Şimdi Ara

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR (103. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.260
Cevap
39
Favori
299.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enico

quote:

Orijinalden alıntı: Lider1980

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

Yok Tansel hocam hız tutkunu olmanızı kast etmedim,ben bir kaza yaşadığım için 100'ün üstüne çıkınca tedirgin oluyorum.inş zamanla geçer,zaten 100'ün üstüne otoban harici çıkmam ama 200 civarı hız yaptığınızı duymak moralimi düzeltti,dediğim gibi 160-170 bile yapsa çok yeterli benim için.

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR

215 e falan ciktigi yok. 200 de ibre duruyor gaza bassan da gazi yemiyor yokus inerken bile cikmiyor 200 de sinirliyor. 215 e cikti daha da gider demek yalan.

215 km yi gordum ızmır cesme otobanında 2013 benzınlı 1.6 otomatık enjoyplus aracımla 3 kısıydık benzın 3/4 depo

asagıda lınkı mevcut ızleyınız

http://www.youtube.com/watch?v=JopzgnytazA

kendi videomdur

Sayın arkadaşım bu hıza nasıl ulaştınız?arabada modifiye falan yok değil mi?peki fabrika verileri nasıl 192 km/h oluyor?valla acayip hız

Annemin kullandıgı araçtır. 7000veya 8000 km de çeşmeye gitmek için almıştım arabayı orda denemiştim. En ufak bir modifiye yok araçta,fabrika verilerinde 192 km yazıyor ama ben hıza ulaştım. yokuş aşağıda değil videoda göründüğü gibi.

benzinde sanırım iyi gitmiş harbi, düz vites olsaydı biraz daha hızlanırdı sanırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

Yok Tansel hocam hız tutkunu olmanızı kast etmedim,ben bir kaza yaşadığım için 100'ün üstüne çıkınca tedirgin oluyorum.inş zamanla geçer,zaten 100'ün üstüne otoban harici çıkmam ama 200 civarı hız yaptığınızı duymak moralimi düzeltti,dediğim gibi 160-170 bile yapsa çok yeterli benim için.

2012 MODEL OPEL ASTRA CLASSIC 3 ALANLAR

215 e falan ciktigi yok. 200 de ibre duruyor gaza bassan da gazi yemiyor yokus inerken bile cikmiyor 200 de sinirliyor. 215 e cikti daha da gider demek yalan.

215 km yi gordum ızmır cesme otobanında 2013 benzınlı 1.6 otomatık enjoyplus aracımla 3 kısıydık benzın 3/4 depo

asagıda lınkı mevcut ızleyınız

http://www.youtube.com/watch?v=JopzgnytazA

kendi videomdur

Sayın arkadaşım bu hıza nasıl ulaştınız?arabada modifiye falan yok değil mi?peki fabrika verileri nasıl 192 km/h oluyor?valla acayip hız

Annemin kullandıgı araçtır. 7000veya 8000 km de çeşmeye gitmek için almıştım arabayı orda denemiştim. En ufak bir modifiye yok araçta,fabrika verilerinde 192 km yazıyor ama ben hıza ulaştım. yokuş aşağıda değil videoda göründüğü gibi.

benzinde sanırım iyi gitmiş harbi, düz vites olsaydı biraz daha hızlanırdı sanırım...

araç benzindeydi, zaten araçta lpg yok.

• mrb arkadaşlar, bir konuda yardımınızı rica edecektim, yaklaşık 1 ay önce astra 1.4 H kasa aldım. yedek anahtarı daha dün elime ulaştı. deneme amaçlı anahtarı takıp kontağı çevirdiğimde hız göstergesinin sol en altında "araç resmi içinde ingiliz anahtarı " şeklinde birşey yanıp sönmeye başladı ve araç çalışmadı, aynı zamanda uzaktan kumandası da çalışmıyor. Daha sonra orjinal katlanır anahtarı taktığımda yine ilk başta aynı ışık yanıyor ama araç çalıştıktan sonra sönüyor, daha önce böyle bir şey hiç yanmamıştı.
    yedek anahtarı kullandığımdan dolayı araçta bir sorun mu oldu acaba, bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: assos21

mrb arkadaşlar, bir konuda yardımınızı rica edecektim, yaklaşık 1 ay önce astra 1.4 H kasa aldım. yedek anahtarı daha dün elime ulaştı. deneme amaçlı anahtarı takıp kontağı çevirdiğimde hız göstergesinin sol en altında "araç resmi içinde ingiliz anahtarı " şeklinde birşey yanıp sönmeye başladı ve araç çalışmadı, aynı zamanda uzaktan kumandası da çalışmıyor. Daha sonra orjinal katlanır anahtarı taktığımda yine ilk başta aynı ışık yanıyor ama araç çalıştıktan sonra sönüyor, daha önce böyle bir şey hiç yanmamıştı.
    yedek anahtarı kullandığımdan dolayı araçta bir sorun mu oldu acaba, bilgilendirirseniz sevinirim.

Hocam araç anahtarı tanımıyor olabilir,kontağa taktığınızda anahtar ve kontağın şifresi eşleşmemiş olabilir immobilizer dan dolayı.clio aracım vardı,aynı sorunu yaşamıştım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracın gizli özelliklerine girmek için setting e basıp -bc ye girince hw ve sw tarihleri 2006 yılı olarak çıkıyor bu araçların güncelleme yapılıyormu,güncelleme yapıp performans artışı olabilirmi yapılıyorsa güncelleme için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor
  • Arkadaşlar 2013 classic sedan easytronic aracımla konya-alanya arası ilk uzun yol seyahatimi yaptım.4 yetişkin,bagaj ağzına kadar dolu 300km'lik yolun 80 km'si klima açık 100km'de 6,5 litre benzin yaktı.yolun yaklaşık 100km'lik civarı (seydişehir-manavgat yol çatı arası) dağa tırmanmalı yokuş yukarı.genel olarak performansta iyi idi.120 km'yi geçmedim.yola tutunması,fren mesafesi gerçekten çok iyi fakat klima açık ve yokuş yukarı biraz bayılma oldu.araç şuan 4000km 'de.tabi sınıfı başka aracı dolu vaziyette yokuş yukarı,klima açık sürmediğim için kıyaslama yapamayacağım ama sürüp ona göre değerlendirmek isterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lider1980 -- 13 Ağustos 2014; 19:29:27 >
  • arkadaşlar sıfır araba alacağım yaklaşık 2 aydır çok kararsız kaldım,

Astra H kullanıcıları olarak size sormak isterim,

43000 tl ya 2013 model sıfır Astra Classic hb comfort mu? (1.6 motor 115 beygir benzinli manuel vitesi, esp ve yokuş kalkış desteği yok)

yada

37000 seat ibiza style
    yada
    38000 kia rio

ne dersiniz?
    beni astranın yakıt tüketimi korkutuyor ama lpg düşünüyorum
    yedek parçalarıda çok pahalı diye duydum doğru mudur?
  • Arkadaşlar bir sorum olacak;

Aracımı sabahları ilk çalıştırmada marşa bastığım anda sanki metale çarpma sesi gibi bir ses geliyor,bu ses sadece bir kez yapıyor bu normal midir.

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erturo

arkadaşlar sıfır araba alacağım yaklaşık 2 aydır çok kararsız kaldım,

43000 tl ya 2013 model sıfır Astra Classic hb comfort mu? (1.6 motor 115 beygir benzinli manuel vitesi, esp ve yokuş kalkış desteği yok)

yada

37000 seat ibiza style
    yada
    38000 kia rio

ne dersiniz?

Hocam 43bin tl ye sıfır Astra comfort paket bulabildiysen hiç düşünmeden al bence,araç full donanımlı,aynı donanımı aynı segmentteki araçlarda o fiyata bulmak zor,sıfır araç fiyatları bayağ arttı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erturo

arkadaşlar sıfır araba alacağım yaklaşık 2 aydır çok kararsız kaldım,

yada

37000 seat ibiza style
    yada
    38000 kia rio

ne dersiniz?

Kia'ya yaklaşmayın derim,3 kuruş benzin sarfiyatı için 2.eli iyi olmayan,Türkiye'de tutulmayan araba almanızı tavsiye etmem.Seat ibiza'ya gelince,sanırım düşündüğünüz model 1.4 motor 85 beygirlik olanı,o astra ile kıyaslanmaz,astra yanında her yönden zayıf kalır.yakıtı da ibiza'nın şehir içi 8 litre civarı,astra ondan olsa yarım litre,1 litre fazla yakar 100 km 'de.ibiza'nın ST diye bir modeli var station bir araba.1.2 tsi dsg otomatik şanzıman 105 beygir belki o biraz düşündürebilir ama o araçta astra dan 200 kg hafif(astra'ların ağırlığı 1295 kg) bu farkta araçların sağlamlık farkını ortaya koyuyor.seat alacaksan 1.4 toledo'lara yada 1.4 skoda rapid'lere bak derim ama onların fiyatlarıda uçuk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lider1980 -- 31 Ağustos 2014; 21:10:52 >

• tşkler hocam, yakında bayramdan önce servise gidicem, gitmişken o arada onuda gösteriyim en iyisi
  • Astra 3'lerde ve yeni kasa j astra'ların bazılarında kullanılan 1600cc benzinli 115 beygir atmosferik motoru malesef zayıf kalıyor,özellikle klima açık yokuş yukarı yollarda yığılıp kalıyor. avrupa'da 1800cc A18XER motorlu modeli varmış,malesef türkiyede yok,bu araç en az 1800 motor olmalıydı.yeni alacak arkadaşlara kesinlikle 1.4 turbo 140 beygir astra almalarını tavsiye ederim.ben çok pişmanım bu motor ve easytronic isimli garip şanzımanı aldığım için,markadan,kaliteden şikayetim yok ama motor berbat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lider1980 -- 4 Eylül 2014; 8:37:16 >
  • Arkadaşlar merhaba arkadaşım opel astra h sedan 1.3 dizel manuel bir araç almak istiyor.Bir kaç sorum olacaktı cevaplarsanız sevinirim.
    Aracın ortalama yakıt tüketimi nedir?
    Aracın performansı nasıldır 1.3 sollamalarda,yokuşlarda sorun çıkarır mı?
  • Bursa Neskar'da da bitmiş bu araçlardan. Bursa çevresinde sıfırını satan yer bilen varsa benimle iletişime geçebilir.
  • pburak1903 kullanıcısına yanıt
    Ben astra h sedan aldığımı söylediğimde eski bir arkadaşımın ilk sorduğu,benzinli mi,dizel mi olduğu idi,bende niye böyle heyecanla sorduğunu sorunca ,dayısının oğlunun astra h hatcback dizel aldığını ve berbat hantal olduğunu söylemişti.hatta dayısının oğluna ''bas bas artık şu gaza,bıktık yavaş gitmenden'' dememe rağmen laftan anlamayıp basmadığını sandığını,direksiyona kendinin geçtiğinde acı gerçeği gördüğünü söylemişti.benzinli aldım deyince çok sevinmişti gerisini siz düşünün.yok bizim için performans mesele değil,ağır ağır gitsin,sağlam olsun,az yaksın diyorsanız mutlaka alın. ben arabamı çok seviyorum ama 1300 kg arabaya 115 beygir yetmiyor,yakıtı da çok değil şehir içi yarı otomatik araba 9 litre yakıyor,tüp taktırıpta daha da hantallaştırmak aklımdan bile geçmedi.ayrıca satıp satmamakta çok kararsızım, 5000 km aracımı satıp 2004-2005 audi a4 almak gönlümden geçiyor ama temizini bulmak çok zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lider1980 -- 24 Eylül 2014; 19:40:37 >

• quote:

Ben astra h sedan aldığımı söylediğimde eski bir arkadaşımın ilk sorduğu,benzinli mi,dizel mi olduğu idi,bende niye böyle heyecanla sorduğunu sorunca ,dayısının oğlunun astra h hatcback dizel aldığını ve berbat hantal olduğunu söylemişti.hatta dayısının oğluna ''bas bas artık şu gaza,bıktık yavaş gitmenden'' dememe rağmen laftan anlamayıp basmadığını sandığını,direksiyona kendinin geçtiğinde acı gerçeği gördüğünü söylemişti.benzinli aldım deyince çok sevinmişti gerisini siz düşünün.yok bizim için performans mesele değil,ağır ağır gitsin,sağlam olsun,az yaksın diyorsanız mutlaka alın. ben arabamı çok seviyorum ama 1300 kg arabaya 115 beygir yetmiyor,yakıtı da çok değil şehir içi yarı otomatik araba 9 litre yakıyor,tüp taktırıpta daha da hantallaştırmak aklımdan bile geçmedi.ayrıca satıp satmamakta çok kararsızım, 5000 km aracımı satıp 2004-2005 audi a4 almak gönlümden geçiyor ama temizini bulmak çok zor

Kardeşim verdiğin cevaptan dolayı teşekkür ederim.Zaten arkadaş vazgeçti clio4 almaya karar verdi.

• Herkese selamlar,

Bugün ilk sahibinden beyaz renkli 2013 model Astra Classic III HB Essential satın aldık. Araç Ekim 2013 trafiğe çıkışlı ve 13 bin km.de. İlk sahibi tarafından teslim alınmadan önce serviste Landirenzo LPG sistemi taktırılmış, baz donanıma ekstra olarak arka park sensörü, cruise control ve ön kol dayama mevcut. Ayrıca geçen kış alınmış ve 3-4 bin km kullanılmış Michelin kış lastikleri de mevcut. Computest merkezinde yapılan kontrollerde de araçta herhangi bir kusur bulunamadı. Fiyat olarak ise 38.750 TL ödedim.

Sizlere ilk sorum bu araç için bu fiyat uygun mudur? İkinci olarak, kendi aracım (Honda Jazz) olduğu için bu aracı babama aldım ve birkaç hafta sonra kendisine teslim edeceğim. Kullanım sırasında dikkat etmesi gereken (vites değişimleri, LPG tavsiyesi, vb.) hususlar var mıdır?

Son sorum ise, araç Ekim 2013 trafiğe çıkışlı olduğu için bu ay içerisinde ilk periyodik bakımının yapılması gerekiyor. Bugün Ankara'daki bir yetkili servisi (Opal) sorduğumda 520 TL fiyat verdiler. Basit bir yağ-filtre değişimleri için bu fiyat oldukça yüksek görünüyor. Ama garantisi devam ettiği için de özel servise götürme konusunda çekincelerim var. Sizin tavsiyelerini ne olur?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gone With The Wind

Herkese selamlar,

Bugün ilk sahibinden beyaz renkli 2013 model Astra Classic III HB Essential satın aldık. Araç Ekim 2013 trafiğe çıkışlı ve 13 bin km.de. İlk sahibi tarafından teslim alınmadan önce serviste Landirenzo LPG sistemi taktırılmış, baz donanıma ekstra olarak arka park sensörü, cruise control ve ön kol dayama mevcut. Ayrıca geçen kış alınmış ve 3-4 bin km kullanılmış Michelin kış lastikleri de mevcut. Computest merkezinde yapılan kontrollerde de araçta herhangi bir kusur bulunamadı. Fiyat olarak ise 38.750 TL ödedim.

Sizlere ilk sorum bu araç için bu fiyat uygun mudur? İkinci olarak, kendi aracım (Honda Jazz) olduğu için bu aracı babama aldım ve birkaç hafta sonra kendisine teslim edeceğim. Kullanım sırasında dikkat etmesi gereken (vites değişimleri, LPG tavsiyesi, vb.) hususlar var mıdır?

Son sorum ise, araç Ekim 2013 trafiğe çıkışlı olduğu için bu ay içerisinde ilk periyodik bakımının yapılması gerekiyor. Bugün Ankara'daki bir yetkili servisi (Opal) sorduğumda 520 TL fiyat verdiler. Basit bir yağ-filtre değişimleri için bu fiyat oldukça yüksek görünüyor. Ama garantisi devam ettiği için de özel servise götürme konusunda çekincelerim var. Sizin tavsiyelerini ne olur?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

bana çok geldi bu para. gerçi bu aralar pek bakmıyorum fiyatlara, piyasa çok yükselmiş. 2012 ekim sonu 36000'e almıştım. yarı otomatik essentia olanı, park sensörü, yol bilgisayarı ve karter koruma da var. henüz 12.000 km'de, hiç bir boya değişen vs ... kaza yok. satsam herhalde 38'e gidecek sizinkiyle kıyaslayınca, bence zor satarım bu fiyata. 36 anca eder herhalde. sıfırı zaten 44300. şimdi satsak yerine birşey koyamayız, bu ne ya... 1.2 en boş corsa bile 36000'i geçmiş...
    ben de 520 gibi bir ücret ödemiştim 1. yıl bakımına. evet basit işlemler için o kadar para alıyorlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leibniz 33 -- 10 Ekim 2014; 4:35:31 >

• opel astra 1.3 cdti almayı düşünenler bence bu konuyu bir incelesinler forumda konu başlığını bulabilirler.

Astra H Arıza Kodu ECN119103
  • sileceklerin lastikleri değiştirmek istiyorum ama öneri hangisidir?
  • 
Sayfa: önceki 101102103104105
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.