Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.259
Cevap
39
Favori
299.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AZ DAHA RENO CLIO DIZEL 1.5 MOTOR OTOMATİK VİTES ALICAKTIM SON ANDA YOKUSTA KAYIYOR DESTEK YOK DIYINCE BIR OPELE UGRAYALIM DEDIK 4.500 TL FAZLA VERDIM 38 RENO 42500 ASTRA İYİ Kİ ALMISIM NE ARACMIS SANSA IYI TERCIH YAPMISM YORUMLARI OKUYUNCA
    BOYLE HISSEDIYORUM AMA SIZE SUNU SOYLIM ADAMLAR YAPMIS
  • Orijinalden alıntı: swrc

Orijinalden alıntı: kibritinyanmayanucu
    anlaşılan sizin kafanız karışık bizde kararsız kaldık almadık bu kampanya falan firmaya bağlı. dedikleri doğru olabilir. gelişleri yükselmiştir.
    mesela honda civic bayileri 1 kuruş bile inmiyorlar

42.000 falan çok iyi fiyatlardı. gerçekten ama artık yok bize göre de fazla olduğu için bu fiyat almıyoruz.

benim size önerim 43.500 olanlardan alın olmuyorsa da boşverin nasip deyip geçin
    ben pek biteceğini de zannetiyorum açıkçası opel bu arabadan daha çok satar bizim ülkemizde ben insignia bedava verseler almam yeni astra da hoşuma gitmiyor.

o zaman bu eski kasa astra da yoksa opelin üstünü çizer başka markaya bakarım.

bu nasıl benim yazdığımdan bir alıntı yaaa. nerede yazmışım arkadaşım ben bunu nereden kopyala yapıştır yaptında ben yazmışım gibi görünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: tutkularda

Anlaşılan o ki bu arkadaşımızın ne yaptığı ve yapacağı belli değil. DSG olmazsa olmaz demişsin daha önceki yazılarında sonra astrada vites geçişleri çok hissettiriyor mu diyorsun. Meşgul etme bu kadar insanı duvarı kirletme kardeşim...

benim içinmi yazdınız? yanlış anladıysam şimdiden özür dilerim.
  • opel Türkiye genel müdürü bir internet sitesine açıklama yapmış. neden indirim yapmamalarının sebebi bu mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 14 Ocak 2012; 11:43:21 >
  • Ben de aracımı bir hafta önce teslim aldım. Gerçekten güzel bir araç. Yol tutuşu, frenleri mükemmel. Müzik ses sistemi fena değil. Koltukları çok rahat, yol sesi rahatsız edici olmuyor ortalamanın üzerinde. Direksiyon söylendiği gibi çok sert değil. Araç her yönüyle güven veriyor. Araç içinde tıkırtı vb. kesinlikle yok. Tek rahatsızlığım farların buğulanması. Soğuk ve yağmurlu havalarda 4 farda kısmi buğulanıyor ve kısa sürede geçiyor. Kullanıcı kılavuzunda bu durum açıklanmış aradım normal diyorlar ama beni rahatsız etti; çünkü arkadaşım da aldı onunkinde olmuyor. Bu konuda araçlarınız hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Siz de var mı?
  • Sabah soğuk zamanlarda aracın farlarının buğu yaptığına bende tanık oldum. Belirttiğiniz gibi buğu kısa sürede kalktığı için sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Kaldı ki benim aracım gibi diğer araçlarında farlarının aynı şekilde buğu yaptığını gözlemledim. Sorun etmemek lazım diye düşünüyorum.

Araç gerçekten güzel özelliklere sahip bir araç. Lakin araçta bluetooth veya usb çıkışı olmaması kötü olmuş. Her telefonda jak girişi olmadığı için aux olayı her telefona olmayacaktır. Örnek olarak flash diski takıp şarkı dinleme olayı çok basit ve kullanışlı birşey. Tabi araçta bluetooth ile gelen manyetik alana maruz kalmakta güzel birşey değil. Bunun için bir orta nokta bulmak gerekli diye düşünüyorum.
  • arkadaşlar aracı yeni aldım daha 850 km de vites geçişleri bana sert geliyo kemikli diye tabir edilen şekilde galiba ama özellikle 1. vitese rahat geçmiyor hissi veriyor sizce normal mi? Bir de aracı stop ettiğimde gelen bir ses var kayış sesine benziyor normal midir? teşekkürler.
  • quote:

quote:

Anlaşılan o ki bu arkadaşımızın ne yaptığı ve yapacağı belli değil. DSG olmazsa olmaz demişsin daha önceki yazılarında sonra astrada vites geçişleri çok hissettiriyor mu diyorsun. Meşgul etme bu kadar insanı duvarı kirletme kardeşim...

SWRC isimli kullanıcı arkadaş eski yorumlarınıza bakmış sanırım. Bende eski yorumlarını biraz okudum. DSG araçlar bakmışsın, golf filan düşünmüşsün. Güzel aletler gerçekten. Lakin anlattığın üzere para problemi, sıfır ama 2. el ve SWRC'nin alıntı yaptığı gibi üstünü çizerim dedikten sonra tekrar bu araca yönelmeniz bana biraz düşündürücü geldi. DSG kullandıysanız, otomatikleştirilmiş düz vites aracın onun yanında zayıf kaldığını bilmeniz lazım. Kaldı ki bilgilendirebilmek için bir sıra yazı yazdığımızı belirtmek isterim. Bu kapsamda siz çok fikir değiştirmişsiniz ve hala sabit bir fikre ulaşamamışsınız. Anlatılanlarda boşa giden mesaj trafiği durumu ortaya çıkıyor. O yüzden yormayalım birbirimizi dedim ve o yazıyı yazdım.

Burada amacım sizi rencide etmek, laf sokmak veya başka bir tarafa konuyu yöneltmek değildir. Ama kararsızlığınızı, yazılarımızda belirttiğimiz gibi araç ile test sürüşüne çıkarak giderebileceğinizi tekrar tekrar vurgulamak isterim.

Yazı hakkında kusurumuz olduysa siz kusura bakmayın. Lafı uzatmadan, sıkıntıları paylaşarak çözüm üretebilmek en güzeli.

• Orijinalden alıntı: kibritinyanmayanucubu galia sizin imzanızdaki nissan micraya link vermeden dolayı mı nedir sayfada bir sorun var
    sizin yazdıklarınızla diğeri karışıyor
  • benim asıl yazdığım kısım buydu

anlaşılan sizin kafanız karışık bizde kararsız kaldık almadık bu kampanya falan firmaya bağlı. dedikleri doğru olabilir. gelişleri yükselmiştir.
    mesela honda civic bayileri 1 kuruş bile inmiyorlar

42.000 falan çok iyi fiyatlardı. gerçekten ama artık yok bize göre de fazla olduğu için bu fiyat almıyoruz.

benim size önerim 43.500 olanlardan alın olmuyorsa da boşverin nasip deyip geçin
    ben pek biteceğini de zannetiyorum açıkçası opel bu arabadan daha çok satar bizim ülkemizde ben insignia bedava verseler almam yeni astra da hoşuma gitmiyor.

o zaman bu eski kasa astra da yoksa opelin üstünü çizer başka markaya bakarım.

bu yazılan kısım benim
  • yukarıda yine aynısı olmuş sizden alıntı yapınca sayfanın kafası karıyor nedense
    neyse ya hayırlısı olsun siz ne yaptınız karar verdiniz mi?
  • quote:

Sabah soğuk zamanlarda aracın farlarının buğu yaptığına bende tanık oldum. Belirttiğiniz gibi buğu kısa sürede kalktığı için sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum. Kaldı ki benim aracım gibi diğer araçlarında farlarının aynı şekilde buğu yaptığını gözlemledim. Sorun etmemek lazım diye düşünüyorum.

Araç gerçekten güzel özelliklere sahip bir araç. Lakin araçta bluetooth veya usb çıkışı olmaması kötü olmuş. Her telefonda jak girişi olmadığı için aux olayı her telefona olmayacaktır. Örnek olarak flash diski takıp şarkı dinleme olayı çok basit ve kullanışlı birşey. Tabi araçta bluetooth ile gelen manyetik alana maruz kalmakta güzel birşey değil. Bunun için bir orta nokta bulmak gerekli diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim arkadaşım sorun değil demek ki içim biraz daha rahatladı. Zaman ayırıp cevap verdiğin için teşekkürler. dediğin gibi usb çıkışı da olsaymış süper olurmuş pek maliyetinin de olduğunu sanmıyorum. Yine de genel donanımı çok iyi...

• Ben teşekkür ederim.
    Katılıyorum, donanım olayı diğer araçlara kıyasla bu fiyata çok çok iyi. USB için araştırma yapmak lazım yinede...
  • quote:

quote:

quote:

SWRC isimli kullanıcı arkadaş eski yorumlarınıza bakmış sanırım. Bende eski yorumlarını biraz okudum. DSG araçlar bakmışsın, golf filan düşünmüşsün. Güzel aletler gerçekten. Lakin anlattığın üzere para problemi, sıfır ama 2. el ve SWRC'nin alıntı yaptığı gibi üstünü çizerim dedikten sonra tekrar bu araca yönelmeniz bana biraz düşündürücü geldi. DSG kullandıysanız, otomatikleştirilmiş düz vites aracın onun yanında zayıf kaldığını bilmeniz lazım. Kaldı ki bilgilendirebilmek için bir sıra yazı yazdığımızı belirtmek isterim. Bu kapsamda siz çok fikir değiştirmişsiniz ve hala sabit bir fikre ulaşamamışsınız. Anlatılanlarda boşa giden mesaj trafiği durumu ortaya çıkıyor. O yüzden yormayalım birbirimizi dedim ve o yazıyı yazdım.

Burada amacım sizi rencide etmek, laf sokmak veya başka bir tarafa konuyu yöneltmek değildir. Ama kararsızlığınızı, yazılarımızda belirttiğimiz gibi araç ile test sürüşüne çıkarak giderebileceğinizi tekrar tekrar vurgulamak isterim.

Yazı hakkında kusurumuz olduysa siz kusura bakmayın. Lafı uzatmadan, sıkıntıları paylaşarak çözüm üretebilmek en güzeli.

Sn tutkularda;

Bakın
    swrc de sizde burada insanları bilgilendirmeye çalışıyorsunuz teşekkür ederim. Bende nissan micra ile uzun süre yardımcı olmaya fikir vermeye çalıştım.
    swrc arkadaşında dediği gibi ben çizerim falan demedim. alıntılar karışmış. Benim aklımda 3 araç var

1- Tekrar Nissan micra 1.2 CVT - 34.500 dahada fiyat kırdıracağım
    2- Opel Astra 1.3 dizel otomatik - Gri hoşuma gidiyo istanbulda 1 araç kaldı 45.500 den aşağı inmiyorlar
    3- Vw Polo 1.6 Dizel DSG - 46.500 - Araştırıyorlar ama biraz soğuk bakıyorum çünkü ESP vs yok.

Ben opele hayran kaldım micradan sonra bagajında 3 kişi yatar. DSG olmazsa olmaz asla demedim. Sadece CVT deki memnunluğumu dile getirdim. Kazadan sonra kasko 1 haftalıgına 2011 1900km de aveo hb otomatik araç verdi. 1500km yol yapma fırsatım oldu. Ama size şöyle diyeyim vites geçişlerinden midem bulandı. 80 le gidiyorsunuz sollama çıkacaksınız gaza basıyorsunuz ama araba tepki vermiyo vermiyo vermiyo hız 80 de takılmış gibi sonra bir anda fırlıyo devir saati bir anda 5000 lerde agresif araç kullanmam ama öyle bir tutarsızlık gösteriyorki araç. Kendi kendime sertmi kullanıyorum hissine kaptırdım. Fakat öğrendimki aveoda vites geçişleri 2 viteste bir oluyormuş. Astrada ise vites aralığı bir vitesmiş. Bunuda dün akşam saatlerinde ankaradan bir opel söyledi.

Bu dolulukta bir araç için fiyat gerçekten 45.500 olmasına göre yine iyi. Ben aylık sabit maaşla çalışan bir adamım. Başımdan bir kaza geçti iyi ve az yakan bir araç alayım dedim. çünkü her ay istanbul ankara yapıyorum nişanlımdan dolayı. kazadan gözüm korktu ama işin birde bütçesi var ne kadar zamanda kendimi toparlarım onun hesap kitabı içindeyim. Evlilik masraf daha parasal yönden çok yorulacağım. 25 Aralıkta 42.000 den satıldığını bildiğim bir araca hatta p.tesi istanbuldan 44.500 e satan bir bayi cuma günü elindeki aracın son olmasından kaynaklı 45.500 istemesi zoruma gidiyo.

Yılların kalitesi herşeyi zaten kanıtlamış bir opel var. vw forumunada bakıyorum micrayı zaten biliyorum DSG ye falan takılmışlığım yok benim.

Buraya gelip vakit harcamanızı taktirle karşıladığımı bilmenizi, sizden bilgilenmek ve kendime göre en doğru seçimi yapmak isterim.

• Sizi ve içerisinde olduğunuz durumu bu yazınız ile daha iyi anlıyorum.

O zaman özet olarak: vw gurubu dediğiniz gibi ESP olmayışı ve parasal yönden uçuk olması tercih değiştirmenize yeterli bir sebep,
    Micra gerçekten ufak bir araç, aile için pek tercih edilmeyecek bir araç,
    Opel içlerinde donanım olarak ful olan ve fiyat aralığı bakımından uygun bir araç, mantıklı seçim olacaktır.

Tabi bu mantıklı seçim aralık ayı içinde keşke olsaydı karlı bir yatırım olarak size geri dönerdi ama bu tarihten sonra gerçekten fiyatı yükselmiş durumda. Benim aldığım günden bu yana 3.000 lira fiyat artması (klasik kasa olmasına rağmen) canı sıkıcı bir durum yeni araç alımında.

Eski alıntılarda sıkıntı olmasının kusuruna değinerek, yeni araç alımında sizin tarafınızdan da uygun olması itibari ile iki seçenek oluşuyor. 1. Mayıs ayını bekleyip daha cazip fiyatlar ile bu araca ulaşmak, 2. ikinci el uygun, temiz bir araç düşürmek.

Durum bundan ibaret. Gerisi sizin hesap-kitap ve anlattığınız ileriye dönük durumlara göre değişecektir.

Şöyle bir durumda var: nişanlınız ile bir an önce evlenip yol trafiğini ortadan kaldırmanız ve düğünde olabildiğince misafir çağırıp, bunlardan elde edeceğiniz takı ile maddi durumu biraz daha düzelterek araç bakmanız daha mantıklı olacaktır :)) Allah tamamına erdirsin diyorum, bu son cümleleri bir latife olarak dikkate almanızı rica ediyorum.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutkularda -- 14 Ocak 2012; 11:15:26 >

• bayıler cok ayıp edıyorlar 42500 e aldım aralıkta 1 ayda 45500 olur mu ya bırde eskı kasa demekkı tutuluyor mus kalıtelı aracmıs dıye dusnmek var sıze bır onerım var uzun surelı kullanıcaksanız dusnmeyın alın derım 38000 bıne reno 1.5 yarı otomatık clıo yu satıyor gelın gorun kı bes para etmez opelın hakkı sıze onuda soylım karar sızndır
  • Demir2008 aynı fiyata almışız araçları. Bu da bizim beklediğimize değen karlı bir yatırım olmuş. O yüzden fazla ses çıkarmadan ve kıymetini bilerek uzun dönem kazasız belasız kullanalım :) Bundan sonra kıyas yapmak doğru olmaz sanırım. Reno iyi güzelde bu devirde araç ederinden fazla paralara satılmaya başladı. Biz satarken bu yazıları okuyan olursa pazarlıkta zorlanmayalım... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: swrc

opel Türkiye genel müdürü bir internet sitesine açıklama yapmış. neden indirim yapmamalarının sebebi bu mu acaba?

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, 2012'nin ilk günlerinde, geçtiğimiz yılın bir değerlendirmesini yaptı. 2011'de toplam binek ve ticari pazarında 864.439 adetlik satışa ulaşıldığını, böylece 2010'a oranla satışlarda %13.61'lik bir artış görüldüğünü hatırlatan Keklik, Türkiye otomotiv pazarının istikrarlı şekilde gelişmesi ve Avrupa'nın en önemli ve büyük pazarlarından biri konumuna ulaşmasının kendilerini memnun ettiğini söyledi.
    Aralık ayında 9.968 adet satış gerçekleştirerek Türkiye pazarında 2. olan Opel, 2011 yılı toplamında ise 54.437 adetlik satış rakamına ulaştı. Keklik, 2010 yılı Aralık ayında 10.000 adet üzeri satış yaparak Türkiye'deki tarihlerinde, tek ayda ilk kez 5 haneli rakamlarla ifade edilen satış başarısı gösterdiklerini ve 2011 yılı Aralık ayının 2010 yılı Aralık ayına göre %10.56 daha düşük kapanmasına karşın aynı başarıyı yakaladıklarını belirtti.

Bununle birlikte, Tüm Avrupa'daki Opel'ler içinde, Opel Türkiye olarak, İngiltere ve Almanya'dan sonra en yüksek satış değerlerine ulaşarak Avrupa çapında en fazla satış gerçekleşen 3. ülke olduklarının altını çizdi. 2012'de de 775.000-825.000adet dolaylarında bir pazar hacmi öngördüklerini de ekledi.

Aralık Ayı'nda 9.968 adet araç satışı
    Aralık Ayı Binek Araç Pazar Payı %11.1
    Aralık ayında Binek Araç Pazarında en çok satan 2. marka
    2012 yılında toplam 54.437 adet satış
    2010 yılına oranla %31 büyüme başarısı

arabam.com sitesinden alıntıdır.

yukarıda yazmıştım ama tekrarlıyorum adamlar bu yüzden zam yaptılar araç çok satıldı rakamlar tavan yaptı. bi akrabama alacaktık ama opel böyle yaparsa almayacağız ben bu yüzden üstünü çizerim dedim opel markasının. aracı çok beğeniyorum ama satış mantığı yanlış euro yükselmedi parasal açıdan bi fark olmadan artırmaları bu yüzden çok yanlış bir davranış.

• quote:

Sizi ve içerisinde olduğunuz durumu bu yazınız ile daha iyi anlıyorum.

O zaman özet olarak: vw gurubu dediğiniz gibi ESP olmayışı ve parasal yönden uçuk olması tercih değiştirmenize yeterli bir sebep,
    Micra gerçekten ufak bir araç, aile için pek tercih edilmeyecek bir araç,
    Opel içlerinde donanım olarak ful olan ve fiyat aralığı bakımından uygun bir araç, mantıklı seçim olacaktır.

Tabi bu mantıklı seçim aralık ayı içinde keşke olsaydı karlı bir yatırım olarak size geri dönerdi ama bu tarihten sonra gerçekten fiyatı yükselmiş durumda. Benim aldığım günden bu yana 3.000 lira fiyat artması (klasik kasa olmasına rağmen) canı sıkıcı bir durum yeni araç alımında.

Eski alıntılarda sıkıntı olmasının kusuruna değinerek, yeni araç alımında sizin tarafınızdan da uygun olması itibari ile iki seçenek oluşuyor. 1. Mayıs ayını bekleyip daha cazip fiyatlar ile bu araca ulaşmak, 2. ikinci el uygun, temiz bir araç düşürmek.

Durum bundan ibaret. Gerisi sizin hesap-kitap ve anlattığınız ileriye dönük durumlara göre değişecektir.

Şöyle bir durumda var: nişanlınız ile bir an önce evlenip yol trafiğini ortadan kaldırmanız ve düğünde olabildiğince misafir çağırıp, bunlardan elde edeceğiniz takı ile maddi durumu biraz daha düzelterek araç bakmanız daha mantıklı olacaktır :)) Allah tamamına erdirsin diyorum, bu son cümleleri bir latife olarak dikkate almanızı rica ediyorum.

Saygılarımla...

Çok teşekkür ederim özellikle benim ve nişanlım için söyledikleriniz için yüzüm güldü. :) Allah inşallah nasip ederde mutlu oluruz.

Şimdi kazalı aracımın içerisinden alacaklarımı almaya gittim. Nissanda şöyle bir gezdim. Juke Note Micra ya baktım sonra rakamsal olarak micra cazip geldi yanındaki citroen e girdim. c3 dikkatimi çekti. otomatik var dimi dedim. Dizel otomatiğide var artık dedi. 1.4 dizel otomatik. araç hem içi hem dışı çok hoşuma gitti fabrika değerleride çok içime sindi.

Şehir içi : 3,6lt
    Şehir dışı : 3,2lt
    Ortalama : 3,4lt

tabi satan kişide türkiye şartlarında şehir içi 3,6 yı sen 5lt düşün dediki bence yinede değer süper. Araç bana çok iyi geldi. 41.750 + Trafik sigortası fiyat aldım. Sadece çelik jant yok. ve zenit tavan değil. (yani yarıya kadar panoramik tavan değil) opsiyon olarak oluyormu p.tesi haberi gelecek. Micradan çok üst bir araba. karşıma farklı bir ara alternatif çıktı diye düşünüyorum. 2012 ile satışa başlanmış.

Bugün yine opeli aradım 45.500 ün altına kuruş inemeyiz dedikleri için 45000 e de verseler almam çok içimden geçmişti ama zorlamayacağım. Alman arabalarına gerçekten hayranım. Şu zamanda Fransız tercih etmekmi bilmiyorum ama aklıma yatmadıda diyemeceğim.

• Bende sizin gibi citroen için çok düşündüm. Tabi donanım arttıkça fiyat gidiyor. Görünüşü filan gayet güzel bir araç. Lakin fransız olması ve opel kadar tutulmaması itibari ile bu araçtan vazgeçtim. Parçası ıvır zıvırı daha çok masraf açar yorumları geldi. Bunlardan sebep opel tercih ettim.

Gayet güzel bir araç. Vitesi çok şık yapmışlar otomatikte. Parasını verdiğin zaman ön koltuklarda masaj opsiyonuna kadar alma şansın var...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.