Şimdi Ara

Nokia Lumia 710 sahneye çıkıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nokia'nın Microsoft ile yaptığı ortaklığın ilk ürünü Lumia 800 geçtiğimiz ay Avrupa pazarında satışa sunuldu. Firmanın diğer Windows Phone 7.5 işletim sistemli ürünü olan Lumia 710 de Asya pazarında şansını denemek üzere yola çıktı. 

Lumia 800 modelinin biraz kırpılmış hali diyebileceğimiz Lumia 710 modeli 3.7 inç ClearBlack Display WVGA ekran, 1.4GHz hızında çalışan işlemci, 5MP kamera, 8GB dahili depolama kapasitesi gibi özellikler sunuyor. 

Vergiler hariç 270 Avro fiyat etiketine sahip model abisinden farklı olarak fiziksel menü tuşları, değiştirilebilir arka kapak ve 16GB'a kadar artırılabilir microSD kart desteği ile geliyor.

Nokia dün yaptığı duyuruda Lumia 710 modelinin Tayvanlı müşterilerinin beğenisine sunulduğunu açıkladı. Pazara yayılma güzergahı Asya odaklı olan Lumia 710 modeli gelecek hafta Singapur, Hong Kong, Hindistan ve Rusya'da piyasaya çıkacak.

Global olarak hangi ülkeye ne zaman gideceği belli değil. Resmi açıklamalar ilk parti Lumia 710 modelleri dağıtılmaya başlandıktan sonra yapılacak.

• söylenecek tek şey var bana göre:) bol şans 710 :)
  • Ülkemize gelmez; çünkü WP 7.5 Mango Türkçe desteklemiyor.
  • Nokia'ya her ne kadar meego' yu ziyan ettiği için kızsamda. WP7 gibi bir işletim sistemini kullanması akıllıca çünkü Nokia dediğimiz şirket yazılım işinde Microsoft kadar tecrübeli değil.

Microsof gibi bir şirket var işin içinde haliyle bu işletim sisteminin arkasında ciddi bir yazılım desteğide var. Cihazlar arttıkça bu yazılım desteğide gitgide artacak.

Benim fikrim özellikle windows 8 ile birlikte metro arayüzünü kullanmaya başlayan kullancılar bu telefonlara daha çok rağbet edeceklerdir.

Ayrıca şu an gördüğüm kadarı ile Microsoft' un üreticilere getirdiği standartlar nedeni ile bu işletim sistemi oldukça akıcı ve sorunsuz çalışıyor.

Nokia son zamanlarda her ne kadar kan kaybetsede kolay lokma değil. Adamların donanım, tasarım ve telefonlar konusunda oldukça köklü ve iyi bir şirket. Bir de bunun üzerine işin yazılım kısmına micsrosoft dahil olunca olay iyice lezizleşiyor.

Nokia ve Microsoft ikilisi doğru stratejilerle piyasayı çok değiştirebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trapattoni11 -- 10 Aralık 2011; 2:35:02 >

• Telefonların tasarımları harika...
  • bol şans lazım gerçekten de .
  • nokia microsoft'un zoruyla güzel şeyler yapmaya başladı sanırım.
  • aaa bu nokia 603 değil mi yoksa ben mi yanlış gördüm:)
  • Çok geç kaldılar. Tahminim, haberde bahsedilen pasifik pazarlarında 710 fazla satmaz. Satarsa Lumia 800 belli oranda rağbet görür.
  • Sarı ve Beyaz çok yakışmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrem71

Vergiler hariç 270 Avro fiyat etiketine sahip model abisinden farklı olarak fiziksel menü tuşları, değiştirilebilir arka kapak ve 16GB'a kadar artırılabilir microSD kart desteği ile geliyor.

Ekrem bey, Lumia 710'da microSD kart desteği yoktur. Düzeltirseniz iyi olacak yanlışlık olmuş sanırım.
  • Bu telefona para vereceğinize gidin yakın o parayı daha iyi hiç olmazsa bu soğukta ısınırsınız
  • lumia 800 dehşet bir cihaz olmuş wp7 zaten çok iyi ilerliyor buda orta sınıfa hitap eden bir wp7 telefonu

wp7.5 mangodan sonra gelecek olan wp7.75 tango güncellemeside TR dil desteklemeyecek TR de wp8 ile giriş yapacak microsoft ve wp8 de bir çok eksik giderilmiş ve çok ciddi bir OS olacak

android ve ios unda ilk sürümlerini hatırlarsak agır sessiz ama iyi adımlarla geliyor wp

microsoft Nokia ile bu işi kıvıracak gibi
  • türkçe yok, nokia çftçi telfonlarını ülkeme getir
  • Türkiyeye geleceğini bende zannetmiyorum (Türkçe desteği yok ve Marketplace desteği yok burada resmi olarak, Nokia bu şekilde piyasaya sürmek istemez diye tahmin ediyorum). Ayrıca cihazın genişleme yuvası yok (Micro SD exp.).
  • geç kaldılar o kötü imaj zor ve geç geçer
  • nokia nın şansa ihtiyacı var...
    fazla umutlu olmasınlar bu dk. dan sonra...
  • iğrenç
  • Param çok olsa şu sarı renkli olanını sevmediğim bir arkadaşıma hediye etmek isterdim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdurrahmanz

geç kaldılar o kötü imaj zor ve geç geçer

sen de haklısın ama nokia'nın son dönemlerdeki telefonlarından önce çıkardıkları küçümsenmeyecek derece büyük başarılardı zaten insanların içinde nokia'nın eski günlerine döneceği umudu vardı bence nokia'da sorun olduğunu düşündüğüm yazılım sorununu microsoft gibi bi şirketle çözmesi çok mantıklı olmuş bence nokia'nın bundan sonraki telefonları nokia'nın eski başarısını devam ettireceğini gösteriyor

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.