- x
Traş Makinası Tavsiyesi
75 Cevap41969 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

463 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:49:11 

Arkadaşlar öncelikle çok konu var biliyorum ama bir tane de ben açiyim dedim. :)

Ben traş makinesi almaya karar verdim. Alacağım traş makinasın'da aradığım özellikler şunlar:

-ıslak, kuru tıraş özelliği ve bunu iyi yapabilmesi.
-Aparatlı bir şekilde ister 0 (tam sinek kaydı yapan varmı bilmiyorum ama yakın bişey yapabilsin:) ister de kirli sakal şeklinde kesebilsin.
-Uzun kılları kesebilsin. (vücudun diğer yerlerinde de rahat bir şekilde kullanılabilsin.)
-Su geçirmesin. (daha önce Premier PS 8001 kullanmıştım, biraz ucuzuna gitmiştim evet ama 2 aya performansı düştü ve bıçakları şaka gibi evet ama paslanmaya başladı :D)
-Maximum verebileceğim fiyat 150TL. ( oda değeceğine eminsem :) )

Yani istediğim şey makineyi her alanda kullanabilmek, yani hem şekillendiriciye hem traş makinesine vs. ayrı para vermek istemiyorum.(en azından şimdilik)
Bu konuda ben Braun ürünlerini beğendim. Bana braun'un hangi modelinin uygun olduğunu söyleyebilirsiniz. Bazılarıda Philips iyi diyor o yüzden ikisi arasında kaldım.

Yeterince ayrıntılı anlatmaya çalıştım, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

1457 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:59:31 

Banada lazım deneyimlerinizi alalım

İntel İ7 4790 Asus DCU İİ GTX 780 HAFX ADV. Corsair Pro CL 9 2133 2x4, Asus Z97 Maxsimus HERO, Benq XL2420Z, 240 gb Corsair SSD, 2 TB Baracuda, Cooler Master 212x, Steelseries RİVAL, Logitech G930, Steelseries GCK+...

263 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:30:55 

Forumdaki bazı konuların güncellenmesi yada yıllık olarak arşivlenmesi lazım bence. Misal 'traş makinesi tavsiye 2011' veya 2010-2009..
Abicim asıl konulara bir giriyorum (traş makinesi, beyaz eşya vs vs) sene bilmem kaç yılında başlamış muhabbet 300 sayfa olmuş konu.
1. 300 sayfayı kim okuyacak?
2. 2005 yılındaki ürün ile 2012ye ramak kala ürün arasında kıyaslama yapmanın mantığı nedir?
3. Aynştaynın akrabası arkadaşlarımız olabilir onlara da cevap vereyim; evet her yorumda tarih saat yazıyor ancak neden bulmak için çaba sarf edeyimki ?!?
4. saygılar..

Yatırım Tavsiyesi Değildir!!!

C_C

463 Mesaj
6 Aralık 2011; 21:08:14 

Konu günceldir, bir arkadaşın tavsiye ettiği bi ürün var. Bütcemin sınırlarına gelmek zorunda kalacağım ama yinede aradığım performansı alamaya bilirim diye düşünüyorum. (sinek kaydıya yakın traş konusunda)
ürün: http://www.hepsiburada....503&categoryId=26012156

322 Mesaj
7 Aralık 2011; 19:48:38 

Up.

Arkadaş sanki benim ağzımdan yazmış, yardımlarınızı bekliyoruz.

463 Mesaj
7 Aralık 2011; 21:16:59 

quote:

Orijinalden alıntı: kelaynak33

Up.

Arkadaş sanki benim ağzımdan yazmış, yardımlarınızı bekliyoruz.

Ayrıntılı yazmaya çalıştım..:)

463 Mesaj
11 Aralık 2011; 22:41:34 

/Konu günceldir. Hiçmi tavsiye yok..? :(

57 Mesaj
13 Aralık 2011; 14:54:51 

Philips 8420 iyi diyolar.

613 Mesaj
13 Aralık 2011; 19:37:31 

quote:

Orijinalden alıntı: asbst

Philips 8420 iyi diyolar.

Panasonicler konusunda gerçekten çok iyidir:

Çok işlevli Bakım kiti istiyorsanız: GY10 modelini
http://www.hepsiburada....503&categoryId=26012156

Orta fiyatlı kaliteli bir tıraş makinesi istiyorsanız: 7036 Modelini
http://www.hepsiburada....036&categoryId=26012156

ben dahil işyerinden 3 arkadaş kullanıyoruz. çok memnunuz. tavsiye ederim.

3344 Mesaj
14 Aralık 2011; 22:48:02 

Panasonic GY10 modeli şarj bitince kabloyla da çalışıyor mu?
Bi de bu sarjlı tıraş makinelerinin batarya ömürleri nasıl oluyor ortalama?

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

463 Mesaj
15 Aralık 2011; 18:01:56 

quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

Panasonic GY10 modeli şarj bitince kabloyla da çalışıyor mu?
Bi de bu sarjlı tıraş makinelerinin batarya ömürleri nasıl oluyor ortalama?

Aynen bende o modeli gözüme kestirdim, şarj olayı iyidir diye düşünüyorum. Bugün yada yarın sipariş vericem birini bakalım.

3344 Mesaj
15 Aralık 2011; 18:22:55 

remington bi tane modeline 10 yıl motor garantisi veriyor bi sitede gördüm

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

613 Mesaj
15 Aralık 2011; 18:41:21 

quote:

Orijinalden alıntı: slyman_b

remington bi tane modeline 10 yıl motor garantisi veriyor bi sitede gördüm

Tıraş makinesinin motorunu otomobil motoru ile karıştırmayın. Elektrik motoru zaten kolay kolay bozulmaz. Sinbo da alsanız, çok farklı değildir. Önemli olan bıçak, batarya, pcb gibi parçalardır. Bunlara nedense garanti vermezler bu yüzden böyle önemsiz bir şeye takılmayın derim.

533 Mesaj
17 Aralık 2011; 4:04:04 

''mertozel'' kardeş konuyu açtığın çok iyi olmuş ya saolasın=))
Bende bu aralar traş makinesi bakınıyorum, şöyle adam akıllı bir yorum alan daha da bulamadım.
Motoru(sağlam,sessiz), bıçakları(keskin,paslanmaz) ve aparatları çok sağlam olmalı.
Acaba Braun cruzer (3-5-6) kullanan arkadaşlar var mı?
Varsa eksi ve artılarını söylerlerse çok sevinirim,sevinir, seviniriz, sevinirler...=))

Mesela bunlar nasıldır?
http://tr.remington-eur...rooming/beard-trimmers/

http://www.braun.com/tr...avers-and-trimmers.html

Yardımlarınız için şimdiden çook çok teşekkürler...

Teknik bilgiler Kung Fu'nun başlangıcıdır, önemli olan felsefesini özümseyebilmektir...-*-*-

463 Mesaj
17 Aralık 2011; 15:34:09 

quote:

Orijinalden alıntı: achellias

Bende bu aralar traş makinesi bakınıyorum, şöyle adam akıllı bir yorum alan daha da bulamadım.
Motoru(sağlam,sessiz), bıçakları(keskin,paslanmaz) ve aparatları çok sağlam olmalı.
Varsa eksi ve artılarını söylerlerse çok sevinirim,sevinir, seviniriz, sevinirler...=))

Mesela bunlar nasıldır?

Braun öneririm pahalıdır ama kalitelidir ve genelde memnun kalıyor kullananlar.

Bu arada Panasonic GY10 modelini sipariş ettim, muhtemelen pazartesi yada salı elime ulaşır ve burada yorumlarım. :)

533 Mesaj
18 Aralık 2011; 2:57:56 

quote:

Orijinalden alıntı: mertozel

Braun öneririm pahalıdır ama kalitelidir ve genelde memnun kalıyor kullananlar.

Bu arada Panasonic GY10 modelini sipariş ettim, muhtemelen pazartesi yada salı elime ulaşır ve burada yorumlarım. :)

Hmm hayırlı olsun, inşallah güzeldir ya.
Bende Braun Cruzer'den vazgeçtim zaten ya uzun sakalları kesemiyormuş, nasıl makineyse.Zaten çook pahalı bana göre değildi=))
Eğer bulabilirsem Ankaradan, Remington'un ''MB4550 Touch Control''(3 yıl garantiliymiş) modelini düşünüyorum şimdilik, ama senin ürünün de iyi çıkarsa ona yönelebilirim yada olmadı başka marka model bir ürün alırım heralde.
Benim sakal bıyık uzatma, kısaltma, şekil verme takıntım var.Her hafta ayrı model=))
Islak kullanmasamda olur sadece sakal bıyık kessin, şekil versin, düzeltsin yeter.
Birde sivilceli bir cilt yapım olduğundan dolayı daha hiç jilet kullanmadım yüzüme.Hep makineyle aldırdım berbere.O yüzden makineyle devam etmek istiyorum.
ooyy oyy bakalım hayırlısı olsun=))
Seninde tecrübelerini bekliyorum bu arada...=))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi achellias -- 18 Aralık 2011; 2:59:34 >

Teknik bilgiler Kung Fu'nun başlangıcıdır, önemli olan felsefesini özümseyebilmektir...-*-*-

613 Mesaj
18 Aralık 2011; 11:55:53 

Hayırlı olsun. GY10 iyi seçim. Bu modelin şarj ünitesini güzel yapmışlar. metal teması olmaksızın şarjı emerek çekiyor. Buna inductive charging diyorlar. Endüstride bir süredir kullanılmaya başlandı.

1

Ekteki dosya (1)

529 Mesaj
18 Aralık 2011; 16:21:47 

quote:

Mesela bunlar nasıldır?

Dostum braun cruzer 3 black edition kullanıyorum, bakımını falan da eksiksiz yaparım, uzun kılları alan bıçakları çalışmaz oldu, sadece sıfır traşı yapar hale geldi, makineden başından beri tedirgindim zaten, sürekli bozulacakmış gibi bir havası vardı, kısacası hiç tavsiye etmiyorum, şimdi ben de yeni traş makinesi arıyorum, sanırım panasonic alıcam ben de..

533 Mesaj
18 Aralık 2011; 21:13:24 

Valla hadi alında bakalım artık bizde hangisi iyi hangisi kötü karar verelim ona göre yani=)))
Bende Remington ve Panasonic arasında kaldım...

21 Mesaj
18 Aralık 2011; 22:37:12 

Bende traş makinesi bakıyorum.En iyisi philips diyorlar.Alıpta memnun olan arkadaş varmı onu sormak lazım galiba....

359 Mesaj
19 Aralık 2011; 6:01:06 

bende Philips in 3 bıcaklı suya dayanıklı kremli bir modeli vardı ( Philips coolskin ) cildi çok tahriş ediyordu 2 sene falan kullandım bıcakları köreldi çok memlun olduğumu söyleyemem ve dün annem hediye olarak braun cruzer 6 modelini almış 340 tl mi ne vermiş kutusunu açmadan iade ettiricem yarın :)) ama makineyi çok beyendim çalıştırıp denemedim ama çok kaliteli bir yapısı vardı internette biraz aradım içlerinde en güvenilir site ve en düşük fiyat bunu buldum

Braun Cruzer 6

http://www.hizlial.com/...htm?ref=akakce&v=1.19.6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel_it -- 19 Aralık 2011; 6:09:15 >

Gigabyte Z68P DS3 / İntel Core i5 2500K / Asus GTX560 DC II / Gskill 16GB RipjawsX DDR3 1600MHz/ Coolermaster RC 690II 80+ GX 650w / Hdd: Corsair FORCE GT 120 GB SSD - Seagete 320 gb sata 3.0 barracuda

613 Mesaj
19 Aralık 2011; 14:42:27 

özellikle yeni başlayanlar bence döner tip tıraş makinesi ile başlamamalı. Tahriş ihtimali daha yüksek. Elek/bıçak sistemli makineleri tercih edin bence

104 Mesaj
21 Aralık 2011; 23:30:12 

arkadaşlar traş mak. alaacgım olmuşken i,yisi olsun istiyorum dönerli tip ile bıçak sistemli arasındaki fark ne hangisi daha ii

Renault Megane II Sedan 2008 1.5 Dci Expression 100HP Triptonic Vites Gümüş Gri

3344 Mesaj
22 Aralık 2011; 0:27:42 

Panasonic GY10 veya Panasonic ER-1420 var kafamda, biri 150tl diğeri 240tl aradaki farka değecek şeyler var mı dersiniz ?

1919 Mesaj
7 Ocak 2012; 23:43:22 

Bende alıcam önceden kullandıklarım çok cildimi acıttı hep kullanmadan verdim ama şimdi yeniden alıcam tavsiyeniz neler? bütce 100-150 olabilir.

Devamlı sistem toplayıp satıcağınıza farklı işlere girin en azından zarar etmessiniz teknolojinin sonu yok o nedenle en iyisini alsanda bir süre sonra güncelliği gider.

1325 Mesaj
13 Ocak 2012; 16:18:09 

Bende panasonic tavsiyesi istiyorum. Özellikle boyun kılları için etkili olan ve yakmayan bir makine..
Teşekkürler..

4056 Mesaj
20 Şubat 2012; 16:39:31 

şimdi arkadaşlar kimler neyi aldı memnunmu birde bilgi ve geri dönüş yapsanız.

1253 Mesaj
17 Mart 2012; 11:19:40 

evet arkadaşlar philips veya braun cruzerlar arasında kaldım ne tavsiye edersiniz ? boyun bölgesi için rahatlıkla kullanabileceğim aynı zamanda seviyeli olarak kıl kesebilcek hangi makineyi tavsiye edersiniz ?

346 Mesaj
20 Mart 2012; 9:59:53 

quote:

Orijinalden alıntı: M@rvellous

evet arkadaşlar philips veya braun cruzerlar arasında kaldım ne tavsiye edersiniz ? boyun bölgesi için rahatlıkla kullanabileceğim aynı zamanda seviyeli olarak kıl kesebilcek hangi makineyi tavsiye edersiniz ?

5 yıldan beri panasonic 8163 kullanıyorum. hem ıslak ve hem de kuru performansı süper. hiç tahriş sorunu yaşamadım. ıslak kullanımda traş köpüğü ile kullanılıyor. yıkamayı ise sıvı sabunla yapıyorum.

1- panasonic kılı keserek traş eder, diğer markalar koparma sistemi ile çalışır. bu da en önemli tahriş sebebidir.
2- panasonic orta ve üst seviye cihazlarda lineer motor sistemi kullanır, motorla bıçak arasında temas yoktur, batarya hangi seviyede olursa olsun traş performansı azalmaz.
3- 13 bin devir ve üstü çalışma hızı sadece panasonicte var. traş olurken acele de etseniz kesme performansı azalmaz.
4- 17 bin devirle sıvı sabunlu temizlik sistemi sadece panasonicte var. diğer markalardaki gibi traş jeli veya temizleme solusyonu ihtiyacınız kesinlikle olmaz.
5- üst modellerinde elek kalınlığı nano seviyelere indirilmiş. sinekkaydıya en yakın performansı sadece üst model panasonic verebilir.
http://www.panasonic.co...ndex.html#anker_7299579

bu saydığım parametreleri sağlayabilen traş makinesi henüz başka markalarda yok. macera aramak isteyenler istediğini alabilir. ama tavsiyem iade şansı sağlayan yerlerden alın ki elinizde patlamasın. mesela farklı mağazalardan bir tane lineer motorlu nano elekli panasonic, bir diğerinden de başka markanın en iyisini alın ve karşılaştırın. yüzünüzün sağını biriyle, solunu ötekiyle traş edebilirsiniz. beğenmediğinizi iade edersiniz.

saygılarımla.

not: ben tıp doktoruyum ve mesleğimi yapıyorum, panasonic ile hiçbir ilişkim yoktur.

EOS-550

1253 Mesaj
20 Mart 2012; 10:02:07 

quote:

Orijinalden alıntı: elmaci

5 yıldan beri panasonic 8163 kullanıyorum. hem ıslak ve hem de kuru performansı süper. hiç tahriş sorunu yaşamadım. ıslak kullanımda traş köpüğü ile kullanılıyor. yıkamayı ise sıvı sabunla yapıyorum.

1- panasonic kılı keserek traş eder, diğer markalar koparma sistemi ile çalışır. bu da en önemli tahriş sebebidir.
2- panasonic orta ve üst seviye cihazlarda lineer motor sistemi kullanır, motorla bıçak arasında temas yoktur, batarya hangi seviyede olursa olsun traş performansı azalmaz.
3- 13 bin devir ve üstü çalışma hızı sadece panasonicte var. traş olurken acele de etseniz kesme performansı azalmaz.
4- 17 bin devirle sıvı sabunlu temizlik sistemi sadece panasonicte var. diğer markalardaki gibi traş jeli veya temizleme solusyonu ihtiyacınız kesinlikle olmaz.
5- üst modellerinde elek kalınlığı nano seviyelere indirilmiş. sinekkaydıya en yakın performansı sadece üst model panasonic verebilir.
http://www.panasonic.co...ndex.html#anker_7299579

bu saydığım parametreleri sağlayabilen traş makinesi henüz başka markalarda yok. macera aramak isteyenler istediğini alabilir. ama tavsiyem iade şansı sağlayan yerlerden alın ki elinizde patlamasın. mesela farklı mağazalardan bir tane lineer motorlu nano elekli panasonic, bir diğerinden de başka markanın en iyisini alın ve karşılaştırın. yüzünüzün sağını biriyle, solunu ötekiyle traş edebilirsiniz. beğenmediğinizi iade edersiniz.

saygılarımla.

not: ben tıp doktoruyum ve mesleğimi yapıyorum, panasonic ile hiçbir ilişkim yoktur.

teşekkürler sayın elmaci.güncel olan panasonic modellerinden tavsiye edebileceğiniz bir model var mı ?

1325 Mesaj
20 Mart 2012; 11:06:32 

ESRF31 mi alayım yoksa daha üst modelmi? Arkadaşlar ne dersiniz?

346 Mesaj
20 Mart 2012; 11:49:24 

quote:

Orijinalden alıntı: semihus

ESRF31 mi alayım yoksa daha üst modelmi? Arkadaşlar ne dersiniz?

ES-LF51
ES-LV61

M@rvellous ve semihus arkadaşlarıma tavsiyem ya yukarıdaki modellerden birini alın ya da jilete devam.

elektrikli tıraş makineleri çoğunlukla umulanı vermekte zorlanırlar. günümüzde bu iki model haricinde panasonic olsun diğer markalar olsun kesinlikle almaya değmez, sonuçta muhakkak hüsran yaşanır ve kullanılmayan cihazlar çekmecesini boylar. 8163 alana kadar 3-4 makine kullandım ve iade edemediklerimi birilerine hediye edip kurtulmuştum. önceki mesajımda belirttiğim özellikleri tam anlamıyla sadece bu ikisi karşılayabiliyor. daha az özelliği olan cihazlara razı olmamalı.

saygılarımla.

EOS-550

1325 Mesaj
20 Mart 2012; 16:00:29 

quote:

ES-LF51
ES-LV61

M@rvellous ve semihus arkadaşlarıma tavsiyem ya yukarıdaki modellerden birini alın ya da jilete devam.

elektrikli tıraş makineleri çoğunlukla umulanı vermekte zorlanırlar. günümüzde bu iki model haricinde panasonic olsun diğer markalar olsun kesinlikle almaya değmez, sonuçta muhakkak hüsran yaşanır ve kullanılmayan cihazlar çekmecesini boylar. 8163 alana kadar 3-4 makine kullandım ve iade edemediklerimi birilerine hediye edip kurtulmuştum. önceki mesajımda belirttiğim özellikleri tam anlamıyla sadece bu ikisi karşılayabiliyor. daha az özelliği olan cihazlara razı olmamalı.

saygılarımla.

Türkiyede yokmu bu modellerden? Ben baktım bulamadım. LA63 diye bi model var..

346 Mesaj
20 Mart 2012; 20:30:22 

LA63 en güzel modellerden biri
ES8243 benimkinin yeni versiyonu
ikisi de tavsiye edilir

EOS-550

332 Mesaj
25 Mayıs 2012; 17:47:55 

Konu günceldir. Bende bir traş makinesi arıyorum fiyat önemli değil panasonicler iyi gibi soyleniyor ama türkiye de nerede satılıyor onada ornek verebilir misiniz ?

129 Mesaj
6 Haziran 2012; 12:35:54 

quote:

LA63 en güzel modellerden biri
ES8243 benimkinin yeni versiyonu
ikisi de tavsiye edilir

lv 61 e baktım ancak merak ettiğim şey şu bu makine ile kirli sakal traş olabilir miyim?

3171 Mesaj
30 Temmuz 2012; 0:38:25 

quote:

Hmm hayırlı olsun, inşallah güzeldir ya.
Bende Braun Cruzer'den vazgeçtim zaten ya uzun sakalları kesemiyormuş, nasıl makineyse.Zaten çook pahalı bana göre değildi=))
Eğer bulabilirsem Ankaradan, Remington'un ''MB4550 Touch Control''(3 yıl garantiliymiş) modelini düşünüyorum şimdilik, ama senin ürünün de iyi çıkarsa ona yönelebilirim yada olmadı başka marka model bir ürün alırım heralde.
Benim sakal bıyık uzatma, kısaltma, şekil verme takıntım var.Her hafta ayrı model=))
Islak kullanmasamda olur sadece sakal bıyık kessin, şekil versin, düzeltsin yeter.
Birde sivilceli bir cilt yapım olduğundan dolayı daha hiç jilet kullanmadım yüzüme.Hep makineyle aldırdım berbere.O yüzden makineyle devam etmek istiyorum.
ooyy oyy bakalım hayırlısı olsun=))
Seninde tecrübelerini bekliyorum bu arada...=))

MB4550 bu makineyi aldınmı..

128 Mesaj
19 Eylül 2012; 10:31:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mertozel

Arkadaşlar öncelikle çok konu var biliyorum ama bir tane de ben açiyim dedim. :)

Ben traş makinesi almaya karar verdim. Alacağım traş makinasın'da aradığım özellikler şunlar:

-ıslak, kuru tıraş özelliği ve bunu iyi yapabilmesi.
-Aparatlı bir şekilde ister 0 (tam sinek kaydı yapan varmı bilmiyorum ama yakın bişey yapabilsin:) ister de kirli sakal şeklinde kesebilsin.
-Uzun kılları kesebilsin. (vücudun diğer yerlerinde de rahat bir şekilde kullanılabilsin.)
-Su geçirmesin. (daha önce Premier PS 8001 kullanmıştım, biraz ucuzuna gitmiştim evet ama 2 aya performansı düştü ve bıçakları şaka gibi evet ama paslanmaya başladı :D)
-Maximum verebileceğim fiyat 150TL. ( oda değeceğine eminsem :) )

Yani istediğim şey makineyi her alanda kullanabilmek, yani hem şekillendiriciye hem traş makinesine vs. ayrı para vermek istemiyorum.(en azından şimdilik)
Bu konuda ben Braun ürünlerini beğendim. Bana braun'un hangi modelinin uygun olduğunu söyleyebilirsiniz. Bazılarıda Philips iyi diyor o yüzden ikisi arasında kaldım.

Yeterince ayrıntılı anlatmaya çalıştım, yorumlarınız için şimdiden teşekkürler..

Ben panasonic RT31 kullanıyorum, üründen oldukça memnunum hiç jilet kullanmadan tıraşımı tamamlayabiliyorum, (daha evvelden kullandığım tıraş makinalarında boyun altını iyi almıyordu, jiletle almak zorunda kalıyordum) sonuç olarak tavsiye ederim.

bu arada bir düzeltme yapmak istiyorum, Premier PS 8001 kullandığınızı ve bıçaklarının 2 aya kadar paslandığını belirtmişsiniz, bu ürünü bende kullandım, Premier PS 8001 SADECE KURU TIRAŞ için kullanılır, ıslak tıraş özelliği yoktur, (hatta üzerinde ya da kutusunda şimdi hatırlamıyorum su değdirmeyin gibisiinden işaret vardır) siz buna rağmen su altında kullandıysanız bıçakların paslanması normal. (bu arada premierle bir ilgim falan yok ama gereksiz yere de firmaları kötülemenin alemi yok belirtmek istedim)

saygılar,

130 Mesaj
22 Eylül 2012; 14:51:33 

arkadaşlar Remington MB4550 traş makinası almak istiyorum fakat anlamadığım bi yer var yardımcı olurmusunuz ?

ürünün özelliklerinde 0.4mm 18 mm arasında 175 değişik uzunluk modeli var diyor. bundan kastı sakalın uzunlugunumu ayarlayabiliyoruz yoksa makinenin başlık boyunumu kastediyor

bi yardımcı olurmu anlayan arkadaşlar

60 Mesaj
8 Ekim 2012; 20:45:01 

Dostlar bir iki kere braun cruzer 380-s kullanıdım. Tahrişin önüne geçebilme şansımız var mıdır ne yapmak lazım. Köpüklü köpüksüz hepsini denedim

413 Mesaj
29 Kasım 2012; 23:36:04 

varmı tavsiyesi olacak

39 Mesaj
3 Ocak 2013; 18:02:15 

pana eslf51 madein japan.....10 üzerinden 10...ne mach 3 5 bilmem ne ustura...2 3 dakikada sıfır sakal sinekkaydı ve pamuk gibi bir cilt..kesinlikle tavsiye ederim..benzeri rf31 fakat bu model made in p.r.c. fiyat olarak daha makul...fiyatı uygunsa lf 51 hiç düşünmeyin arkadaşlar alın derim..350 tl civarı mağaza fiyatı...

39 Mesaj
3 Ocak 2013; 18:05:51 

quote:

Orijinalden alıntı: sametshn

varmı tavsiyesi olacak

panasonic lf-51s madein japan.....10 üzerinden 10...ne mach 3 5 bilmem ne ustura...2 3 dakikada sıfır sakal sinekkaydı ve pamuk gibi bir cilt..kesinlikle tavsiye ederim..benzeri rf31 fakat bu model made in p.r.c. fiyat olarak daha makul...fiyatı uygunsa lf 51 hiç düşünmeyin arkadaşlar alın derim..350 tl civarı mağaza fiyatı...

390 Mesaj
14 Ocak 2013; 21:40:04 

quote:

Orijinalden alıntı: defro

arkadaşlar Remington MB4550 traş makinası almak istiyorum fakat anlamadığım bi yer var yardımcı olurmusunuz ?

ürünün özelliklerinde 0.4mm 18 mm arasında 175 değişik uzunluk modeli var diyor. bundan kastı sakalın uzunlugunumu ayarlayabiliyoruz yoksa makinenin başlık boyunumu kastediyor

bi yardımcı olurmu anlayan arkadaşlar

hocam aldın mı Remington MB4550 ?

130 Mesaj
14 Ocak 2013; 22:55:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_hy

hocam aldın mı Remington MB4550 ?

aldım almanı tavsiye etmiyorum

390 Mesaj
15 Ocak 2013; 15:12:59 

quote:

Orijinalden alıntı: defro

aldım almanı tavsiye etmiyorum

neden ki?

nesi kötü? nesi iyi değil?

çok iyi bişeye benziyor

533 Mesaj
15 Ocak 2013; 22:48:38 

Bende remingtonu al(a)madım.Çunku Braun cruzer 6 bear heard hediye geldi.kutuyu actim 2 tane basligi var.biri sac biri sakal icin cok kaliteli bir urun oldugu belli, eline alinca saglamligini hissettiriyor.ama kullanmak nasip olmadi.
Cunku hastanenin berberi sac sakal birakmadi:( :)))

Insallah kullanirsam buraya yazarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

130 Mesaj
15 Ocak 2013; 23:58:46 

quote:

Orijinalden alıntı: ugur_hy

neden ki?

nesi kötü? nesi iyi değil?

çok iyi bişeye benziyor

dokunmatiğı tuş kilidi arıza yaptı kafasına göre çalışıyor. kendi kendine kapanmıyor şarzı bitene kadar acık kalıyor. alma dostum diosam alma memnun değilim. bidahada işim olmaz bu markayla. bidebilmem kac ayar var diyorlarya oda şu, başlığı war bi tane yukarı aşağı gidiyor al sana 3mm 4mm 5mm oda dandik

410 Mesaj
20 Ocak 2013; 21:14:39 

forumda yazılan mesajları okudum da konu eski olduğundan benimde bir sorum olacaktı yakın zamanda bir traş makinası almayı düşünüyorum. yüzümde bazı sivilceler var o yüzden tıraş bıçağı ile olmak tam bir işkence yüzüm kan çanağına dönüyor maalesef şöyle 100-150 arasında bir makina bakıyorum. jiletle olduğum gibi yada ona yakın bir kesim yapacak bir tıraş makinası (tabiri sinek kaydı :) ) marka model olarak ne tavsiye edersiniz ?

98 Mesaj
23 Ocak 2013; 21:41:31 

bende traş makinesi araştırırken, diğer herşeyde olduğu gibi donanımhaber üyelerinin değerli yorumlarına bakmadan araştırma yaptım demiyorum

Eski model bir phlips var, zamanının iyi makinesinden ama hem bıçaklar gitti hem de modeli eskidi..

150-200 TL arasında, her sabah mach3 e gerek duymamamı sağlayacak, sinek kaydı olmasa da, özellikle tahrişsiz traş yapabilen makine önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

ıslak modellerde sadece bıçakları suda yıkama mı oluyor yoksa, köpüklü cildi de traş edebiliyor mu, ne anlamalıyız acaba bu özellilkten?

www.muhasebeforum.net

24 Mesaj
6 Mart 2013; 17:46:57 

thrive 808 marka traş makinesinin o numara kesici ucu elimden düştü. şimdi kesmiyor. ne yapabilirim. çok pahalı

23 Mesaj
2 Nisan 2013; 0:42:10 

Panasonic emici şarjı sayesinde ıslakken koyup şarjda keyfini çıkarıyorum.saturnde artı 40tl ye 5yılservis garnt saturne ait olacakmış...yalnız makine 3 mm den kısa yapmıyor yapanlarda ucuz modeller bana 169tl ye maloldu...braun c6 kısaltıyormu 1 e veriormu ya da 2 ye saçı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

10 Mesaj
24 Nisan 2013; 12:33:06 

Ben en pahalı olan (670 TL) philips smart touch xl marka/model traş makinesi aldım. Makineye alışma sürecim bayağı kötü geçti. Makineyi bastırmadan kullanım; talimatına uygun kullanmama rağmen 1 ayda tahrişler biraz azaldı. Fakat makine istediğim traşı hiçbir zaman sağlayamadı ve kılları alamadığı bölgede fazla bastırmadan makineyi gezdirmeme rağmen sakalı almadı bazılarınıda tutup çekti. Acıttı vallaha . (Nerde kaldı smart touch (yumuşak dokunuş) . Makine üzerinde Hollanda imalatı olduğu yazıyor (made in holland) yani çin malı philips dahi değil. Makine boyun bölgeminin alt kısmında yoğun olmak üzere birçok kıl dönmesine neden oldu. Kılları ben düzelttim makine tekrar dönderdi. Kaşıntı, tahriş. Yazın sıcak bir dokunuş, ateş gibi kötü traş tecrübeleri. İnanın jileti çok aradım. . Bir dönen kılı çok feci cıkardım resmen ameliyat gibi yaparak, ondan sonra da jilete başladım oh be dedim. Makine 100-200 TL olan bir makine olsa çok görmeyeceğim fakat bu kadar para verip de hayal kırıklığına uğramam beni cok üzdü. Ağladım günlerce. . Benin bir arkadaşım var onda philips in eski makinesi var. O tombul bir yüz yapısına sahip, memnun olduğunu belirtti. Elekli makine kullanmadım ama denemeyi düşünüyorum. Piyasada satılan birçok elekli makine var. Bazı arkadaşlarım değişik isimlerde 30, 40 TL lik makineler kullanıyor hatta arçelik marka falan kullanan arkadaşlarım da var, çok ilginç geldi, makinelerinden çok memnunlar. Ucuz dediğimiz tenezül etmediğimiz makinelerden çok güzel sinek kaydı traşı olup, verim almaktalar. Aslında bu traş meselesi abartılacak bir konu değil. Islanan derimiz şişer ve kıllar deriye gömülür ne kadar sinek kaydı yapsan da tıraştan 20 dk sonra bilmem kaç mikron sakal kendini gösterir. Kuru yapılan tıraşta kesildi boydan fazla uzun görünmez. Şirketlerin satış stratejileri inanılmaz düzeylere ulaşmış boyutta; benim düştüğüm duruma sizde düşmeyin arkadaşlar; (Heryeri oynarmış, esnermiş, hissedermiş, kaldırır kesermiş, kaldırmadan kesermiş ) yahu esneye esneye sakalı yalayıp geçiyor, biraz alsın diye bastırsan yakıp kavuruyor. Elek ve bıcak ömrü, pil ömrü, makinenin ömrü, gelişen teknoloji ve yıpranan malzemeleri düşünün eskisi gibi 1 kere al 40 yıl kullan türü mallar üretilmiyor artık. Bu her tüketim araçları için geçerli. Hatta 40 senelik makinenin bile elek, bıçak değişim denen bir rutin bakım süreci var. İçinizi karartmak istemem. Bu 40 makine de benim babamın yıllar önce alıp hiç kullanmadığı braun sikstant marka/madel antika traş makinesi. Bu makineyi lise yıllarında heves ettim yüzeme sürdüm acayip yandı yüzüm belki alışmamış olduğundan, makinenin deri kaplama sert aynalı temizlik aparatlı kutususundan, görünüşünden kalite akıyor. Gerçekten güzel bir makine yapmış adamlar. Elektriği 110 volt veya 220 voltla değiştirerek kullanabiliyorsunuz. Business class yani. . Ya bir görseniz şimdi satılan malların ne kadar sıradan bir paketleme ve uyduruk stand dedikleri malzemeleri sattıklarını, bildiğiniz ve gördüğünüz üzere anlamışsınızdır. Yani benim 670 lik makinenin kutusu bile yok, sadece yumuşak femuarlı cüzdanvari bir kılıf işte: . . Biraz uzun, ilginç ve değişik nüanslara dokunarak konuyu özetlemeye çalıştım. Şunu iyi biliniz ki her aldığınız makineye alışma süresince bir eziyet çekeceksiz. Şunu ve ya bunu alın demiyorum. Bakın piyasaya en fazla yedek parçası (orjinal ve yan sanayi dahil) (bıçak, elek vb) bulunan yada ucuz da olabilir, bir makine seçebilirsiniz. Önemli olan işinizi görmesi, çok yüksek meblağlara çıkmayın derim. Satış ve pazarlama stratejilerine fazla aldanmayın. Bir digital klima için 10.000 TL verdiren araba piyasasının bir başka versiyonudur bu satış işleri. Bu arada bende 35 TL ye 2002 yılında aldığım, direk elektrik ile çalışan philips marka saç kesme makinesi var. Yağlama gerektirmeyen türden ve çok memnunum yani bir markanın bir konuda uzmanlaşması onu her konuda uzman yapmıyor. Benim bu yazıyı yazma sebebim; paranızın ve vücudunuzun değerini bilmeniz. Paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum inşallah yardımcı olabilmişimdir. Saygılarımla.

Guest bu mesajı paylaştı

166 Mesaj
1 Mayıs 2013; 10:46:32 

Bana da lazım baya zor oluyor bıçakla . Takip

708 Mesaj
10 Mayıs 2013; 12:38:58 

http://forum.donanimhab...410/f_//tm.htm#74977410

panasonic es-rf31

traşş makinemi satmak istiyorum. 1 aylık.

30 Mesaj