- x
2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR
2059 Cevap235241 Görüntüleme39 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     2 [4] 6 7 8 9 10 11      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2 Mesaj
5 Ocak 2012; 21:53:22 

Arkadaşlar ben aracımı dün teslim aldım tüm arkadaşların da en kısa zamanda teslim almasını temenni ederim.Herkese hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.Gerçekten araç güzel en çok hoşuma giden ise elekronik klima oldu.Gerçekten çok konforlu.Bir arakadaş lastiğin markasını sormuş benimki de continental.Fakat yedek lastik eskiden olduğu gibi tam boy değil malesef.

182 Mesaj
5 Ocak 2012; 22:49:12 

Hayırlı olsun tekrar. Biz bekliyoruz hala. Darısı başımıza.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

81 Mesaj
5 Ocak 2012; 22:57:10 

Ben de aracımı bugün aldım. Lastikler continental. Herkese kazasız hayırlı yolculuklar dilerim.
Ankara da camlara film yaptırmak istiyorum. Yaptıran veya yer tavsiye eden var mı acaba?

4 Mesaj
5 Ocak 2012; 23:33:07 

quote:

Orijinalden alıntı: wind06

aksesuarlar için çok uçmuşlar. ben sana makul fiyatlarını söyleyeyim.
boya koruma 100 tl
kaput film 50 tl
güvenlikli amerikan cam film 200 tl
koltuk-motor koruma 100 tl
eşiklere ve bagaja film 50 tl
kartel koruma 50 tl
ses yalıtımı 200 tl

toplam: 750 tl

sadece ses yalıtımından emin değilim. eğer çok kaliteli birşey yapılıyorsa cidden onun fiyatı biraz daha yukarıda olabilir. cam filmi güvenlikli amerikan cam film yaptır. ucuz piyasa malllarına dikkat!
daha yeni yukarıdakilerin çoğunu tanıdık vasıtası ile hediye almış birisi olarak söylüyorum. firmaya bu işlerin maliyeti çok çok düşük. o yüzden sıkı pazarlık yaparak fiyatı çok düşürebilirsin.

şimdi aksesuarlar için tam verilen teklif şu şekilde aslında boya koruma+motor silikon kaplama 250, kaput filmi tam boy 400, cam güvenlik fişlmi renkli 580, alt darber koruma+ses yalıtımı 350+bunları alırsak bedava koltuk koruma hepsi 1600 yerişne 1300 yani cam filmi güvenlik filmi şeklinde renkli ama tabi aksesuara para verince satarken asla o değeri arabaya koyamıyorsun; benim gözüm ahtapot jantta kaldı ona 1000 lira istediler oda pahalı geldi ama çok güzel jant arabaya hava katıyor...
ben arabanın tüm parasını verdim ama ayın 9-10 u gibi alırsın demişlerdiocakta satış yoğunluğu fazla olduğu için bekliyoruz

Üç Büyük Yok, Tek Büyük Galatasaray...

218 Mesaj
6 Ocak 2012; 8:09:02 

quote:

Orijinalden alıntı: ayt10

Arkadaşlar ben aracımı dün teslim aldım tüm arkadaşların da en kısa zamanda teslim almasını temenni ederim.Herkese hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin.Gerçekten araç güzel en çok hoşuma giden ise elekronik klima oldu.Gerçekten çok konforlu.Bir arakadaş lastiğin markasını sormuş benimki de continental.Fakat yedek lastik eskiden olduğu gibi tam boy değil malesef.

Merhabalar, Aracı teslim alırken boya kalınlığı veya genel bir inceleme istediniz mi servisten. sudkaldo sizde buna benzer bir ön inceleme talebinde bulundunuz mu? Araç teslim alırken hangi hususlarda yardımcı oluyor veya hangi konulara dikkat etmek gerekli sizce?

2012 OPEL ASTRA CLASSIC III 1.3 HB

1479 Mesaj
6 Ocak 2012; 9:54:09 

continental benim lastiklerde. bu arada continental good year kadar hatta ondan da iyi bir markadır modeline göre. benim aklımdaydı aracın lastiklerinin test sonuçlarına bakmak ama unutmuştum. bu vesile ile bakayım. sonuçları yazarım buraya...

1479 Mesaj
6 Ocak 2012; 9:55:28 

quote:

Orijinalden alıntı: tigerkubi

şimdi aksesuarlar için tam verilen teklif şu şekilde aslında boya koruma+motor silikon kaplama 250, kaput filmi tam boy 400, cam güvenlik fişlmi renkli 580, alt darber koruma+ses yalıtımı 350+bunları alırsak bedava koltuk koruma hepsi 1600 yerişne 1300 yani cam filmi güvenlik filmi şeklinde renkli ama tabi aksesuara para verince satarken asla o değeri arabaya koyamıyorsun; benim gözüm ahtapot jantta kaldı ona 1000 lira istediler oda pahalı geldi ama çok güzel jant arabaya hava katıyor...
ben arabanın tüm parasını verdim ama ayın 9-10 u gibi alırsın demişlerdiocakta satış yoğunluğu fazla olduğu için bekliyoruz

çooooook yüksek işte hocam. kabul edilebilir fiyatları yazdım ben. onun üstü resmen kim kime ne tutturursa politikası olmuş. yalnız şu ses izolasyonunu merak ediyorum ben. işe yarıyor mu gerçekten? yaptıran var ı?

161 Mesaj
6 Ocak 2012; 12:27:42 

Full kazasızlık indirim var. Anadolu sigortadan 590 TL ye yaptırdım...

İstanbul Opel bayisi Gerçek Otomotivcilik den torna vida bile almayın...

161 Mesaj
6 Ocak 2012; 12:29:03 

23 aralıkta faturalandı, 4 ocakta teslim aldım.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Ocak 2012; 12:41:53 

quote:

Orijinalden alıntı: wind06

continental benim lastiklerde. bu arada continental good year kadar hatta ondan da iyi bir markadır modeline göre. benim aklımdaydı aracın lastiklerinin test sonuçlarına bakmak ama unutmuştum. bu vesile ile bakayım. sonuçları yazarım buraya...

bende 2001 yılında vectra aldım o günde continental vardı üstünde gerçekten güzel lastikti

7 Mesaj
6 Ocak 2012; 15:08:51 

ankara opisten 42 bin tl ye opel astra hb 1.3 dizel easytronic 2012 model (beyaz) araç aldım. aracın yanında karter koruma, cam çıta, kapı eşiği çıtası, kışlık paspaslar ve trafik seti ve yangın tüpü aldım. şuan aracın fiyatı 45865 tl oldu. 1 ocakta araç ile birlikte ankaradan ayvalığa yolculuk yaptım. araç hakkında birçok şikayet vardı. ama birzat gördüm ki bunların hepsi hikaye... aracı yolda iken 120-130 km hıza sabitliyorum ve mükemmel bir sürüş keyfi alıyorum. yokuşları köpek gibi tırmanıyor sollamadığım araba kalmadı bana mısın demiyor hız sabitleyicide araç kendini ayarlıyor ve gayet kolay koluyor sürücüyü yormuyor...aracın çekişi mükemmel motor sesi vb sesleri içeriden alınmıyor... eps özelliği sayesinde virajlara girmek sorunsuz 120-130 hızla girebilirsin çok güvenli.... bu fiyata bu özellikte alınabilecek en güzel araç gayette yakışıklı..... alanlara hayırlı uğurlu olsun şimdiden almayanlarda alayım mı almayım mı diyenlere de bir an önce alın binin.... kasko bedeli de 10 plaka olduğundan AKSİGORTA 775 tl fiyat verdi..

merhaba

Uzaklaştırılmış
6 Ocak 2012; 15:59:06 

yılbaşından sonra bayilerle görüşen oldu mu indirim yapan var mı ? yoksa listeden aşağı inmiyorlar mı?

7 Mesaj
6 Ocak 2012; 16:07:53 

az önce görüştüm ankara opis ile 45800 tl oldu diyor 44500 tl kadar veriyoruz dedi....

merhaba

218 Mesaj
6 Ocak 2012; 16:17:08 

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ayvalik

ankara opisten 42 bin tl ye opel astra hb 1.3 dizel easytronic 2012 model (beyaz) araç aldım. aracın yanında karter koruma, cam çıta, kapı eşiği çıtası, kışlık paspaslar ve trafik seti ve yangın tüpü aldım. şuan aracın fiyatı 45865 tl oldu. 1 ocakta araç ile birlikte ankaradan ayvalığa yolculuk yaptım. araç hakkında birçok şikayet vardı. ama birzat gördüm ki bunların hepsi hikaye... aracı yolda iken 120-130 km hıza sabitliyorum ve mükemmel bir sürüş keyfi alıyorum. yokuşları köpek gibi tırmanıyor sollamadığım araba kalmadı bana mısın demiyor hız sabitleyicide araç kendini ayarlıyor ve gayet kolay koluyor sürücüyü yormuyor...aracın çekişi mükemmel motor sesi vb sesleri içeriden alınmıyor... eps özelliği sayesinde virajlara girmek sorunsuz 120-130 hızla girebilirsin çok güvenli.... bu fiyata bu özellikte alınabilecek en güzel araç gayette yakışıklı..... alanlara hayırlı uğurlu olsun şimdiden almayanlarda alayım mı almayım mı diyenlere de bir an önce alın binin.... kasko bedeli de 10 plaka olduğundan AKSİGORTA 775 tl fiyat verdi..

Bende yarın kısmetse aracımı teslim alacağım. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ediyorum. Akıllarda yer alan olumsuz düşünceleri de böylelikle ortadan kaldırmış oldunuz. Yarın gittiğimde ocak ayı için son fiyatların ne olduğuna dair bilgileri edinmeye çalışıp, buradan yazarım.

1479 Mesaj
6 Ocak 2012; 16:18:39 

benim gibi üzerinde (daha doğrusu altında ) continental lastik alan arkadaşlar, araçta premium contact modeli var. genel olarak lastik yorumları ve testleri iyi. kuru tutuşu iyi, yalnız ıslak tutuşu vasat. bir de lastiğin çabuk tükenmesinden şikayetler var. genel kullanıcı yorumları olumlu ama.
benim dikkatimi çeken nokta ise yanak kalınlığının 55 olması. 205 55 16 lastik ölçüleri. düşük yanak güzel gözüküyor ama bizim yollarımızda ciddi balon tehlikesi var bu yanak lastiklerle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 6 Ocak 2012; 16:19:47 >

Uzaklaştırılmış
6 Ocak 2012; 16:34:52 

quote:

Orijinalden alıntı: serhat_ayvalik

az önce görüştüm ankara opis ile 45800 tl oldu diyor 44500 tl kadar veriyoruz dedi....

desenize yılbaşından önce alanlar epeyce kar ettiler bize de beklemek düşer ben doğuda yaşıyorum bikaç şehir bi bayiye bağlı burada öyle bayileri birbirine kırdırma şansımız da yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 6 Ocak 2012; 16:36:09 >

81 Mesaj
6 Ocak 2012; 20:14:25 

Ben boyayı sadece gözümle inceledim hocam. Çok kalabalıktı boyayı makinasıyla inceletmeye fırsat olmadı ayrıca aklıma da pek gelmedi. Ama isterseniz boya aleti vardır tahminim.

218 Mesaj
6 Ocak 2012; 20:49:00 

Fırsat olması durumunda serviste boya gibi ayrıntılı şeylere baktırmayı istiyorum. Gerçi Tüketici Haklarında araçta bu gibi sorunların olması durumunda ya da sonradan tespit edilmesinde, teslim aldığınıza dair kağıdı imzalasanız dahi ayıplı mal satmaktan parasını geri alan insanları biliyorum. Umarım bu ve buna benzer durumlar olmaz hiç bir arkadaşımız için...

81 Mesaj
6 Ocak 2012; 21:02:26 

Ben boyayı sadece gözümle inceledim hocam. Çok kalabalıktı boyayı makinasıyla inceletmeye fırsat olmadı ayrıca aklıma da pek gelmedi. Ama isterseniz boya aleti vardır tahminim.

32 Mesaj
6 Ocak 2012; 22:07:28 

Merhaba Arkadaşlar bende bugün 1.3 Hb aracımı teslim aldım neyse aldıktan sonra Anakara da İstanbul yolunda ayaş sapağının ordaki Filiz petrol Opete giderken ECN kodunu hatırlamıyorum ama Turbo basınç düşük uyarı verdi neyse yakıtı aldım gittim 2. defa servise sildiler hatayı. Sonra çıktım Kış lastiklerini taktırmaya giderken aynı arıza tekrar verdi; gittim 3. defa servise sağolsun bir usta var kaputu açtı bir hortum çıkmış taktılar düzeldi.

Arabanın nazarı alındı diye pek takmadım. umarım son arıza olur.

Ayrıca yakıtı aldığım yer nasıldır?

176 Mesaj
6 Ocak 2012; 23:23:41 

Ben de aracımı bir gün gecikmeli olarak 4 ocakta teslim aldım; üstünde ağustos üretimi goodyear lastikler var. Şehir içinde kısa mesafelerde kullandığım için performans anlamında bir yorum yapamıyorum. Ancak insanın gözlerini kör edercesine arkadan gelen xenon farlı araçlara karşı otomatik kararan dikiz aynası tam anlamıyla mükemmel. Vites topuzuna düşen sarı ışık hüzmesi de gece yolculuklarında aracın iç ortamına apayrı bir hava katıyor. Hepinize kazasız sürüşler dilerim.

182 Mesaj
7 Ocak 2012; 7:45:11 

quote:

Orijinalden alıntı: kibritucu

Ben de aracımı bir gün gecikmeli olarak 4 ocakta teslim aldım; üstünde ağustos üretimi goodyear lastikler var. Şehir içinde kısa mesafelerde kullandığım için performans anlamında bir yorum yapamıyorum. Ancak insanın gözlerini kör edercesine arkadan gelen xenon farlı araçlara karşı otomatik kararan dikiz aynası tam anlamıyla mükemmel. Vites topuzuna düşen sarı ışık hüzmesi de gece yolculuklarında aracın iç ortamına apayrı bir hava katıyor. Hepinize kazasız sürüşler dilerim.

Hayırlı olsun hocam darısı başımıza.

182 Mesaj
7 Ocak 2012; 9:02:51 

Arkadaslar bu gün aracımı teslim alıyorum biraz önce haber aldım. Darısı olmayanların başına.

1130 Mesaj
7 Ocak 2012; 13:31:16 

Bende kısmetse bugün aracımı teslim alacağım.
İstanbul için kasko'yu sorunsuz ve uygun fiyata nerde yaptırabilirim.
Yakıt olarak opel mi shell mi kullanmalıyım

ElectroTech

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2012; 14:04:35 

bu araştırma işinde biraz geç kalmışsınız keşke teslim alıncaya kadar bi araştırma yapsaydınız. istanbulda yaşıyorsanız kaskoyu çok araştırmayın biran önce yaptırın bence
kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 7 Ocak 2012; 14:04:54 >

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2012; 14:06:48 

quote:

bu vites aydınlatmasının bir resmini paylaşabilir misiniz?

1130 Mesaj
7 Ocak 2012; 14:45:40 

quote:

Orijinalden alıntı: swrc

bu araştırma işinde biraz geç kalmışsınız keşke teslim alıncaya kadar bi araştırma yapsaydınız. istanbulda yaşıyorsanız kaskoyu çok araştırmayın biran önce yaptırın bence
kazasız belasız iyi günlerde kullanın.

Teşekkürler,

Alır almaz yaptırdık kaskoyu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElectroTech -- 7 Ocak 2012; 18:10:50 >

ElectroTech

1130 Mesaj
7 Ocak 2012; 18:15:35 

Arkadaşlar araçla ilgili birkaç soru sorayım,

park ederken N konumunda mı bırakıyoruz.

ElectroTech

Uzaklaştırılmış
7 Ocak 2012; 18:31:03 

tekrar iyi günlerde kullanın Allah kaza bela vermesin.

bende fiorino var bizde N boş anlamına geliyor. ben klavuzunu okudum ve klavuzda kesinlikle park ederken N de bırakmayın yazmışlar. Eğime göre vites seçip bırakın diyor.

hillholder ise sadece geriye kaçışı engelliyor. öne eğimli yerlerde park ederken buna dikkat edin. geri giderken araba tam kalkışa geçmeden ayağınızı frenden kaldırmayın . araba öne kaçıyor.

1130 Mesaj
7 Ocak 2012; 20:10:49 

quote:

Orijinalden alıntı: swrc

tekrar iyi günlerde kullanın Allah kaza bela vermesin.

bende fiorino var bizde N boş anlamına geliyor. ben klavuzunu okudum ve klavuzda kesinlikle park ederken N de bırakmayın yazmışlar. Eğime göre vites seçip bırakın diyor.

hillholder ise sadece geriye kaçışı engelliyor. öne eğimli yerlerde park ederken buna dikkat edin. geri giderken araba tam kalkışa geçmeden ayağınızı frenden kaldırmayın . araba öne kaçıyor.

Çok teşekkür ederim,

Bugün bayiden aracı teslim alırken sorduğumda N konumda park edin dedi ama tam eminde değilim.

Birde kontağı kapatmadan önce mutlaka N konumuna mı almak gerekiyor.

kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ElectroTech -- 7 Ocak 2012; 20:17:30 >

ElectroTech

19 Mesaj
7 Ocak 2012; 22:10:29 

Aracı alırken satış sorumlusu aracı 15000km veya 1 yıla kadar getirmenize gerek yok dedi. Bide 3000 devire belirli bir km geçmemem gereklimi diye sordum, sorun değil istediğiniz gibi kullanabilirsiniz dediler. Size ne gibi bilgi verdiler bilgilendirirseniz sevinirim.

182 Mesaj
7 Ocak 2012; 23:31:21 

quote:

Orijinalden alıntı: alimersin

Aracı alırken satış sorumlusu aracı 15000km veya 1 yıla kadar getirmenize gerek yok dedi. Bide 3000 devire belirli bir km geçmemem gereklimi diye sordum, sorun değil istediğiniz gibi kullanabilirsiniz dediler. Size ne gibi bilgi verdiler bilgilendirirseniz sevinirim.

Aynı sekilde banada istediğimiz gibi sürebileceğimizi söylediler. Bu gün aracı nerdeyse 100 kmye getirdim bile. Ama ben yuklenmemeye calisiyorum. İlk 500 hafif ikinci 500de ise birazdaha hizli surmeyi dusunuyorum. Bu gün icin ortalama tüketimim 5.5 lt.

19 Mesaj
8 Ocak 2012; 0:13:47 

quote:

Orijinalden alıntı: tamerinal

Aynı sekilde banada istediğimiz gibi sürebileceğimizi söylediler. Bu gün aracı nerdeyse 100 kmye getirdim bile. Ama ben yuklenmemeye calisiyorum. İlk 500 hafif ikinci 500de ise birazdaha hizli surmeyi dusunuyorum. Bu gün icin ortalama tüketimim 5.5 lt.

peki 1000 yada 2000 km de servise gelin diye bir bilgi verdilermi. yoksa 15000 demi gideceksiniz.

218 Mesaj
8 Ocak 2012; 1:37:12 

Bende aracımı bugün teslim aldım. Araç için 2 ay sonrasına bir tarih yazıp, prosedür gereği bir kontrol yapılacağını söylediler. Bu toyota alan kişiler için de geçerli. Yeni teknoloji ürünü motorlarda sanırım bunlar sıradan bir kontrol. Araçlarına kavuşan diğer arkadaşlara tekrar hayırlısı olsun...

182 Mesaj
8 Ocak 2012; 8:21:16 

quote:

peki 1000 yada 2000 km de servise gelin diye bir bilgi verdilermi. yoksa 15000 demi gideceksiniz.

Özellikle sordum konrol varmı diye. Gerek yok sıkıntı çıkarsa gelin dediler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

176 Mesaj
8 Ocak 2012; 12:28:53 

Arkadaşlar araçlarınızı ilk aldığınızda kaç km idi? ve ortalama tüketimi kaç gösteriyordu?

182 Mesaj
8 Ocak 2012; 12:37:14 

quote:

Arkadaşlar araçlarınızı ilk aldığınızda kaç km idi? ve ortalama tüketimi kaç gösteriyordu?

12 km, ort tüketim 9.5 lt idi.

176 Mesaj
8 Ocak 2012; 12:59:22 

quote:

Orijinalden alıntı: tamerinal

12 km, ort tüketim 9.5 lt idi.

Benim aracım da ilk teslim aldığımda 10.8 deydi ve ortalama tüketim 38.3 ü gösteriyordu aracın km si 70 te ve ortalamam 11.7. Siz 5.5 i iyi yakalamışsınız.

182 Mesaj
8 Ocak 2012; 13:21:35 

Aracı sürdüğüm yol sehir içi sayılmaz sanıyorum. Ayrica yol bilgisayarinda 2 programı sıfırlayıp tuketimi takip ettim. Aracı zorlamamak icin gaza parmak ucunda basınca çıkan sonuç 5.5 lt. Yaklaşık bu degerin ılerde en az 1 lt daha düşeceğini düşünüyorum.

218 Mesaj
8 Ocak 2012; 16:58:11 

Aracın km si 7 olarak yazıyordu. Ortalama tüketim 9.5 lt. Ortalama hız 75 km civarı ve ortalama yakıt 4.4 olarak 200 km yol yaptım...

1053 Mesaj
8 Ocak 2012; 19:50:19 

arkadaslar 23 aralık 2011 de ızmırden 1.6 115 hp easytronıc enjoy plus astra classıc sedan aracımı 41 000 tl ye almıs bulunmaktayım... herkes 42 -43 000 tl cıvarına almıs bı yanlıslık olmasın ben mı cok ucuza aldım ??

Uzaklaştırılmış
8 Ocak 2012; 20:06:11 

quote:

Orijinalden alıntı: enico

arkadaslar 23 aralık 2011 de ızmırden 1.6 115 hp easytronıc enjoy plus astra classıc sedan aracımı 41 000 tl ye almıs bulunmaktayım... herkes 42 -43 000 tl cıvarına almıs bı yanlıslık olmasın ben mı cok ucuza aldım ??

benim takip ettiğim kadarıyla o fiyatlar dizel için geçerliydi siz benzinli almışsınız

forumda zaten 1.3 hatchback dizel otomatik alanlar çoğunlukta

32 Mesaj
8 Ocak 2012; 20:44:28 

Arkadaşlar bugün 3 günlük olan astramı kullanırken silecek suyu waterjet sistemi gibi geldi.

Doğru muudr?

teşekkürler.

182 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:05:22 

quote:

Orijinalden alıntı: ybalcik

Arkadaşlar bugün 3 günlük olan astramı kullanırken silecek suyu waterjet sistemi gibi geldi.

Doğru muudr?

teşekkürler.

Suyun yarısını daga tasa sıkıyor alet cami tuttursa anlayacağımda bana normal gibi geldi.

62 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:23:42 

Bende gecen hafta cuma günü opisten aracımı teslim aldım.(1.3 diesel-easytronik)İlk bindiğimde 7 km de idi.Hemen yanındaki shell-iskitlerden eurodiesel 188 liraya depoyu fulledim.Şuan için 90 km yaptım.Yakıt tüketimini 6.3 e kadar düşürdüm.1-2 kez spor modunda kullandım,kullanmasaydım belki biraz daha düşerdi.Gaza yavaş yüklenip fazla zorlamadan kullandım.Cd-Mp3 ayarları-silecek ayarları vs. ayarları yapmakta biraz zorlandım.Bu arada philips 6000 kelvin xenon far taktırdım.İyiki de taktırmışım.gece kullanmadığım için vites topuzuna düşen ışık süzmesini göremedim.gören arkadaslar bilgi verebilirler mi acaba ortam karanlık oldugundamı otomatik yanıyor?
Genel olarak şimdilik memnunum.Teslimat sırasında usta kesinlikle A da (otomatik) kontak kapat dedi,çalıştırırken de N çalıştırıyorum.A da giderken M ye aldığım da otomatik olarak M2 ya da M3 olabiliyor.Gaza hafif bastığımda sanki vites geçişleri daha az hissediliyor.
Kapı eşiği çıtası ve cam çıtaları verecekler ancak bu kapı çıtaları sonradan mı takılıyor acaba?Hani şu ağaca kaldırıma filan kapının çarpıp çizilmesini önleyen çıtalar ,yoksa cam çıtalar ile aynı şey mi bu dediğim anlayamadım.
Ekstra olarak karter koruma ve perde taktırdım birde.Paspas,ilk yardım herkese veriyorlar zaten.
Bu arada garanti süresini uzatmak için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan var mI? Motor yağ eksiltmesi yapabilirmiş arada sırada kontrol etmekte fayda var.
Herkese nazarsız keyifli sürüşler

Edit : Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fetii_51 -- 8 Ocak 2012; 22:26:06 >

286 Mesaj
8 Ocak 2012; 22:54:27 

adamlar yapmıs arkadaslar boyle ıscılık kalıtesı boyle güzellik yok 130 km yol yaptım cok rahat yokusta kaydırmam olayı en guzelı dıgıtal klıma fan ayarlama ruhsatlıktakı ısıklar makyaj olayı mukemel olmus sıze sunu sormak ısıtıyorum ılkkez otomatık kullanıyorum arac la yolda durdugumuz zaman bosta mı kalması gerekıyor yoksa a (otomatık kalsa olur mu)????????????? bırse saat ayarı nerden duzeltılıyor ????
dıreksıyonun altında sol tarafta tırıklı bır kol var o ne ıse yarıyor
hız sabıtleme olayı nasıl yardımcı olursanız sevınırım???

19 Mesaj
9 Ocak 2012; 0:50:09 

quote:

Orijinalden alıntı: fetii_51

Bende gecen hafta cuma günü opisten aracımı teslim aldım.(1.3 diesel-easytronik)İlk bindiğimde 7 km de idi.Hemen yanındaki shell-iskitlerden eurodiesel 188 liraya depoyu fulledim.Şuan için 90 km yaptım.Yakıt tüketimini 6.3 e kadar düşürdüm.1-2 kez spor modunda kullandım,kullanmasaydım belki biraz daha düşerdi.Gaza yavaş yüklenip fazla zorlamadan kullandım.Cd-Mp3 ayarları-silecek ayarları vs. ayarları yapmakta biraz zorlandım.Bu arada philips 6000 kelvin xenon far taktırdım.İyiki de taktırmışım.gece kullanmadığım için vites topuzuna düşen ışık süzmesini göremedim.gören arkadaslar bilgi verebilirler mi acaba ortam karanlık oldugundamı otomatik yanıyor?
Genel olarak şimdilik memnunum.Teslimat sırasında usta kesinlikle A da (otomatik) kontak kapat dedi,çalıştırırken de N çalıştırıyorum.A da giderken M ye aldığım da otomatik olarak M2 ya da M3 olabiliyor.Gaza hafif bastığımda sanki vites geçişleri daha az hissediliyor.
Kapı eşiği çıtası ve cam çıtaları verecekler ancak bu kapı çıtaları sonradan mı takılıyor acaba?Hani şu ağaca kaldırıma filan kapının çarpıp çizilmesini önleyen çıtalar ,yoksa cam çıtalar ile aynı şey mi bu dediğim anlayamadım.
Ekstra olarak karter koruma ve perde taktırdım birde.Paspas,ilk yardım herkese veriyorlar zaten.
Bu arada garanti süresini uzatmak için ne yapmak gerekiyor bilgisi olan var mI? Motor yağ eksiltmesi yapabilirmiş arada sırada kontrol etmekte fayda var.
Herkese nazarsız keyifli sürüşler

Edit : Ekleme

hocam 10 000 km veya 1 yıl içerisinde yaptırabilirsiniz dedi satış sorumlusu .

218 Mesaj
9 Ocak 2012; 2:17:01 

quote:

Orijinalden alıntı: demir2008

adamlar yapmıs arkadaslar boyle ıscılık kalıtesı boyle güzellik yok 130 km yol yaptım cok rahat yokusta kaydırmam olayı en guzelı dıgıtal klıma fan ayarlama ruhsatlıktakı ısıklar makyaj olayı mukemel olmus sıze sunu sormak ısıtıyorum ılkkez otomatık kullanıyorum arac la yolda durdugumuz zaman bosta mı kalması gerekıyor yoksa a (otomatık kalsa olur mu)????????????? bırse saat ayarı nerden duzeltılıyor ????
dıreksıyonun altında sol tarafta tırıklı bır kol var o ne ıse yarıyor
hız sabıtleme olayı nasıl yardımcı olursanız sevınırım???

Yolda uzun süreli durduğumuzda boşa almakta fayda var. Zaten belli bir süre sonra araç boşa geçiyor. Tam otomatik araç olmadığı için stop etme anında boşta olmasında bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Tam otomatik araç kullanan birisi olarak P moduna getirip stop edilen araç otomatikleştirilmiş düz vites araçta düz vites mantığı ile stop edilebilir diye düşünüyorum. Saat ve diğer ayarların hiç birisine girmedim. Hız sabitleme olayı sol tarafta sinyal kolunun en uç kısmında bulunuyor. Aracın kullanma kılavuzundan daha detaylı bilgileri öğrenebileceğinizi düşünüyorum. Kılavuzda her türlü detaylı bilgi verilmiş. Uzun yol sonrası aracı nasıl stop edebileceğinizden tutun, radyo ayarlarına kadar her şey var. Diğer bir konu olarak ayna altındaki aydınlatma gece gündüz olayına göre aynanın cam ile birleştiği noktadaki sensör vasıtası ile devreye giriyor sanırım. Kapı ve cam çıtaları dışarıda takılabilen aksesuarlardan. Garanti için ise bayiden uzatılmasını talep edermisiniz? gibi bir konu gelmedi. 2 yıl yeterli bir garanti gibi görünüyor. Aracı itinalı ve güvenli bir şekilde kullandığınız sürece bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Tabi sonuçta bu da bir makine muhakkak sıkıntıları olacaktır. Aklında soru işareti kalmaması adına bu garanti servislerde uzatılabilir. Opelin sayfasına girdiğinizde buna benzer bir garanti uzatımı yazısı okumuştum sanırım...

1479 Mesaj
9 Ocak 2012; 9:21:19 

quote:

hocam 10 000 km veya 1 yıl içerisinde yaptırabilirsiniz dedi satış sorumlusu .

opel'in sitesinde 3 ay, 5000 km diyor. Link aşağıda:

Opel Uzatılmış Garanti

1130 Mesaj
9 Ocak 2012; 10:04:50 

Kışlık paspas orjinal mi verdiler yoksa dandik birşey mi?

Dün kışlık paspasları takmaya aşağı indiğimde tam hayal kırıklığı yaşadım, çok kalitesiz bir paspas vermişler, arabayı alırken arabanın orasına bakmaktan paspası es geçmişim.
Arabaya bile tam oturmuyor. Paspas hediyesi istediğimde orjinal vermesi gerekirdi.

Park ile ilgili son karar N mi, A mı?

ElectroTech

161 Mesaj
9 Ocak 2012; 10:47:20 

35.500 ila 800 arasinda alanlar var...

Uzaklaştırılmış
9 Ocak 2012; 11:06:26 

arabasını alanlara hayırlı olsun iyi günlerde kazasız belasız kullanın.

teslim alırken fiyat soran oldu mu son durum ne bayiler kaça kadar iniyorlar ?

188 Mesaj
9 Ocak 2012; 11:28:45 

Millet arabasını teslim almış, birkaç yüz km yapmış, yorumlarını yazıyor. Biz hala beklemedeyiz. Satmadan önce sürekli beni arayan satış temsilcisi şimdi ben arayınca telefona çıkmıyor.

Uzaklaştırılmış
9 Ocak 2012; 11:50:16 

astra kullanıcıları siz aslında vectra aldınız hadi hayırlı olsun bu adam ne saçmalıyor dersenizde işte ispatım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 9 Ocak 2012; 12:05:49 >

Uzaklaştırılmış
9 Ocak 2012; 11:53:00 

büyük resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 9 Ocak 2012; 14:27:08 >

Uzaklaştırılmış
9 Ocak 2012; 11:54:22 

önden görünüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swrc -- 9 Ocak 2012; 14:27:54 >

Uzaklaştırılmış