Şimdi Ara

Airties Modem reset tuşu çalışmıyor...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
28
Cevap
1
Favori
16.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Airties marka rt206v4 model bir modemim var. Modemimi wireless acces point olarak kullanmak için resimdeki işlemi yaptım.

Airties Modem reset tuşu çalışmıyor...

Modem kendini yeniden başlattı ve bir daha gelmedi. Kablodan bağlanıyorum ağda tanımlanmayan ağ olarak gözüküyor ve ip vermiyor. modemin arayüzüne bağlanamıyorum ve üstüne üstlük modemin reset tuşu çalışmıyor. Ne kadar basılı tutarsan tutayım resetlemiyor modem kendini. Power ve ethernet ışığı yanıyor onun dışında ne wireless ne de diğer ışıklar yanmıyor. Modemi bir şekilde resetleme için yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

• Aynı sorunu bende RT206 ile son fw güncellemesinden sonra yaşadım.

Airtiese götürdüm ve RT205 fw yüklediler şuan sorunsuz.
  • o flashı benim evde atma gibi bi imkanım var mı acaba? Modemin içini açmış bulundum da (Merak işte :)). Garantisi gitmiştir diye düşünüyorum.
  • Hayır evde atma imkanın yok malesef. Garanti konusunda endişe etme çünkü bende cihazı açtım harici anten çıkışı vs. yapmama rağmen sorun olmadı.
  • Isıklar yesil yanıyorsa bu modelde reset tusu dediginiz wds tusu onun yanında reset deligi var ona bastiriyorsunuz dimi? Tusa basiyorsanız reset olmayacaktır cunku. Ap icin yukaridaki islemi yapmana gerek yok. Yerel agdan ip ve dhcp ayarlarindan "dhcp" kapatıp cihazin 192.168.2.1 olan ipsini degistirmen yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sayın

Hayır evde atma imkanın yok malesef. Garanti konusunda endişe etme çünkü bende cihazı açtım harici anten çıkışı vs. yapmama rağmen sorun olmadı.

Tamam o zaman ben de bi şansımı deneyeyim teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccnablade

Isıklar yesil yanıyorsa bu modelde reset tusu dediginiz wds tusu onun yanında reset deligi var ona bastiriyorsunuz dimi? Tusa basiyorsanız reset olmayacaktır cunku. Ap icin yukaridaki islemi yapmana gerek yok. Yerel agdan ip ve dhcp ayarlarindan "dhcp" kapatıp cihazin 192.168.2.1 olan ipsini degistirmen yeterli olacaktır.

wds tuşunu bilmiyorum ama reset tuşu derken delikten bahsediyordum evet. Sizin dediğiniz kablolu router oluyor. Ben zaten öyle kullanıyordum. Benim yapmak istediğm şey bir tekrarlayıcı yapmaktı :) Teşekkür ederim yine de :)
  • KAblo router degil erisim noktasi tekrarlayıcı yaparkende aynı islemleri yapiyorsunuz tek farki ana modemle kanal ve sifrelemeler aynı oluyor meshin altindan ana modemi secip dhcp yi kapatip ip yi degistireceksiniz. Adsl modunu degistirmene hic gerek yok. Isıklar kırmızı y<nıyorsa cihazda sorun vardir yesil yanıyorsa en azndan ethernet ile baglanıp web sayfasından islem yapmayi deneyebilirsin.
  • Işıklar yeşil yanıyor ama bilgisayar ip vermiyor. 169. ile başlayan bi ip veriyor. Elle ip vermeyi denedim fakat başarılı olamadım. Arayüzüne bağlanamıyorum cihazın. Reset düğmesi de çalışmıyor. Önceden çalışıyordu fakat bu sefer çalışmadı.
  • Elle ip verdiginde baglandi diyor dimi. Sunu dene birde airties in sayfasindan ttnet kilit kaldirma programi var. Elle ip verip o program vasitasiyla cihazi duzeltmeye calis oda olmazsa servise gondermekten baska yapilabilecek birsey kalmiyor.
  • Çok çok teşekkür ederim dediğiniz gibi elle ip verip ttnet kilit kaldırma programını çalıştırdım. Programın attığı yeni firmware sayesinde cihazım kendine geldi :) Fakat ap olayını beceremedim tüm dediğinizi yaptım ama bu sefer önceki modeme de bağlanmadı. Ap yi tp-link router ile yapmaya çalıştım galiba uyumsuzluk gösterdi. Neyse şu an ki hali bile beni mutluluktan uçuruyor çok teşekkür ederim :)
  • Rica ederim cihazi calistirdiysa super olmus İlk defa denemesini sen yaptın sanırım bunu deneyen olmamistir. servise gitmedende yazilim sorunları bi sekilde cozulebilir 206 serisinde. Sifrelemeyi wep yapman lazimdı wep destekliyor cunku 206v4.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccnablade -- 11 Aralık 2011; 22:42:57 >
  • aynı sorunu ben rt 204 te yaşıyorum çünkü aynı şeyi bende yaptım.
    benim 204 smile'ın ben ne yapacağım =(
  • quote:

Orijinalden alıntı: alialemdar

aynı sorunu ben rt 204 te yaşıyorum çünkü aynı şeyi bende yaptım.
    benim 204 smile'ın ben ne yapacağım =(

Onun icin boyle bir prgoram yok maalesef servise vermen gerekir senin.
  • neyi denediysem olmadı.
    versiyon uyumsuz hatası veriyor
    neyse ki garantisi var doğru m.köy.
  • rt 204 de bu mode kısmındakı tüm tikleri kaldırdım modem yeniden başlattı kendini ve bir daha erişemedim... tanımlanamayan ağ yazıyor.. ve modem arayüzüne hiç bir şekilde giremiyorum.. yardımcı olabilir misiniz servisten başka çare yok mu???
  • quote:

Elle ip verdiginde baglandi diyor dimi. Sunu dene birde airties in sayfasindan ttnet kilit kaldirma programi var. Elle ip verip o program vasitasiyla cihazi duzeltmeye calis oda olmazsa servise gondermekten baska yapilabilecek birsey kalmiyor.

hocam şu mesajın çöpe gidecek hiçbir şekilde kontrol paneline giremediğim rt 206 modemimin hayatını kurtardı çook teşekkür ederim,ttnet kilit kaldırma programının firmware update edeceği hiç aklıma gelmemişti, yalnız benim modemime 205 fw si attı program olsun ben onu düzeltirim artık admin paneline giriliyor nasıl olsa tekrar teşekkürker üstat,bu arada ttnet kilit kaldırma programını yönetici olarak çalıştırın yoksa modeme ulaşamıyor...
  • Nasıl Yaptıysanız , Burada Resimli Anlatım Yaparak Paylaşabilir misiniz? , Diğer İnsanlarında Aynı Sorunla Karşılaşıp Yapabilmeleri İçin

Benim Gibi Yani...
  • çok teşekkür ederim bozuldu sandığım modemi sayenizde lock free ile ulaşabildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enkog

quote:

Elle ip verdiginde baglandi diyor dimi. Sunu dene birde airties in sayfasindan ttnet kilit kaldirma programi var. Elle ip verip o program vasitasiyla cihazi duzeltmeye calis oda olmazsa servise gondermekten baska yapilabilecek birsey kalmiyor.

hocam şu mesajın çöpe gidecek hiçbir şekilde kontrol paneline giremediğim rt 206 modemimin hayatını kurtardı çook teşekkür ederim,ttnet kilit kaldırma programının firmware update edeceği hiç aklıma gelmemişti, yalnız benim modemime 205 fw si attı program olsun ben onu düzeltirim artık admin paneline giriliyor nasıl olsa tekrar teşekkürker üstat,bu arada ttnet kilit kaldırma programını yönetici olarak çalıştırın yoksa modeme ulaşamıyor...

Konuyu hortlatmam lazım kusura bakmayın.. Aynı sorunu bende yaşıyorum. Modemim rt-212 bende ttnet kilit kaldırma programını denedim ilk seferinde düzeldi. Sonra tekrar aynı hatayı yaptım ve yine modemin sadece power ışığı yanıyor. Fakat bu kez program işe yaramadı. modeminizle uyumlu değildir diyor. Soruna çözüm bilen varmı hiç bir şekilde modeme reset atamıyorum. Modem kilitlendi kaldı öylece program falan yok mu başka bi yolla firmware yükleme şansı falan yok mu nasıl yapabilirim bu modeme ulaşamaıyorum. Fabrika ayarlarına geri döndürmem lazım bir şekilde modeme pc den firmware falan atmanın yolu olmalı çok araştırdım bulamadım. Çöpe gitmesini istemiyorum modemin. Garantide firmware yi dışarıdan bir şekilde atabildiklerine göre bir yolu olmalı elle ip vermeyi denedim sınırlı bile bağlanamıyorum modemin ağına hiç bir şekilde bağlanmıyor zaten. Yada ben mi yanlış yapıyorum bir yardımcı olun lütfen..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.