Şimdi Ara

Ainovo ve MIPS'den dünyanın ilk Ice Cream Sandwich'li tableti NOVO7

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ainovo ve MIPS'den dünyanın ilk Ice Cream Sandwich'li tableti NOVO7

Dünyanın ilk 4 çekirdekli tabletinin ardından şimdi de ilk resmi ICS sürümü barındıran tableti NOVO7 piyasaya sürüldü.

NOVO7 aslında daha önce Honeycomb ile piyasaya sürülmüş bir model. Ancak ICS sürümüne olan büyük ilgi nedeniyle firma elden geçirilmiş versiyonu piyasaya sürme kararı aldı.

NOVO7, 7 inçlik kapasitif ekran ile gelirken Ingenic firmasının JZ4770 yongada sistemini kullanıyor. Bu sistemde MIPS tabanlı 1GHz hızında çalışan XBurst işlemci ve 444MHz hızında çalışan Vivante GC860 grafik birimi bulunuyor. Böylece 1080p videolara da destek veriliyor.

2MP arka/VGA ön kamera, USB 2.0, HDMI 1.3, WiFi, microSD girişi ve 6 saat kullanım süresi gibi özelliklere sahip NOVO7'nin fiyatı 99$. Ancak kargo ücertinin 50$ olduğunu hatırlatalım. Ainovo üzerinden dileyenler online sipariş verebiliyor. Tablet Çin'de piyasaya sürülmüş durumda.

ABD başta olmak üzere dünya çapındaki satışlarına ise önümüzdeki aylarda başlanacak. Firma 8 ve 9 inçlik iki yeni modelin daha hazırlıklarına başladı. Eski NOVO7 kullanıcıları da ICS güncellemesini yakın zamanda alacak.  

• Özellikleri iyi aslında Türkiyede nasıl temin edebiliriz
  • 99$ mı yazıyor yoksa ben mi yanlış okudum. Fiyatı bana gayet makul geldi.
  • ilgili üründeki işlemcinin performansı rakiplerinin gerisinde, keza vivante gpu larıda powerVR yada mali serisi kadar başarım göstermiyor.

Bu tabletin bir üst modeli olan "ainol nova 7 advanced" mali 400 gpu ile geliyor, forumda bir çok arkadaş satın aldı. Ürünün yurt dışı incelemerindede çok iyi yorumlar aldığı görülüyor.

Bizdeki arkadaşlarda tabletin çok iyi iş çıkardığı konusunda hemfikir.

Ayrıca o tabletde 4.0 güncellemesi alacaktı, hatta belkide almış bile olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 6 Aralık 2011; 10:58:17 >
  • 180 TL fiyatı var ama buraya gelene kadar üstüne türlü türlü vergiler bindirilerek, tablet bize 300-350 liraya gelir. İşlemci herşey güzelde, dokunmatiği kötüyse ne yapayım ben hızı?!
  • ucuz model tabletleri illaki Türkiye'de getiren firmalar çıkacaktır.300 mal edip 500 satarlar artık
  • Ucuza rağbet etmemek gerek,üst düzey bir tablet değil netice.Buraya gelecektir 1.5-2 katına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: symbiat

ilgili üründeki işlemcinin performansı rakiplerinin gerisinde, keza vivante gpu larıda powerVR yada mali serisi kadar başarım göstermiyor.

Bu tabletin bir üst modeli olan "ainol nova 7 advanced" mali 400 gpu ile geliyor, forumda bir çok arkadaş satın aldı. Ürünün yurt dışı incelemerindede çok iyi yorumlar aldığı görülüyor.

Mali gpu güzel tabi ama bu kullanılan vivante 860 modeli (fason modellerde 800 olanı var) 10 bit video decoding desteği sunuyor ve ürünün Gameloft oyunları için resmi onayı var, yabana atma. Ben 1 aydır 3.2 yüklü bu modelin videolarını çinli sitelerden izliyorum, güzel tarafı Google'ın sertifikasını aldığı için aletin uyumluluğu çok iyi seviyede (%99 not almş) bu yüzden ICS güncellemesi de alıyor. Bende ilkin Advanced modeline baktım ama ICS için pek heveslenmeyin büyük ihtimalle port edilerek gelecek ve aynı Easypad'de olduğu gibi bir sene tabletle güreş edersiniz. 3.2 bile yettiği ve ICS olayını daha erken öğrendiğim için benim 5 adet Novo Basic modeli siparişim geçen hafta yapıldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 6 Aralık 2011; 21:27:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shaq t

quote:

ilgili üründeki işlemcinin performansı rakiplerinin gerisinde, keza vivante gpu larıda powerVR yada mali serisi kadar başarım göstermiyor.

Mali gpu güzel tabi ama bu kullanılan vivante 860 modeli (fason modellerde 800 olanı var) 10 bit video decoding desteği sunuyor ve ürünün Gameloft oyunları için resmi onayı var, yabana atma. Ben 1 aydır 3.2 yüklü bu modelin videolarını çinli sitelerden izliyorum, güzel tarafı Google'ın sertifikasını aldığı için aletin uyumluluğu çok iyi seviyede (%99 not almş) bu yüzden ICS güncellemesi de alıyor. Bende ilkin Advanced modeline baktım ama ICS için pek heveslenmeyin büyük ihtimalle port edilerek gelecek ve aynı Easypad'de olduğu gibi bir sene tabletle güreş edersiniz. 3.2 bile yettiği ve ICS olayını daha erken öğrendiğim için benim 5 adet Novo Basic modeli siparişim geçen hafta yapıldı :)

En çok ben bilirim deme, daha fazla bilen biri elbet bulunur ;) mesaj yerine ulaştı merak etmeyin :)

Eyvallah hocam tavsiyen ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.

Gpu ile ilgili yorumları okuduğumda 3d skorlarının iyi olduğu ama 2d skorunun garip şekilde düşük olduğu vb şeyler okumuştum. Seyrettiğim test videolarıda bunu doğrular nitelikde idi.

Ama eğer gpu google onayı almışsa cidden çok iyi demektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shaq t

quote:

En çok ben bilirim deme, daha fazla bilen biri elbet bulunur ;) mesaj yerine ulaştı merak etmeyin :)

Eyvallah hocam tavsiyen ve verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.

Gpu ile ilgili yorumları okuduğumda 3d skorlarının iyi olduğu ama 2d skorunun garip şekilde düşük olduğu vb şeyler okumuştum. Seyrettiğim test videolarıda bunu doğrular nitelikde idi.

Ama eğer gpu google onayı almışsa cidden çok iyi demektir.

Forumların en güzel olayı bu paylaşım zaten, rockchip işlemci+vivante 800 gpu ikilisi bir arada sorun çıkarıyor evet ama bu firma kendi işlemcisi ve kullandığı 860 modeli ile galiba dersine iyi çalışmış. Aşağıda çinli bir forum sitesinde haber piyasaya çıkmadan paylaşılmış beta videosu var; gayet akıcı görnüyor. Bi güzel tarafı da çinli firma 3.2 için yayınladığı romda huawei 3g modemlere destek veriyor, ICS'de de direkt çalışırsa (ki çalışacaktır) düşünsene 100$tablet +30 tlye 2. el 3g modem ve de internet:)

http://www.youtube.com/watch?v=mS_fBBo80wU

• 2 yeni video, burda da çok tartışılan menüden ayarlabilen donanımsal hızlandırma olayı ile ilgili test yapılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=vhN1e6uNreo

Uygulama videosu

http://www.youtube.com/watch?v=ToyT5m3irkA&feature

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shaq t -- 6 Aralık 2011; 23:13:13 >
  • hocam, araştrırdımda aletde kullanılan cpu için pek hoş şeyler yok.

arm kullanılmıyor, kendi risc tasarımlı işlemcilerini kullanıyor adamlar.

Peformansı cortex a8-a9 serisinden daha düşük(müş), ayrıca uygulama desteğide zayıf imiş. mesela cortex a8 ile gelen neon desteği bu işlemcide yok. Neon desteği ile derlenmiş olan video playerlar bu meret ile çalışmıyor. Ben ay sonuna kadar bekleyeceğim sonrasında novo 7 advanced siparişini vereceğim pandawill den. hazır paypal taksit kampanyası yapmışken almak lazım bir tablet.

Makul fiyata tegra2 aradım ama denk gelmedi. kara cuma indirimindede 200 dolara kadar düşmüştü fiyatları ama kararsız kaldım almadım. Şimdi 235 e çıktı tekrardan. Neyse bakalım kısmet. teşekkür ederim bilgiler için.
  • Fşyatına göre iyi bence, arm cihazlarla kıyaslamamak gerek, ama Türkiye de fiyat ne olur bilemeyiz.
  • Peki Bu veya başka tabletlere usb dvd rom falan takabilirmiyim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.