Şimdi Ara

iPhone 4S'in Türkiye fiyatı yavaş yavaş belli oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
2
Favori
15.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 4S'in Türkiye fiyatı yavaş yavaş belli oluyor

Geçtiğimiz Ekim ayında lanse edilen ve yaklaşık 30 ülkede piyasaya sürülen iPhone 4S modeli iki aylık bir aradan sonra 16 Aralık tarihinde tüm operatörlerimiz tarafından piyasaya sürülecek.

iPhone 4S modelinin fiyatı konusunda sır verilmemesine rağmen bazı bilgiler kamuoyuna sızmaya başladı. Millyet gazetesinin üst düzey operatör yöneticilerinden edindiği bilgiye göre operatörler birbirine çok yakın paketlerle tüketicileri cezbetmeye çalışacak. Paketlerle ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor.

Kontratsız olarak ise 16GB'lik versiyon 825 Avro yani yaklaşık 2020TL civarında bir fiyatla kullanıcıyla buluşacak. 32GB'lik versiyon 960 Avro yani 2350TL olarak raflara çıkacak. 64GB'lik modeli ise 1100 Avro yani 2700TL olarak son kullanıcıya ulaşacak. Kontratsız fiyatların hemen hemen tüm operatörlerde aynı olacağı belirtiliyor.

Fiyatları yukarıda tutan en önemli faktörler vergilerin yüksekliği ve Avrupa bölgesi olunmasından dolayı fiyatların Avro olarak işlem görmesi. Bu da 650$'lık 16GB modelini 825 Avroya kadar yükseltiyor.

Kontratlı paketlerin ise haftaya belli olacağı belirtiliyor.

• Telefon Aralık 2011'de Türkiye'de satışa sunuldu ve başlangıç fiyatı 2.020 TL idi.

2011 asgari ücreti 659 TL idi. Telefon 3 asgari ücret ile alınabiliyordu.

Gelelim bugünün iPhone'daki flagship modeli 12 Pro Max'e. Telefonun başlangıç fiyatı 17 bin TL.

2020 asgari ücreti 2.324 TL. Yani telefon 7 asgari ücretin üzerinde bir parayla alınabiliyor.

9 senede gelinen nokta budur.

• Yüksek kurlar, aracılar, fırsatçılar ve operatörler = 2700...

http://store.bilkom.com.tr/Apple-MacBook-Air-11-inc-1-6GHz-Intel-Core-i5-64GB-Flash-Disk-Q-TR-Klavye-2GB-Bellek-HD-Graphics-3000-_3760.html#0

Fiyatı 2,751.31 TL (KDV Dahil)

Almak daha mantıklı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 5 Aralık 2011; 10:44:04 >
  • Kalite+son teknoloji + özgünlük=iphone olmasına rağmen bu fiyat çok fazla ama değer mi BENCE DEĞER!
  • Almanya ile arasında 65 Euro kadar fark var 760 Euro yani=1.865,Amerika'da ise 665 Dolar=1.230 TL.Bizde yine pahalı,1.500-1.800 arası olsa alınabilir.
  • özgürlük ? son teknoloji ? 2009 da son teknoloji olabilirdi evet. ama 2012 de değil. ve 2700 lira. :)
  • Daha ucuza daha iyisini almak varken neden parami cope atayimki ..
  • yahu spot alın bu para verilirmi

yakında 16gb 4s 1400-1500 arası satılır
  • nokia 6600 var bende de takas yapabilirim bu telefonla.İlgilenenlere duyrulur
  • hala piyasada iphone 4'e yüksek rakamlar isteyen olduğunu göz önüne alırsak Bence fiyatı gayet uygun..
  • Oha fiyati gayet uygun diyenler var.2 bin daha ekleyin şahin alin :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurayaNeYazıyoruz

Kalite+son teknoloji + özgünlük=iphone olmasına rağmen bu fiyat çok fazla ama değer mi BENCE DEĞER!

Ya senin derdin ne ya heryere apple en buyuk en kral yaziyosun susucaksan soz ben sana 4s alicam yeterki kirletme su forumu !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4s 16'nin fiyatı 1650 tl olur diye fazla iyimser düşünen arkadaslar vardı. Şimdi ne düşünüyorlar acaba?
  • Fiyat turkiye icin normal

• dünyanın her yerinde oparatörler bu işten kar sağlamak istemezken ve sadece yeni abone kazanabilmek için bu tür promasyonlar yaparken bizimkiler bu işten kar sağlama derdinde. 24 ay beni bağlıyorsun daha nedir bunların derdi anlamış değilim. maliyet fiyatının bile altında vermeliler bana göre yoksa operatöreden almanın ne anlamı kalır. gider yurt dışından alırım. artan parayla da 3-4 gün tatil yaparım.
  • yeni özellikleriyle göze çarpman bir telefon ama ilk geliş fiyatı sanırım biraz yüksek ya da bana öyle geldi :)
  • Avrupada telefonun vergisiz fiyati ortalama 550euro.%18 vergi olan ulkelerde 649euro %20 olan(italyada) 659euro.bizde de %25 gulunc ozel tuketim vergisi+%18kdvyle telefonun fiyati 810euro ediyor.benim tahminim tahminimde 810euro olmasiydi.15euroluk kismida maktu vergilerden kaynaklaniyor sanirim.

• Bu fiyatlar biraz da dövizin çıldırmasından buralara geldi. Geçen seneki kurlar olsa idi fiyatlar şöyle olacaktı;

iPhone 4S 16GB : 1.608 TL
    iPhone 4S 32GB : 1.872 TL
    iPhone 4S 64GB : 2.145 TL

Not: Geçen yıl kasım ayında 1€ = 1,95TL idi.

Aslında fiyatlar gayet normal. Anormal olan kurlar.
  • Evet...Ak koyun kara koyun belli oluyor yavaş yavaş.
  • Aman yavaş yavaş belli olsun ki haber çıksın dimi ama.... :)
  • İlk başta ön gördüğüm fiyattan çıkacak gibi. Ama burada çok kafamı karıştırdılar sonra fiyatları yükselttim biraz.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.