Samsung 7 Chronos (i7-2675QM - HD 6750M) [Oyun Testleri Eklendi]
944 Cevap56147 Görüntüleme13 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     7 8 [10] 12 13 14 15 16      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1133 Mesaj
23 Nisan 2012; 0:30:47 

quote:

Orijinalden alıntı: justwritingmyname

100 200 lira dusurduler fiyatlari media marktta her ay dusuyor hatta ne yapsam sasirdim ivy bridge modeller de gelmiyor

ivy bridge li modeller en erken temmuzda türkiyede olur

[BR]eaking
[BA]d

337 Mesaj
23 Nisan 2012; 1:36:07 

quote:

Orijinalden alıntı: srknbyz

ivy bridge li modeller en erken temmuzda türkiyede olur

Evet hocam buyuk ihtimalle dediginiz gibi olacak.
Bir de gamer modeli diyorlar bu ikisi ayni model mi farkli mi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

35 Mesaj
23 Nisan 2012; 7:27:26 

quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Yani açıkçası kullandığım yazılımlara değinirsem; SolidWorks, AutoCAD, Ansys falan. Özellikle Ansys. Yani; işlemci ve ram'a yüklenme daha fazla haliyle uygulamalarda, genel ön hazırlıkları yapıyorum sadece cihazda. Bu cihazı ondan düşünmüştüm hem genel amaçlı kullanım, hem şık oluşu hemde i7 olduğu için fakat bugün birşey gördüm ki hayal kırıklığı oldu. Ürün tek ram slotu içerdiği için max 8GB ram desteğine sahipmiş.... üzücü

The maximum RAM recognized by the BIOS is 8 GB. So if you have 6 GB installed, you can access the memory card from the bottom of the notebook, take out the existing 2 GB and put in the new 4 GB DDR3 memory.

İlgili Link

RAM desteği gözümden kaçmış ve bu gerçekten üzücü bir durum. Ama en azından 8 GB olmasıiyi çünkü çoğu bilgisayarda bu rakamlar 4-6GB bu açıdan baktığımızda yine daha iyi duruyor. Ancak konu destekleme olunca iş değişiyor :( 8GB yine 8GB ram takılan bilgisayarda saçma geldi açıkçası daha iyi olmalıydı.
Henüz 2. sınıf öğrencisiyim çizim programlarının tümü hakkında bilgim yoktu 3. söylediğiniz Ansys yeni duydum diyebilirim :) Ama capslerinden baktığım kadarıyla kasıcak bir programa benziyor. ArchiCAD kullandım biraz dün ve renderda çok yüklenme göremedim. Üzmez bizi sanırım hocam ya :(

298 Mesaj
23 Nisan 2012; 9:13:19 

Arge üzerine çalışma amacın varsa ve Makine Mühendisliği öğrencisiysen Ansys öğrenmek gereken yazılımlardan birisi..

El A'raf' ta Yürüyenlerin Hayatında Korku Ve Pişmanlığa Yer Yoktur...

35 Mesaj
23 Nisan 2012; 10:54:53 

Peyzaj Mimarlığı öğrencisiyim daha çok mimari anlamda gerekiyor CAD programları. Ancak modelleme için kullanılabilecek bir program sanırım Ansys. Bizde vazgeçilemeyecek olan programlar AutoCAD, 3Dmax, ve ArchiCAD. Bu 3 programa hakim olduktan sonra söylediğiniz 2 programa da bakacağım.
Bilgisayarın ekranı hakkında bir sorum olacak:
Ekran ışığa duyarlı olarak parlaklık ayarını değiştiriyor. Burada sorun yok ancak bilgisayarı ilk açtığımda bunu soldurma şeklinde yapıyordu şimdi ise direkt olarak parlaklık ayarı düşüyor ya da artıyor. Bu problem değil ama soldurmayla çok daha hoş görünüyordu bu problemi ortadan nasıl kaldırırız?
Bazen yine soldurarak parlaklık ayarı yapıyor ama sanırım RAMa fazla yükleme yapılınca bu özellik kalkıyor. Bunu her durumda da yapmanın bir yolu var mıdır?

35 Mesaj
23 Nisan 2012; 10:59:44 

quote:

Gamer modeli aynı gibi görünüyor. Kasanın tasarımı aynı ancak 17.3" ekrana sahip. Bu harika bişey acaba bu modeli aldığıma pişman olacak mıyım diye kara kara düşünmeye başladım:(
16GB RAM
İ7-3610QM işlemci
1920 x 1080 çözünürlük
Bunlar harika özellikler ancak pazara sunuş fiyatı da önemli bu kasası henüz 3000 civarı dolanırken o makinalar gelince dudak uçuklatan rakamlara da pek şaşırmamak gerekiyor doğrusu..

1133 Mesaj
23 Nisan 2012; 12:19:58 

quote:

gamer bambaşka bşy dostum gamer ın ivy bridge editionı chronos ivy bridge editionından daha önce gelicek diye umuyorum bu da mayıs sonu haziran başı gibi olabilir,görünüm olarak chronostan daha dehşet verici özellikle kırmızı siyahı cezbedici

gelecek chronos un tasarımında bir değişiklik yok,ivy bridge versiyonunda siyah rengide olucak diye düşünüyorum sadece.gamer daha büyüleyici bence

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 23 Nisan 2012; 12:25:21 >

[BR]eaking
[BA]d

1133 Mesaj
23 Nisan 2012; 12:28:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet.089

Peyzaj Mimarlığı öğrencisiyim daha çok mimari anlamda gerekiyor CAD programları. Ancak modelleme için kullanılabilecek bir program sanırım Ansys. Bizde vazgeçilemeyecek olan programlar AutoCAD, 3Dmax, ve ArchiCAD. Bu 3 programa hakim olduktan sonra söylediğiniz 2 programa da bakacağım.
Bilgisayarın ekranı hakkında bir sorum olacak:
Ekran ışığa duyarlı olarak parlaklık ayarını değiştiriyor. Burada sorun yok ancak bilgisayarı ilk açtığımda bunu soldurma şeklinde yapıyordu şimdi ise direkt olarak parlaklık ayarı düşüyor ya da artıyor. Bu problem değil ama soldurmayla çok daha hoş görünüyordu bu problemi ortadan nasıl kaldırırız?
Bazen yine soldurarak parlaklık ayarı yapıyor ama sanırım RAMa fazla yükleme yapılınca bu özellik kalkıyor. Bunu her durumda da yapmanın bir yolu var mıdır?

easy settings ten ekran kısmında çevre ışığına göre otomatik ayarı kaldırınca fn + f2/f3 ile manuel olarak kendin ayarlayabilirsin.demek istediğini tam anlamadım ama otomatik ayar can sıkıyo biraz sürekli parlaklık değişimini yaşamak görüntüye odaklanmayı zorlaştırıyor.birde easy settings/ekran kısmında renk ayarını net değilde film moduna ayarlamanı öneririm.göz yormayan daha canlı renkler elde edebilirsin.net modunda biraz daha koyu oluyor.ilk açılıştaki ayar standart (soluk demekle bunu kastediyorsun galiba) ile başlıyor 5-10 sn snra kendi ayarladığın moda geçiyor (net veya film)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 23 Nisan 2012; 12:33:03 >

[BR]eaking
[BA]d

35 Mesaj
23 Nisan 2012; 12:48:43 

quote:

easy settings ten ekran kısmında çevre ışığına göre otomatik ayarı kaldırınca fn + f2/f3 ile manuel olarak kendin ayarlayabilirsin.demek istediğini tam anlamadım ama otomatik ayar can sıkıyo biraz sürekli parlaklık değişimini yaşamak görüntüye odaklanmayı zorlaştırıyor.birde easy settings/ekran kısmında renk ayarını net değilde film moduna ayarlamanı öneririm.göz yormayan daha canlı renkler elde edebilirsin.net modunda biraz daha koyu oluyor.ilk açılıştaki ayar standart (soluk demekle bunu kastediyorsun galiba) ile başlıyor 5-10 sn snra kendi ayarladığın moda geçiyor (net veya film)

Demek istediğim bu değildi bu komutlarda herhangi bir sorun yok. Herhangi bir arıza değil bu ama mesela sensörü elimle kapatıp açtığımda yavaş yavaş kapatması gerekirken parlaklığı birden koyu haline geliyor. Soldurmadan kastım buydu.
Dediğiniz gibi renk ayarını film modunda kullanmak çok daha güzel bir görüntü sağlıyor.
Yalnızca bu parlaklığın soldurmayı kapaması gıcık etti biraz beni :)

298 Mesaj
23 Nisan 2012; 14:11:02 

peyzj mimarıysan çok fazla ilgin olmaz dostum Ansys ile. Bilgisayar destekli fizik hesapları için geçerkli daha çok...

35 Mesaj
23 Nisan 2012; 18:28:51 

Meslek açısından değil biraz kurcalamak, öğrenmek hoşuma gidiyor diyelim. Bu yüzden bakacağım, bir ikincisi mühendislik için sınava girdim ama bakalım 2. sınavın gelmesini bekliyorum eğer kazanırsam faydası da dokunur belki :)
Şuan farkettim bilgisayarım > yönet > Disk yönetiminde bölümlenmiş alanlara bakıyorum da birincil bölüm bölgesi tamamiyle boş duruyor ve SYSTEM de sadece 30 MB kullanılmış alan var. Acaba başlangıçta yüklerken hata mı yaptım diye bi şüphe düştü içime.

Bölümler:--------------Kapasite:---------Boş alan:
-Birincil bölüm---------7.46 GB-----------7.46 GB
-Yerel Disk:C----------365 GB------------293.75 GB
-Yerel Disk:D----------545.10 GB--------356.82 GB
-Kurtarma bölümü----21.31 GB----------21.31 GB
-SYSTEM---------------100 MB-------------70MB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet.089 -- 23 Nisan 2012; 18:32:54 >

227 Mesaj
23 Nisan 2012; 22:13:09 

quote:

Meslek açısından değil biraz kurcalamak, öğrenmek hoşuma gidiyor diyelim. Bu yüzden bakacağım, bir ikincisi mühendislik için sınava girdim ama bakalım 2. sınavın gelmesini bekliyorum eğer kazanırsam faydası da dokunur belki :)
Şuan farkettim bilgisayarım > yönet > Disk yönetiminde bölümlenmiş alanlara bakıyorum da birincil bölüm bölgesi tamamiyle boş duruyor ve SYSTEM de sadece 30 MB kullanılmış alan var. Acaba başlangıçta yüklerken hata mı yaptım diye bi şüphe düştü içime.

Bölümler:--------------Kapasite:---------Boş alan:
-Birincil bölüm---------7.46 GB-----------7.46 GB
-Yerel Disk:C----------365 GB------------293.75 GB
-Yerel Disk:D----------545.10 GB--------356.82 GB
-Kurtarma bölümü----21.31 GB----------21.31 GB
-SYSTEM---------------100 MB-------------70MB

bendede aynı hocam sıkıntı yok endişelenmene gerek yok. 8. sayfada ekran görüntüsünü paylaşmıştım ordanda bakabilirsin

2149 Mesaj
23 Nisan 2012; 23:00:23 

quote:

formatla uğraşmam yerinde olsam.driverlar fln çok uğraştırıyor sil baştan olunca.recovery den ilk açtığın haline çevirmen daha mantıklı.15 dk alıyor

Dostum ben Recovery yapmadım hiç,kargodan alınca verdim bilgisayarcıya dedim yapın ayarlarını.
Gıcık oluyorum tam iş ortasında kitleniyor makina.Tüm tarayıcılarda aynı durum,hepsi kitleniyor.

Camera : Samsung HMX-Q10BP Notebook: Samsung Chronos 7 Panel:Toshiba 55SV685 AVR:Onkyo TX-SR875 Speakers:Wharfedale Pasific Evolution 40 Phone : iPhone 4S

333 Mesaj
24 Nisan 2012; 9:24:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Fernando_S

Hocam bugün çok ilginç bir şey oldu...

Bugün Mediamarkt 212 Güneşli şubesindenden np700-s03tr aldım.

Eve gelip açtım bilgisayarı. İlk şaşkınlığım makinanın kurulu olmasıydı. Neyse dedim...
Sonra bulutlanma olayı midemi bulandırmaya başladı. Aldığım cihaza mı özgü bir problemdi, yoksa genel mi bilmiyorum.
Sonra dediğin gibi F12 tuşunun ışığının hiç söndürülemediğini farkettim. Beni şok eden şey ise Bilgisayarın sistem adının CEM olmasıydı. :)

Senin bu mesajını dün okumuştum ve ilginç gelmişti. Eğer tesadüf değilse senin iade ettiğin ürünü bana vermişler. Ben de aynen geri götürüp iade ettim tabi.
Bilgisayarı aldılar ve ade belgesini düzenlediler. Ancak aynı gün olduğu için sistem ödemeyi yapmadı kredi kartına. Yarın tekrar gelmemi söylediler.

Bakalım iadeyi alacaz inşallah. Umarım bir problem çıkartmazlar.

valla bende 212 den alıp geri vermiştim :) çok entresan. resmen daha once iade alınan ürünü ellemeden sana vermişler. bu konuda dikkatli olmak lağzım.
valla ben chronostan vazgeçtim. gittim hep dv7 1080p ekran hd7xxx ekran kartlı i7 2670 işlemcili bir makine aldım. gerçekten çok memnunum. ekran farkı dağlar kadar. tam olarak içime sindi makine. iyiki chronostan vazgeçmişim dedirtti. ama tabi zevk meselesi. bende çok gidip geldim chronos almakta ama baktım olcak gibi değil vazgeçtim...

1133 Mesaj
24 Nisan 2012; 10:55:27 

quote:

Orijinalden alıntı: DHako

Dostum ben Recovery yapmadım hiç,kargodan alınca verdim bilgisayarcıya dedim yapın ayarlarını.
Gıcık oluyorum tam iş ortasında kitleniyor makina.Tüm tarayıcılarda aynı durum,hepsi kitleniyor.

reco yapmamış olsanda ilk açıldığı anda kendisi alıyor o günün halini,recovery solutionda tam yüklemede görünüyor ;)

[BR]eaking
[BA]d

424 Mesaj
24 Nisan 2012; 14:52:20 

quote:

Orijinalden alıntı: CemyK

valla bende 212 den alıp geri vermiştim :) çok entresan. resmen daha once iade alınan ürünü ellemeden sana vermişler. bu konuda dikkatli olmak lağzım.
valla ben chronostan vazgeçtim. gittim hep dv7 1080p ekran hd7xxx ekran kartlı i7 2670 işlemcili bir makine aldım. gerçekten çok memnunum. ekran farkı dağlar kadar. tam olarak içime sindi makine. iyiki chronostan vazgeçmişim dedirtti. ama tabi zevk meselesi. bende çok gidip geldim chronos almakta ama baktım olcak gibi değil vazgeçtim...

Aynen öyle. Hiç dokunmadan tekrar stoğa kaldırmışlar ürünü.
İnsan en azından işletim sistemini sıfırlar. O da yok.

O bulutlanma sorununun da başka ürünlerde olduğunu sanmıyorum. Çok aşırı vardı bulutlanma.
En alttaki görev çubuğunu siyah yapıp kullanırım normalde. Ama o çubuğu siyah yapamadım. Gri oluyordu en fazla.
Ve bu ürünü bilmeyen başka bir adama satacaklar. Yazık alacak olan adama.

Ben şimdi gidip nasıl MediaMarkt'tan başka bir ürün alayım? Alacağım ürünün ilk kullanıcısı olduğumu nerden bileyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fernando_S -- 24 Nisan 2012; 15:15:56 >

Asus N56VZ-S4283H / Galaxy Note II

2149 Mesaj
24 Nisan 2012; 15:28:02 

quote:

reco yapmamış olsanda ilk açıldığı anda kendisi alıyor o günün halini,recovery solutionda tam yüklemede görünüyor ;)

Sevgili dostum, müsait bir zamanda bana anlatırsan yapmam gerekenleri madde madde çok sevinirim,bozmadan becerilirsem ne mutlu :)

Camera : Samsung HMX-Q10BP Notebook: Samsung Chronos 7 Panel:Toshiba 55SV685 AVR:Onkyo TX-SR875 Speakers:Wharfedale Pasific Evolution 40 Phone : iPhone 4S

1133 Mesaj
24 Nisan 2012; 16:19:50 

quote:

Sevgili dostum, müsait bir zamanda bana anlatırsan yapmam gerekenleri madde madde çok sevinirim,bozmadan becerilirsem ne mutlu :)

0

Recovery solution'a girince geri yükleme ordanda tam geri yüklemeye girince bu ekran çıkıyor karşınıza bilgisayarın ilk açıldığı vakit kendisinin otomatik aldığı recovery hali,ileri diorsunuz reset atıyor makine ekran geldiğinde siz onayı verince recovery başlıyor 15 dk sonra ilk güne dönmüş oluyorsunuz bu işlemi yaparken mutlaka prizde olsun bilgisayar,pilde çalışmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 24 Nisan 2012; 16:21:16 >

[BR]eaking
[BA]d

333 Mesaj
24 Nisan 2012; 20:30:06 

quote:

Aynen öyle. Hiç dokunmadan tekrar stoğa kaldırmışlar ürünü.
İnsan en azından işletim sistemini sıfırlar. O da yok.

O bulutlanma sorununun da başka ürünlerde olduğunu sanmıyorum. Çok aşırı vardı bulutlanma.
En alttaki görev çubuğunu siyah yapıp kullanırım normalde. Ama o çubuğu siyah yapamadım. Gri oluyordu en fazla.
Ve bu ürünü bilmeyen başka bir adama satacaklar. Yazık alacak olan adama.

Ben şimdi gidip nasıl MediaMarkt'tan başka bir ürün alayım? Alacağım ürünün ilk kullanıcısı olduğumu nerden bileyim?

valla kutuyu açıp jelatinleri sökup koruyucu bandı çıkarsan bile adamlar toparlayıp kutuyu aynı sıfırmış gibi yapıyor. koruyucu bantta üretici firmalardan temin ediyorlar. o yüzden biraz sıkıntılı bir durum.
bir ara aldığım bir telefonun jelatinini açtıktan sonra içinde saç kılı ve parmak izi çıkmıştı :) telefon güya sıfırdı. kardeşim bak böyle çıktıda diyemiyorsun. kanıtlaması çok zor.
yapcak bişey yok herşey onların elinde.

2149 Mesaj
25 Nisan 2012; 0:14:02 

quote:

0

Recovery solution'a girince geri yükleme ordanda tam geri yüklemeye girince bu ekran çıkıyor karşınıza bilgisayarın ilk açıldığı vakit kendisinin otomatik aldığı recovery hali,ileri diorsunuz reset atıyor makine ekran geldiğinde siz onayı verince recovery başlıyor 15 dk sonra ilk güne dönmüş oluyorsunuz bu işlemi yaparken mutlaka prizde olsun bilgisayar,pilde çalışmayın

Dostum dediklerini yaptım,biraz uğraştırdı ama becerdim,sonrasında makinayı açtım baktım çok yavaş,3 ay öncesine filan dönmüş alet,manager programını kontrol ettim,güncellemeler gelicekmi diye ama gelmedi.
Makina biraz yavaş,şuanda var olan programların sürümleri bunlar,windows puanım düşük çıkıyor ayrıca.Ne yapmam gerekir bana yardımcı olursan çok sevinirim.

0

0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHako -- 25 Nisan 2012; 0:16:09 >

18251 Mesaj
25 Nisan 2012; 0:35:08 

windows güncellemeleri geldikçe kurun ekran kartını güncelleyebilirsin sürücülerini samsungun sitesinden güncelleyin programda oradan bulup güncelleyecek sonuçta onu bekleme.birde başlangıçtaki programları kaldırın başlata msconfig yazın açılan pencerede başlatma bölümündeki imlecleri kaldırın.

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı

2149 Mesaj
25 Nisan 2012; 1:29:13 

Eyvallah dostumda msconfig kısmında hangilerini silmek gerek inan bilmiyorum.Ekran kartı için hangisini yapacağız,link koyan olursa minnettar kalırım,yanlış iş yapmayalım düzelticez derken.

18251 Mesaj
25 Nisan 2012; 4:03:36 

hepsini silebilirsin dediğim yerdeki sen programları kullandıkça aktif olurlar sorun olmaz.

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı

2149 Mesaj
25 Nisan 2012; 11:11:56 

quote:

Orijinalden alıntı: pj_romeo

chronos u 2011 eylülden beridir bekliyordum 7 aralıkta vatan a ilk geldiğinde %25 indirimle 2685 tl ye almıştım 750 gb lık olanı, şu an bu laptop üstüne tanımıyorum ssd lere tam güvenemediğim için daha ssd almadım ancak ssd ile bu makinayı tutmak çok zor olacak, şimdi baktım amd radeon hd 6750m ekran kartı sürücüsü versiyonu 8.863.1.2000 dan 8.940.0.0 a güncellenmiş, önce easy software manageri açın otomatik güncelleme isteği çıkacak ve son sürümü olan 1.1.40.25 yükleyin, sonra programı açın soldaki menüde güncelleştir de 750 mb lık yeni ekran kartı sürücüsü 8.940.0.0 çıkacak, benim güncellemeden sonraki windows 7 derecelendirmesi grafikler ve oyun grafikleri resmen çağ atladı 6.2 den 6.7 ye fırladı, hemen güncelleyin

güncellemeden önce

0

güncellemeden sonra

0

Ben dün gece makinayı geri yükledim ve gelen güncellemeler silindi malesef,ekran kartı güncellemesi gelmiyor.
Destek sitesinde bakıyorum ama sadece 8.940.0.0 olan versiyon var,acaba bunumu yüklememe gerekiyor ? doğrularsanız onu indireceğim.
Saygılarımla.
http://www.samsung.com/...P700Z5A-S03TR-downloads

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Nisan 2012; 11:54:39 

aynı olayı 2 gün önce ben yaşadım önceki yazımı yazdığım 2 ay önce Easy Software Manager da ekran kartı için otomatik güncelleme olarak 8.940.0.0 çıkıyordu ve o zaman yüklemiştim, 2 gün önce formattan sonra baktım Easy Software Manager da sadece toucpad güncellemesi çıkıyor, sanırım bi problem var Easy Software Manager da, birde samsung indirme merkezinde 8.940.0.0 artık yok 8.930.0.0 var (usa samsung sitesinde de aynı) onu yüklemeniz gerekiyor, bu arada formattan sonra artık Easy Software Manager da otomatik olarak çıkmayan ve manuel olarak yapmanız gereken güncellemeler şunlardır;

1- ExpressCache_64bit_1.0.64.0
2- USB_3.0_1.14.3.0
3- VGA_AMD_8.930.0.0000
4- Easy_Settings_1.1.0.28
5- Easy_Support_Center_1.1.4.4

6- Touchpad_10.7.13.1 (şu anda otomatik çıkıyor, çıkmıyorsa bunuda kurmanız gerekiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pj_romeo -- 25 Nisan 2012; 11:58:45 >

1133 Mesaj
25 Nisan 2012; 12:23:59 

quote:

Eyvallah dostumda msconfig kısmında hangilerini silmek gerek inan bilmiyorum.Ekran kartı için hangisini yapacağız,link koyan olursa minnettar kalırım,yanlış iş yapmayalım düzelticez derken.

format atınca hiçbirşey kalmayacaktı yüklemen gereken çok daha şey olacaktı + lan ve wireless driverını önceden indirmediğin için internete giremeyecektin başka yerden indirmek zorunda kalıp zaman kaybı yaşayacaktın o yüzden en azından recovery yapmanı istedim umarım kızmamışsındır işine yaramıştır. msconfigde catalyst,realtek,antivirüsün (nortonu kaldır kendininki olsun) intel,elan touchpad,google update,bluetooth ve broadcom başlıklı olanlar işaretli kalsın.

Windows 7(32bit,64bit)
15.0.0.74
Intel Bluetooth High Speed Driver
2012.03.13
Farklı Dillerde
129.48 MB

Windows 7(32bit,64bit)
8.930.0.0000
AMD(MS STORE)
2012.02.20
Farklı Dillerde
357.4 MB

Windows 7(32bit)
1.0.64.0
ExpressCache
2012.01.20
Farklı Dillerde
16.21 MB

Windows 7(32bit,64bit)
10.7.13.1
Touchpad(MS STORE)
2012.01.20
Farklı Dillerde
142.56 MB

Windows 7(32bit)
14.3.0.6
INTEL(MS STORE)
2012.01.20
Farklı Dillerde
43.09 MB

Windows 7(32bit,64bit)
1.14.3.0
USB 3.0(MS STORE)
2012.01.20
Farklı Dillerde
5.02 MB

Windows 7(32bit,64bit)
7.45.516.2011
Lan (MS STORE)
2012.01.20
Farklı Dillerde
5.07 MB

Windows 7(32bit,64bit)
1.0.81.20601
Bluetooth (MS STORE)
2012.01.20
Farklı Dillerde
71.95 MB

Windows 7(32bit,64bit)
9.2.0.1019
Chipset (MS STORE)
2012.01.20
Farklı Dillerde
2.54 MB

Windows 7(32bit,64bit)
1.1.0.28
Easy Settings(MS STORE)
2012.01.30
Farklı Dillerde
115.58 MB

bunları yüklemen cihazı tamamen güncel tutacaktır,bunların haricinde support center kendisini açılışta güncelleme uyarısı veriyor o güncellemeden sonrra bi touchpad driverı ve bios update daha göreceksin touchpad için driver hassasiyeti mükemmelliğe ulaştırıyor.bios ise sana kalmış,puanlamada grafik kısmındaki düşük puanlar 8.930 yüklendikten sonra artıyor.windows update içindekileride kurmayı unutma ordada performans ve güvenlik için önemli güncellemeler var eklemek gereken diğer şeyler,belki kurulumlarla uğraşırken atlamış olabilirsin,yavaşlık yüksek performans modunda olmadığından kaynaklanıyor olabilir,easy settingste ekranda renk ayarını film moduna al,genel ayarlarda hızlı ön yüklemeyi çalıştır,sound alive da modu müziğe al (buna ek olarak sağ altta ses logosuna sağ tıkla kayıttan yürütme aygıtları hoparlöre sağ tuş özellikler soundalive / enable soundalive işaretle alt seçenkler basic ve müzik seçili olsun) daha canlı sesler elde edersin bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 25 Nisan 2012; 12:39:59 >

[BR]eaking
[BA]d

2149 Mesaj
25 Nisan 2012; 14:41:07 

srknbyz
kızmak olurmu,bilakis çok teşekkür ediyorum yardımın için.
Yazdıklarını hızlıca okudum hiçbirşey anlamadım tabiki :) şimdi sakin kafayla neler yüklenicek onlara bakacağım.Tekrar teşekkür ve saygılarımı sunarım.

2149 Mesaj
25 Nisan 2012; 14:42:37 

quote:

Orijinalden alıntı: pj_romeo

aynı olayı 2 gün önce ben yaşadım önceki yazımı yazdığım 2 ay önce Easy Software Manager da ekran kartı için otomatik güncelleme olarak 8.940.0.0 çıkıyordu ve o zaman yüklemiştim, 2 gün önce formattan sonra baktım Easy Software Manager da sadece toucpad güncellemesi çıkıyor, sanırım bi problem var Easy Software Manager da, birde samsung indirme merkezinde 8.940.0.0 artık yok 8.930.0.0 var (usa samsung sitesinde de aynı) onu yüklemeniz gerekiyor, bu arada formattan sonra artık Easy Software Manager da otomatik olarak çıkmayan ve manuel olarak yapmanız gereken güncellemeler şunlardır;

1- ExpressCache_64bit_1.0.64.0
2- USB_3.0_1.14.3.0
3- VGA_AMD_8.930.0.0000
4- Easy_Settings_1.1.0.28
5- Easy_Support_Center_1.1.4.4

6- Touchpad_10.7.13.1 (şu anda otomatik çıkıyor, çıkmıyorsa bunuda kurmanız gerekiyor)

Aslında bu durumu yaşadığımız iyi oldu bizim,emsal olduk bu sorunu yaşayacak arkadaşlara.
Kontrol edeceğim hepsini,çok teşekkürler ilgine sevgili dostum.

2149 Mesaj
25 Nisan 2012; 15:15:55 

Ekran kartını için indirme yaptım,indirilen dosyayı açtığımda şu ekran çıkıyor,hangisine tıklayıp ne yapmam gerek acaba benim arkadaşlar
0

1133 Mesaj
25 Nisan 2012; 17:55:29 

quote:

srknbyz
kızmak olurmu,bilakis çok teşekkür ediyorum yardımın için.
Yazdıklarını hızlıca okudum hiçbirşey anlamadım tabiki :) şimdi sakin kafayla neler yüklenicek onlara bakacağım.Tekrar teşekkür ve saygılarımı sunarım.

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu

[BR]eaking
[BA]d

1133 Mesaj
25 Nisan 2012; 17:56:46 

quote:

Ekran kartını için indirme yaptım,indirilen dosyayı açtığımda şu ekran çıkıyor,hangisine tıklayıp ne yapmam gerek acaba benim arkadaşlar
0

evet direk setup ile yüklemeyi başlat diğerleri ile başka bir işlem yapmak gerekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 25 Nisan 2012; 17:57:52 >

[BR]eaking
[BA]d

1597 Mesaj
25 Nisan 2012; 18:15:18 

Bendeki cihazda hic bi kasma, donma, kilitlenme vs. olmadi hic Office kurulu autocad kurulu baskada biseye ihtiyacim yok oyun vs oynamiyorum zaten oyun icin ps3 var... Cihazdan memlunum yani alacaklarada tavsiye ederim

Canon 6D
Canon 100mm f2.8 L IS USM Makro
Canon 70-200 f4 L IS USM
Tokina 17-35 f4 AT-X PRO
Tamron 28-300 f3.5-6.3 Dİ VC
Canon Speedlite 320 EX
forum.alphaturk.com

35 Mesaj
25 Nisan 2012; 19:43:04 

Arkadaşlar cihaz çok güzel ihtiyacımın tamamını görüyor ama bu Ivy Bridge modellerini beklemelimiydim konusunda hala şüphe var içimde arada devasa farklar var.. :/

1597 Mesaj
25 Nisan 2012; 19:59:46 

quote:

Arkadaşlar cihaz çok güzel ihtiyacımın tamamını görüyor ama bu Ivy Bridge modellerini beklemelimiydim konusunda hala şüphe var içimde arada devasa farklar var.. :/

Bence model beklemenin sonu yok gun aşiri hep daha iyisi cikiyor o yuzden alicaksin istedigini bakicaksin keyfine artik 1-2 yil idare eder bizi bu cihaz sonrasina bakariz :)

Canon 6D
Canon 70-200 f4 L IS USM
Tokina 17-35 f4 AT-X PRO
Canon Speedlite 320 EX
forum.alphaturk.com

35 Mesaj
25 Nisan 2012; 21:01:24 

Orası öyle de benim önce kullandığım notebook da i7 işlemciydi Asus n61 serisi onunla bunun arasında çok bariz bir fark göremiyorum ve bu da dokunuyo biraz 2800 lirayı verince bu makinaya.. :/ Gerl versemmi diye kara kara düşünmeye bile başladım diyebilirim :(
Performans açısından ArchiCAD denemelerimden sonra eski bilgisayarımı daha hızlı kullandığımı söyleyebilirim. Komutlar arası geçiş daha hızlıydı onda mesela, internet explorer daha hızlıydı.
Bunun ilerleyen dönemlerde beni daha hoşnutsuz edeceğinden korkuyorum.

615 Mesaj
25 Nisan 2012; 23:25:56 

Şimdi arkadaşlar size belki 10 -15 yoruma eş değer olacağına inandığım TEK bir yorum yapıcam,ilk başta yok yeni işlemcilerimi beklesem veya samsung oyun laptopları ne zaman çıkar onumu alsam bunumu alsam diyen arkadaşlara sesleniyorum ,PARAN ÇOKMU? SABRIN VARMI? TEKNOLOJİ VE DONANIMDAN ANLAR FİYAT ANALİZ YAPARMISIN? HANGİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA CİHAZI ALACAKSIN KULLANIM AMACI NE? bunların hepsinin cevaplarını kendiniz verince istediğiniz cihazı zaten belirlemiş olursunuz.

Yok oyun açıyormu yok şumu yok bumu arkadaşlar hiç kusura bakmayında bu cihaz dizayn olarak şuan piyasada bulunan diğer markaların üretimlerine 10 basar! Donanım olarak ilk 3 içerisindedir! wireless sorunum yok kalkıpta karşı apartmandaki wireles çekmesinede gerek yok sıkıntısı olan arkadaşlar vardı touch pad sıkıntısınıda dile getirmiştik driver güncellemesi yaptılar fıstık gibi oldu onada yaparlar illa daha çıkalı ne oldu cihaz:)) lütfen biraz mantıklı eleştriler yapalım.

Mobilitesi yüksek bir cihaz görünüşü fıstık gibi ekran desen gözü yormaz donanım desen üst seviye özetle şekil bir cihaz hem ciddi anlamda iş gezilerinde kullanılabilir hemde boş zamanda son oyunları rahatlıkla oynatır ben kendi cihazımda son çıkan oyunları 1600X900 Full çözünürlükte denedim.

Ondan lütfen gereksiz demogoji yapmayalım alacak arkadaşlara hayırlı olsun almayanlar bakmaya devam etsin illa alırlar başka bir cihaz bende çok araştırdım bunu aldım 2 gün bakıpta almadım!

298 Mesaj
26 Nisan 2012; 3:27:20 

quote:

Orijinalden alıntı: EgeTurk

Şimdi arkadaşlar size belki 10 -15 yoruma eş değer olacağına inandığım TEK bir yorum yapıcam,ilk başta yok yeni işlemcilerimi beklesem veya samsung oyun laptopları ne zaman çıkar onumu alsam bunumu alsam diyen arkadaşlara sesleniyorum ,PARAN ÇOKMU? SABRIN VARMI? TEKNOLOJİ VE DONANIMDAN ANLAR FİYAT ANALİZ YAPARMISIN? HANGİ İHTİYAÇLAR DOĞRULTUSUNDA CİHAZI ALACAKSIN KULLANIM AMACI NE? bunların hepsinin cevaplarını kendiniz verince istediğiniz cihazı zaten belirlemiş olursunuz.

Yok oyun açıyormu yok şumu yok bumu arkadaşlar hiç kusura bakmayında bu cihaz dizayn olarak şuan piyasada bulunan diğer markaların üretimlerine 10 basar! Donanım olarak ilk 3 içerisindedir! wireless sorunum yok kalkıpta karşı apartmandaki wireles çekmesinede gerek yok sıkıntısı olan arkadaşlar vardı touch pad sıkıntısınıda dile getirmiştik driver güncellemesi yaptılar fıstık gibi oldu onada yaparlar illa daha çıkalı ne oldu cihaz:)) lütfen biraz mantıklı eleştriler yapalım.

Mobilitesi yüksek bir cihaz görünüşü fıstık gibi ekran desen gözü yormaz donanım desen üst seviye özetle şekil bir cihaz hem ciddi anlamda iş gezilerinde kullanılabilir hemde boş zamanda son oyunları rahatlıkla oynatır ben kendi cihazımda son çıkan oyunları 1600X900 Full çözünürlükte denedim.

Ondan lütfen gereksiz demogoji yapmayalım alacak arkadaşlara hayırlı olsun almayanlar bakmaya devam etsin illa alırlar başka bir cihaz bende çok araştırdım bunu aldım 2 gün bakıpta almadım!

kötü bir edinim yarattı bende bu yazı. yanlış anlama ama gereksiz buldum

35 Mesaj
26 Nisan 2012; 6:48:24 

Burayı herkesin cihazla ilgili fikirlerini rahatlıkla beyan edebileceği bir forum zannediyordum. Amacımız demogoji yapmak olsaydı eğer oturup burada vaktimizi harcamazdık. Alacak olana bir fikir versin, cihazı kullananlar da aynı sıkıntıyı yaşıyorlar mı bilmek ister her kullanıcı. 10-15 yorumu okumuş olsaydınız eğer bu şekilde düşünmezdiniz sanırım..
Cihaz tasarımıyla, teknik özellikleriyle şuan neredeyse çoğu bilgisayara taş çıkaracak düzeyde. Bu konuda hemfikiriz. Ben yaşadığım sorunları dile getirmeye çalıştım.
İşim gereği CAD programları vazgeçilmezim ve bunları kullanırken isteklerimi tam anlamıyla karşılamadığını yazmışım. Cihazı almam çok ani oldu bekleseydim Ivy Bridge modelleri çıkınca alsaydım çok daha iyi olacaktı demişim. Hala da söylüyorum alacak arkadaşlar yeni gelecek olan modelleri beklesinler. Gelecek olan modelle şimdiki model arasında ciddi fark var..

615 Mesaj
26 Nisan 2012; 18:27:33 

quote:

Orijinalden alıntı: BekirHan

Yanlış anlaşılacak bir durum söz konusu değil benimde çok gereksiz bulduğum o kadar çok post varki bu konu altında.

quote:

Burayı herkesin cihazla ilgili fikirlerini rahatlıkla beyan edebileceği bir forum zannediyordum. Amacımız demogoji yapmak olsaydı eğer oturup burada vaktimizi harcamazdık. Alacak olana bir fikir versin, cihazı kullananlar da aynı sıkıntıyı yaşıyorlar mı bilmek ister her kullanıcı. 10-15 yorumu okumuş olsaydınız eğer bu şekilde düşünmezdiniz sanırım..
Cihaz tasarımıyla, teknik özellikleriyle şuan neredeyse çoğu bilgisayara taş çıkaracak düzeyde. Bu konuda hemfikiriz. Ben yaşadığım sorunları dile getirmeye çalıştım.
İşim gereği CAD programları vazgeçilmezim ve bunları kullanırken isteklerimi tam anlamıyla karşılamadığını yazmışım. Cihazı almam çok ani oldu bekleseydim Ivy Bridge modelleri çıkınca alsaydım çok daha iyi olacaktı demişim. Hala da söylüyorum alacak arkadaşlar yeni gelecek olan modelleri beklesinler. Gelecek olan modelle şimdiki model arasında ciddi fark var..

Tabi ki burda herkes fikrini söyleyecek ancak daha önce yazılıp çizilen hususlarıda 100 kere yazmanın bir mantığı yok bana söylemişsin 10-15 yorumu okumuş olsaydınız,ben sadece sana şunu diyorum bu forumda cihazı alan ilk kişi veya kişilerden biriyimdir daha nerde satılıyo ne kadar diye sorular varken ben satın aldım diye yorum yapmışım keşke sizde baştan bu yana tüm yorumları okusaydınız neden böyle sert bir yorum yapdığımı anlayabilirdiniz.Akabinde oyun testlerini bizzat ben yaptım ve almayı düşünen arkadaşlara bizzar yardım ettim buna rağmen halen oyun oynatıyor mu son oyunları açıyor mu iletileri geliyor!

Samsung Chronos serisi ile yeni gelecek oyun serisini karşılaştırmaya çalışan bir zihniyete benim verebileceğim bir cevap ne yazık ki yok boşa atılmış bir post benim için ,farklı klasmanlara ait ürünleri ne fiyat nede donanım olarak kıyaslayamazsınız sonuçta ikisini de Samsung üretiyor ve sınıflarını ayırmış kalkıpta kasap ile manav karşılaştırılmaz yaptıkları işler ve becerileri değişik sonuçta.

Ondan ötürü yukarıda arkadaş gibi benimde o kadar çok gereksiz ve kirlilik yaratan, kafa karışıklığına sebebiyet verdiğini düşündüğüm post varki anlatmaya dermanım yok.

Herkesin kendi parası ,zevki,düşüncesi farklı olacaktır bundan doğal bişey olamaz ancak daha önce üstünden sürekli geçilen ve cevap yazılmış konuların halen yazılıp çizilmesi bu konuya hiç birşey katmaz!

NOT:Cihazında donma kilitlenme ağır çalışma gibi sorunları olanlar cihaza değil kullandıkları program ve 3. parti yazılımları elden geçirsinler bu sorunların tümü işletim sistemi ve yazılımsaldır!

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EgeTurk -- 26 Nisan 2012; 18:39:11 >

1133 Mesaj
26 Nisan 2012; 20:30:04 

Alper yazdığın yorumlarda noktasına kadar haklısın.benimde en gereksiz gördüğüm nokta ivy bridge edition ları beklemek isteyen beklesin size sonuçta zorla vermiyorlar alın bunu diye beklemeyip ilk nesil chronos alıp keşke i.b. edition bekleseydim deyip üstüne bide bunla kalmayıp elinizdekini çamurlamanız ne kadar mantık sınırları içinde bilmiyorum.ivy bridge leri ele avuca sığar bir fiyatla kasım ayından erken alan sayılı adam çıkar adım gibi eminim.o yüzden ihtiyacınız varsa beklemenin hiçbir anlamı yok boşu boşuna + full hd olmasınada kapılıp 17 inch de olsa ne kadar memnun kalınacak birşeyde olsa bir o kadar pişman olan insanda tanıdım ben,net bir algı istiyorsanız özellikle okuma odaklı işlerde içine girmeniz gerekiyor ekranın,çözünürlüğü düşürünceki kaliteninde son çözünürlüğü arattığını herkes biliyordur zaten,kalkıpta ivy bridge diye o parayı o laptopa sayıp +full hd diye 17 inchte kendinizi avutacağınıza (ki birçoğunuzun amacı oyun o net ve açık) gidin çok sağlam masaüstü kurarsınız üstüne elinizde kalan paraylada donatacak şey ararsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 26 Nisan 2012; 20:34:50 >

[BR]eaking
[BA]d

112 Mesaj
26 Nisan 2012; 22:17:20 

Merhaba;
Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum;
Chronos7'ye usb den windows 7 yada Ubuntu Linux işletim sistemi kurmaya çalışan (ve başarılı olan) var mı?

3 Portuda denedim. BIOS'taki bütün ayarlarlada oynadım tek tek...
USB'den boot yapiyorum. Windows 7 kurulumu başliyor. ilk resetten sonra bilgisayar bir daha açılmıyor.
Aslında açılıyorda sürekli yeniden başlıyor.

Bir fikriniz & deneyiminiz var mı bu konuda?

(Eğer bunu halledebilirsem, dvd rom u atip yerine 750 gb lik disk takicam, şu an 120 gb ocz vertex3 maxiops ssd ile kullaniyorum, uçuyor alet :P )
Önceki sayfalara baktım, göremedim. Gözümden de kaçmış olabilir.

-------
Ekleme :

Aaa! birde bişey söylemek istiyorum. Forumda bununlada ilgili birşey bulamadım (forum kullanmayı bilmiyorum evet :) )

Samsung'un sitesinde bulunan ekran kartı sürücülerinden nefret eden biri olarak (Mobility centerda ekran parlaklığının çok yavaş, takılarak değiştirilmesi, işletim sisteminde pencerelerin gecikmeli sürüklenmesi,
ATI varken sürekli intel ekran kartının çalişmasi, flash videolarda takılmalar, donmalar, vb.. gibi sorunlardan ötürü nefret ediyorum haklı olarak)

Bu sürücülerin çok güzel bir alternatifini kullanıyorum uzun zamandir. Bu Siteye Bakmanızı Tavsiye Ederim.

Uygulamaya göre grafik kartı atama olayı, olması gerektiği gibi çalışıyor.

ATI Ekran Kartını Kullanarak Oynadığım Oyunlar :
Diablo III Beta
Counter Strike Source
Left 4 Dead II
Dead Island
Walking Dead

Hiç birinde düşük fps, görüntü bozulması, vb gibi anormal durumlarla karşılaşmadım.

Haa, Diablo 3'un bir gicikliği var o ayri :)
Eğer Diablo III'ü oynayacaksanız otomatik intel ekran kartını algiliyor ve bu kartın desteklenmediği mesajını veriyor.
Diablo 3 ü açmadan önce aygıt yöneticisinde intel ekran kartını devre dışı bırakın, oyun açılırken tekrar aktif edin :)

bu çözüm belki bu tip sorun yaşatan diğer uygulamalar içinde geçerli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecivas -- 26 Nisan 2012; 22:34:19 >

1133 Mesaj
26 Nisan 2012; 23:07:24 

quote:

Orijinalden alıntı: ecivas

Merhaba;
Arkadaşlar ben birşey sormak istiyorum;
Chronos7'ye usb den windows 7 yada Ubuntu Linux işletim sistemi kurmaya çalışan (ve başarılı olan) var mı?

3 Portuda denedim. BIOS'taki bütün ayarlarlada oynadım tek tek...
USB'den boot yapiyorum. Windows 7 kurulumu başliyor. ilk resetten sonra bilgisayar bir daha açılmıyor.
Aslında açılıyorda sürekli yeniden başlıyor.

Bir fikriniz & deneyiminiz var mı bu konuda?

(Eğer bunu halledebilirsem, dvd rom u atip yerine 750 gb lik disk takicam, şu an 120 gb ocz vertex3 maxiops ssd ile kullaniyorum, uçuyor alet :P )
Önceki sayfalara baktım, göremedim. Gözümden de kaçmış olabilir.

-------
Ekleme :

Aaa! birde bişey söylemek istiyorum. Forumda bununlada ilgili birşey bulamadım (forum kullanmayı bilmiyorum evet :) )

Samsung'un sitesinde bulunan ekran kartı sürücülerinden nefret eden biri olarak (Mobility centerda ekran parlaklığının çok yavaş, takılarak değiştirilmesi, işletim sisteminde pencerelerin gecikmeli sürüklenmesi,
ATI varken sürekli intel ekran kartının çalişmasi, flash videolarda takılmalar, donmalar, vb.. gibi sorunlardan ötürü nefret ediyorum haklı olarak)

Bu sürücülerin çok güzel bir alternatifini kullanıyorum uzun zamandir. Bu Siteye Bakmanızı Tavsiye Ederim.

Uygulamaya göre grafik kartı atama olayı, olması gerektiği gibi çalışıyor.

ATI Ekran Kartını Kullanarak Oynadığım Oyunlar :
Diablo III Beta
Counter Strike Source
Left 4 Dead II
Dead Island
Walking Dead

Hiç birinde düşük fps, görüntü bozulması, vb gibi anormal durumlarla karşılaşmadım.

Haa, Diablo 3'un bir gicikliği var o ayri :)
Eğer Diablo III'ü oynayacaksanız otomatik intel ekran kartını algiliyor ve bu kartın desteklenmediği mesajını veriyor.
Diablo 3 ü açmadan önce aygıt yöneticisinde intel ekran kartını devre dışı bırakın, oyun açılırken tekrar aktif edin :)

bu çözüm belki bu tip sorun yaşatan diğer uygulamalar içinde geçerli olabilir.

kuramadığından bahsediyorsun ama ssd ile aletin uçtuğundan söz ediyorsun anlamadım biraz daha açıklık getirirsen iyi olucak,dvd ye şu ek modülle hdd yi harici olarak mı bağladın ona mı kurmaya çalışıyorsun usb den

şu driver meselesine gelince hp deki gibi biosla uyumlu driver içindeki 3.parti bir yazılımla hangi ekran kartıyla çalışmak istediğini manuel olarak seçebiliyosun acerlardada vardı bu sanırım.chronosta yok,samsungun yazılım departmanından nefret ediyorum kaç kez dile getirdim kaç kez yazdım ilgilenicez gerekli birime iletiyorum haber aldığımızda size dönüş yapıcaz tarzı cvplar aldım hep hiç arkası gelmedi.baya ciddi sorun bu ya oyunlarda inteli görmesi,prizdeyken bile powerplay yüksek gpu yu göstermesine rağmen hala zorlanma altında olmadığı için inteli kullandığı catalyste sağ tuş yapınca anlaşılıyor ki bu sürekli böyle geçiştede intel üzerinden çalışıyor yine 6750m i kullandığı net bir şekilde görünmüyor,amd sitesinden driverı indirincede dopal olarak sisteminizde amd gpu görünmemektedir hatası alınıyor.aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmak benimde aklıma geldi uyguladım fakat yine driver yüklemeye kalkınca aynı hata,samsungun birdahaki ekran kartı driverını ne zaman vereceği meçhul,driverı güncel tutmak için amd sitesindekini yüklemenin başka nasıl bi yöntemi olabilir.leshcat driver ı 8.930 dan farksız çalışıyor,youtube daki flash crashi hala aynı hiçbir değişiklik yok malesef,720 ve 1080p de direk playerın durumu belli ediyor hrşyi.bunu bi çözüme kavuşturmak şart gerçekten sürekli samsungun driver çıkartmasını bekleyemeyiz amd sitesinden manuel olarak kendimiz güncellememiz gerek + manuel seçiminde bi çaresi olması lazım catalystteki powerplay de göstermelik çalışıyor hiçbir faydası yok :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 26 Nisan 2012; 23:08:49 >

[BR]eaking
[BA]d

424 Mesaj
26 Nisan 2012; 23:18:18 

Arkadaşlar şunu merak ediyorum...

Yaşadığım tecrübe ve izlenimler bu 7 serisinin tüm ürünlerinin hatalı olduğu yönünde. Yanlış bir izlenim de olabilir bu.

Bilgisayarında hiç sorun olmayan arkadaşlar var mı? Bulutlanma sorunu özellikle.

1133 Mesaj
26 Nisan 2012; 23:25:42 

quote:

Yaşadığım tecrübe ve izlenimler bu 7 serisinin tüm ürünlerinin hatalı olduğu yönünde. Yanlış bir izlenim de olabilir bu.

Bilgisayarında hiç sorun olmayan arkadaşlar var mı? Bulutlanma sorunu özellikle.

bütün ürünlerin hatalı olması gibi birşey mümkün değil bulutlanmayı ben ilk defa cemden ve onun iade ettiği bilgisayarı alan bi arkadaştan duydum forum içinde,yabancı bir forumda 1 arkadaşta daha duymuştum o kadar.wireless çoğunlukta olan bir sorun sadece,ki bende o da yok,sorunsuz kullanıyorum diyebilirim,canımı sıkan tek şey gpu seçimi,her program,oyun sorunsuz performanslı bir şekilde çalışıyor fakat manuel olarak seçmek olmadığı için güncelleme konusunda samsunga bağlıyız.burada birkaç kişinin memnun olmaması tüm ürünlerin hatalı olduğu anlamına gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknbyz -- 26 Nisan 2012; 23:26:57 >

[BR]eaking
[BA]d

615 Mesaj
27 Nisan 2012; 0:04:48 

quote:

Elektronik cihazlarının hepsinde sorun veya sorunlar olacaktır bunu dünya üzerinde engelleyecek bir marka yok ne yazıkki ,Apple bile o kadar çok satmasına rağmen yeni çıkardığı ürünlerde telefonun çekmemesi pilinin hemen bitmesi gibi sorunlarla uğraşıyor,Chronos serisi de aynı şekilde yeni çıktı hatalar ortaya çıktıkca güncellemelerde çıkacaktır sabırlı değiliz ne yazıkki.

1597 Mesaj
27 Nisan 2012; 0:05:33 

Yani bu guzelim cihazi yerin dibine soktunuzya helal olsun, yok bulutlanma yok kararma yok bilmem ne? Kardesim bendeki s04 modelinde wifi sorunu vardi geri verdim s03 aldim gayet sorunsuz kullaniyorum, bundan onceki windows bilgisayarim vaionun i5 islemcili modeli idi verdigim para 2650 tl ve ben 4 ay kadar kullandim vaioyu bunu alinca anadimki 4 ay essek kullanmisim..... Kotu yorum yaparak cihazi alacak arkadaslarin iştahlarini kirmayin cihazda sorun yok ( her elektronik cihazda olasi arizalar) disinda, benim cihaz sorunsuz ve severek kullaniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@hm@ -- 27 Nisan 2012; 0:07:09 >

Canon 6D
Canon 70-200 f4 L IS USM
Tokina 17-35 f4 AT-X PRO
Canon Speedlite 320 EX
forum.alphaturk.com

615 Mesaj
27 Nisan 2012; 0:11:18 

quote:

Orijinalden alıntı: m@hm@

Yani bu guzelim cihazi yerin dibine soktunuzya helal olsun, yok bulutlanma yok kararma yok bilmem ne? Kardesim bendeki s04 modelinde wifi sorunu vardi geri verdim s03 aldim gayet sorunsuz kullaniyorum, bundan onceki windows bilgisayarim vaionun i5 islemcili modeli idi verdigim para 2650 tl ve ben 4 ay kadar kullandim vaioyu bunu alinca anadimki 4 ay essek kullanmisim..... Kotu yorum yaparak cihazi alacak arkadaslarin iştahlarini kirmayin cihazda sorun yok ( her elektronik cihazda olasi arizalar) disinda, benim cihaz sorunsuz ve severek kullaniyorum

+1000

Kısa bir bilgi yukardaki mesajla ilgili ben bu cihazı almadan önce sony F serisi 6 gb ramli Full hd laptop aldım video incelemesinide yaptım herkes fan sesinin çok yüksek olduğunu ve en ufak çalışmada bile çalıştığını söylemişti ,ürün elime ilk gün geldi 2. günün sabahı geri iadesini yaptım.

112 Mesaj
27 Nisan 2012; 0:14:31 

...
...

quote:

kuramadığından bahsediyorsun ama ssd ile aletin uçtuğundan söz ediyorsun anlamadım biraz daha açıklık getirirsen iyi olucak,dvd ye şu ek modülle hdd yi harici olarak mı bağladın ona mı kurmaya çalışıyorsun usb den

şu driver meselesine gelince hp deki gibi biosla uyumlu driver içindeki 3.parti bir yazılımla hangi ekran kartıyla çalışmak istediğini manuel olarak seçebiliyosun acerlardada vardı bu sanırım.chronosta yok,samsungun yazılım departmanından nefret ediyorum kaç kez dile getirdim kaç kez yazdım ilgilenicez gerekli birime iletiyorum haber aldığımızda size dönüş yapıcaz tarzı cvplar aldım hep hiç arkası gelmedi.baya ciddi sorun bu ya oyunlarda inteli görmesi,prizdeyken bile powerplay yüksek gpu yu göstermesine rağmen hala zorlanma altında olmadığı için inteli kullandığı catalyste sağ tuş yapınca anlaşılıyor ki bu sürekli böyle geçiştede intel üzerinden çalışıyor yine 6750m i kullandığı net bir şekilde görünmüyor,amd sitesinden driverı indirincede dopal olarak sisteminizde amd gpu görünmemektedir hatası alınıyor.aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmak benimde aklıma geldi uyguladım fakat yine driver yüklemeye kalkınca aynı hata,samsungun birdahaki ekran kartı driverını ne zaman vereceği meçhul,driverı güncel tutmak için amd sitesindekini yüklemenin başka nasıl bi yöntemi olabilir.leshcat driver ı 8.930 dan farksız çalışıyor,youtube daki flash crashi hala aynı hiçbir değişiklik yok malesef,720 ve 1080p de direk playerın durumu belli ediyor hrşyi.bunu bi çözüme kavuşturmak şart gerçekten sürekli samsungun driver çıkartmasını bekleyemeyiz amd sitesinden manuel olarak kendimiz güncellememiz gerek + manuel seçiminde bi çaresi olması lazım catalystteki powerplay de göstermelik çalışıyor hiçbir faydası yok :/

Açıklık getireyim tabii ki; orjinalde gelen 750gb lik hdd yi söktüm onun yerine 120 GB OCZ Vertex 3 taktım, çokta memnunum. Bilgisayarla gelen Windows 7 Home Prem. DVD'si veya herhangi başka bir işletim sistemi dvdsi ile sorunsuz kurulum yapabiliyorum.

Sorunum tam olarak şu :
USB bootable özelliği olan bir flashbellekle chronos7 ye windows 7 kurmaya çaliştiğimda (ki bu flashbellekten başka pc lere sorunsuz windows 7 kurabiliyorum);
İlk restart atmaya kadar herşey normal (windows kurulumu, dosyaları yükleyip kendine 1 defa restart atıyor ya, oraya kadar normal yani)

ama bundan sonra, kurulum devam etmiyor. işletim sistemi boot olmuyor, sürekli restart atiyor bilgisayar.

halbuki normal bir dvd ile kurulum yaptığımda bu sorunu yaşamiyorum. bunu anlatmak istedim aslında :)

1133 Mesaj
27 Nisan 2012; 0:19:25 

quote:

Orijinalden alıntı: ecivas

...
...

Açıklık getireyim tabii ki; orjinalde gelen 750gb lik hdd yi söktüm onun yerine 120 GB OCZ Vertex 3 taktım, çokta memnunum. Bilgisayarla gelen Windows 7 Home Prem. DVD'si veya herhangi başka bir işletim sistemi dvdsi ile sorunsuz kurulum yapabiliyorum.

Sorunum tam olarak şu :
USB bootable özelliği olan bir flashbellekle chronos7 ye windows 7 kurmaya çaliştiğimda (ki bu flashbellekten başka pc lere sorunsuz windows 7 kurabiliyorum);
İlk restart atmaya kadar herşey normal (windows kurulumu, dosyaları yükleyip kendine 1 defa restart atıyor ya, oraya kadar normal yani)

ama bundan sonra, kurulum devam etmiyor. işletim sistemi boot olmuyor, sürekli restart atiyor bilgisayar.

halbuki normal bir dvd ile kurulum yaptığımda bu sorunu yaşamiyorum. bunu anlatmak istedim aslında :)

32 bit sistem kurmaya çalışmmıyorsun değilmi 64 bit olduğundan ve professional yada ultimate olmadığından eminmisin

[BR]eaking
[BA]d

424 Mesaj
27 Nisan 2012; 0:47:53 

quote:

Orijinalden alıntı: m@hm@

Yerin dibine falan soktuğumuz yok cihazı. Gereksiz tepki vermenin de anlamı yok.
Buraya yazıp fikir alşverişinde bulunmak istiyorsam cihaza olan hayranlığımdandır. Eğer sorunsuz olduğuna inanırsam "tekrar" alırım bu modeli.
Sen wi-fi probleminden dolayı geri vermişsin işte. Ben de aldığım -s03tr cihazı geri verdim hem wifi hem de bulutlanma sorunu nedeniyle.
Sayfalara göz gezdirirsen sen de görürsün çok sayıda iade eden kullanıcı olduğunu.

Kötü yorum yaparak iştah kırmak da nedir? Her yerde yazdım bu tasarımın son yıllardaki en iyi tasarım olduğunu.
Elbette yaşadıklarımı, izlenimlerimi yazacağım buraya. Buna kim engel olabilir? Hangi güç?

424 Mesaj
27 Nisan 2012; 0:56:03 

quote:

bütün ürünlerin hatalı olması gibi birşey mümkün değil bulutlanmayı ben ilk defa cemden ve onun iade ettiği bilgisayarı alan bi arkadaştan duydum forum içinde,yabancı bir forumda 1 arkadaşta daha duymuştum o kadar.wireless çoğunlukta olan bir sorun sadece,ki bende o da yok,sorunsuz kullanıyorum diyebilirim,canımı sıkan tek şey gpu seçimi,her program,oyun sorunsuz performanslı bir şekilde çalışıyor fakat manuel olarak seçmek olmadığı için güncelleme konusunda samsunga bağlıyız.burada birkaç kişinin memnun olmaması tüm ürünlerin hatalı olduğu anlamına gelmiyor

Cem arkadaşın iade ettiği ürünü alan benim zaten. Bu sorunun kronik bir sorun olup olmadığını öğrenmeye çalışıyorum. Eğer değilse gerçekten mutlu olurum.
Wireless sorunu falan çözülmeyecek sorunlar değil. Ona rağmen alabilirim açıkçası.
Ama bulutlanma olayı epey sıktı canımı. O yüzden bu endişe.

1133 Mesaj
27 Nisan 2012; 1:17:08 

quote:

Cem arkadaşın iade ettiği ürünü alan benim zaten. Bu sorunun kronik bir sorun olup olmadığını öğrenmeye çalışıyorum. Eğer değilse gerçekten mutlu olurum.
Wireless sorunu falan çözülmeyecek sorunlar değil. Ona rağmen alabilirim açıkçası.
Ama bulutlanma olayı epey sıktı canımı. O yüzden bu endişe.

yok dostum genel bir sorun olsa bozuk ekranla bizde kullanmayız yani cihazı s03 var elimde ne wifi ne ekran sorunu var,o cihaz öyleymiştir,hepsi öyle değil tabiiki,gözünü korkutmasın gönül rahatlığıyla alabilirsin hevesin varsa

[BR]eaking
[BA]d

424 Mesaj
27 Nisan 2012; 1:24:20