- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
İzlediğin En İyi Vampir Filmi
99 Cevap13877 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1434 Mesaj
5 Aralık 2011; 22:09:54 

http://b1112.hizliresim.com/s/5/xw3g.jpg

The Hunger (1983)
Underworld Series (2003-2006-2009)
John Carpenter’s Vampires (1998)
Blade: Series (1998-2002-2004)
Van Helsing (2004)
The Horror Of Dracula (1958)
Fright Night 1-2 (1985-1988)
Queen of the Damned (2002)
Dracula 2000 (2000)
Vampire in Brooklyn (1995)
Innocent Blood (1992)
Dracula (1931)

http://b1112.hizliresim.com/s/5/xw3z.jpg

The Vampire Lovers (1970)
Nosferatu the Vampire (Phantom Der Nacht) (1922)
From Dusk Till Dawn (1996)
Interview with the Vampire (1994)
Bram Stoker's Dracula (1992)
30 Days Of Night (2007)
The Lost Boys (1987)
Near Dark (1987)
Vampyr – Der Traum Des Allan Grey (1932)
Shadow of the Vampire (2000)
Buffy the Vampire Slayer (1992)
Twilight Series (2008-2009-2010-2011)
Let the Right One In (2008)

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

Uzaklaştırılmış
8 gün cezanın,
2 gün 1 sa. 5 dk. kadarı kaldı.
5 Aralık 2011; 22:23:59 

8904 Mesaj
5 Aralık 2011; 23:26:40 

Horror of Dracula ve The Lost Boys geri kalanlara Vampir filmi bile demem zaten son zamanlarda eskiden karizmatik , esrarengiz , tarzı olan Vampirler şimdi yerlerde sürünüyor.Birde film değil ama Vampir The Masquerade Bloodlines

STEAM ID
ORIGIN:Bandoper
uPlay: Bandoper32
PSN:bandoper

2221 Mesaj
5 Aralık 2011; 23:38:38 

van helsing i hatırlıyorum bi tekk

bazı insanlar bazı fırsatları KENDİLERİ yok ederler!!

22869 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Sage Djavul
5 Aralık 2011; 23:42:47 

Bram Stoker's Dracula müthişti zaten asıl Dracula'nın hayatını anlatan bir yapımdı

Interview with the Vampire'da çok kaliteliydi.

Blade ve benzeri türdekiler ise güzel ama öyle çok akılda kalıcı vampir filmleri değil bana göre.

3421 Mesaj
6 Aralık 2011; 0:10:11 

1-Bram Stoker's Dracula
2-Underworld-1
3-Interview with the Vampire

2638 Mesaj
6 Aralık 2011; 0:44:35 

Blade gardaşım.

Let me tell you something you already know. The world ain’t all sunshine and rainbows.
It’s a very mean and nasty place, and I don’t care how tough you are, it will beat you to your knees and keep you there permanently IF YOU LET IT!
You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain’t about how hard you hit.
It’s about how hard you can get hit and keep moving forward; how much you can take and keep moving forward. That’s how winning is done!

Broscience 4 Life`
knives are cool, rock is cool, couzin ED is cool, Lazlow sucks..i love sLuts!!

5691 Mesaj
6 Aralık 2011; 0:49:50 

Eskiden bir Vampir filmi vardi bi. Bir ailenin evlerine bir grup vampir geliyor ve aileyi vampirler katlediyordu. Aileden sag kalan tek bir cocuk saklandigi yerden ailesinin katledilisini izliyordu. bu cocuk sonradan buyuyup ailesinin intikami icin yemin ediyor. Eleman surekli pompali tufekle vampir avlayip genellikle vampirlerin boynunu kirarak olduruyordu.. bu filmin adini bilen varsa soyliyebilirmi bu listelerin icinde varmi bu anlattigim film ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Dante is back...

2859 Mesaj
6 Aralık 2011; 0:53:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Dante*

Eskiden bir Vampir filmi vardi bi. Bir ailenin evlerine bir grup vampir geliyor ve aileyi vampirler katlediyordu. Aileden sag kalan tek bir cocuk saklandigi yerden ailesinin katledilisini izliyordu. bu cocuk sonradan buyuyup ailesinin intikami icin yemin ediyor. Eleman surekli pompali tufekle vampir avlayip genellikle vampirlerin boynunu kirarak olduruyordu.. bu filmin adini bilen varsa soyliyebilirmi bu listelerin icinde varmi bu anlattigim film ?

Eskiden periyodik olarak yayınlanırdı televizyonda bu film, ama filmin ismini hatırlayamıyorum.

Benim için Blade'dir vampir filmi, ayrı seviyorum bu seriyi.

5691 Mesaj
6 Aralık 2011; 0:58:42 

quote:

Orijinalden alıntı: radyasyo_N

Eskiden periyodik olarak yayınlanırdı televizyonda bu film, ama filmin ismini hatırlayamıyorum.

Benim için Blade'dir vampir filmi, ayrı seviyorum bu seriyi.

Cocukken bu filmi tv de izledigimde cok begenmistim tekrar izlemek istiyorum nedense...

Dante is back...

3422 Mesaj
6 Aralık 2011; 0:58:47 

quote:

The Night Hunter

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:01:19 

quote:

John Carpenter's Vampires (1998)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elzemsin -- 6 Aralık 2011; 1:09:30 >

5691 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:05:23 

Hanginizin dedigi dogru beyler ?

Dante is back...

3422 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:08:34 

quote:

Benim dediğim doğru The Night Hunter (1996)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 6 Aralık 2011; 1:09:38 >

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:08:39 

quote:

Filmin Özeti

Küçükken ailesi gözlerinin önünde vampirler tarafından öldürülmüş olan Jack Crow (James Woods) bu olayın etkisi ile kendini vampir öldürme işine vermiştir. Güzel bir de ekip kuran Crow, memleketi köşe bucak, dere tepe gezip öldürmedik vampir bırakmamaktadır. Vampirlerin underground varlığı ne kadar underground olursa olsun, yine de yüzyıllardır Vatikan tarafından da bilinmektedir. Crow ve ekibi de zaten Vatikan için ama Vatikan’dan bağımsız çalışan, kafa avcılarıdır. Sıradan bir operasyon sırasında çok kötü biçimde sert kayaya toslayan ve master vampir Jan Valek (Thomas Ian Griffith) ve vampir ordusu ile müşerref olan Crow ve ekibinden geriye yalnızca kendisi ve has adamı Montoya (Daniel Baldwin) kalır. Vampirler tarafından ısırılmış ve üç vakte kadar vampire dönüşecek bir fahişe, ve stajyer avcı tıfıl bir genç rahip ile kadroyu genişleten Crow, Valek ve vampirlerinin peşine düşer. Valek, vampirlerin gün ışığında da yürümesini sağlayacak bir teknolojinin peşindedir ve çok geç olmadan durdurulmalıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=iLMnslWrM2s

5691 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:12:24 

Arkadas bi karar verin :) biriniz baska biriniz baska diyor

Dante is back...

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:14:17 

quote:

Arkadas bi karar verin :) biriniz baska biriniz baska diyor

dostum anlattığın hikaye her iki filminde ana teması.. bu bakımdan filmlerin trailer'larını izleyerek kendin bulmalısın hangisi olduğunu. mutlaka hatırlarsın zaten..

arkadaşın dediği film night hunter'ın trailer'ı bu

5691 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:15:28 

Filmde psikopat tipli bir adamin vampirlerin surekli boyunlarini kirmasi bide pompaliyla gezmesi lazim

Dante is back...

5691 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:17:38 

Neyse ikisinide izleriz ozaman :)

Dante is back...

3062 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:19:43 

hepsini izlemedim ama kesinlikle izlediklerimin arasında interwiev with the vampire dir

Origin : facxxx
Fifa 15

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 1:28:36 

quote:

Orijinalden alıntı: yusei

hepsini izlemedim ama kesinlikle izlediklerimin arasında interwiev with the vampire dir

tom ve brad'i geçtim, antonio ne dehşetti o filmde arkadaş ya.. adam full karizmaydı filmde.

0

1892 Mesaj
6 Aralık 2011; 3:12:05 

Vampirler John Carpenter ın filmiydi hatırladığım kadarıyla .
Dracula
Blade o zamanlar gece starda çıksın diye dua ederdik ama şimdi oturup izlemem.
interwiev with the vampire

1127 Mesaj
6 Aralık 2011; 10:12:28 

Blade ve Van Helsing'i de severim.

2480 Mesaj
6 Aralık 2011; 11:13:47 

underworld ile blade serileri

731 Mesaj
6 Aralık 2011; 11:45:58 

Bram Stoker's Dracula ve Interview with the vampire!!

Chris: Ron, would you like some salad?
Ron: Since I'm not a rabbit, no I do not.

2860 Mesaj
6 Aralık 2011; 11:55:11 

Dracula 2000 ve Blade serisi diyebilirim. Bu ikisinin yeri ayridir.

Van Helsing'i vampir filmi olarak hatirlamiyorum? Amerikan Pastasi tarzi komedi olmasi gerekmiyor muydu?

2859 Mesaj
6 Aralık 2011; 12:03:50 

quote:

Orijinalden alıntı: elzemsin

dostum anlattığın hikaye her iki filminde ana teması.. bu bakımdan filmlerin trailer'larını izleyerek kendin bulmalısın hangisi olduğunu. mutlaka hatırlarsın zaten..

arkadaşın dediği film night hunter'ın trailer'ı bu

@Dante* Doğru film bu, Night Hunter. Net hatırlıyorum

John Carpenter's Vampires'da efsane filmdir ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radyasyo_N -- 6 Aralık 2011; 12:04:41 >

2688 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Causa Sui
6 Aralık 2011; 12:37:41 

Van Helsing (2004)

' Evrendeki en büyük gösteri sen aklını keşfettiğin an başlar...'

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 14:12:02 

quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

Van Helsing'i vampir filmi olarak hatirlamiyorum? Amerikan Pastasi tarzi komedi olmasi gerekmiyor muydu?

dostum sen van helsing'i yakın bir zamanda tekrar izle en iyisi.

2860 Mesaj
6 Aralık 2011; 14:16:50 

quote:

dostum sen van helsing'i yakın bir zamanda tekrar izle en iyisi.

Hatlar karışmış...

9116 Mesaj
6 Aralık 2011; 14:29:12 

Interview with the Vampire(Listede yok sandım varmış.)
Blade serisi gayet başarılıydı.

LosT - Prison Break - Chuck - Heroes - Gossip Girl - FlashForward - The Pacific - Terminatör:Sarah Connor Chonicles - Kyle XY - Dexter - Desperate Housewives - Fringe - Spartacus:Blood And Sand - Human Target - Band Of Brothers - Blue Mountain State - Persons Unknown - Pretty Little Liars - The Prisoner - The It Crowd - Hung - The Lost Room-Breaking Bad - V - The Big Bang Theory - The Pillars Of The Earth - Hellcats - Boardwalk Empire - The Event - The Vampire Diaries - The Walking Dead - Shameless - Glee - Game Of Thrones -Pushing Daisies -Terra Nova - Arrow - Vikings -The Originals - Defiance - Hannibal-True Detective - Fargo - Sherlock - Da Vinci's Demons - Homeland - House of Cards - Better Call Saul - Daredevil

1089 Mesaj
6 Aralık 2011; 14:33:00 

Pek bu tarz film sevmeyen birisi olarak Blade serisini izlemiştim , hoşuma gitmişti.

296 Mesaj
6 Aralık 2011; 14:33:19 

Interview with the vampire

Önemli olan neyi seçtiğin değil, nasıl yaşadığındır.
PSN:sedative-effect

8152 Mesaj
6 Aralık 2011; 15:31:50 

Vampirlerle ilgili doğru düzgün bir film izlemedim, belki de konu beni cezbetmediği içindir. Ancak zombilerle ilgili çok başarılı filmler mevcut.

FORUMDA DEĞİLSEM, BİL Kİ EVDE DEĞİLİM

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:27:48 

quote:

Orijinalden alıntı: ALAK_

Vampirlerle ilgili doğru düzgün bir film izlemedim, belki de konu beni cezbetmediği içindir. Ancak zombilerle ilgili çok başarılı filmler mevcut.

Vampirlik başlıbaşına apayrı bir olgudur. Nitekim son dönemlerde Hollywood'da ki senarist ve yapımcılar vampirlik ve zombilik karışımı türevli filmler yapmaktalar. (Bkz: Stakeland) Neden böyle yapıyorlar anlam veremiyorum. Acaba salt vampir ve zombi filmleri izleyicisini yeni bir oluşumun içine çekmek mi istiyorlar bilmiyorum. İleriki dönemler de bu karma filmlerin sayısının artacağını tahmin ediyorum.

Konu sizin ilginiz dahilinde olmadığı için vampirlerle ilgili doğru düzgün bir film izlemediğinizi belirtmişsiniz. İzleyip izlemediğinizi bilmiyorum ama ben size,

Francis Ford Coppola'nın muhteşem eseri, 1992 yapımı başrollerinde Gary Oldman, Keanu Reeves, Anthony Hopkins ve Winona Ryder'ın oynadığı Bram Stoker's Dracula filmini şiddetle tavsiye ederim. Sadece bir vampir filmi olmasından ziyade olağanüstü bir aşk hikayesini barındırmaktadır bünyesinde.

Ayrıca, Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Slater ve Antonio Banderas'ın oynadığı, Neil Jordan'ın yönettiği 1994 yapımı Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles filmini, yakın zamanda yeniden çevrimi yapılan 1985 yapımı Fright Night filmini tavsiye ederim.Bu filmin Soundtrackleride muhteşemdir bu arada.

Son olarak da, John Carpenter usta'nın yönettiği, James Woods ve Daniel Baldwin gibi üstad'ların başrolünde oynadığı 1998 yılı yapımı Vampires filmini şiddetle öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elzemsin -- 6 Aralık 2011; 16:28:38 >

3105 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:28:39 

Van Helsing'i unutmak olmaz.

Ahmet Kaya Hayran Kulübü

8152 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:40:59 

quote:

Vampirlik başlıbaşına apayrı bir olgudur. Nitekim son dönemlerde Hollywood'da ki senarist ve yapımcılar vampirlik ve zombilik karışımı türevli filmler yapmaktalar. (Bkz: Stakeland) Neden böyle yapıyorlar anlam veremiyorum. Acaba salt vampir ve zombi filmleri izleyicisini yeni bir oluşumun içine çekmek mi istiyorlar bilmiyorum. İleriki dönemler de bu karma filmlerin sayısının artacağını tahmin ediyorum.

Konu sizin ilginiz dahilinde olmadığı için vampirlerle ilgili doğru düzgün bir film izlemediğinizi belirtmişsiniz. İzleyip izlemediğinizi bilmiyorum ama ben size,

Francis Ford Coppola'nın muhteşem eseri, 1992 yapımı başrollerinde Gary Oldman, Keanu Reeves, Anthony Hopkins ve Winona Ryder'ın oynadığı Bram Stoker's Dracula filmini şiddetle tavsiye ederim. Sadece bir vampir filmi olmasından ziyade olağanüstü bir aşk hikayesini barındırmaktadır bünyesinde.

Ayrıca, Tom Cruise, Brad Pitt, Christian Slater ve Antonio Banderas'ın oynadığı, Neil Jordan'ın yönettiği 1994 yapımı Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles filmini, yakın zamanda yeniden çevrimi yapılan 1985 yapımı Fright Night filmini tavsiye ederim.Bu filmin Soundtrackleride muhteşemdir bu arada.

Son olarak da, John Carpenter usta'nın yönettiği, James Woods ve Daniel Baldwin gibi üstad'ların başrolünde oynadığı 1998 yılı yapımı Vampires filmini şiddetle öneririm.

Hepsini izliyicem hocam teşekkürler güzel önerilerin için.

FORUMDA DEĞİLSEM, BİL Kİ EVDE DEĞİLİM

2976 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:42:00 

Film olmasa da True blood da fena seri değil vampirler açısından.
Ama vampirlerle ilgili gördüğüm en şık yapım ne bir dizi ne bir film, Masa üsrü tol yapma oyunu vampire the masquerade den esinlenilerek yapılmış iki bilgisayar oyunu :)
Vampire the masquerade redemptation ve
Vampire the masquerade bloodlines

kutaykosem.com

8301 Mesaj
6 Aralık 2011; 16:50:46 

Film değilde Angel ve Buffy dizilerini şiddetle tavsiye ederim

Külahın } sat yine } lakin yokuncul } olma nâmerde
Yeter ki } kelle sağ olsun } külah lazım değil } merde
Başımızdan hiç } hevâ-yı } zülf-i yâr } eksik değil
Pek yüce yerdedir } onun için, } rûzîgâr } eksik değil
Sultan III: Ahmed ve Sultan III. Mustafa

MCP { MCSA { MCSE { CCNA

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:10:07 

Vampirizm üzerine bilgiler vermeye devam edelim..

0

Kont Dracula olarak bilinen III. Vlad'ın lakabıdır..Ülkesi Romanya'da bir kahramandır..Bram Stoker ondan yola çıkarak Dracula kitabını yazmıştır..Dünya tarihinin en acımasız lideridir..Yapmış olduğu işkence yöntemleri şeytanın bile aklına gelmez..Hitler'in bile onun yanında masum bir çocuk gibi kaldığı belirtilir..

0

III.VLad Fatih Sultan Mehmet zamanında Romanya eflağının prensiydi ve insanları kazıklara çakıp kanlarını içmesi nedeniyle ona 'Dracula' yani kan emen (şeytanın oğlu) lakabı verilmiştir aynı zamanda Türkler arasında 'kazıklı voyvoda' ismiyle ün salmıştır.Fatih Sultan Mehmet eflağa sefer düzenler ve Türk kaynaklarına göre kafası kesilerek öldürülür.Ancak bazı kaynaklar Draculanın şatosunun alt kısmındaki alengirLi geçitler sayesinde kurtuldugu ama korkusundan faaliyete geçemediği söylenmiştir....

http://img97.imageshack.us/img97/1980/ev2thumbnail.png

Dracula'nın bilinen efsaneside şudur...

Dracula karısına sapkınlık derecesinde aşıktır ancak Türklerle eflağı korumak için mücadele etmektedir.Yapılan savaşlardan hepsinden kurtulan Draculanın ölmemesi Türk okçunun aklına cinlik getirir ve Dracula'nın şatosuna bi okla ' Dracula savaşta öldü' diye bir not fırlatır.Bunu okuyan karısı acıya dayanamaz kendisini şatodan aşağıya atar ve ölür.

http://img25.imageshack.us/img25/6441/17493124365296044333644.jpg

Dracula ise tam o sırada içeri girer karısının aşağıda oldugu görür ve Papazın "O artık lanetlendi.Asla cennete giremez..Sonsuza kadar cehennemde yanacak" laflarının üzerine Tanrıya karşı çıkar ' Bunca yıldır senin ve ülkem için insanları öldürüyorum.Ama artık hristiyan degilim! lanet olsun sana ve digerlerine' der ve Papazın kafasını kılıcıyla keser..Papazdan akan kan heryeri kaplar tüm çeşmelerden kan akar..Dracula şarap kadehine kanı doldurur ve içer ve sonsuz hayatla cezalandırılır....Artık insan değildir...

0

0

Ama bu sadece efsanelerden biridir..Kesin bir bilgiye dayandırılmamıştır bugüne kadar...

Voyvoda 1456 yılında Osmanlılara esir düşmüş sonraki yıllarda ülkesi Eflak beyliğinin valisi olarak atanmayı başarmıştır. İlk yıllarda Osmanlılara vergisini düzenli ödemeye devam etse de sonraki yıllarda Avrupa ittifakına katılıp Osmanlı'ya baş kaldırmış ve tutsak ettiği askerleri türlü işkencelerle öldürmesiyle ünlüdür.Esirlerin derilerini yüzdürerek üzerine tuz sürdürüp keçilere yalattı.. Kendisine gönderilen Osmanlı elçilerinin çıkartmak istemediği sarıklarını kafalarına çiviyle çaktırdı.. En tanınmış işkencesi insanları canlı canlı kazıklara oturtmasıdır. Kazıkları makattan sokup sırt yada ağız kısmından çıkartır. Ve kazıkladığı kişileri öldürmez, bunlar bir gün içerisinde kan kaybından, açlıktan yahut susuzluktan ölürlerdi...

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:13:05 

devam edelim..

0

http://img688.imageshack.us/img688/8980/voyvoda2.jpg

Kocasını aldatan kadınların memelerini kestirip yerlerine çocuklarının başlarını aynı yere diktirmek gibi akıl almaz işkence usullerini icat etti..

Dracula'nın Transilvanyasın'da şehir meydanında büyük bir çeşme vardı..Ve bu çeşmenin 6 tane musluğu bulunmaktaydı..Ve her musluğun önündede saf altından yapılmış bardaklar vardı..Ama kimse bu altından yapılmış bardakları korkudan çalamazdı..Çünkü yakalandıklarında Dracula'nın kendilerine yapacağı zulüm ve işkenceden korkarlardı...

0

Kazıklı Voyvoda, Fatih Sultan Mehmed tarafından yakalanmaya çalıştıysa da Romanya dışına kaçmayı başardı ama kendi adamlarından biri tarafından kafası kesilerek 1462 yılında öldürüldü...Transilvanya civarında bir yere gömüldü..Tarih kitaplarında geçen bir rivayete göre, Transilvanya halkı daha sonra Voyvoda'ya bir mezar yapmak istedi..Ama gömüldüğü yeri kazdıklarında cesedinin yerinde olmadığını gördüler..Halk onun lanetlendiğini düşünerek uzun yıllar şatosunun civarından bile geçmedi..

0

Drakula adlı kitap vampirleri konu almaktadır. Bazı yerlerde Transilvanya canavarı olarakta geçmektedir. Transilvanyada yaşayan Drakula Şatosunun lordu olan ölümsüz Drakula'yı yok etmeye çalışan bir grup insanın öyküsünü konu alır. Drakula adlı vampir, beyaz tenli,kırmızı gözlü,20 insan gücünde,tırnakları uçlara doğru sivrilen,dudakları kırmızı ve beyaz,sivri köpek dişleriyle korkutucu görünüme sahiptir.

0

Drakula adlı karakter bunun dışında tabutta uyuyan, gece dışarıda avlanıp,gündüz tabutunda saklanan bir gece canavarı olarak tasvir edilmiştir. Diğer özelliklerinden biri ise ölümsüz olmasıdır. Kurt,yarasa ve sıçan kılığına girebilmekte ve bu hayvanlara hükmedebilmenin yanında, bir delikten içeri sızabilmektetir ayrıca aynada görünmeme gibi bir özellikliği vardır. Sarımsak,okunmuş ekmek ve haçtan korkar ve kaçar.

0

Drakula romanda Jonathan Harker tarafından; "Yüzü güçlü -çok güçlü- kartal gibiydi,ince burnunda yüksek bir kemer,tuhaf bir şekilde kemerli burun delikleri vardı,alnı azametle kubbeleniyordu ve şakaklarındaki saçlar seyrekti, ama başka yerlerde boldu.Kaşları gürdü,burnunun üzerinde neredeyse bir araya geliyordu ve kendi gürlükleriyle kıvrılıyor gibiydiler.Ağzı ağır bıyığınının altından görebildiğim kadarıyla,kararlı ve azimli görünüşlüydü;tuhaf bir şekilde keskin dişleri vardı, bunlar dudaklarının üzerinde çıkıntı yapıyordu.Dudaklarının dikkatçekici kırmızılığı,o yaştaki bir adam için hayret verici bir canlılığa işaret ediyordu.Kulakları solgundu ve tepeleri oldukça sivriydi,çenesi geniş ve güçlüydü,yanakları zayıf,ama diriydi.Yarattığı genel etki sıradışı bir solgunluktu."

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:15:11 

http://img121.imageshack.us/img121/9545/vampiresq.jpg

Kitapta vampir avcısı Van Helsingtende bahsedilmektedir. Günlük şeklinde yazılmıştır.

Kitapta vampirler Ölümden Dönmüş olarakta betimlenmiştir. Genel olarak sıradışı bir güzellikte olamalarına rağmen ürkütücüdürler. Kırmızı gözleri,çan gibi çınlayan sesleri,beyaz tenleri ile doğaüstü güzellik oluştururken sivri dişleri ile ölümcül olmanın yanında kanını içtiği anda kendi türüne yani vampire çevirebilme özelliğine sahiptirler.

0

Dracula'nın kitabı Bram Stoker tarafından 1890'lı yıllarda yazılmaya başlanmış ve büyük ilgi uyandırmıştır.Sayısız kez sinemeya konu olmuştur..Görsel efekt olarak en bilineni 1992 yılında Francis Ford Coppola'nın yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı filmdir..Filmde Gary Oldman, Winona Ryder, Keanu Reeves ve Anthony Hopkins rol alarak beyazperdeye uyarlanmıştır.( Bram Stoker's Dracula )

http://img59.imageshack.us/img59/5950/bramstokersdraculababesx.jpg

256 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:33:57 

Blade .

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:42:02 

Kazıklı Voyvoda’nın şatosu Habsburg ailesine verildi

http://img96.imageshack.us/img96/5229/gx897l9s.jpg

Romanya’da komünist rejimin 60 yıl önce el koyduğu ve tüm dünyada "Kont Drakula" olarak bilinen "Kazıklı Voyvoda"nın şatosu asıl sahipleri olan Habsburg ailesine törenle teslim edildi.

Romanya’da Karpat Dağları’ndaki Bran Şatosu’nda düzenlenen törende şatoyu teslim alan Veliaht Dominic Von Habsburg sevinç gözyaşları içinde "Buna inanamıyorum. Bu şato benim evimdi ve 1948’den beri gelemiyordum" dedi. Ülkeyi 1920’lerde yöneten Kral Ferdinand ve Kraliçe Mary’nin varisi olan Dominic Von Habsburg 69 yaşında ve New York’ta mimarlık yapıyor.

0

Braşov kentini Türk saldırılarına karşı korumak için 14. yüzyılda yaptırılan ve bugün turistlerin akın ettiği bir müze olarak kullanılan şato 5 yıllık hukuk savaşı sonucunda asıl sahiplerine verildi.

0

Bran Şatosu’na "Dracula’nın Şatosu" adının verilmesi yazar Bram Stoker’ın 15. yüzyılda yaşamış tarihi bir şahsiyet olan Eflak Prensi Kont Vlad’ın (Kazıklı Voyvoda) yaşamından ilham alarak yazdığı ünlü romanı "Drakula"dan kaynaklanıyor. Bram Stoker her ne kadar romanında bu şatodan hiç söz etmese de yarattığı "Drakula" karakteri beyazperdeye de tekrar tekrar aktarılarak popüler kültürün baskın bir öğesi haline geldi. yaşadığı kale de "Drakula’nın Şatosu" olarak anılmaya başlandı. Şatoyu ziyaret eden yüzlerce turist Drakula şarabı Vampir votkası ve Kont Drakula’nın korkunç biçimde sırıttığı tişörtleri kapışıyordu. Yörede önemli bir ekonomik gelir kaynağı olan şatonun Habsburglar’a iade edilmesi korku turizminden geçimini sağlayan yöre halkında tedirginlik yarattı.

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:45:17 

KAN EMİCİ KONTES:ELİZABETH BATHORY

0

Draculanın kuzeni olan ve en az onun kadar cani bir ruha sahip olan Elizabeth 16.yy'da yaşamış Macar kontesidir.Bazıları onun şeytandan daha korkunç şeyler yaptığına inandı.İşlediği suçlar korku filmlerini aratmayacak türdendi.Elizabet uşaklarının yardımıyla köleleri öldürür ve onların kanını küvete doldurur kan banyosu yapardı.Bunun amacı genç bir tene sahip olmak istemesiydi.

VAMPİRLİK ve VAMPİRİZM

14 ve 15. yüzyıllarda lanetli denilerek asılıp kesilen ve yakılan binlerce insan aslında suçlu değil sadece hastaydı..California Devlet Üniversitesi profesörlerinden Wayne Tikkanen'in iddiaları bu şekilde. Vampirliğin asıl sebebinin Porfiria hastalığı olduğunu tesbit eden profesöre göre “Hastada anormal kıllanma görülür. Dudaklar kuruyup çekildiği için dişler ortaya çıkar. Hasta çok acı çeker. Sonunda çıldırır.”

0

http://img28.imageshack.us/img28/3263/fslestat2.jpg

Kurbanlarını önce felç eder sonra onlarla cinsel ilişkiye girerlerdi.

Orta çağda ilkel ve ilmi bilimle açıklanamayan bir hastalık mevcuttu.1300lü yıllarda kara ölüm denilen bu hastalığın aslında vampirlerin işi olduğuna inanılmasıdır.
Kara ölüm hastalığı(veba)yüzünden Avrupa halkının 1/3'ü öldü.
Vampirlerin mezarlarını belirlemek için bir takım garip metodlar uygulandı.Örneğin:bir bakire atın üzerine çıplak yerleştirilip mezarlığın içinden geçirildiğinde eğer at belirli bir gömüt üzerinden yürümek istemezse bu bu yerin bir vampirin mezarı olduğu varsayılırdı.Ve ölü mezardan değişik şekillerde öldürülmek üzere çıkarılırdı.

Bazı vampir avlama metodları ise:
Cesedi yakma,kalbini çıkarma,kafasını kesme veya kalbine kazık çakma vb. daha uygar ve yasalara uygundu.
19.yy'da yaşamış olan New Orleanslı Marie Laveav vampir olduğunu açıkladı.Ancak o sadece bir vodoo büyücüsüydü.
Bir inanışa göre bazı insanlar uykudaki kurbanlarını yarı felç ederek onlarla cinsel ilişkiye girerlerdi.

0

7540 Mesaj
6 Aralık 2011; 18:59:30 

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

John Carpenter's Vampires (1998)

Bunu yazmak için girmiştim.

1434 Mesaj
6 Aralık 2011; 19:28:31 

PORFIRIA HASTALIĞI

Porfiria (ya da porfiri) hastalığı porfirin adlı pigmentlerin, deri, kemik ve dişlerde toplanmasıyla ortaya çıkan, birbirleriyle bağlantılı kan hastalıkları bütünüdür. Birçok porfirin karanlıkta iyi huyluyken ışığa çıkıldığında et yiyici toksinlere dönüşmektedir.
İzmir'de yaşayan porfiria hastası H. E.'in dramı basına şu şekilde yansımıştı.

Porfiria ve vampirlik arasındaki bağlantıyı ilk ortaya atan ise biyokimyacı David Dolphin.
Dolphin'e göre:

"Porfiria hastaları gün ışığına maruz kaldıklarında vücutlarında belirgin değişimler meydana geliyor. Yüz derisinde çatlamalar, burun veya parmakların düşmesi, dudakların aşırı gerginleşmesi sonucu dişlerin sivri görünmesi gibi. Ağır porfiria hastaları bu nedenle gün ışığına çıkamıyorlar. Porfiria hastalarında görülen hemoglobin eksikliği nedeniyle oluşan kansızlık yüzyıllar önce hastaların kan içmelerine sebep oluyordu. Sarımsak porfiria semptomlarının ağırlaşmasına sebep olduğundan bu hastalar sarımsaktan sakınıyorlardı."

0

Ne kadar çarpıcı ! Eski çağlarda insanlar haliyle bunu bilmiyorlardı ve gönül rahatlığıyla vampirleri cezalandırdılar.
Ancak ne kadar Dolphin ve Tikkanen bu görüşü savunsa da işler göründüğü gibi değil. FOCUS dergisinin blogunda söylenildiğine göre:
"Vücut bozukluğuna yol açan yalnızca konjenital eritropoietik porfiria denilen tür ve şimdiye kadar 200 kişide görülmüş. Bu da vampir efsanesinin tüm dünyaya yayılması için yeterli bir sayı değil. Aynı yazıda Dolphin'in en çok saçmaladığı noktanın ise kan içme mevzusu olduğu söyleniyor. Zira porfiria hastalarının kanında eksik olan karmaşık molekülün, kan içerek vücuda kazandırılmasına imkan yok çünkü kanda bulunan her molekül midede ve bağırsaklarda sindiriliyor."

http://img15.imageshack.us/img15/785/vlover72.jpg

Vampirliğin hastalıklarla açıklanmaya çalışılması porfiria ile sınırlı değil. Anemi ve katalepsi de bazı araştırmacılar tarafından vampirliğin sebebi olarak öngörülmüştür.

Katalepsi hastası kimse kendiliğinden hareket etme kabiliyetini yitirir. Normal bir insanın rahatsız olacağı konumlarda hareketsiz olarak uzun süre kol ve bacaklarını tutabilmektedir. Bu da tarihte bazı insanların nasıl diri diri gömüldüğüne ilişkin bir neden sayılabilir. Zira, hasta kaslarını hareket ettiremediği için yardım çağrısı yapması imkansızdır.

0

Belki de dünyanın tek vampir araştırmacısı Rosemary Ellen Guiley, dünyada gerçek vampirlerin olduğunu kanıtlamaya çalışmaktadır. Guiley, kan hastalıklarının kan içme tutkusuna neden olmasını vampirlik saymamaktadır. Sarımsaktan korkanlarla, suyun içinden geçemeyenlerle karşılaşmış ama bunların nedenini klasik vampir folklorundan psikolojik etkilenme olarak görüyor. Günümüzde de vampir gibi davranan insanlar yok değil ancak bunların vampirliği tamamen psikolojik etkenlere dayanıyor denilebilir.

Peki porfiria ve benzeri hastalıkların vampir mitinin oluşmasına hiç mi etkisi yok? Eski çağlarda hastalara gerekli maddenin enjekte edilmesi imkanı olmadığından ve hastalar çok acı çektikleri için kafayı sıyırıp insanlara saldırmış ve kanlarını içmiş olabilir. Çok az sayıda olması kesin olan bu vakalar vampir mitinin doğmasına sebep olmuş mudur tartışılır.

0

http://img210.imageshack.us/img210/7749/frightnight2.jpg

Vampir efsanesi gerçek mi, değil mi siz karar verin ancak benim de içinde bulunduğum büyük bir kitle vampirlerle ilgili kitapları okumaya, filmleri izlemeye ve araştırmaya devam edecek

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Aralık 2011; 19:40:33 

Let the Right One In elbette.

2057 Mesaj
6 Aralık 2011; 19:54:26 

Let the Right One In (2008)

Konu kapanabilir.

2435 Mesaj
6 Aralık 2011; 21:00:22 

interview with the vampire