- x
tchibo caffisimo
189 Cevap26227 Görüntüleme20 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

2207 Mesaj
6 Aralık 2011; 11:58:00 

bu cihazla ilgili bir başlık açma ihtyacı doğduğundan dolayı bu başlığı açtım. forumun değişik bölümlerinde bu cihazla ilgili konuşuldu. bilgilerin paylaşılması ve bir arada toplanması açısından bu başlık yararlı olacak diye düşünüyorum.

Tchibo Cafissimo tek bir makine ile değişik kahve türleri hazırlamak üzere tasarlanmıştır. Lezzetli filtre kahvenin yanı sıra kolayca Espresso veya Caffé Crema (Americano) da hazırlanabilir. Kahve kapsülünü yerleştirip düğmeye bastığınızda, Tchibo Cafissimo benzersiz bir kahve keyfi için gereken basıncı ve su miktarını ayarlar. Tchibo Cafissimo, süt köpürtme ve ısıtma aparatı sayesinde, Cappuccino veya Latte Macchiato için süt köpüğünü pratik bir şekilde hazırlar

kullanım kılavuzları
http://www.tchibo.com.t...302DF8&PDFC10_ID=337389
http://www.tchibo.com.t...302DF8&PDFC10_ID=337390
http://www.tchibo.com.t...302DF8&PDFC10_ID=337391

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 6 Aralık 2011; 11:58:59 >

818 Mesaj
6 Aralık 2011; 12:06:01 

Pratiklik olarak güzel bir makina, tat olarak gurmeleri tatmin etmez ama temizlik ve kullanım inanılmaz kolay.
Bu şekilde olunca kahvelerin tadı daha hoş geliyor ister istemez :)

Tavsiye ederim.

Filtre kahve sevenlere şu kahveyi önerebilirim :

http://www.tchibo.com.t...iert_Kapsul/456729.html

In love with BMW - F30 M-Sport

684 Mesaj
6 Aralık 2011; 12:08:05 

ilk mesaj benden olsun kapsülleri tekrar doldurabilirsiniz arkadaşlar.

kullandığınız kapsülleri atmayın üzerideki jelatini sökün kapsülün hem altında hemde üstünde birer plastik filtre var arasında da kahve bunları güzelce yıkayın alt filtreyi koyun üzerine kahve ekleyin ve üst filtreyi koyun ve üzerini alüminyum folyo ile kaplayın ve kullanın böylece kahveniz çok çok daha ucuza mal olacak

§indi©

http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=93070559&p=1#93070766

1500 Mesaj
6 Aralık 2011; 12:59:15 

quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

ilk mesaj benden olsun kapsülleri tekrar doldurabilirsiniz arkadaşlar.

kullandığınız kapsülleri atmayın üzerideki jelatini sökün kapsülün hem altında hemde üstünde birer plastik filtre var arasında da kahve bunları güzelce yıkayın alt filtreyi koyun üzerine kahve ekleyin ve üst filtreyi koyun ve üzerini alüminyum folyo ile kaplayın ve kullanın böylece kahveniz çok çok daha ucuza mal olacak

Peki hiçbir sakıncası yok mu bunun? Örneğin bir kapsul ne kadar kullanılabilir (filtreler ne kadar yıkanabilir)? Bir de filtre kahve mi koyuyorsunuz?

Başlık iyi oldu, böyle bir konu lazımdı forumda.

2207 Mesaj
6 Aralık 2011; 13:40:45 

ya arkadaşlar şu süt köpürtme ve makienin ilk suyun alma işini biri şöyle ayrıntılı anlatabilir mi başlıkta. ben ikisinde de ortalığa buhar ve su ve süte batırdım. yani alamadığım şerkilde etrafa fışkırdı buhar süt

440 Mesaj
6 Aralık 2011; 14:58:46 

quote:

Orijinalden alıntı: unsal07

Peki hiçbir sakıncası yok mu bunun? Örneğin bir kapsul ne kadar kullanılabilir (filtreler ne kadar yıkanabilir)? Bir de filtre kahve mi koyuyorsunuz?

Başlık iyi oldu, böyle bir konu lazımdı forumda.

hic bi sakincasi yok,kapsul ve flitreler plastik,yani yikayip kurutup kullanabilirsiniz,sadece tavsiyem bir kerede cok sayida doldurmayin bayatlamasin diye,cunku kapsulun alt deligini kapama sansiniz yok.
,doldururken baya siki bi sekilde doldurmaya calisin (ben tepeleme doldurup ust filtre ile bastirarak iyice skismasini sagliyordum .doldurduktan sonra aliminyum folyo ile kaparsaniz espressonuzun ustu guzelce yogun olur,folyosuz denedigimde su gibi olmustu,
mobilden bu kadar,takipteyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

UStoTR

1500 Mesaj
6 Aralık 2011; 15:03:30 

quote:

Orijinalden alıntı: ewci

hic bi sakincasi yok,kapsul ve flitreler plastik,yani yikayip kurutup kullanabilirsiniz,sadece tavsiyem bir kerede cok sayida doldurmayin bayatlamasin diye,cunku kapsulun alt deligini kapama sansiniz yok.
,doldururken baya siki bi sekilde doldurmaya calisin (ben tepeleme doldurup ust filtre ile bastirarak iyice skismasini sagliyordum .doldurduktan sonra aliminyum folyo ile kaparsaniz espressonuzun ustu guzelce yogun olur,folyosuz denedigimde su gibi olmustu,
mobilden bu kadar,takipteyim

Teşekkürler, denemekte fayda var. Tadı da önemli, bakalım nasıl olacak. Diğer türlü kapsülün adedi 69 Kuruş'a geliyor. O da az para değil.

684 Mesaj
6 Aralık 2011; 17:39:22 

bu konu iyi oldu cafissimo ile ilgili internette pek bilgi bulamıyordum

§indi©

2207 Mesaj
6 Aralık 2011; 23:18:56 

ben şu tchibo çekleriyle baYağı bi kapsül depoladım. gerçi son kullanma tarihleri biraz yakın ama artık içeriz bi şekilde.fakat hiç filtre kahve kapsülü almadım. hep espresso ve cafe creme

440 Mesaj
6 Aralık 2011; 23:25:34 

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

ben şu tchibo çekleriyle baYağı bi kapsül depoladım. gerçi son kullanma tarihleri biraz yakın ama artık içeriz bi şekilde.fakat hiç filtre kahve kapsülü almadım. hep espresso ve cafe creme

bende aynı sekılde ama cafe cremelerı hıc begenmedım.
sımdı bır arkadasımdan tavsıye guzel espressolar alıp kendım doldurmayıda deneycegım.buarada en sevdıgım kapsul sizilianer kraftig;) birde arastrmadım ama baska kapsullerde uyuyor mu acaba makınaya

UStoTR

2207 Mesaj
7 Aralık 2011; 8:28:01 

quote:

Orijinalden alıntı: ewci

bende aynı sekılde ama cafe cremelerı hıc begenmedım.
sımdı bır arkadasımdan tavsıye guzel espressolar alıp kendım doldurmayıda deneycegım.buarada en sevdıgım kapsul sizilianer kraftig;) birde arastrmadım ama baska kapsullerde uyuyor mu acaba makınaya

bidiğim kadarıyla sadece kendi kapsülleri oluyor. ama doldurma işini youtube da falan uygulamamlı oalrak gösteitryorlar

530 Mesaj
14 Ocak 2012; 17:10:12 

quote:

ya arkadaşlar şu süt köpürtme ve makienin ilk suyun alma işini biri şöyle ayrıntılı anlatabilir mi başlıkta. ben ikisinde de ortalığa buhar ve su ve süte batırdım. yani alamadığım şerkilde etrafa fışkırdı buhar süt

A- Makinenin başlangıçta kahve butonları yanıp sönüyorsa ilk havası boşaltılmalı bunun için de;
1--Makineyi fişe takın.
2--Su'yu max'a kadar doldurup makineye takın.
3--Sağdaki köpürtme düğmesini saat yönünde sonuna kadar çevirin.
4--Makineyi açma düğmesine basın.
5--Açma kapama ışığının yanında 3 ışık da yanıp sönüyorsa; süt köpürtme çıkıntısının altına genişçe bir kase yerleştirin
6--Sağdaki köpürtme düğmesini saat yönünün tersine sonuna kadar çevirin.
7--İçinden hava ve su boşalacak, işlem bitince, köpürtme düğmesini saat yönünde sonuna kadar çevirip kapatın.

B-Süt Köpürtmek için;
1--Makineyi normal başlatın.
2--Büyükçe bir bardağın 1/3'ünü soğuk sütle doldurun
3--Buhar düğmesine basın ve biraz bekleyin, makine kendini hazırlıycak. Hazır olunca buhar düğmesi üstündeki ışık yanıp sönme durumundan sürekli yanar duruma geçecek.
4--Köpürtme aparatının bardağın içine ve sütün içine girdirin, köpürtme düğmesini saat yönününün tersine çevirin, köpürme başlar.
5--Dilediğiniz kadar köpürttükten sonra köpürtme düğmesini saat yönünde sonuna kadar çevirin.
6--Bu işlem sonunda makine içinde hala hava kalır, bu yüzden buhar düğmesine bir kere basın ardından köpürtme aparatının altına genişçe bir kase yerleştirin ve köpürtme düğmesini saat yönünün tersinde sonuna kadar çevirin, makine kendine gelince, 3 bardak da yanar duruma gelir..

Afiyet olsun..

2207 Mesaj
14 Ocak 2012; 21:38:36 

yavaş yavaş alışıyorum makinaya. ama yine de zahmetli iş. hava al köpürt sonra yine hava al. temizle. ama güzel cafelerdeki gibi cappucinolar çıkıyor ortaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yedikeresekiz -- 14 Ocak 2012; 21:39:03 >

1500 Mesaj
14 Ocak 2012; 23:21:35 

Şu kireç çözme işlemini bir türlü yapamadık. Kullanım kılavuzunda yazılanların hepsini yapıyoruz, hatta Tchibo'dan özel kireç çözücü de aldık, ama ilk su boşaltmadan sonra alet duruyor, devamı gelmiyor. Bu işlemi tamamıyla yapan var mı aranızda?

733 Mesaj
15 Ocak 2012; 19:41:52 

Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum bu cihazı. Oldukça memnunum ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Farklı lezzetler olmasi açısından kahve suruplarini da deneyebilirsiniz. Kahve dünyasından karamel veya çikolata sosu alıp menunuzu zenginlestirebilirsiniz.

2207 Mesaj
15 Ocak 2012; 21:17:38 

quote:

Şu kireç çözme işlemini bir türlü yapamadık. Kullanım kılavuzunda yazılanların hepsini yapıyoruz, hatta Tchibo'dan özel kireç çözücü de aldık, ama ilk su boşaltmadan sonra alet duruyor, devamı gelmiyor. Bu işlemi tamamıyla yapan var mı aranızda?

nasıl duruyorhocam. biraz ayrıntılı anlatırmısın. ona göre yorumlayalım. pek kireçle alakalı bişi olmayabilir

1500 Mesaj
16 Ocak 2012; 10:44:14 

quote:

nasıl duruyorhocam. biraz ayrıntılı anlatırmısın. ona göre yorumlayalım. pek kireçle alakalı bişi olmayabilir

Kireç çözme işlemi için su haznesine 750ml ile 1 litre arasında su ve kireç çözücü konuyor. Sağdaki tuşla kapama tuşuna aynı anda basıp işlem başlatılıyor. Sonra makina belli aralıklarla o suyu geçirmesi lazım. Ama ilk geçirmeden sonra (bir çay bardağının yarısı kadar) gerisini geçirmiyor. Öyle kalıyor.

2207 Mesaj
16 Ocak 2012; 12:02:33 

belki de kireç yoktur alette o yüzden bişi yapmıyordur hocam.

1500 Mesaj
16 Ocak 2012; 13:52:00 

quote:

belki de kireç yoktur alette o yüzden bişi yapmıyordur hocam.

Su haznesini doldurduktan sonra makinayı kullanıyoruz. Bir fincan kahve yaptıktan sonra (su haznesi dolu olmasına rağmen) kırmızı uyarı ışığı yanıyor, yani içindeki suyu algılamıyor.. Kitapçığında da o ışıkla ilgili, kireçlenmeden dolayı da yanabilir diye bir ibare var. Ama bir türlü kireç çözme işlemini yapmıyor. Daha önce de yazdığım gibi, 1 kere su boşaltıyor (yarım çay bardağı kadar), ondan sonra tık yok. Halbuki belirli aralıklarla o suyun tamamını boşaltması lazım (ve bu işlem 3-4 saat sürüyormuş). İşlem bittikten sonra da ışıkların yanıp sönmesiyle bittiğine dair işaret vermesi gerekiyor.

2207 Mesaj
16 Ocak 2012; 14:38:44 

çok ilginç . bence kireçten kaynaklı değildir. eğer yeni aldıyanız bu kadar kısa sürede nasıl kireç olsun. bence bi servise danışın.

1500 Mesaj
16 Ocak 2012; 15:12:04 

Cihazı alalı 6 ay oldu. En iyisi, dediğiniz gibi servise göstermek.

2207 Mesaj
16 Ocak 2012; 21:27:46 

bence de götürün. siz yapaağınızı yapmışsınız bunun garantisi 24 aydan da fazla öyle bişiler yazıyodu kutusunda

3127 Mesaj
19 Ocak 2012; 10:40:35 

Götür kontrol edilsin arkadaşım, Tchibo iade,değişim,garanti vb. konularda çok iyidir,kesinlikle müşterisini üzmez.Tecrübeyle sabittir.

Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır....M.K.Atatürk

530 Mesaj
20 Ocak 2012; 17:32:41 

quote:

Orijinalden alıntı: bobita

Götür kontrol edilsin arkadaşım, Tchibo iade,değişim,garanti vb. konularda çok iyidir,kesinlikle müşterisini üzmez.Tecrübeyle sabittir.

Dostum dün 3 paket 10'lu kartuşlardan aldım, paketlerden bir tanesini yanlışlıkla kafeinsiz almışım, 2 saat sonra kutusu dahi açılmamış şekilde götürdüm, değişim yapmadılar, 10 saat ısrara rağmen.. Bahsi geçen Tchibo Gülbahçesi Sitesi / Adana şubesidir..

733 Mesaj
20 Ocak 2012; 19:04:40 

quote:

Orijinalden alıntı: mertrixfun

Dostum dün 3 paket 10'lu kartuşlardan aldım, paketlerden bir tanesini yanlışlıkla kafeinsiz almışım, 2 saat sonra kutusu dahi açılmamış şekilde götürdüm, değişim yapmadılar, 10 saat ısrara rağmen.. Bahsi geçen Tchibo Gülbahçesi Sitesi / Adana şubesidir..

Faturası yok mu elinizde ? Kafalarına vura vura degistirtin, olur mu hiç öyle şey...

1500 Mesaj
20 Ocak 2012; 20:01:01 

Alıntı yapamıyorum, site hata veriyor.

@mertrixfun
freedom77'nin dediği gibi, elinizde fatura varsa ve ürün belirttiğiniz gibi açılmamışsa, seve seve değiştirmek ZORUNDALAR. Yokuşa vuruyorlarsa, merkeze bir mail gönderin. Alman şirketi olduğu için bu konularda titiz davranırlar.

@yedikeresekiz & bobita
Antalya'da tesadüfen bir Tchibo mağazasının önünden geçerken bizim cihazdaki sorundan bahsettim ve servis ile ilgili bilgi almak istedim. Bize getirin, biz ücretsiz yollayalım, geri gelince de biz sizi ararız dediler. 10-15 günde de geri gelirmiş. Haftaya götüreceğiz bakalım.

684 Mesaj
25 Ocak 2012; 8:39:20 

Cafe Latte yapımı

[font="Trebuchet MS"]Öncelikle makinemizi normal sekilde açıp orta boy bir fincana esspresso hazırlıyoruz (siyah kapsül siyah düğme)

Hazırladığımız kahveyi kenara koyup köprüme düğmesine basıyoruz ve kırmızı renk sabit yanana kadar bekliyoruz

Sabit kırmızı yandığında köprtüme ucunun altına boş bir bardak koyup içindeki suyu alıyoruz.

Elimizdeki en kucuk cezvenin yarısına kadar soğuk süt koyup kopurtmeye başlıyoruz ( lütfen Çelik cezve kullanın) bir elimizde cezvenin sapını tutarken diğer elimizle cezvenin metal kısmına dokunuyoruz. Metal kısmın sıcaklığı dokunamayacagimiz kadar olmadan kopurtmeyi kapatıyoruz

Daha önce hazırladığımız kahvenin bulunduğu bardağın kenarından yavaşça sutu kahvenin icine boşaltıyoruz en son kalan köpüğü dökersen şekil vermeye çalışıyoruz

0

kendi yaptıklarımın fotosunu daha sonra eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbs02 -- 25 Ocak 2012; 19:11:46 >

§indi©

2207 Mesaj
25 Ocak 2012; 10:13:10 

quote:

Orijinalden alıntı: mertrixfun

benmi de internetten aldığım kapsüllerin tarihleri inanılmaz eski. 2012 şubat mart falan hep son kullanma tarihleri nerdeyse 1 yıl önce üretilmiş. bi mail atıcam bakalım

4895 Mesaj
30 Ocak 2012; 15:01:57 

Cafissimo için ; illa ki kapsüle mi ihtiyaç var ? Kapsül almadan yapılamıyor mu ? Bir de kapsül 7.5 gr yazıyor..Normal hazır kahveler 7-13 arasında değişiyor.Kapsül ise 7-9 lira ..Hangisi daha uygun oluyor ? Kapsül'den kaç bardak/fincan çıkıyor ?
Kapsülleri atmaz isek Tchibo dişinda bir yerden de kahve alıp kapsüllerin için doldurularak da yapılabilir sanırım ?

Bir de süt hazırlarken http://www.tchibo.com.t...urun/Sutluk/262535.html işe yarar sanırım ? gerek var mı yok mu derin bir kap/büyük cezve yeterli olur gibi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 30 Ocak 2012; 15:07:29 >

684 Mesaj
30 Ocak 2012; 18:19:08 

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Cafissimo için ; illa ki kapsüle mi ihtiyaç var ? Kapsül almadan yapılamıyor mu ? Bir de kapsül 7.5 gr yazıyor..Normal hazır kahveler 7-13 arasında değişiyor.Kapsül ise 7-9 lira ..Hangisi daha uygun oluyor ? Kapsül'den kaç bardak/fincan çıkıyor ?
Kapsülleri atmaz isek Tchibo dişinda bir yerden de kahve alıp kapsüllerin için doldurularak da yapılabilir sanırım ?

Bir de süt hazırlarken http://www.tchibo.com.t...urun/Sutluk/262535.html işe yarar sanırım ? gerek var mı yok mu derin bir kap/büyük cezve yeterli olur gibi ?

Kapsüllerin ici doldurulabiliyor
Tabii ki doldurmak daha ucuza geliyor
Bir kapsül bir kullanimlik
O sütluge hiç gerek yok cezve aynı işi görüyor

§indi©

4895 Mesaj
30 Ocak 2012; 19:15:29 

Yani mesela kahve dünyasından aldık kahveyi kapsülleri atmadıktan sonra yeniden kullanabiliyoruz..? -Bu iyi o halde tez zamanda almalı bu makineyi. .. Eve ayda 2 tane 100 gr Tchibo kahve alınıyor zaten
2 bardak için demek ki 2 kapsül kullanıyoruz demek ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 30 Ocak 2012; 19:19:03 >

684 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:31:44 

quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Yani mesela kahve dünyasından aldık kahveyi kapsülleri atmadıktan sonra yeniden kullanabiliyoruz..? -Bu iyi o halde tez zamanda almalı bu makineyi. .. Eve ayda 2 tane 100 gr Tchibo kahve alınıyor zaten
2 bardak için demek ki 2 kapsül kullanıyoruz demek ki..

Bişey değil

§indi©

2207 Mesaj
31 Ocak 2012; 1:42:18 

ya bu espressoları ben yaparken 3 kere basıyorum düğmeye. yani 3 defa işlem yapıyorum. 1 kerede çok acı oldu ve miktar da az. 2 kere de tam tatmi etmedi. ama 3 de hem bi fincan doluyor hemde tadı biraz yumuşuyor. yalnız 3 defa yapınca kapsüln altı da deliniyor yani tekrr doldurulamaz hale geliyor. yaa bilmiyorum o halde de tekrar dolablir mi

4895 Mesaj
31 Ocak 2012; 1:53:23 

Tek seferde kapsülün hepsi bitmiyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 31 Ocak 2012; 2:26:47 >

2207 Mesaj
31 Ocak 2012; 14:22:12 

bitme diye bişi yok. içinde kahve var sonuçtya. her basışta su o kapsüldeki kahveden basınçlı bi şekilde geçerek bardağa ulaşışyor. kahve kapsülde duruyor hep

684 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:42:08 

quote:

ya bu espressoları ben yaparken 3 kere basıyorum düğmeye. yani 3 defa işlem yapıyorum. 1 kerede çok acı oldu ve miktar da az. 2 kere de tam tatmi etmedi. ama 3 de hem bi fincan doluyor hemde tadı biraz yumuşuyor. yalnız 3 defa yapınca kapsüln altı da deliniyor yani tekrr doldurulamaz hale geliyor. yaa bilmiyorum o halde de tekrar dolablir mi

Yine de doldurulabilir zaten kapsülün alt filtresi kahveyi doldururken icinde tutar

§indi©

2207 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:44:33 

quote:

Yine de doldurulabilir zaten kapsülün alt filtresi kahveyi doldururken icinde tutar

evet o da doğru

1201 Mesaj
8 Şubat 2012; 17:29:21 

bu alet yoğun yerlerde cafe,büfe vs.. kullanılabilinir mi yoksa ev için mi ideal.birde kahveyi hazırlama süresi ne kadar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lenyyy -- 8 Şubat 2012; 17:34:46 >

684 Mesaj
9 Şubat 2012; 0:06:32 

quote:

Orijinalden alıntı: lenyyy

bu alet yoğun yerlerde cafe,büfe vs.. kullanılabilinir mi yoksa ev için mi ideal.birde kahveyi hazırlama süresi ne kadar ?

Dostum ticari düşünüyorsan daha profosyenel makineler var onlardan al

Yok illa cafissimo alacağım diyorsan iki tane al bir tanesi kahve yapma sıcaklığında durur digeri süt kopurtme

Sutsuz kahve 10sn'de hazırlıyor

§indi©

2207 Mesaj
9 Şubat 2012; 9:10:00 

quote:

pek mantıklı olmaz çünkü yapabileceğni şeyler sınırlı yani kapsüllerle sınırlı. kapsülde ucuz da değil. kapsül doldurma işi de zahmetli. yani direk büyük sanayi tipi makinelerden almakta fayda var

1201 Mesaj
9 Şubat 2012; 14:16:44 

quote:

Dostum ticari düşünüyorsan daha profosyenel makineler var onlardan al

Yok illa cafissimo alacağım diyorsan iki tane al bir tanesi kahve yapma sıcaklığında durur digeri süt kopurtme

Sutsuz kahve 10sn'de hazırlıyor

kullanmak istediğim yer sinema büfesi.büfeye bakan kişiler her zaman aynı kişi olmuyor o yüzden profesyonel bir makine almak kullanım açısından verimli olmayabilir.bunda kahve yapmak falan daha pratik sanki o yüzden düşünmüştüm.kahve çeşitleri de yeterli bence nescafe harici bir kaç çeşit daha albenisi olan kahve çeşidi olsa yeter.
10 saniyede kahve hazırsa makine sürekli hazır vaziyette mi duruyor.3-5 kişi bekliyor diyelim hepsine sırayla verebiliriz yani sıkıntı olmadan nescafe hazırlar gibi öyle mi ? süt köpürtme işi zahmetli mi peki ve şart mı kahve kültürüm pek yok bilmiyorum.
bilgi verirsen sevinirim?

1201 Mesaj
9 Şubat 2012; 14:19:57 

quote:

pek mantıklı olmaz çünkü yapabileceğni şeyler sınırlı yani kapsüllerle sınırlı. kapsülde ucuz da değil. kapsül doldurma işi de zahmetli. yani direk büyük sanayi tipi makinelerden almakta fayda var

yukarıda yazdığım gibi kullanmak istediğim yer sinema büfesi ve profesyonel tip makine kullanımı sıkıntı olabilir. kapsülleri çok pahalı değil evde kullanmayacağım sonuçta. fazla çeşit kahve olmasına da gerek yok.hoşa gidecek nescafe harici bir kaç çeşit kahve olsa yeterli olur.

1201 Mesaj
9 Şubat 2012; 14:29:01 

nescafeninde bu tarz kartuşlu makineleri varmış sanırım onlar daha profesyonel buna göre. kahveleri nasıl acaba bilgisi olan var mı ?

1500 Mesaj
9 Şubat 2012; 14:31:54 

quote:

Alıntı yapamıyorum, site hata veriyor.

@mertrixfun
freedom77'nin dediği gibi, elinizde fatura varsa ve ürün belirttiğiniz gibi açılmamışsa, seve seve değiştirmek ZORUNDALAR. Yokuşa vuruyorlarsa, merkeze bir mail gönderin. Alman şirketi olduğu için bu konularda titiz davranırlar.

@yedikeresekiz & bobita
Antalya'da tesadüfen bir Tchibo mağazasının önünden geçerken bizim cihazdaki sorundan bahsettim ve servis ile ilgili bilgi almak istedim. Bize getirin, biz ücretsiz yollayalım, geri gelince de biz sizi ararız dediler. 10-15 günde de geri gelirmiş. Haftaya götüreceğiz bakalım.

10 gün önce verdim cihazı mağazaya. Yaptıkları denemelerde tespit ettikleri bir hata daha buldular. Su miktarını da yanlış ayarlıyormuş. Muhtemelen içindeki kartın değişmesi gerekiyormuş. Servisten geri geldiğinde son durumu bildiririm.

Ek: Ne fatura istediler, ne garanti belgesi. Sonuçta Tchibo'dan başka bir yerde satılmıyor bu aletler, ama yine de şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unsal07 -- 9 Şubat 2012; 14:34:14 >

684 Mesaj
9 Şubat 2012; 17:06:15 

quote:

kullanmak istediğim yer sinema büfesi.büfeye bakan kişiler her zaman aynı kişi olmuyor o yüzden profesyonel bir makine almak kullanım açısından verimli olmayabilir.bunda kahve yapmak falan daha pratik sanki o yüzden düşünmüştüm.kahve çeşitleri de yeterli bence nescafe harici bir kaç çeşit daha albenisi olan kahve çeşidi olsa yeter.
10 saniyede kahve hazırsa makine sürekli hazır vaziyette mi duruyor.3-5 kişi bekliyor diyelim hepsine sırayla verebiliriz yani sıkıntı olmadan nescafe hazırlar gibi öyle mi ? süt köpürtme işi zahmetli mi peki ve şart mı kahve kültürüm pek yok bilmiyorum.
bilgi verirsen sevinirim?

Makine sürekli hazırda bekleyebiliyor kullanımı 5 yasında cocuğun kullanabileceği kadar basit. Hangi renk kapsül koyarsan o renge basıyorsunuz ve 10 sn'de kahveniz hazır. Ancak hazırlanan sade kahvelerden özellikle esspresso ve amerikano çok acı sutsuz icecek olan çok az kisi vardır. Süt kopurtme işi zahmeti ve kesinlikle tecrübe istiyor. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim

§indi©

2254 Mesaj
1 Mart 2012; 19:19:09 

quote:

Makine sürekli hazırda bekleyebiliyor kullanımı 5 yasında cocuğun kullanabileceği kadar basit. Hangi renk kapsül koyarsan o renge basıyorsunuz ve 10 sn'de kahveniz hazır. Ancak hazırlanan sade kahvelerden özellikle esspresso ve amerikano çok acı sutsuz icecek olan çok az kisi vardır. Süt kopurtme işi zahmeti ve kesinlikle tecrübe istiyor. Başka sorunuz olursa cevaplayabilirim

cappuccino Yapımı Rahat Mı Acaba ? Sırf Cappucino Ve Espresso İçin Alacağım ?

Katılım Zamanı
9 Eylül 2005
FEDA!
La Vittoria Sara Nostra ♔

684 Mesaj
2 Mart 2012; 9:04:38 

quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

cappuccino Yapımı Rahat Mı Acaba ? Sırf Cappucino Ve Espresso İçin Alacağım ?

Ya bu alet capucchino yapamıyor sanırım. Yada nasıl yapıldığını ben göremedim bilen varsa anlatain

§indi©

2207 Mesaj
2 Mart 2012; 10:42:51 

capuccino yapımın soran arkadaş için yuazıyorum;
espresso kapsülünü koyuyorsunuz yerine. çalıştırıyorsunuz. istediğiniz kadar espressoyu bardağa akıtıyoersunuz. sonra sütü köprütüyorsunuz. sütün köpüpünü kaşıkla espressonun üzerine koyuyorsunuz böytle capuccino oluyor

2254 Mesaj
2 Mart 2012; 19:55:36 

quote:

capuccino yapımın soran arkadaş için yuazıyorum;
espresso kapsülünü koyuyorsunuz yerine. çalıştırıyorsunuz. istediğiniz kadar espressoyu bardağa akıtıyoersunuz. sonra sütü köprütüyorsunuz. sütün köpüpünü kaşıkla espressonun üzerine koyuyorsunuz böytle capuccino oluyor

Çok Teşekkür Ederim Alete Bugün Gittim Baktımda Gerçekten Al Beni Diyor Pazartesi Alacağım İnşallah

Katılım Zamanı
9 Eylül 2005
FEDA!

2207 Mesaj
2 Mart 2012; 22:09:01 

quote:

Çok Teşekkür Ederim Alete Bugün Gittim Baktımda Gerçekten Al Beni Diyor Pazartesi Alacağım İnşallah

valla alın bencede. ben memnunum ama süt köpürtme işi biraz zahemtli ve sonrasında temizliği ama değiyor o tada

2254 Mesaj
2 Mart 2012; 22:45:54 

quote:

valla alın bencede. ben memnunum ama süt köpürtme işi biraz zahemtli ve sonrasında temizliği ama değiyor o tada

Bugün Tchibo'da Görevliye Anlattırdımda Biraz Onun Anlatışına Göre Çok Basit Ama Uygulaması Zor Sanırım Kartuş Doldurma İşini Falan Anlattı Biraz Falan Hoşuma Gitti Yani

Katılım Zamanı
9 Eylül 2005
FEDA!

5 Mesaj
4 Mart 2012; 20:58:53 

Yaklaşık 6 aydır kullandığım bir makina bende gerçekten keyifle kullanıyordum kahve yasaklanana kadar o yüzden satıyorum caffisimomu isteyen arkadaşlar irtibata geçebilirler. Bu arada kesinlikle monin vanilya şurubunu tavsiye ediyorum çok etkili.

2207 Mesaj
6 Mart 2012; 8:50:58 

quote:

Orijinalden alıntı: chtlck_mrt

Yaklaşık 6 aydır kullandığım bir makina bende gerçekten keyifle kullanıyordum kahve yasaklanana kadar o yüzden satıyorum caffisimomu isteyen arkadaşlar irtibata geçebilirler. Bu arada kesinlikle monin vanilya şurubunu tavsiye ediyorum çok etkili.

yasaklanma derken sağlık açısından mı işyerinde falan mı

2254 Mesaj
6 Mart 2012; 9:00:53 

quote:

yasaklanma derken sağlık açısından mı işyerinde falan mı

Büyük İhtimalle Kalp Çarpıntısı Yaptığı İçin Doktor Yasaklamıştır

Katılım Zamanı
9 Eylül 2005
FEDA!

5 Mesaj
11 Mart 2012; 14:30:47 

quote:

Büyük İhtimalle Kalp Çarpıntısı Yaptığı İçin Doktor Yasaklamıştır

Sağlık açısından ya böbrek taşı problemim var benim o yüzden yasaklandı.

2254 Mesaj
11 Mart 2012; 14:41:56