Şimdi Ara

AMD'nin Radeon HD 7800 serisi Şubat ayında geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Yeni nesil grafik işlemci mimarisini temel alan Radeon HD 7900 serisi ekran kartlarını 10-13 Ocak tarihlerinde Las Vegas'da düzenlenecek Tüketici Elektroniği Fuarı'nda sergilemeyi planlayan AMD, hemen ardından Şubat ayında da HD 7800 serisini duyuracak.

Tahiti kodlu grafik yongasını kullanan Radeon HD 7900 serisinden farklı olarak Radeon HD 7800 serisi ekran kartları Pitcairn kodlu grafik yongasından güç alıyor. Radeon HD 6900 serisindeki VLIW4 tasarımını esas alan ve 28nm üretim teknolojisindeki geliştirmelere ek olarak performans ve yeni özellik anlamında çeşitli güncellemeler içeren Radeon HD 7800 serisi, Şubat ayı içerisinde, muhtemelen de 3 Şubat'ta başlayacak Çin'in yeni yıl kutlamalarından sonra ayın ikinci yarısı içerisinde pazara sunulacak gibi görünüyor.

Pitcairn Pro grafik yongasını kullanan Radeon HD 7850'nin 199$, Pitcairn XT grafik yongasını kullanan Radeon HD 7870'in ise 299$ seviyesinde etiket fiyatıyla sunulması bekleniyor. Mart ayında gerçekleştirilecek CeBIT 2012 Fuarı'nda ise Radeon HD 7800 serisinin özel tasarımlı versiyonlarını görmemiz kuvvetle muhtemel bir seçenek olarak öne çıkıyor. 

• HD7850 ile HD7870 arasında 100 dolar + kdv fark var

İnsanlar bu iki kart arasında uçurum mu var diye düşünür

HD6850 ve HD6870 ilk çıktığında biri 180 diğeri 220 dolardı

HD7850 HD6950 daha düşük performansa sahip diye düşünüyorum tahmini HD6870 olur

amd yine fiyatları yükseltmiş bu fiyatlara kart alan zor olur

orta seviye oyun kartı 500 tl (7850)

Önceden 4850 ilk çıktığında 250-300 tl alınıyordu neredeyse iki kart arttı

Bu fiyatlarda kart satışı olursa ileride inteli görebiliriz intel şu işe de el atsa kurtarsa bizi iki firma kesinlikle anlaşmalı biri kart çıkarttığında diğeri 3 - 4 ay bekliyor

kesinlikle ortaklaşa kart çıkartıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenerbalcı -- 9 Aralık 2011; 22:15:05 >
  • Hadi bakalım : )
  • gelsinler bakalim
  • 6950 ve 6970 sahibi olanlar için değişim gerekli gibi durmuyor, Bu yeni seri 28NM'ye geçecek ve bellek bant genişliğinde gelişme sağlayacak, eğer eyefinity falan kullanmıyorsanız ve sadece FULL HD oynuyorsanız, 2. bir 6950 dizerek çok daha mantıklı iş yaparsınız, anlaşılan bekleyeceğiz
  • GMA 950 den 7850 ye geçeceğim bekliyorum fark olur herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omerfak -- 9 Aralık 2011; 22:30:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenerbalcı

HD7850 ile HD7870 arasında 100 dolar + kdv fark var

İnsanlar bu iki kart arasında uçurum mu var diye düşünür

HD6850 ve HD6870 ilk çıktığında biri 180 diğeri 220 dolardı

HD7850 HD6950 daha düşük performansa sahip diye düşünüyorum tahmini HD6870 olur

amd yine fiyatları yükseltmiş bu fiyatlara kart alan zor olur

orta seviye oyun kartı 500 tl (7850)

Önceden 4850 ilk çıktığında 250-300 tl alınıyordu neredeyse iki kart arttı

Bu fiyatlarda kart satışı olursa ileride inteli görebiliriz intel şu işe de el atsa kurtarsa bizi iki firma kesinlikle anlaşmalı biri kart çıkarttığında diğeri 3 - 4 ay bekliyor

kesinlikle ortaklaşa kart çıkartıyorlar

Bildiğim kadarı ile 7850 ve 7870 6950 ve 6970 in 28nm hali olacak. Performans/watt değeri en azından bu seri için ciddi bir biçimde artacak.

• 6950/6970 değişikliğe gerek yoksa 5870 de yetrli gelir lakin 78xx serisi pci bant geniliğini zorlaması bekleniyordu bir ara esasında
  • nvidianın fiyatlar uçtu umarım AMDnin bu seriyle orta sınıf kartların fiyatları düşer.. orta sınıf eskinin üst sınıfına denk şimdi.. yavaş yavaş nasılda yükselttiler çıtayı... 150$a orta sınıf kart alıyorduk..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

nvidianın fiyatlar uçtu umarım AMDnin bu seriyle orta sınıf kartların fiyatları düşer.. orta sınıf eskinin üst sınıfına denk şimdi.. yavaş yavaş nasılda yükselttiler çıtayı... 150$a orta sınıf kart alıyorduk..

500 tl ye orta sınıfın en düşük kartını alıyorsun

Orta seviye (HD7850 - 7870) - Üst seviye (7950 - 7970 - 7990)
  • mumkanı olucagini sanmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

nvidianın fiyatlar uçtu umarım AMDnin bu seriyle orta sınıf kartların fiyatları düşer.. orta sınıf eskinin üst sınıfına denk şimdi.. yavaş yavaş nasılda yükselttiler çıtayı... 150$a orta sınıf kart alıyorduk..

Aynen 299 $'a HD7870
  • performansını bilmediğiniz kartlar hakkında pahalı yorumunu nasıl yapabiliyorsunuz ?
  • hd70000 den beklentim mevcut kartların fiyatlarını düşürsün yeter başkada bişii beklemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

performansını bilmediğiniz kartlar hakkında pahalı yorumunu nasıl yapabiliyorsunuz ?

skillz

birak ya eglensinler.
  • gelsinler de biz de önümüzü görelim :)
  • Şubat'a ne kaldı ki bekleyelim.

6950'den düşük fiyatlı olup daha az ısınıp daha az güç çeksin en kötü aynı performansta olsun alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ::Ashes::

performansını bilmediğiniz kartlar hakkında pahalı yorumunu nasıl yapabiliyorsunuz ?

Adam haklı beyler
    Hanginiz 7850'nin 6950'ye yakın performansı olmayacağını garanti edebilir? Üstelik daha az güç tüketerek.
  • 5870 gibi bir efsane olur mu acep
  • 7000 serisinden sonra 6850/6870 fiyatında ciddi düşüş olurmu almayı düşünüyorum da ??
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.