Şimdi Ara

59'uncu Top. Eğt. Tug. K.lığı ERZİNCAN

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
5.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kuvveti Kara Kuvvetleri Komutanlığı
    Sınıfı TOPÇU
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    İlk Katılışını Yapacağı
    Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 59'uncu Top. Eğt. Tug. K.lığı
    ERZİNCAN
    İlk Katılışını Yapacağı Tarih 12.12.2011
    Temel Eğitimini Müteakip
    Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri 59'uncu Top. Eğt. Tug. Hiz. Brl. K.lığı
    ERZİNCAN

• ben varım kardeşim çanakkaledeyim nasıl gidicez düşünüyorum sen ne yapıcaksın_?
  • bende denizliden gidicem uçakla izmir-ankara-erzincan 15.30 gibi erzincanda olurmuşum
  • Uçakla gidecektim fakat işler karıştı benm..pazar günü yarın yani otobüsler çıkıyorum yola..Denizli den..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fherchat

Uçakla gidecektim fakat işler karıştı benm..pazar günü yarın yani otobüsler çıkıyorum yola..Denizli den..

kardeşim keşke uçakla gidebilme imkanın olsaydı beraber giderdik yol çileside çekmez olurdun artık orda görüşürz
  • slm bende topçu Eğit.Tug.kom.Düştüm.Pazartesi sabah izmirden Ankara aktarmalı gidicem.Eger musait olursan görüsürüz.Simdiden hayırlı teskereler
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthguler

slm bende topçu Eğit.Tug.kom.Düştüm.Pazartesi sabah izmirden Ankara aktarmalı gidicem.Eger musait olursan görüsürüz.Simdiden hayırlı teskereler

kardeşim bende ptesi sabahı 9.30 uçağıyla gidicem denizliden yola çıkıcam gece sabaha karşı orlarda olurum zaten 1km öteden askere gidicekler belli oluyo orda görüşmek üzere herkese hayırlı teskereler
  • selam beyler.341 KD'yim.hazır çarşı iznindeyken bilgilendirici birşeyler yazayım.acemiliği erzincanda yapan birisi olarak söylemeliyim ki erzincan güzel bir yer acemilik için.

yerleşke olarak 59.topçu tugayı büyük bir yer.İçerisinde Çekili batarya,ateş idare,bomba atar gibi bölükler var.Bunlardan birisine rast gele verilirsiniz.Ama düştüğünüz bölükler genelde usta birliğinizi beraber yapacağınız kişilerden oluşur.

yemekleri özel tabldot şirketi yapıyor.o açıdan şanslısınız.

koğuşlar,duşlar ve helalar temiz.yaz günü akşam 9-10 arası sıcak su veriliyordu.

biz yaz günü 1400 kişiydik acemiliğini yapanlar olarak.şimdiki aralık celbinde bu sayı daha yüksek olur.

çay,kahve ve kola otomatları var bol sayıda yanınıazda bozuk para bulundurursanız rahat edersiniz.

kantinde günlük gazete satılmakta.

1.çekili batarya ya düşerseniz bölük komutanınız biraz terstir ama genelde iyi birisidir.bölük astsubayı ise hayatınızda görebileceğiniz en matrak adamlar listesinde ilk 5te olur :)

hadi hayırlı bot bağlamalar, hayırlı tezkereler

bizimde biletlerimizi getirin :) 36 günümüz kaldı çok şükür.
  • Buranın numarasını bilen var mı ? Kuzenim gitti ama numrası yok aramam lazım :( cok ozledım :(
  • 59 iyi ama ordan ustalık hava savuma taburuna düşenler şimdiden allah kolaylık versin gerçi denetleme görmicekler 343 olarak şansımız sıçam denetleme zamanı gelmişiz haftada 5 gün spor var nöbetlerden kaçış yok herbok var nasıl bitecek bu askerlik bilemiyorum şimdiden allah yardımıcımız olsun herkese hayırlı teskereler
  • 345 kd lerden erzincana gelen yokmu :) gelinde gidelim artik sfk :34
  • Acemiliğimi burada yapmıştım. Çok güzel bir yer gerçekten. Çavuş eğitim bölüğündeydim ben. Biraz yorucu geçiyor günler ama eğleniyorsunuz da. Burada askerliğini yapacaklara tavsiyem yanlarında bol bol bozuk para götürmeleri.
  • Bizim kalfanın acemiliği de 59'UNCU TOP.EĞT.TUG.K.LIĞI/ERZİNCAN'a çıktı. ANKARA'dan gidecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 3 Ağustos 2012; 20:30:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Bizim kalfanın acemiliği de 59'UNCU TOP.EĞT.TUG.K.LIĞI/ERZİNCAN'a çıktı. ANKARA'dan gidecek var mı?

Benim askerlikte 59'UNCU TOP.EĞT.TUG.K.LIĞI/ERZİNCAN' a çıktı ama İstanbul'dan gidiyorum ben.
  • konuyu yukarı tasıyalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkpoe

quote:

Orijinalden alıntı: fherchat

Uçakla gidecektim fakat işler karıştı benm..pazar günü yarın yani otobüsler çıkıyorum yola..Denizli den..

kardeşim keşke uçakla gidebilme imkanın olsaydı beraber giderdik yol çileside çekmez olurdun artık orda görüşürz

Benden yarın İZmirden biniyorum..18 saat yol nasıl çekilcek bilmiyorum..karambole geldik uçak ayarlıyamadık..Erzuruma geçip ordan aktarma yapsaymışım güzel olucakmış..Önce 11 inde uçakla düşündüm 1 gün erken teslim olucaktım..otobüs firmasının da sitesi acıktı baktım koltuklar dolmaya başlıyo aldım hemen bileti...çok kötü oldu ama hayırlısı buymuş :) Tertipler Cep telefonlarını ne yapmayı düşünüyosunuz ? Girişde nizamiyede teslim edip çarşı izinlerinde veriliyormuş diye duydum..18 saat telefonsuz ÇEkilmez..Denizliden hangi firmayla gidiceksiniz ?
  • tertip bende ankaradan gelıyorum otobus bulamadım mecbur ucakla la gelıcem artık carsamba 3:30 gıbı erzıncandayım
    bu arada cep telefon olayını ben goturmeyı dusunuyorum bı aksılık yada bı fıkır degısıklıgı olmazsa eger
    bu arada cıdden bı sıkıntı yasatırmı ayakkabının altına soksak telefonu
  • içeri sokmak başlangıç için tehlikeli..ortamı bilmiyoruz sonuçta..Ben öğretmenevi veya esnafa felan bırakıcam yemin töreninden sonra alırım ordan..En kötü ihtimal nizamiye alır.. dandik telefon götürmek lazım..
  • bende geliyorum bu akşam 20.00 otobüsü ist. dan kalkan ulusoyla gidiyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.