Şimdi Ara

Mach Xtreme 1.8' 120GB SSD video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
14.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu videomuzda, flash tabanlı çözümleriyle tanıdığımız Mach Xtreme firmasının ultra taşınabilir dizüstüler için tasarladığı 1.8" boyutundaki ssd sürücüsünü inceliyoruz.

• Windows açılma testi olayı özetlemiş zaten. Başka söze gerek yok bence.
  • Sorun kalktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafercap -- 6 Aralık 2011; 22:18:20 >
  • peh peh mekaniğe bak adamı öldürür yaşasın ssd ler
  • Lütfen artık her ssd testinde windows açılış testi yapılsın

çok güzel herhalde sata3 desteklemiyo mini sata dedi
  • mekanik diske göre elbette süper bir fark olduğu biliniyor,okuma yazma değerine bakıldığında disk biraz düşük kalmış,okuma yazma hızları diğer ssd lere göre düşük!Fakat fiyat olarak bir bilgi verilmemiş alınabilirliği nasıl onu bilemiyoruz!Eğer uygun bir fiyat söz konusu ise o zaman düşünülebilir...
  • güzel inceleme olmuş elinize sağlık açılış 30 snye kadar sürdü sanırım sata 3 değil olsa açılış 17 15 saniyelere kadar geriler diye düşünüyorum...
    sadece sistemi ve programları kurmak isteyenlere tavsiyem vatanbilgisayarda sata 3 lü 60 gb lık ssd ler 280 tl civarında bu işten zaman para olayı diye düşünenlere bakmasını tavsiye ederim... 525 /490 okuma-yazma değerleri.
  • Eski atari kasetleri geldi aklıma bunu görünce :(
  • hafta sonu Hp probook 4530s ve 120 gb corsair Force 3 ile testler yaptım SATA 3 ün getirirsi oldukça var SSDlerde bide UEFI bioslar cidden hızlı pc yi daha çabuk açıyolar hp probook ortalama 15 20 sn arasında hazır hale geliyordu aynı zamanda SSD yi Dv6 1282et makinamda ve 790GX X2 555 sistemimde de test ettim 240 gb ı 300 350 lira olsa cidden o paraya değer yani
  • Bende force 3 60 gb var 19 gb boş alanım var ve suan pc ilk dııt dan itibaren 15 saniyede acılıyor restart cekince 10 sn yenin altında win 7 mouse dinler hale geliyor
  • Ya iyi hoş da SSD'ler yeni çıkan ürünler değil ki mekanik disk ile karşılaştırılıyor, bu farkı sağır sultan bile biliyor yani. Bu testte diğer SSD'ler ile karşılaştırmak daha mantıklı olurdu zannımca...
  • Bence diğer ssdler ile karşılaştırılacak bi özelliği yok sata3 olsaydı daha iyi olurdu.
  • Keza ustundeki sanirim kendi orjinal diski, piyasadaki en hizli 7200 rpm diskle karsilastirma yapilsa bu kadar fark olurmu ..
  • tamamen 1.8'' sürücü yuvasına sahip dizüstüler için yapılmış....başa ssd ile karşılaştırmak yanlış olur :)
  • benim notebook mekanik diskteki gibi açılsa vururum onu :) testte 5400 disk kullanmışlar heralde, bana göre biraz eksik bir karşılaştırma gibi duruyor...
  • samsung dizüstü ayrı bir sorunu var galiba açılması çok uzun sürdü açıldıktan sonra video bitti :D windows açılması sorun değil açılışta açılması gereken programlar daha çok yoruyor sata3 olsa iki kat fark oluşurdu birde coşup
    raid 0 yapmak var bunu "iki sata3 + raid 0 = ~1gb okuma yazma"
  • İyide o kullanılan mekanik disk kim bilir ne kadar doludur, iyice ağırlaşmış Windows,SSD'de ise daha taze Windows yüklü ise bu kadar fark normal.
  • Arkadaşlar merhaba,

Birkaç konuya açıklık getirmek istiyorum. Mekanik diskli Windows kurulumu tamamen temiz kuruluma sahip. Performans farkının bu kadar olmasının sebebi 1.8' mekanik diskin hızının 2.5' disklere göre de büyük fark icermesi. 30 mb/sn okuma ve 25 mb/sn civarı yazma performansindan de bu durum kendini belli ediyor. Inceledigimiz ssdyi 2.5" güncel ssdlerle karsilastirmak da ürüne haksızlık olur zira kullanım alanı çok daha kısıtlı. Yakın zamanda sata3 arabirimine sahip ssdleri detaylı bir şekilde karsilastirmak için çalışmalarımız devam ediyor, o incelememizde sorularınızin hepsinin cevabını bulacaksınız.

Teşekkürler.
  • ya bırak neyi özetlemiş bukadar cahil insanmı var burda bukadar geç açılan windows7li laptopuda nerden buldunuzya ilginç.
  • ssd çok iyide o mekanik diskte oldukça kötüydü.. şimdiye kadar gördüğüm en vasat disk diyebilirim hatta.. özellikle bu videoda fark açılsın diye kullanılmış düşüncesi doğurdu bende..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.