris.yokuş yukarı el freni kullanarak kalkış yaparsan hiçbir sorun yok. bu kadar basit.

CİVİC Elegance Smart Eco Otomatik Vites 1.6 Benzinli / LPG

85 Mesaj
12 Aralık 2011; 8:54:57 

DSG şanzımanlı olanlar evet güzel ama dediğim gibi baştan fiyat konusu beni aşmış oluyor. VW'ler zaten 50-60 civarında seatlar hani 5000 daha düşük oluyor, octaviaya yine öyle. o zaman oklarımızı bravoya cevirelim bir test sürüşü yapalım bakalım ne olacak.. gerci ikinci el fiyatları dizelde beklediğimden fazlaymış.

704 Mesaj
12 Aralık 2011; 10:08:35 

Citroen c4 otomatik vitesi düşünebilirsiniz...

Zenginlik ne kadar sahip olduğunda değil ne kadar verebildiğinde...

85 Mesaj
12 Aralık 2011; 18:51:36 

quote:

Orijinalden alıntı: bayram1599

herkes biryerden duymuş eleştiriyor. 5 senedir mmt corolla dizel kullanıyorum. şimdi ilan verdim satıyorum. ve toyota bayisi ile anlaştım. yine dizel mmt alacağım. aurris.yokuş yukarı el freni kullanarak kalkış yaparsan hiçbir sorun yok. bu kadar basit.

Corollami? Kac model belki anlasiriz.
Dilkatimi ceken bir nokta kimse peugot tavsiye etmiyor? Cokmu sorunlu yada?

Birde hyundai accent blue hakkinda ne duseunuyorsunuz tipi cok hos duruyor( tabi zevk meselesi) birde hyundailer genelde taksici arabasi ve sorunsuzdur. Hani ikinci elo konusunda da sikinti yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi royals -- 12 Aralık 2011; 18:54:53 >

1137 Mesaj
12 Aralık 2011; 18:53:40 

Çok yakın arkadaşımda Peugeot 308 var otomatik ve dizel. Auto 6R vitesi. Sürdüm bana kaliteli geldi. Bence düşünebiliriniz.

488 Mesaj
12 Aralık 2011; 20:00:27 

edc gayet güzel test ettim ve bizzat gördüm sırf edc için bile megane

Renault Fluence 1.5 DCİ EDC Privilege+Navigasyon

3263 Mesaj
12 Aralık 2011; 20:16:11 

vites geçişlerinde bocalayan-bekleyen şöförü de şanzımanı da sevmem; ya çift kavrama ya da tam otomatik multimode auto konumunda boyun egzersizi

smoky;from idle to redline
09 SEAT Cordoba Stylance 1.4TDI magicblack
& Megachips tuned; 105HP - 260NM

85 Mesaj
12 Aralık 2011; 23:02:20 

edc li megane ile golf yada jettaların cok buyuk farkları yok dizel otomatik edcli megane yaklasık 60000 TL civarları. hyundai accent blueya dgoru hedefimi kaydırdım. bir arkadasımdan dolayı calısan indirimide uygulatabilirsem ki %15 miş galiba bayagı iyi olacak gibi.

1056 Mesaj
12 Aralık 2011; 23:05:05 

quote:

Toyota Corolla 1.4 d4d
Opel astra 1.3 cdti
Renault megane 1.5 dci
Ford Focus 1.6 tdi

tdci demek istediniz herhalde:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bir şeyi yapabileceğinizi yada yapamayacağınızı düşünüyorsanız haklısınız.

973 Mesaj
13 Aralık 2011; 9:46:35 

http://www.sahibinden.c...79-binde-66608140/detay

ilan budur. ilgilenen arkadaşlar baksın.

CİVİC Elegance Smart Eco Otomatik Vites 1.6 Benzinli / LPG

193 Mesaj
13 Aralık 2011; 10:17:17 

Ben daha önceki aracımın otomatik (ve mümkünse dizel) olması için bayaa bir araştırmıştım
O zamandan edindiğim bilgileri aktarmak isterim

Bir kere hem dizel hem otomatik deyince seçenek azalıyor ve fiyat çok ciddi yukarı çıkıyor, ikinci el hem dizel hem otomatik olduğu için çok riskli
Ama bence daha önemlisi, dizelde otomatik vites deyince tam otomatik değil yarı otomatik almanız gerekiyor
İşi mekanik kısmından pek anlamam ama herhalde tam otomatik şanzuman dizel motorla kullanılamıyor
Dolayısıyla en başta yarı otomatik/tiptronik şanzımanı kabul etmeniz gerekiyor, ki bu da kullanım keyfi açısından tam beklediğinizi vermeyebilir.
Nitekim bana vermedi.
Ben easytronik corsa kullandım 1 sene kadar. Hiç sorun yaşamadım, ama tekrar alırmısın deseniz, muhtemelen almam.
Vites geçişleri tam otomatik gibi hızlı ve sarsıntısız değil.
Ve -kullanmadım ama- muhtemelen toyota mmt'de de böyle, veya diğer yarı otomatiklerde de
Fiat ve Peugeot markalarını kafadan elediğim için (kendimce tercihim, lütfen bunu tartışmayalım) hiç bakmadım. Şanzımanları için yorum yapamam.
Yarı otomatiğin benim öğrendiğim kadarıyla tek artısı, arıza verir ise tam otomatiğe göre daha ucuza tamir edilebiliyor (muş)
Ama kullanımı, iyi olup olmaması kişiye göre değişir, çok memnun olan da vardır, hiç beğenmeyen de. Siz de kullanın deneyin görün derim.

Ben yine otomatik alacak olsam ya DSG alırım (tiptroniktir ama tam otomatik şanzuman gibidir hızı ve sarsıntısızlığı)
Ya da eski sistem tam otomatik+benzinli bir araç. Belki bu seçenekte tüp takılarak kullanılabilir, kullanan ve çok memnun olanlar tanıyorum.

6296 Mesaj
13 Aralık 2011; 12:04:07 

dizel otomatikte, çift kavrama yada tam otomatik(klasik) şart.

mevcutlar belli, marka model yazmıyorum, artık onları da siz belirleyin.

dci+edc
tdi+dsg
crdi+4 AT

bunların içinden edc nin sıkışık trafite sarstığı ve kararsız kaldığını, forumdaki tgezer den teyit edebilirsiniz.
geriye sadece tdi dsg veya crdi 4 ileri otomatik kalıyor. tdi dsg daha seri ve daha az yakıyor. crdi 4AT ise vites geçişi olarak dsg den bile seri ancak, genel olarak bir güç törpülenmesi var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

mk3 1.2 tsi dsg

1385 Mesaj
13 Aralık 2011; 12:49:27 

Baktıgınız corolla dan komşumuzda var.Arabanın garantisinin bitmesine 2 ay kala otomatik bozuldu ve garantiden yapıldı.Araba henüz 25 000 km de ve çok kullanılmıyor.Garaj arabası.Şimdi garantiden yapıldı ama bundan sonra kim alırsa ona çok masraf açabilir.

Citroen C3 2005 1.4 hdi 68hp @90000

101 Mesaj
13 Aralık 2011; 13:03:11 

Hiç Tartışmasız Opel Astra 1.3 cdti eystronic Tavsiye ederim.

2012 Opel Corsa 1.2 Easytronic
Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.320