Şimdi Ara

tchibo caffisimo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
35
Favori
136.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende caffisimo classic aldim bir haftadir kullaniyorum. Tum fonksiyonlari sorunsuz calisiyor sorun yasayanlara servise gitmeden once kullanma klavuzunu iyice okumalarini oneririm zira cihazin bozuk cikma ihtimali epey dusuk cunku alman mali. Sut kopurtme olayi biraz el pratikligi ve tecrube istiyor. Cihaz kahveyi 70 derecede demliyor bu piyasadaki cogu 90 derece olan cihazlara alisanlara ilk basta biraz soguk gelebilir. Tchibo kahvenin aromasinin en iyi 70 derecede salinacagini dusundugunden amator ve profesyonel tum makinalarinda bu sicakligi kullaniyormus. Siz yinede ilk acilista makinayi kapsulsuz calistirip tesisati ve fincani isitin derim ben. Maliyeti dusurmek icin kapsul doldurma olayi ise bana sacma geliyor. Kapsulle calisan makinanin ozelligi pratik olmasi ve her fincanda ayni aromayi sunabiliyor olmasidir. Siz kapsulleri doldurmaya kalkarsaniz hem ciddi bir zahmete girer hemde kahvenin tazeliginden odun verirsiniz yani makinanin uretilis amacina ters bir durum. Ferrari alip tup taktirmak gibi bisey. Kapsullu makinayi pahalli buluyorsaniz Delonghi EC200.CD gibi makinalari tercih edin kapsul doldurmakla ugrasmayin derim. Gerci pahalilik durumuda neyle kiyasladiniza bagli starbucks da ortalama bir kahveye 5-6 lira verdinizi dusunurseniz 80 kurusluk kapsule ben pahali diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muakyurt -- 18 Ağustos 2014; 0:54:57 >

• Ben daha çok sütlü kahve çeşitleri; özellikle de latte ve flat white tükettiğimden, kahvenin yoğun aromalı-sert- olmasını tercih ediyorum.
    Yoksa süt tadı baskın gelebilir.

Bu nedenle intensity (yoğunluk) değeri 6/6 lık Espresso Brasil alıyorum. Bu değer kutuların üzerinde max. 6 olacak şekilde yazıyor.

Espresso Brasil:
    https://www.tchibo.com.tr/espresso-brasil-96li-kapsul-kahve-p400101868.html

Bulamadığım zamanlarda 5/6 lık Espresso Kräftig i aldığım da oldu eskiden.

Espresso Kräftig:
    https://www.tchibo.com.tr/espresso-kraftig-96li-kapsul-kahve-p400053256.html

Son 1 yıldır tek tercihim Brasil.

Teorik olarak;
    • esspresso,

• cafe crema ve

• filtre kahve

gibi 3 ayrı grup altındaki kahve aromalarını almak tavsiye edilse de, ben Brasil ile hepsini yapıyorum ve sıkıntı duymadım.

Ama Brasil; latte gibi sütlü kahveler dışında, yani sütsüz kahve içtiğinizde sert gelirse "intensity" değeri daha düşük Cafe Crema ve normal gruptan kahveleri de deneyebilirsiniz.

Tavsiyem önce bir 10 luk tek kutu Brasil alıp deneyin. Beğenmezseniz Espresso Kräftig veya Cafe Crema modellerini de deneyebilirsiniz.

Bazı kapsüllerin açıklaması:

• quote:

Orijinalden alıntı: g-sync

Merhaba. Arkadaşlar benim tchibo kapsülleriyle ilgili endişem var. Kapsuül çeşitlerini incelerken, kafeinsiz bir kapsüle denk geldim. Allah Allah, diğerleri kafeinli oyle mi ?

Internette malesef bir bilgi bulamadim. Müşteri hizmetlerini aradım, bu kapsüllerin içindeki kafein miktarını bana soyleyin, cevazi olarak sınırına bakayım, ona göre alıp almamada karar vericem dedim. 3 kere aradım, hep aynı kadın çıktı, bir bilgilendirme oldugunda tarafıma dönüş yapacağını soyledi. 3 ay oldu hala aramadılar.

Şimdi;

Bu kapsüller içinde ne bar bilmiyoruz. Şayet kafein varsa,ki var, bu şekilde içilmez. Harama günaha ne kadar diklat ediyosunuz bilmem. Ama bu konuyla ilgili bi bilgisi olan abiden görüşlerini yazmasını rica ediyorum.

Kafein maddesinin haram olduğuna hangi kaynaktan ulaştığınızı çok merak ettim.

• doc.dr D kullanıcısına yanıt
    Ben daha çok sütlü kahve çeşitleri; özellikle de latte ve flat white tükettiğimden, kahvenin yoğun aromalı-sert- olmasını tercih ediyorum.
    Yoksa süt tadı baskın gelebilir.

Bu nedenle intensity (yoğunluk) değeri 6/6 lık Espresso Brasil alıyorum. Bu değer kutuların üzerinde max. 6 olacak şekilde yazıyor.

Espresso Brasil:
    https://www.tchibo.com.tr/espresso-brasil-96li-kapsul-kahve-p400101868.html

tchibo caffisimo

Bulamadığım zamanlarda 5/6 lık Espresso Kräftig i aldığım da oldu eskiden.

Espresso Kräftig:
    https://www.tchibo.com.tr/espresso-kraftig-96li-kapsul-kahve-p400053256.html

Son 1 yıldır tek tercihim Brasil.

tchibo caffisimo

Teorik olarak;
    • esspresso,

• cafe crema ve

• filtre kahve

gibi 3 ayrı grup altındaki kahve aromalarını almak tavsiye edilse de, ben Brasil ile hepsini yapıyorum ve sıkıntı duymadım.

Ama Brasil; latte gibi sütlü kahveler dışında, yani sütsüz kahve içtiğinizde sert gelirse "intensity" değeri daha düşük Cafe Crema ve normal gruptan kahveleri de deneyebilirsiniz.

Tavsiyem önce bir 10 luk tek kutu Brasil alıp deneyin. Beğenmezseniz Espresso Kräftig veya Cafe Crema modellerini de deneyebilirsiniz.

Bazı kapsüllerin açıklaması:

tchibo caffisimo

tchibo caffisimo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ferhatas -- 1 Mart 2019; 20:45:33 >

• arkadaslar size süper bir haberim var. kireclenen cihazlar için pahalı pahalı kirec çözücüler kullanmanıza gerek yok. Bunun için limon tuzu kullanacağız.

Bir tatlı kasığı limon tuzunu bir miktar suda ezerek eritin. hazırladığınız eriği makinenin su haznesine koyun ( haznede yarıya kadar su dolu olsun) daha sonra suyu bitirene kadar hazneye kahve koymadan makineyi calistirin. Bu sırada bardağa düşen küçük kirec parçalarını görürseniz şaşırmayın. Daha sonra su haznesine temiz su koyup tekrar bir iki calistirin.

sonuçta limon tuzu bir gıda maddesi böylece doğal bir yöntemle kireclerden kurtulabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Poyrito

quote:

Orijinalden alıntı: özufocu

bende de vardı SKT geçmiş kapsüller , denedim , kullandım , bi sorun yok , tat farkı falan da yok ;)

Keşke daha önce söyleseydiniz hocam attım hepsini maalesef

Eski bir tanıdığım ismini vermiyeyim ama herkezce bilinen bir kahve firmasının bölge dağıtım merkezinin muhasebe departmanında çalışmıştı.Ozamanlar kendilerine ait olan tarihi geçmiş kahveleri toplayıp etiketlerini değiştirip tekrar piyasaya sürdüklerini söylüyodu.İşin tuaf olan tarafı ise çoğu büyük şirketinde aynı şekilde yaptığını söylemesiydi.Anlıyacağınız taze diye alıp içtiğimiz bir çok kahvenin en taze kısmı etiketidir.

• Almak isteyen arkadaşlara yardımcı olmak için düşüncelerimi yazayım dedim çünkü ben baya araştırdım ve Cafissimo classic hakkında pek detay bulamamştım. Eğer günde yaklaşık 10 kave içiyorsanız tam size göre diyebilirim ayrıca şu 3ü1 aradalardan kurtulduğuma çok sevindim. Şu an 10 gün kadar geçti ve kargosundan kullanışına kadar madde madde belirttim umarım yardımcı olur.

- Öncelikle sadece Cafissimo kapülleriyle çalışıyor. Kapüller 10lu satılıyor ve şu an 11.95 fiyatı var ama 2-3 liraya çek alarak %23 indirimli alabiliyorsunuz (330 tllik makineyede çekle %23 indirimli sahip olabilirsiniz)

- Almadan önce nette videolarına bakarken teknolojiden_anlamayan_adam gibi bir kanalda görmüştüm 1 saatte bi kahve yapamamışlardı ama ben 5. dkde kahvemi yaptım ve içtim.

- Kargolanışı güzeldi bana 5 günde geldi ama araya hafta sonu girmişti.

- Yanında 5 yaşındaki çocuğun bile anlayabileceği kullanma kitapçıkları yolluyorlar ki bir kez okuduktan sonra gerek kalmıyor bir daha bakmanıza. Makine gayet portatif ve sessiz çalşıyor tabi biraz ses yapıyor ama geceni geç saatlerinde bile rahatsız etmiyor. 1 metred kadar bir kablosu var...

- Ben alırken 5 paket kahvede almıştım yanında (yani 1 pakette 10 taneden 50 kapsül.)

- Çok yoğun ve acı kahve sevmediğimden espresso tercih etmedim caffe crema ve caffe fine aldım, birde black & white ve hepside çok güzeldi.

- Süt köpürtme işlevi bence çok güzel temizliği kolay cam bir kupa ve soğuk süt kullanıyorum ve köpürtme bittiğinde gayet sıcak oluyor köpük ve süt, tabi bunları yazarken söylemeliyim ki başka makine kullanmadım hiç yani karşılaştırıp yazmıyorum.

- Kullandıktan sonra temzlemesi vs hiç sorun olmuyor hatta çok basit.

- İlk kahvenizde eğer sizde hep 3ü1 arada kullanmışsanız acı gelebilir ama bir kaç günde alışacağınızı söyleyebilirim ben ilk fincanlarda 2 şeker attım öyle içtim sonra 1 şimdi hiç atmıyorum.

- Gelelim olumsuz tarafına ben tek olumsuz tarafını gördüm kahveniz sıcak olarak max 10 dk kalıyor ve ilk kahvenizi aldığınızda öyle içilmeyecek kadar sıcak falan olmuyor evet dumanı tütüyor ama anında rahatlıkla büyük bir yudum alabiliyorsunuz tabi bunada alıştım artık kahvemi 5 dkda bitiriyorum. Öncesinde bardağınızı ısıtabilirsiniz makinenin böyle bir işlevi var tabi ben bunu musluktan yapıyorum tahminen 70 derece su aktığından bana etiyor.

- Günde yaklaşık 7-8 kapsül içiyorum ve 3ü1 aradalardan inanın daha keyifli ve etkili. Sabah ilk işim kapsülü koyup kahve yapmak oluyor. Belki merak edersiniz kapsüller doldurulabiliyor youtbede videoları mevcut ama ben doldurma yerine 96lı kapsül almayı tercih ettim inidirimle beraber tanesi 75 kuruşa geliyor.. Ayrıca makinede Türk kahvesi yapamıyorsunuz. Su haznesinden tahminen 6-7 bardak çıkıyor ve doldurması boşaltması çok kolay haznesi yerinden çıkabiliyor. Latte vs çeşitlerini bilmiyorum olabildiğince sade kahve içiyorum ama yanında gönderilen kitapçıklara bakarak bile bir şeyler yapmanız mümkün. Kimileri şurup vs alıp süt köğününün üzerine vs döküyorlarmış ama ben o kadar tatlı sevmiyorum. herhalde bu kadar istediğinizi sorabilirsiniz... İsterseniz bir ara resimde ekleyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aftih -- 3 Kasım 2016; 1:9:29 >

• ilk mesaj benden olsun kapsülleri tekrar doldurabilirsiniz arkadaşlar.

kullandığınız kapsülleri atmayın üzerideki jelatini sökün kapsülün hem altında hemde üstünde birer plastik filtre var arasında da kahve bunları güzelce yıkayın alt filtreyi koyun üzerine kahve ekleyin ve üst filtreyi koyun ve üzerini alüminyum folyo ile kaplayın ve kullanın böylece kahveniz çok çok daha ucuza mal olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: unsal07

quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

ilk mesaj benden olsun kapsülleri tekrar doldurabilirsiniz arkadaşlar.

kullandığınız kapsülleri atmayın üzerideki jelatini sökün kapsülün hem altında hemde üstünde birer plastik filtre var arasında da kahve bunları güzelce yıkayın alt filtreyi koyun üzerine kahve ekleyin ve üst filtreyi koyun ve üzerini alüminyum folyo ile kaplayın ve kullanın böylece kahveniz çok çok daha ucuza mal olacak

Peki hiçbir sakıncası yok mu bunun? Örneğin bir kapsul ne kadar kullanılabilir (filtreler ne kadar yıkanabilir)? Bir de filtre kahve mi koyuyorsunuz?

Başlık iyi oldu, böyle bir konu lazımdı forumda.

hic bi sakincasi yok,kapsul ve flitreler plastik,yani yikayip kurutup kullanabilirsiniz,sadece tavsiyem bir kerede cok sayida doldurmayin bayatlamasin diye,cunku kapsulun alt deligini kapama sansiniz yok.
    ,doldururken baya siki bi sekilde doldurmaya calisin (ben tepeleme doldurup ust filtre ile bastirarak iyice skismasini sagliyordum .doldurduktan sonra aliminyum folyo ile kaparsaniz espressonuzun ustu guzelce yogun olur,folyosuz denedigimde su gibi olmustu,
    mobilden bu kadar,takipteyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ewci

quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

ben şu tchibo çekleriyle baYağı bi kapsül depoladım. gerçi son kullanma tarihleri biraz yakın ama artık içeriz bi şekilde.fakat hiç filtre kahve kapsülü almadım. hep espresso ve cafe creme

bende aynı sekılde ama cafe cremelerı hıc begenmedım.
    sımdı bır arkadasımdan tavsıye guzel espressolar alıp kendım doldurmayıda deneycegım.buarada en sevdıgım kapsul sizilianer kraftig;) birde arastrmadım ama baska kapsullerde uyuyor mu acaba makınaya

bidiğim kadarıyla sadece kendi kapsülleri oluyor. ama doldurma işini youtube da falan uygulamamlı oalrak gösteitryorlar
  • quote:

ya arkadaşlar şu süt köpürtme ve makienin ilk suyun alma işini biri şöyle ayrıntılı anlatabilir mi başlıkta. ben ikisinde de ortalığa buhar ve su ve süte batırdım. yani alamadığım şerkilde etrafa fışkırdı buhar süt

A- Makinenin başlangıçta kahve butonları yanıp sönüyorsa ilk havası boşaltılmalı bunun için de;
    1--Makineyi fişe takın.
    2--Su'yu max'a kadar doldurup makineye takın.
    3--Sağdaki köpürtme düğmesini saat yönünde sonuna kadar çevirin.
    4--Makineyi açma düğmesine basın.
    5--Açma kapama ışığının yanında 3 ışık da yanıp sönüyorsa; süt köpürtme çıkıntısının altına genişçe bir kase yerleştirin
    6--Sağdaki köpürtme düğmesini saat yönünün tersine sonuna kadar çevirin.
    7--İçinden hava ve su boşalacak, işlem bitince, köpürtme düğmesini saat yönünde sonuna kadar çevirip kapatın.

B-Süt Köpürtmek için;
    1--Makineyi normal başlatın.
    2--Büyükçe bir bardağın 1/3'ünü soğuk sütle doldurun
    3--Buhar düğmesine basın ve biraz bekleyin, makine kendini hazırlıycak. Hazır olunca buhar düğmesi üstündeki ışık yanıp sönme durumundan sürekli yanar duruma geçecek.
    4--Köpürtme aparatının bardağın içine ve sütün içine girdirin, köpürtme düğmesini saat yönününün tersine çevirin, köpürme başlar.
    5--Dilediğiniz kadar köpürttükten sonra köpürtme düğmesini saat yönünde sonuna kadar çevirin.
    6--Bu işlem sonunda makine içinde hala hava kalır, bu yüzden buhar düğmesine bir kere basın ardından köpürtme aparatının altına genişçe bir kase yerleştirin ve köpürtme düğmesini saat yönünün tersinde sonuna kadar çevirin, makine kendine gelince, 3 bardak da yanar duruma gelir..

Afiyet olsun..

• Yani mesela kahve dünyasından aldık kahveyi kapsülleri atmadıktan sonra yeniden kullanabiliyoruz..? -Bu iyi o halde tez zamanda almalı bu makineyi. .. Eve ayda 2 tane 100 gr Tchibo kahve alınıyor zaten
    2 bardak için demek ki 2 kapsül kullanıyoruz demek ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 30 Ocak 2012; 19:19:03 >
  • quote:

ya bu espressoları ben yaparken 3 kere basıyorum düğmeye. yani 3 defa işlem yapıyorum. 1 kerede çok acı oldu ve miktar da az. 2 kere de tam tatmi etmedi. ama 3 de hem bi fincan doluyor hemde tadı biraz yumuşuyor. yalnız 3 defa yapınca kapsüln altı da deliniyor yani tekrr doldurulamaz hale geliyor. yaa bilmiyorum o halde de tekrar dolablir mi

Yine de doldurulabilir zaten kapsülün alt filtresi kahveyi doldururken icinde tutar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: T-K-Y

quote:

capuccino yapımın soran arkadaş için yuazıyorum;
    espresso kapsülünü koyuyorsunuz yerine. çalıştırıyorsunuz. istediğiniz kadar espressoyu bardağa akıtıyoersunuz. sonra sütü köprütüyorsunuz. sütün köpüpünü kaşıkla espressonun üzerine koyuyorsunuz böytle capuccino oluyor

Çok Teşekkür Ederim Alete Bugün Gittim Baktımda Gerçekten Al Beni Diyor Pazartesi Alacağım İnşallah

valla alın bencede. ben memnunum ama süt köpürtme işi biraz zahemtli ve sonrasında temizliği ama değiyor o tada

Bugün Tchibo'da Görevliye Anlattırdımda Biraz Onun Anlatışına Göre Çok Basit Ama Uygulaması Zor Sanırım Kartuş Doldurma İşini Falan Anlattı Biraz Falan Hoşuma Gitti Yani

• quote:

Orijinalden alıntı: öpücem abey

bu kapsülle tek kullanımlık diyorsunuz ama benim kapsülde hala kahve kalıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

quote:

Orijinalden alıntı: öpücem abey

bu kapsülle tek kullanımlık diyorsunuz ama benim kapsülde hala kahve kalıyor

kapsülün içindeki kalan kahvenin üstüne şeker döküp yiyorsun :s
  • Denemelere devam yavaş yavaş daha iyi olacak
     tchibo caffisimo
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyni

taze kahve kullanarak kapsülü doldurup espresso deneyen oldu mu? kahveler.net sitesinde cafissimo makinesinin bu yöntemle yapılan espresso ların iyi sonuç vermediği yazılmış

ben denedim , kahve beton gibi oldu suyu yiyince ama ben cekimi yapan arkadasin tam ayari tutturamamasina baglamistim.
    enteresan bi ayar tutturmus , ne espresso , ne amerikano ne turk kahvesi oluyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sNaP_21

quote:

Orijinalden alıntı: realburaq

quote:

quote:

quote:

classic ve latte modelleri arasındaki fark tam olarak nedir?
    bu fark 2 katı fiyatı karşılar mı sizce,ne dersiniz arkadaşlar?

Classic de sutu kendiniz kopurtuyorsunuz latte de makine otomatik yapiyor. Classic kullaniyorum ve o farka gerek yok bence, zaten otomatik kopurtme ayni keyfi vermiyor bana gore.

peki keyiften ziyade lattenin yaptığı süt köpürtme ve kahve ile birleştirmesi daha başarılı olmaz mı? açıkçası benim bir bilgim yok ve skıntı yaşayabilirim diye düşünüyorum süt köpürtürken.

Evet latte otomatik oldugu icin hep ayni kalitede sut kopurtecektir, ben classic de alistigimdan sicakligini fln da istedigim gibi ayarlayabiliyorum o yuzden benim icin cok cok daha rahat oluyor. Bir magazaya gidip ikisini de deneyebilirsiniz karar vermek icin:)

bulunduğum şehirde tchibo olmadığı için görme şansım malesef yok,nettten alacağım.

3-4 kisi ayni anda icmek icin classic uygun degil bence, siz isterseniz otomatik siparis edin:) ben genelde tek kisi iciyorum , en fazla iki kisi kullaniyorum. Youtubedan videolarina da bakin son karar icin:)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

classic ve latte modelleri arasındaki fark tam olarak nedir?
    bu fark 2 katı fiyatı karşılar mı sizce,ne dersiniz arkadaşlar?

Classic de sutu kendiniz kopurtuyorsunuz latte de makine otomatik yapiyor. Classic kullaniyorum ve o farka gerek yok bence, zaten otomatik kopurtme ayni keyfi vermiyor bana gore.

peki keyiften ziyade lattenin yaptığı süt köpürtme ve kahve ile birleştirmesi daha başarılı olmaz mı? açıkçası benim bir bilgim yok ve skıntı yaşayabilirim diye düşünüyorum süt köpürtürken.

Evet latte otomatik oldugu icin hep ayni kalitede sut kopurtecektir, ben classic de alistigimdan sicakligini fln da istedigim gibi ayarlayabiliyorum o yuzden benim icin cok cok daha rahat oluyor. Bir magazaya gidip ikisini de deneyebilirsiniz karar vermek icin:)

bulunduğum şehirde tchibo olmadığı için görme şansım malesef yok,nettten alacağım.

3-4 kisi ayni anda icmek icin classic uygun degil bence, siz isterseniz otomatik siparis edin:) ben genelde tek kisi iciyorum , en fazla iki kisi kullaniyorum. Youtubedan videolarina da bakin son karar icin:)

Yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.Latte modelinden sipariş verdim,bakalım artık nasıl çıkıcak

Pratik bir urun, otomatik olarak zaten o fiyata alternatif yok gibi...hayirli olsun:))

• quote:

Orijinalden alıntı: KinGEagLE

beyler makineyi yeni aldım ilk kahvemi hazırladım aklıma takılan tek şey bu kapsüller ile kaç fincan kahve çıkar ben cafe crema aldım 2 fincan yaptım ama daha cikarmi bilmiyorum bide cafe crema nedir sade kahve mi diğerlerinin farkı ne pek kahveden anlamam

Kapsülden kaç tane kahve çıkar sorusunun cevabı sizde aslında, yani sert ve koyu olsun ve tam tadını alayım derseniz, kapsülden ilk aldığınız kahve size göredir, ikinci de daha açık ve yoğunluğu daha az bir kahve çıkar, ben üçüncüyü hiç denemedim, su gibi olur herhalde, mesela ben koyu ve sert kahve sevdiğimden kapsülün ilk verdiği kahveyi seviyorum, ikincisi pek haz vermiyor bana, ama eşim çok koyu sevmediği için kapsülden ikinci alınan kahve ona daha yumuşak içimli geliyor.

Cafe crema ise (Americano da denilir buna), Espresso' nun üzerine su eklenmiş halidir

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.