Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız
1160 Cevap176877 Görüntüleme35 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3] 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

22 Mesaj
13 Ocak 2012; 0:04:46 

quote:

Orijinalden alıntı: galenose35

arkadaşım 3d ve smart var ama kullanmak mumkun deil derken neden öle diyon bizi aydınlatırsan sevinirim ben alcam bugun yarın 117 modelini 2150 fiyat aldım peşin piyasada bu özelliklerde başka bu paraya yok

ben aldım 1 hafta kullandım smart olayı tam çakma youtue içeriği daracık video aradığında saçma bir sayfa yapısı var yani ilk çıkan smartlardan beter ben uğraştım az sinir yaptı zarar vermeyim diye tamam intrneti yok kabul edeyim dedim sonra 3d olayı ile ilgilendim fiatı uygun olduğu için hadi uydu alıcısı var 3d si var yetineyim dedim 3d bir kaç demo izldedim çift görme ve bulanık arka planı aşamadım teledünya kullanıyorum her gün akşam 1 saat hd 3d yayın belgesel oynatıyor çift görme ve bulanıklık vardı yani 1 saati doldurursam gözümün bozulacagını düşündüm yani kala kala uydu hd uydu alıcı ve le tv 1750 tl etmz düşüncesi ile iade ettim bukadar aydınlattıysam ne mutlu ama hd yayınları çok güzel sorunsuz du onuda söyleyeyim

8304 Mesaj
13 Ocak 2012; 9:28:28 

Yalnız FPR olmayan her 3D teknolojisinde crosstalk yaşama oranınız yüksek. Hatta FPR'da bile var. Neden? Çünkü bakış açınız sınırlı olmak zorunda. TV göz hizanızda, ne yüksek, ne de alçak kendinizi baz aldığınızda izleyiciyi ortalayacak şekilde yerleştirilmesi gerekir. Bu yerleştirme crosstalk'un en büyük sebebidir. Pop-up yani dediğiniz dışa çıkma efektleri de TV ile değil, izlediğiniz filmin, videonun çekimiyle, tekniğiyle alakalıdır. Bir şey pop-up mantıkla çekilmediyse bağırsak da, çağırsak da pop-up olmaz.

### HARİCİ BİLEŞENLER BÖLÜM KURALLARI ### ###EV ELEKTRONİĞİ BÖLÜM KURALLARI###
ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

1124 Mesaj
13 Ocak 2012; 11:42:04 

Arkadaşlar az önce bulunduğum şehirdeki beko bayisinde 46 inç olan tv nin 3D özelliğini inceleme fırsatı buldum.şu yazıları yazarken bile hala midem bulanıyor ve kafamda da tuhaf bir bulanıklık var.
Flash diskimdeki 4-5 farklı kısa half sbs video izledim.özellikle ekranın tam karşısına oturdum,ama yinede crosstalk tüm videolarda vardı.ama beni asıl rahatsız eden gözlük oldu.gözlük çalışmaya başlayınca birden görüntünün üzerine bir gölge düşüyor.ve o titreşimi gözlükle başka yere bakınca daha çok hissediyorsunuz.bu gözlükle bir film 1.5 saat nasıl izlenir?benim izlediğim videoların toplam süresi 15 dakikayı geçmez.ama dengem bozuldu resmen.
İzleyenler nasıl izliyor bilmiyorum,ama aktif gözlükle video izlemek resmen işkence yahu.ya da beko da mı durum bu kadar kötü anlamadım.
Şimdi FPR nin kıymetini birkez daha anladım.
Kimsenin kararını etkilemek istemiyorum,ben deneyimimi yazdım.bu tv yi almayı düşünenler gidip kendileri izleyip deneyerek alsınlar.nerdeyse klavyeye kusacam ya

İki ihtimal var...ya evrende yalnızız ya da değiliz...ikisi de eşit derece korkunç.
Arthur C.Clarke

8304 Mesaj
13 Ocak 2012; 11:55:41 

quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Arkadaşlar az önce bulunduğum şehirdeki beko bayisinde 46 inç olan tv nin 3D özelliğini inceleme fırsatı buldum.şu yazıları yazarken bile hala midem bulanıyor ve kafamda da tuhaf bir bulanıklık var.
Flash diskimdeki 4-5 farklı kısa half sbs video izledim.özellikle ekranın tam karşısına oturdum,ama yinede crosstalk tüm videolarda vardı.ama beni asıl rahatsız eden gözlük oldu.gözlük çalışmaya başlayınca birden görüntünün üzerine bir gölge düşüyor.ve o titreşimi gözlükle başka yere bakınca daha çok hissediyorsunuz.bu gözlükle bir film 1.5 saat nasıl izlenir?benim izlediğim videoların toplam süresi 15 dakikayı geçmez.ama dengem bozuldu resmen.
İzleyenler nasıl izliyor bilmiyorum,ama aktif gözlükle video izlemek resmen işkence yahu.ya da beko da mı durum bu kadar kötü anlamadım.
Şimdi FPR nin kıymetini birkez daha anladım.
Kimsenin kararını etkilemek istemiyorum,ben deneyimimi yazdım.bu tv yi almayı düşünenler gidip kendileri izleyip deneyerek alsınlar.nerdeyse klavyeye kusacam ya

Sen FPR'a alışkınsın hocam, normal SG'nin öyle gelmesi. Benim de Teknosa'da baktığım 2 dakikalık görüntü migrenimi çoşturuyor resmen. Çok zor değil. USB'ye birkaç ufak video atıp, gidip izleyin teşhir ürününde. O kadar para veriyoruz, her türlü denemek, incelemek hakkımız. Yok inceletmem derseler, o zaman neden teşhire açtınız dersiniz sizde. Denetmek zorundalar, denemeden sakın satın almayın.

ÖNEMLİ: ARKADAŞLAR PM İLE SORDUĞUNUZ SORULARA YETİŞEMEDİĞİM İÇİN CEVAPLAYAMIYORUM. FORUM ÜZERİNDEN ALINTIYLA BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
AMD Phenom II X4 955 Black Edition AM3 3.2 GHz 8 MB Cache 4, Gigabyte 880GA- UD3H AM3 AMD 880G / SB850 DDR3 1866 MHz (O/C) DV, Kingston 4 GB (2x2 GB) KIT Hyperx DDR3 1333 MHz CL7 XMP Ram, Cooler Master HAF 912 PLUS GX 80PLUS 750W Midt ATX, Sapphire HD 6950 GDDR5 1 GB 256Bit AMD Radeon DX11, Samsung 1 TB 32 MB SATA 2 7200 RPM, LG 3D Cinema TV 42LW4500, Sony PS3, Sony PSP 3000, iPOD Touch 4G 32GB White

1124 Mesaj
13 Ocak 2012; 12:48:14 

FPR yi sadece bir kez teknosada lg nin 570s modelinde denemiştim.gayet rahattı.ne titreşim ne görüntüde kararma ne de çift görüntü vardı.herhangi bir yan etkisinide görmedim.henüz bir 3D tv almadım,ama Philipsin fpr li 7696 yı almaya çok yakınım.neden lg değil derseniz,Philipsin işlemcisinden ötürü genel anlamda daha iyi görüntü verdiğini kullanıcılarda teyid ediyor. yanlız şunu söyleyeyim benim mide biraz hassas.belki o yüzden aktif gözlükten bu kadar etkilendim.çünkü herkes etkilenmiyor bildiğim kadarıyla.

İki ihtimal var...ya evrende yalnızız ya da değiliz...ikisi de eşit derece korkunç.
Arthur C.Clarke

8304 Mesaj
13 Ocak 2012; 13:17:46 

Evet, herkes etkilenmiyor SG gözlükten o kadar. Misalen benim de kesinlikle mide bulantım olmaz izlerken ama direkt 5 dakikadan sonra migren atağım tetikleniyor. Tahammül edemediğim gibi, sonrasında da çok ağrı çekiyorum. LG kullanıcıları kendi panellerini, Philips kullananlar kendi panellerni övüyorlar aslına bakarsanız. Ben LG kullanıyorum, Philips'i de yeterince kurcaladım. İlk başlardaki olumsuz görüşüm tamamen fonksiyonel eksikliklerinden ve 3D görüntüde gördüğüm ekran titremesindendi. Gerçi yeri burası değil ama paneller aynı olsa da grafik motoru işleyişi farklı. Philips SD'lerde LG'den görece daha iyi ama 3D mevzusunda LG Philips'in üzerinde duruyor şimdilik.

Neticede FPR teknolojisi bile yeterli şu noktada seçim yaparken.

1124 Mesaj
13 Ocak 2012; 13:29:32 

quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Philips SD'lerde LG'den görece daha iyi ama 3D mevzusunda LG Philips'in üzerinde duruyor şimdilik.

Neticede FPR teknolojisi bile yeterli şu noktada seçim yaparken.

Aslında ikiside fpr,diğer özelliklerde fark olabilir ama 3D de LG ile Phil in farkı olmaması lazımdı.Hatta ben Phil in genel olarak daha iyi görüntüye sahip olduğu için bu durum 3D ye de yansır diye düşünüyordum.

Arthur C.Clarke

8304 Mesaj
13 Ocak 2012; 14:13:17 

quote:

Orijinalden alıntı: gümüş_süvari

Aslında ikiside fpr,diğer özelliklerde fark olabilir ama 3D de LG ile Phil in farkı olmaması lazımdı.Hatta ben Phil in genel olarak daha iyi görüntüye sahip olduğu için bu durum 3D ye de yansır diye düşünüyordum.

Hayır hayır, işlemci LG'de daha 3D odaklı çalışıyor. Zira görüntü motoru çok daha kuvvetli olduğu için yazılımsal olarak da daha üst fonksiyonlara sahip LG. 2D-3D çeviri özelliği de gösteriyor bunu. İş sadece panelde bitmiyor. Panel sadece gözlükle 3D izlememizi sağlıyor. Görüntüyü bize veren işlemci sonuçta.

2656 Mesaj
13 Ocak 2012; 14:35:13 

Biz bu islemci yada goruntu olusturan cihazin tumune MODUL deniliyor diye biliyorum. Ayrica Tv nin kaliteli goruntu vermesinide bu modullun iyi yada kotu olmasi belirliyor. Panellerin aralarinda cok buyuk farklar olmuyor. Bir kac degisik cesitlilik var sadece.

My Love its My Job

8304 Mesaj
13 Ocak 2012; 15:09:23 

Öyle tabii, neticede TV üreticisi çok ama panel üreticisi 3-5 tane.

22 Mesaj
14 Ocak 2012; 14:30:41 

quote:

Hocam SG gözlüklerde 3D modunda maksimum 60 Hz görüntü alırsınız. O sebeple de yoğun bir titreme hissedersiniz ekranda. FPR teknolojisinde 3D'de 120 Hz görüntü aldığınız için flicker dediğimiz bu hadiseyi yaşamazsınız. Ayrıca yatayda 180 derecelik bakış açısıyla crosstalk dediğimiz bu çift görme olayı da gerçekleşmez LG ve Philips'in FPR panellerinde.

Şimdi 2011 için 3D'nin son noktası FPR olarak geçiyor. 10 Ocak'ta Las Vegas'ta CES 2011 fuarı düzenlenecek. Onda daha üst teknolojileri görürsek onlar piyasaya çıkana kadar en iyisi bu diyebiliriz. Fiyat konusuna gelince 1720 TL'ye almışsınız. üzerine 180 TL daha koyarak uygun kampanyalarda LW5500 veya LW4500 alabilirsiniz 42" boyutunda. Bu TV'lerde full hd'dir. Hatta LW5500 modelinin smart tv fonksiyonu ve USB'den film oynatma performansı iyidir. Philips bildiğim kadarıyla USB'den 3D film oynatmıyor ve 2D-3D çeviri yapmıyor ama onun da ambilight olayı çok iyi. HD yayınlar dışında SD kanallarda maalesef bahsi geçen 3 TV'de bir plasma olamaz ama neticede çok farklı 2 teknoloji söz konusu. SD yayınlarda iyi olsa da plasmaların oldukça zor bir kullanımı ve bakımı vardır.

Değiştirmeye değer mi derseniz karar sizindir ama bence değer. Gözlükler şarjsız ve sinemalarda 5 TL'ye bile satılıyor üstelik. Yine de en kısa zamanda bir teknomarkete gidip kurcalayın. Gözünüzle görün mutlaka her 2 paneli de. Bu tavsiyemi kulak arkası etmeyin, TV seçiminde en önemli kriter satın almadan önce incelemek, kurcalamak ve görmektir.

dostum yığınla bilgi kirliliği olan teknoloji ortamında çok önemli ve değerli tavsiyelerin için sana minnettarım teşekkürü borç bilirim :) neden diyen olursa aldığım ürün eve geldiğinde evet gerçektende güzel parama göre değerli bir ürün aldım mutluyum demek çok önemli çok daha fazla özellikler ama soru işaretleri olduktan sonra insan zevk almaz net bir ürün aldım lw4500 hatta lw5500 de düşündüm fakat genel kanı 4500 üzerine

1935 Mesaj
14 Ocak 2012; 19:49:01 

başlık Beko Tv sanırım, LG lerin ne kadar mükemmel, ne kadar dünyanın en iyi TV si olduğu değil

142 Mesaj
14 Ocak 2012; 21:24:53 

quote:

Orijinalden alıntı: agtr

başlık Beko Tv sanırım, LG lerin ne kadar mükemmel, ne kadar dünyanın en iyi TV si olduğu değil

Katılıyorum. Arçelik ve Beko hakkında bilgi ve görüşe ihtiyacımız var.

"Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun." dedi. Öleceğini bildiği halde yaşadığını unutmuştu.

"Türkçem benim ses bayrağım."

209 Mesaj
14 Ocak 2012; 23:39:26 

3D bu kadar sorun yapmayın Gidin sinemada güzelce seyredin !

183 Mesaj
14 Ocak 2012; 23:52:44 

quote:

Orijinalden alıntı: 01012012

dostum yığınla bilgi kirliliği olan teknoloji ortamında çok önemli ve değerli tavsiyelerin için sana minnettarım teşekkürü borç bilirim :) neden diyen olursa aldığım ürün eve geldiğinde evet gerçektende güzel parama göre değerli bir ürün aldım mutluyum demek çok önemli çok daha fazla özellikler ama soru işaretleri olduktan sonra insan zevk almaz net bir ürün aldım lw4500 hatta lw5500 de düşündüm fakat genel kanı 4500 üzerine

Dostum Bende beko 3d tv aldim ve memnun degilim nasil iade ettin bende edicektim ama sonradan sorun cikardilar ama hala etmenin pesindeyim ne desinde aldilar geri yardimci olurmusun bende lg 4500 dusunuyorum verebilirsem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre1802 -- 14 Ocak 2012; 23:53:27 >

22 Mesaj
15 Ocak 2012; 0:16:21 

ben arkadaşımdan almıştım teşirdeydi tekrar teşire koydu

125 Mesaj
15 Ocak 2012; 0:47:34 

Bende 4 yılı aşkın bir süredir arçelik 42" lcd tv kullanıyorum. Eve geldiği ilk gönden bu yana pişmanım. 4 yılın sonunda samsungd6000 modelini alıp arçeliği odamdan çıkarıp, oturma odasına geçirdim. Ve bu 4 yılın sonunda arçelik, beko gibi markaların buzdolabı alınır. Fırını, mikrodalgası alınır. Çamaşır ve bulaşık makinesi alınır... Ama lcdtv için tercih edeceğim son markalardır...

2 Mesaj
15 Ocak 2012; 19:12:17 

Arkadaşlar ben de 25 Aralık 2011 tarihinde Arçelik 3D TV aldım çok da memnunum hatta bu konuda Arçelik'e teşekkür e-maili bile attım.Linkte gönderdiğim türde filmleri izliyorum ve gerçekten harika Half SBS türünde olan bu filmler ile ekran 2 bölmeli karşımıza çıkıyor kumandadan 3D tuşu ile Side by Side yapınca TV bu sinyali 3d ye çevirerek 3d gözlüğünüze sinyal yollayıp 3d görmeye başlıyorsunuz,izliyorsunuz.Zaten kılavuzunda 3 saatlik bir gözlük şarjı ile 40 saat izlenebiliyor.3D ye geçince gözlük hafifçe kararmasından anlıyoruz.
3D bir film yaklaşık 8,10,12 GB gibi kapasitelere sahip eğer kaliteli ve türkçe dublaj film isteğiniz olursa film arşivimden Hard diske çekim yapıp PTT Kargo ile kapıda ödemeli gönderebilirim.500 GB bir HD için 350 TL fiyat istiyorum.İçinde alt yazılı,tr dublaj müzik klipleri vs tümü 3d li dir.
Şu an ki ADSL bağlantıları ile 10 GB lik bir filmi indirmenin çok uzun süreceği de malumunuzdur.Konu böyle olunca içinde yaklaşık 70 adet filmin olduğu bir arşiv için geçireceğiniz zaman,sabır,ve kota sorunu da var ise zaten 500 GB'ı 250 tl olan HD fiyatı için +100 Tl çok olmasa gerek...
saygılar ...
Sorularınız için İrtibat e-posta: hyundai1967@hotmail.com a mail atınız.

http://hotfile.com/dl/1...ium.3D.720p.ts.mp4.html

8304 Mesaj
16 Ocak 2012; 11:54:20 

quote:

Orijinalden alıntı: gelincigim

Katılıyorum. Arçelik ve Beko hakkında bilgi ve görüşe ihtiyacımız var.

Başlık Beko TV başlığı olabilir ancak her başlık içinde sadece o markaya ait sorular sorulup, cevaplanacak diye bir şey yok. Kaldı ki LG, Philips mevzusu değil SG-FPR 3D mevzusu aslında konuşulan konu. Neticede burada bahsi geçen paneller de 3D paneller. Agresifliğe gerek var mı?

Her neyse LG'lerin dünyanın en mükemmel, en iyi TV'si olduğundan kim söz etmiş, manipüle etmeyelim başlıkları.

Arçelik ve Beko hakkında da yığınla bilgi içeren mesajlar var yukarıda sayın gelincik. Her 3 mesajda bir aynı görüşleri yazmak yerine, değişik konularla soru cevap şeklinde sohbet ediyoruz. Siz sordunuz da cevap mı alamadınız ki? Eğer öyle bir durum varsa kusura bakmayın ama ne sorarsanız en geç 1-2 saat içinde cevabını alabileceğiniz bir platformdasınız.

289 Mesaj
16 Ocak 2012; 15:49:26 

Tv. güncelleme nasıl oluyormu internetten, arçelik ve beko 3d tv si olan arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, yoksa sadece üzerindeki yazılımlamı kullanılacak, herhangi bir güncelleme ile ilgili menü-giriş-tarama vb. varmı.??

17 Mesaj
17 Ocak 2012; 0:03:33 

şimdi yorumlara bakıyorum da genel olarak olumsuz yorumlar görüyorum.Şunu soruyorum.Detaylı araştırma yaptınız mı?Ben de aldım bu 3D tv yi.
Arkadaşlar hangi marka ki kendi 3D özelliğini meth etmişte beko marka 3D TVnin özelliği kötü olsun.Her 3D film farklı metodla çekimi yapılır.Ve bu filmler Orjinal kopyalarından farklı AFR grupları tarafından farklı yöntemler ile encode edilir.Kanaatim çoğu arkadaş ezbere yorum yapmış.Araştırın ve şunu konu altında yorumlara bakın.3D Half SBS filmler nasıl izlenir? 3D Half SBS ve Full SBS arasındaki fark nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyberkuvvet -- 17 Ocak 2012; 8:54:46 >

8304 Mesaj
17 Ocak 2012; 10:37:18 

quote:

Orijinalden alıntı: ömerçip1

Tv. güncelleme nasıl oluyormu internetten, arçelik ve beko 3d tv si olan arkadaşlar bu konuda yardımlarınızı bekliyorum, yoksa sadece üzerindeki yazılımlamı kullanılacak, herhangi bir güncelleme ile ilgili menü-giriş-tarama vb. varmı.??

Bir smart TV olduğuna göre internete bağlı olduğunda güncelleme varsa size bunu haber veren bir sistemi mutlaka vardır.

289 Mesaj
17 Ocak 2012; 11:10:49 

quote:

Bir smart TV olduğuna göre internete bağlı olduğunda güncelleme varsa size bunu haber veren bir sistemi mutlaka vardır.

Hayır yalnış aktardım galiba konuyu, tv bende yok olanlar için güncelleme nasıl oluyor diye sormak istemiştim ayrıca bu kadar yorum var 3d tv sahibi olan bir arkadaş da güncelleme konusuna değinmemiş!!

5276 Mesaj
17 Ocak 2012; 11:50:22 

Yorum beklıyorum bende Arçelik ve Beko 3D LED TV ler hakkında. 46 inch olanını alma arefesindeyim.

Nokia Lumia 925 --- Canon 650D --- Gigabyte P35K Gaming Notebook

8304 Mesaj
17 Ocak 2012; 11:52:37 

Henüz panellere güncelleme gelmemiş olabilir, bu sebeple farketmemişlerdir muhtemelen. Yalnız internete bağlanabildiği için dediğim gibi zor olmayacaktır güncelleme işlemi. Yine manuel olarak da kontrol etme durumu vardır belki.

22 Mesaj
20 Ocak 2012; 15:34:15 

birisi ezbere yorum yapılıyor diyor birisi lg nekadar mükemmel tv burası yerimi diyor düşünce isteyen arkadaşlar onlarla irtibata geçin biz aldık kullandık memnun kalmadık geri zorla iade ettik üstüne para verip lg aldık diyoruz başka yerlere çekiyorlar herkes mağazaya gidip dener memnunsa alır kullanır memnunsa devam eder değilse mücale eder iade ye aslında bukadar basit bana yardımcı olan arkadaşlarımı çok teşekkür ediyorum bu sayfa sayesinde (lg nin nekadar mükemmel nekadar iyi tv olduğu sayfası) sayesinde yön buldum bir sürü marka birsürü ürün var hepsi satılacak kimse dert etmesin

289 Mesaj
20 Ocak 2012; 16:02:16 

quote:

Orijinalden alıntı: 01012012

birisi ezbere yorum yapılıyor diyor birisi lg nekadar mükemmel tv burası yerimi diyor düşünce isteyen arkadaşlar onlarla irtibata geçin biz aldık kullandık memnun kalmadık geri zorla iade ettik üstüne para verip lg aldık diyoruz başka yerlere çekiyorlar herkes mağazaya gidip dener memnunsa alır kullanır memnunsa devam eder değilse mücale eder iade ye aslında bukadar basit bana yardımcı olan arkadaşlarımı çok teşekkür ediyorum bu sayfa sayesinde (lg nin nekadar mükemmel nekadar iyi tv olduğu sayfası) sayesinde yön buldum bir sürü marka birsürü ürün var hepsi satılacak kimse dert etmesin

Yorum için teşekkürler bende düşüncemi verebilirmiyim, arçelik 3d deneme fırsatım olmuştu üstlerde belirtmiştim, ama arçelik bence Samsung ilk çıkarttığı C serisi 3D paneli kullanıyor, nedenmi çünkü 3d tv ile verdiği gözlükler C serisi gözlükleri anımsattı belki bu düşünceme katılmaya bilirsin sadece kendi fikrim bilgine.

626 Mesaj
20 Ocak 2012; 22:26:05 

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben şahsen bir beko bayisiyim ve arkadaşların söylediklerini büyük ölçüde yanlış buluyorum. Allah aşkına bana Beko/Arçelik'den daha iyi bir Türk markası var mı? Zaten Beko televizyonlarını ve klimalarını LG işbirliğiyle üretiyor. Piyasanın normal şartlarda en ucuz 3D Smart Tv Beko'da. Malum Japonya'da değiliz, burada Samsung ucuz değil. Ben teşhire 102 ekran Smart TV açtım ve denedim, evimede hemen aldım. Eğer kullanma kılavuzunu açıp okursanız sıkıntı yaşamazsınız, ya da Beko müşteri hizmetlerini arayıp kafanıza takılan soruların cevabını alırsınız. Televizyona gelince, 2D yi 3D yi çevirmede biraz başarısız ama idare eder. 3D yayınlarda gerekli ayarları yapınca sorunsuzdur. Televizyonla 2 sorununuz olur:
+Uygulamalar kısmen Türkçe
+Bazı filmlerde sesin mükemmel olmaması.

Not: Beko 120'den fazla ülkeye(bunlar Afrika gibi teknolojiye aç yerler değil Romanya, Almanya gibi ülkelerden oluşuyor genelde) ihracat yapıyor. Gözünüz kapalı alabilirsiniz.
Not 2: Yalnız Beko'dan telefon ve Ps3 almayın ateş pahası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

50 Mesaj
20 Ocak 2012; 22:52:35 

bu televizyonu bende almak istiyorum ama yorumları okuyunca insanın biraz kafası karışıyor. Acaba 3d performansı SG teknolojisini kullandığı için mi kötü.

142 Mesaj
22 Ocak 2012; 22:19:48 

Henüz almadım; ama tüm bu olumsuz yorumlara rağmen gidip alacağım galiba.

"Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun." dedi. Öleceğini bildiği halde yaşadığını unutmuştu.

3 Mesaj
23 Ocak 2012; 2:08:58 

arkadaşlar ben bu tvyi alalı 2 hafta oluyor öncelikle arçelik ve bekoya teşekkürler
bir türk malı olarak bu kalitede tv ürettikleri için.
Eleştirileri anlamaya çalışıyorum ama zorlanıyorum.
Şimdi hem her yerde türklükten yerli malından bahsedilecek hemde yapanlar acımasızca eleştirilecek üstelik hiç görmeden incelenmeden misal ( bu devirde arçelik tv alan varmı ) diyen arkadaş gibi üzüldüm bu yorumu okuyunca neyse tv ye geleyim
bende almadan önce uzun süre araştırdım bu tv olayını bu fiyata bundan daha iyi bir tv yok diyecek kadar beğendim ürünü.
sadece hd recevier şuan en uygun 200 tl den başlıyor.

17 Mesaj
24 Ocak 2012; 21:09:01 

arkadaşlar bende hafta sonu denedim.televizyon hakkındaki düşüncelerim 3D özelliği ilk teknoloji olan SGH teknoloji olduğu için tam anlamıyla 3D performansını alamıyorsunuz.Diğer özelliklerine gelince bence tam anlamıyla muhteşem.HD uydu alıcısı olsun USB movie özelliği olsun Smartİnteractive özeliği olsun.Gayet başarılı.Son olarak HD uydu alıcısı ile ilgili sorunu olan varsa kanalları bulamıyorum. Sabit kanallar çıkıyor.V.s.
Her tür konuda yardımcı olabilirim.

50 Mesaj
24 Ocak 2012; 23:31:32 

quote:

Orijinalden alıntı: cyberkuvvet

arkadaşlar bende hafta sonu denedim.televizyon hakkındaki düşüncelerim 3D özelliği ilk teknoloji olan SGH teknoloji olduğu için tam anlamıyla 3D performansını alamıyorsunuz.Diğer özelliklerine gelince bence tam anlamıyla muhteşem.HD uydu alıcısı olsun USB movie özelliği olsun Smartİnteractive özeliği olsun.Gayet başarılı.Son olarak HD uydu alıcısı ile ilgili sorunu olan varsa kanalları bulamıyorum. Sabit kanallar çıkıyor.V.s.
Her tür konuda yardımcı olabilirim.

3D gerçekten çok mu kötü

66 Mesaj
26 Ocak 2012; 16:26:42 

Bir hafta önce arçelik 40 inç olan 40 leg 6b televizyon aldım. 1800 tl 8 taksit. Şu ana kadar tv den çok memnunum. HD uydu alıcısı çok iyi ve kullanışlı, görüntü çok iyi, eğer kaliteli 3D görüntü bulursanız 3 boyutlu video seyretmek muhteşem. 2 gözlük kutusundan çıkıyor ve gayet kullanışlı. İnternete hem kablolu, hem de kablosuz bağlanıyorum. Ancak SMART tv de çok fazla içerik yok. Serbest WEB tarayıcısı yok. DLNA üzerinden bilgisayarımda bulunan tüm video, müzik ve fotoları çok rahat bir şekilde izleyip dinleyebiliyorum. Ayrıca tv yi kablolu olarak bilgisayara bağladım, yani monitör olarakta kullanabiliyorum. Kısacası tv den çok memnunum. Aynı özellikleri olan diğer markaların fiyatı neredeyse bunun iki katı. Üstelik çoğu yanında gözlük bile vermiyor. Bence tereddütsüz alın, pişman olmassınız.

!!!! NE OLURSAN OL , ÖNCE İNSAN OL !!!!

41 Mesaj
26 Ocak 2012; 23:05:26 

quote:

Orijinalden alıntı: burock1997

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Ben şahsen bir beko bayisiyim ve arkadaşların söylediklerini büyük ölçüde yanlış buluyorum. Allah aşkına bana Beko/Arçelik'den daha iyi bir Türk markası var mı? Zaten Beko televizyonlarını ve klimalarını LG işbirliğiyle üretiyor. Piyasanın normal şartlarda en ucuz 3D Smart Tv Beko'da. Malum Japonya'da değiliz, burada Samsung ucuz değil. Ben teşhire 102 ekran Smart TV açtım ve denedim, evimede hemen aldım. Eğer kullanma kılavuzunu açıp okursanız sıkıntı yaşamazsınız, ya da Beko müşteri hizmetlerini arayıp kafanıza takılan soruların cevabını alırsınız. Televizyona gelince, 2D yi 3D yi çevirmede biraz başarısız ama idare eder. 3D yayınlarda gerekli ayarları yapınca sorunsuzdur. Televizyonla 2 sorununuz olur:

Not: Beko 120'den fazla ülkeye(bunlar Afrika gibi teknolojiye aç yerler değil Romanya, Almanya gibi ülkelerden oluşuyor genelde) ihracat yapıyor. Gözünüz kapalı alabilirsiniz.

Teşekkürler bilgilendirme için.Bayisiniz diye soruyorum,facebook uygulamasında tv.arcelik.com/fb linkinden kod almamızı istiyor,ancak böyle bir site yok.Ne yapmalıyım?Bilen varsa söyleyebilir mi?

72 Mesaj
26 Ocak 2012; 23:20:10 

bende almakla almamakla arasındakı bır çızgıdeyım

5276 Mesaj
27 Ocak 2012; 1:00:16 

Arçelik A46-LEG-3B Almaya karar verdim bende. En kısa zamanda pazarlık edip alacağım televizyonu. Kullanan arkadaş varsa bu modeli yorum yapsın lütfen

66 Mesaj
27 Ocak 2012; 1:46:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Retiplazmik Endoklum

Teşekkürler bilgilendirme için.Bayisiniz diye soruyorum,facebook uygulamasında tv.arcelik.com/fb linkinden kod almamızı istiyor,ancak böyle bir site yok.Ne yapmalıyım?Bilen varsa söyleyebilir mi?

tv.arcelik.com/fb facebooka giriş için verilen bu adresin en sonuna----- / ------ slash işareti koyun ve arama satırına yazıp enter deyin. kod numarası geliyor. ancak her girdiğinizde bu kodu yeniden almanız gerekiyor. bu yüzden kullanımı çok zor ve gereksiz. benim zaten bilgisayarım veya intenetim varsa tv den neden facebooka giriş yapayım.

41 Mesaj
27 Ocak 2012; 2:00:17 

quote:

Orijinalden alıntı: varagele46

tv.arcelik.com/fb facebooka giriş için verilen bu adresin en sonuna----- / ------ slash işareti koyun ve arama satırına yazıp enter deyin. kod numarası geliyor. ancak her girdiğinizde bu kodu yeniden almanız gerekiyor. bu yüzden kullanımı çok zor ve gereksiz. benim zaten bilgisayarım veya intenetim varsa tv den neden facebooka giriş yapayım.

Teşekkürler.Yaptım,ama sahiden gereksizmiş.Belki ilerleyen zamanlarda düzelir.

142 Mesaj
27 Ocak 2012; 16:19:26 

Kullanan arkadaşlar, dahili uydu alıcıdan ve sd görüntüden memnun musunuz?

149 Mesaj
27 Ocak 2012; 18:45:03 

quote:

Orijinalden alıntı: varagele46

Bir hafta önce arçelik 40 inç olan 40 leg 6b televizyon aldım. 1800 tl 8 taksit. Şu ana kadar tv den çok memnunum. HD uydu alıcısı çok iyi ve kullanışlı, görüntü çok iyi, eğer kaliteli 3D görüntü bulursanız 3 boyutlu video seyretmek muhteşem. 2 gözlük kutusundan çıkıyor ve gayet kullanışlı. İnternete hem kablolu, hem de kablosuz bağlanıyorum. Ancak SMART tv de çok fazla içerik yok. Serbest WEB tarayıcısı yok. DLNA üzerinden bilgisayarımda bulunan tüm video, müzik ve fotoları çok rahat bir şekilde izleyip dinleyebiliyorum. Ayrıca tv yi kablolu olarak bilgisayara bağladım, yani monitör olarakta kullanabiliyorum. Kısacası tv den çok memnunum. Aynı özellikleri olan diğer markaların fiyatı neredeyse bunun iki katı. Üstelik çoğu yanında gözlük bile vermiyor. Bence tereddütsüz alın, pişman olmassınız.

DLNA üzerinden bilgisayarımda bulunan tüm video, müzik ve fotoları çok rahat bir şekilde izleyip dinleyebiliyorum.

Arkadaşım nasıl TV ile Bilgisayarı kablosuz bağlantı yapabiliyoruz. film seyretmek vs.nasıl ayar söylermisin.

66 Mesaj
27 Ocak 2012; 23:57:02 

quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarm

DLNA üzerinden bilgisayarımda bulunan tüm video, müzik ve fotoları çok rahat bir şekilde izleyip dinleyebiliyorum.

Arkadaşım nasıl TV ile Bilgisayarı kablosuz bağlantı yapabiliyoruz. film seyretmek vs.nasıl ayar söylermisin.

DLNA bağlantısı : Bilgisayarınızda media player 11 olmalı. Gerçi bu iş için farklı programlarda varmış. Sadece Media player kitaplığındaki video, müzik ve fotoları görebilirsiniz. Player ayarlarından paylaşımı açın. Bilgisayarınız modeme kablolu yada kablosuz bağlı olsun.( Media player kapalı olabilir). Tv de internet bağlantı ayarlarını yaparak smart menüden DLNA ikonunu tıklayın. Bundan sonrası için sizi yönlendirecektir. İnternet hattınızın bağlantısını isterseniz kesin, önemli olan modemin açık olması ve bilgisayar ve tv nin modeme bağlı olarak yerel bir ağ kurmanız. Bu arada en az net framework 2.0 bilgisayarınıza yüklü olmalı. Yoksa bazı formatları izleyememe probleminiz olabilir.

18 Mesaj
29 Ocak 2012; 12:42:09 

merhaba arkadaşlar ben çaylak:D yeni üye oldum..koca internette sipariş verdiğim beko tv için yorum bulamadım sadece burada bulabildim ve çok güzel yorumlar okudum hepinize teşekkürler,bende B40-LEG-6B LED TV beko 102cm bu tv,nin dün siparişini verdim..benim evimde tüm elektronik eşayalar (pc,hariç) beko ben çok memnunum ayrıcada bütceme göre ödeme imkanım oluyor bu yüzden tercih ediyorum..burda kullanım kılavuz linki var belki lazım olan arkadaş bakar diye koyuyorum =http://download.beko.com/Download.UsageManualsBeko/31009_KMR.pdf

62 Mesaj
29 Ocak 2012; 16:59:00 

quote:

Orijinalden alıntı: burock1997

3d yayınlarda nasıl bir ayar yaptın yardımcı olur musun bide ekran bana çok parlak geliyor optimal ayarlarını yaptın mıı?

NEDEN HERKES DELİ OLMAYA ÇALIŞIYOR. BU DA BENİ DELİ EDİYOR....

17 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:10:32 

quote:

Orijinalden alıntı: gelincigim

Kullanan arkadaşlar, dahili uydu alıcıdan ve sd görüntüden memnun musunuz?

bence gayet başarılı.TRT HD ve ATV HD muhteşem.kayıt özeliğide cabası.

5276 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:29:43 

ARÇELİK A46-LEG-3B Aldım. Demin Kuruldu. Pcyide bağladım görüntü güzel. Uydu Cihazım 1080P Görüntü verebildigi için SD yayınlar bile HD ayarında. Şuan Çok memnunum yakında Fotoları çeker koyarım buraya.

142 Mesaj
31 Ocak 2012; 0:35:33 

quote:

Orijinalden alıntı: cyberkuvvet

bence gayet başarılı.TRT HD ve ATV HD muhteşem.kayıt özeliğide cabası.

Bilgi için teşekkür ederim. Kullanan arkadaşlar izlenimlerini yazsın lütfen. Benim gibi almayı düşünenlere fikir verir.

8304 Mesaj
31 Ocak 2012; 9:48:00 

quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

ARÇELİK A46-LEG-3B Aldım. Demin Kuruldu. Pcyide bağladım görüntü güzel. Uydu Cihazım 1080P Görüntü verebildigi için SD yayınlar bile HD ayarında. Şuan Çok memnunum yakında Fotoları çeker koyarım buraya.

Hocam kesinlikle fotoğraflı, videolu bir inceleme güzel olacaktır. Ayrı bir ana konuda da incelemenizi tavsiye ederim. Hayırlı olsun.

154 Mesaj
31 Ocak 2012; 13:41:14 

Arkadaşlar ben bu 2 tv'den birini alacağım ama birinde fiyat değişiyor 400hz ppr felan yazıyor bu ne demektir yani bana avantajı nedir?

http://www.arcelik.com....izyonlar-117-ekran.html

YASAL UYARI;

Bulaşma!
Ya Banlanırsın, Ya da HAcKlanırsın!

14 Mesaj
1 Şubat 2012; 19:07:51 

quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

Merhaba...
Ben de de Arçelik 100 Hz lcd var. Alalı 4 yıl oldu. Digiturk plusla kullanıyorum. Genel olarak memnunum. A46-LEG-6B almak istiyorum. Televizyonu kullanan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Yoksa hiç bulaşmadan lg ya da samsung a mı yöneleyim.

88 Mesaj
4 Şubat 2012; 1:11:28 

Herkese selam,
Tüm 3 sayfayı da okudum, bende alma arefesinde olanlardanım fakat,

Fakat birinci sorum, DTS desteğinin olmaması hakkında. Beko ar-ge sinden biri, DTS desteğinin geleceği hakkında bilgi verirse çok iyiolur, örneğin DTS için yeterli donanım mevcutmudur ? İleride yazılım ile eklenebilir mi?Geçici bir lisans problemi midir?

İkincisi ise, HD uydu ve 3d'den kayıt özelliği, Bu özellik ile PS3 ün hdmi çıktısını USB e kaydetmem mümkün olabilir mi? Yoksa sadece uydu yayını mı kayt edilebilemektedir?

Üçüncüsü ise , Bu usb girişlerin extra güç isteyen harici diskleri destekleyip desteklemediği

"Dusty" arkadaşımız gibi bilgili arkadaşlara da bir sorum olacak,

Bu tv dışında iki seçeneğim daha var, hangisi olmalı.?

LED Samsung 40d5000 (usb oynatmada bir numara, DTS ve dolayısı ile MKV konusunda kusursuz deniyor, geriye kalan hiç bir özelliği önemli değil)
PLAZMA LG 50PV350 (50 inçlik bir plazma ve tek bir şey yapıyor, kaliteli 2d görüntü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi origins -- 4 Şubat 2012; 1:17:26 >

115 Mesaj
5 Şubat 2012; 12:44:09