Şimdi Ara

Arçelik ve Beko 3 Boyutlu Smart Tv Kullanıcı Yorumlarınız Yazarmısınız (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.781
Cevap
40
Favori
369.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tv'nin eksiği var Smart paneli değiştirilmeli bence çok sade bir panel daha çok uygulamalar eklenmeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cemyisgolvey

email'i şöyle oluşturabiliriz:

İlgiliye,

Televizyonlarınızdan smart özellikli bir ürününüzü memnuniyetle kullanmaktayım. Fakat, aşağıda belirttiğim noktalarda iyileştirilmeler yapılmasını talep ediyorum:
    1. Smart interactive bölümünde, Almanya’daki yaşamla doğrudan ilgisi olan bağlantılar bulunmaktadır. Bunlar, Türkiye’de yaşayan tüketicinin ihtiyacına göre yeniden düzenlenmelidir.
    2. Mevcut internet sitesi bağlantılarına eklemeler yapılmalı, içerik zenginleştirilmelidir.
    3. DLNA daha kullanıcı dostu olmalı, dosya seçimini kolaylaştırıcı özellikler eklenmelidir.
    4. İnternet tarayıcısı eklenmelidir.
    5. Fotoğraf slayt geçişleri süreleri ve biçimi değiştirilmelidir.
    6. Bu iyileştirmeler, mevcut televizyonlara güncelleme olarak yansıtılmalıdır.

Yapacağınız iyileştirmeleri merakla bekliyor, iyi çalışmalar diliyorum.

Önerileriniz varsa ekleyebiliriz.

-Yavaş kanal geçişleri, TV nin geç açılması. Kanal listesi açıkken 15 sn sonra kendisi kapanıyor ve en baştan başlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Yine bazı ayar menülerinde bazı seçimlerden sonra menü kapanıyor ve ayarı beğenmezseniz aynı adımları en baştan yapmak zorunda kalıyorsunuz.
    -Güncellemeler sık sık olmuyor.
    -DLNA menüsü sade ama çok amatör. Fotoğraflarda slayt geçişleri yavaş kalıyor. Bir de her seferinde değişik animasyon geçisi yapmaya çalışılmış bu daha da yoruyor işlemciyi Halbuki sade ama hızlı slayt geçişleri sağlanabilir, en azından bu seçimli olabilir. Ayrıca slayt geçişleri icin süre seçemiyorsunuz, yazılımda varsayılan olarak ne tanımlandıysa onu kullanmak zorundasınız. Oynatma listesi oluşturmak, düzenlemek vs hiç kullanıcı dostu değil maalesef. Bunların kesinlikle hızlandırılması lazım ve daha kullanıcı dostu bir ara yüz yapılmalı.
    -Slayt gösterisi değil de resimlerinizi tek tek geçmek isterseniz, altta mavi konsol sürekli görünüyor. Halbuki ben tek tek resimleri geçeceğim ama ekranda koca bir konsolun görünmesi gerçekten çok rahatsız edici.
    beko müşteri hizmetlerine bu gibi kapsamlı 2 mail attım 1 kez dönüşüm yaptılar ilginize teşekkür ederiz dilek ve istekleriniz ilgili birimlere aktarılacaktır bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz yazıyordu o kadar.
    call centeri aradım defaeten anlattım sıkıntıları,yeni modellerde skype özelliği gibi farklı eklentiler olacak dendi,ama bizdeki modele olmazmış,anakartla alakalı dedi.
    Samsung, LG gibi markaların en büyük avantajı yazılım desteği. Türk markaları da benzer donanımı barındırıyor, hatta aynı fiyata daha fazlasını içeriyor.Ancak sınırlı Ar-Ge gücüyle sık yazılım güncellemesi yapamıyorlar. En basitinden web sitesinde bile yazılım versiyonlarını bulamıyorsunuz. Yazılım güncellemeleri olduğunda neler değiştiğini bilmiyorsunuz. Bunun yanında Türk kullanıcılarının bu konuda geri bildirimleri çok az olduğu için, nerede sorun var Ar-Ge için bulup düzeltmek daha zor oluyor. Samsung, LG nin dünya çapında milyonlarca kullanıcısı var, e haliyle adamlar sorunları daha çabuk keşfedebiliyor ve düzeltiyorlar. bizlerde madem ürünü aldık daha fazlasını isteyelim üşenmeyip mail atalım telefon açalım
  • Arkadaşlar merhaba,

6 gözlüklü olan Beko B47-LEP-6B televizyon aldım. Beraberinde Digiturk hediyesi de var. Digiturk'ü hiç kurdurmayıp indirim olarak faydalanabiliyoruz sanırım. Bu durumda ne kadarlık bir indirim yapıldığı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: basbilici

Arkadaşlar merhaba,

6 gözlüklü olan Beko B47-LEP-6B televizyon aldım. Beraberinde Digiturk hediyesi de var. Digiturk'ü hiç kurdurmayıp indirim olarak faydalanabiliyoruz sanırım. Bu durumda ne kadarlık bir indirim yapıldığı hakkında bilgi sahibi olan var mı?

bu bilgiyi aldığınız mağazadan alabilirisiniz sanırım ,ama aldım dediğinize göre belki indirim tutarı kadar hediye çeki verilebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: medetres

quote:

Orijinalden alıntı: atiranda

Merhaba,
    bende de Beko tv var ve özelliklerini öğrenmeye çalışıyorum. Bir iki sorum olacak yanıtlarsanız çok memnun olurum.

1. Tv'ye klavye takılabiliyor mu? Youtube'da falan yazı yazmak kumandadan çok zor oluyor. Ben bütün usb hublarını denedim çalışmadı. Acaba bir ayarı falan mı var?
    2. Ntv Spor'un Biss şifresini girdim ve o anda şifreli olan yayını izleyebildim. TRT'nin ve İdman Tv'nin şifresini giremedim. TRT'yi bulamadım. İdman Tv'nin ki de yayın şifreli idi verilen tüm şifre seçeneklerini denedim olmadı.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar yanıtlarsanız çok sevinirim.

Tv ye klavye takılamıyor ,kumanda ile yetinmek zorundayız

1-menü tuşuna basıp , kaynak ayarı bölümüne geliyoruz.Ve 2011 tuşluyoruz.Bu işlemi hangi kanalı açıcaksanız yapmanız lazım. (NTVSpor , Idman Azerbaycan ,trt gibi) yani hangi kanala bis girecekseniz önce o kanalı açın
    2-biss penceresi açılıcaktır.Sonrasında ekle bölümünden 16 haneli biss keyleri giriyoruz.
    3-Yanlız şuna dikkat edin.Tv versiyon v04.004.00 olması lazım şu anki son firmware'dir. değilse güncelleyiniz

BİSS KEYLER
    trt 1000000000000000
    Idman Azerbaycan (1234560065432100) - UEFA - ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI
    Ntvspor (A021230035461400) - İSPANYA LİGİ

Arkadaşlar , 2011 tuşluyorum ama herhangi bir görüntü gelmiyor fikri olan var mı ? Güncel şuanda versiyoün
  • quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

bu bilgiyi aldığınız mağazadan alabilirisiniz sanırım ,ama aldım dediğinize göre belki indirim tutarı kadar hediye çeki verilebilir

Merhaba Medetres,
    Beko insert'inde aşağıdaki şekilde bilgi geçilmiş. 187 TL'lik indirim hakedildiğini söylemişler (Digiturk'ten indirim hakediliyor). Pek mantıklı değil anlaşılan..

"Belirtilen kampanya 1-31 Ekim 2012 tarihleri arasında 32” ve üzeri Beko LED TV alımlarında geçerlidir ve stoklarla sınırlıdır. Mevcut Digiturk üyeliği olan müşterilerin kampanyalı LED TV alması durumunda Digiturk üyeliği devam eder. Üründen çıkan karta mevcut üyelik aktarılır ve 187 TL indirim elde edilir. 187 TL, müşterinin Digiturk hesabına yüklenir ve gelecek faturalar bu bakiye tükenene kadar otomatik olarak ödenir."

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Merhaba Medetres,
    Beko insert'inde aşağıdaki şekilde bilgi geçilmiş. 187 TL'lik indirim hakedildiğini söylemişler (Digiturk'ten indirim hakediliyor). Pek mantıklı değil anlaşılan..

"Belirtilen kampanya 1-31 Ekim 2012 tarihleri arasında 32” ve üzeri Beko LED TV alımlarında geçerlidir ve stoklarla sınırlıdır. Mevcut Digiturk üyeliği olan müşterilerin kampanyalı LED TV alması durumunda Digiturk üyeliği devam eder. Üründen çıkan karta mevcut üyelik aktarılır ve 187 TL indirim elde edilir. 187 TL, müşterinin Digiturk hesabına yüklenir ve gelecek faturalar bu bakiye tükenene kadar otomatik olarak ödenir."

anladığım kadarıyla sadece digitürkle ilgili kampanya alıp kullanacaksınız 187 tl bitene kadar sonrasında seçtiğiniz digtürk üyeliği hangi paketse para ödemeye devam edeceksiniz digitürk kampanyası pek cazip değil bence de
  • arkadaşlar ben arçelik 42 leg 6ss aldım güzel bir tv ama bir kaç merak ettiğim kısım var yardımcı olursanız sevinirim
    * youtube dan video izlemek istiyorum mesela tek parça diziler var. 15 dakika kadar izledikten sonra takılıyor. acaba ram mı yetmiyor?
    * 3d gözlük almak istiyorum tüm aktif shutter gözlükler uyar mı?
    * 4 mb/sn okuma hızında bir tane flaş bellek aldım içlerine mkv film attım fetih filmini ama filmde 3 saniyede bir sanki kare atlama gibi sorunlar oluyor takılıyor sahnelerde atlama oluyor gibi hissediyorum. sizce sorun nedir?
    * sd kalitesi pek kaliteli değil oturduğum apartmanda kablo tv var. yani sd yayınlar söz konusu. ama aynı sd kalitesinde lg tvlerde de izledim bu kadar kötü değildi ailemde 82 inç sunny var yine full hd onda da sd yayınlar iyiydi. ben tv'nin kendi alıcınına kablo tv bağladım çanak anten takarsam daha mı iyi olur sd yayınlar?
    * dijitürke daha bağlantı yapmadım merak ediyorum kaç tane hd kanallar var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snipertime83

quote:

quote:

Merhaba,
    bende de Beko tv var ve özelliklerini öğrenmeye çalışıyorum. Bir iki sorum olacak yanıtlarsanız çok memnun olurum.

1. Tv'ye klavye takılabiliyor mu? Youtube'da falan yazı yazmak kumandadan çok zor oluyor. Ben bütün usb hublarını denedim çalışmadı. Acaba bir ayarı falan mı var?
    2. Ntv Spor'un Biss şifresini girdim ve o anda şifreli olan yayını izleyebildim. TRT'nin ve İdman Tv'nin şifresini giremedim. TRT'yi bulamadım. İdman Tv'nin ki de yayın şifreli idi verilen tüm şifre seçeneklerini denedim olmadı.

1-menü tuşuna basıp , kaynak ayarı bölümüne geliyoruz.Ve 2011 tuşluyoruz.Bu işlemi hangi kanalı açıcaksanız yapmanız lazım. (NTVSpor , Idman Azerbaycan ,trt gibi) yani hangi kanala bis girecekseniz önce o kanalı açın
    2-biss penceresi açılıcaktır.Sonrasında ekle bölümünden 16 haneli biss keyleri giriyoruz.
    3-Yanlız şuna dikkat edin.Tv versiyon v04.004.00 olması lazım şu anki son firmware'dir. değilse güncelleyiniz

BİSS KEYLER
    trt 1000000000000000

Arkadaşlar , 2011 tuşluyorum ama herhangi bir görüntü gelmiyor fikri olan var mı ? Güncel şuanda versiyoün

bende bıss menusu açılıyor denilenleri tam yapıyormusunuz ,tv açık örneğin ntvspor yayını izlerken "Menü" tuşuna basın ekranın solunda görüntü ayarları ayarlar falan olan menü barı çıkar aynı anda kumandadan 2011 tuşlayın karşınıza bıss ekranı çıkacak oradan ayarlayabilirsiniz bir deneyin olmazsa tekrar yazınız bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: s_demirci_53

arkadaşlar ben arçelik 42 leg 6ss aldım güzel bir tv ama bir kaç merak ettiğim kısım var yardımcı olursanız sevinirim
    * youtube dan video izlemek istiyorum mesela tek parça diziler var. 15 dakika kadar izledikten sonra takılıyor. acaba ram mı yetmiyor?
    * 3d gözlük almak istiyorum tüm aktif shutter gözlükler uyar mı?
    * 4 mb/sn okuma hızında bir tane flaş bellek aldım içlerine mkv film attım fetih filmini ama filmde 3 saniyede bir sanki kare atlama gibi sorunlar oluyor takılıyor sahnelerde atlama oluyor gibi hissediyorum. sizce sorun nedir?
    * sd kalitesi pek kaliteli değil oturduğum apartmanda kablo tv var. yani sd yayınlar söz konusu. ama aynı sd kalitesinde lg tvlerde de izledim bu kadar kötü değildi ailemde 82 inç sunny var yine full hd onda da sd yayınlar iyiydi. ben tv'nin kendi alıcınına kablo tv bağladım çanak anten takarsam daha mı iyi olur sd yayınlar?
    * dijitürke daha bağlantı yapmadım merak ediyorum kaç tane hd kanallar var?

öncelikle arçelik 40" 102 ekran ve 46"117 ekran olarak var sanırdım 42"bilmiyordum, güle güle kullanın sorularınıza gelince ;
    * youtubeden izlerken takılma ve donmalar bağlantı hızınızla alakalı olabilir film yüklenirken pause yaparak barın dolmasını bekleyebilirsiniz .
    * gözlük çıkmadı mı içinden 2 adet gözlük hediyeydi,almak isterseniz aktif shutter olacak ama arçelik servisi arayınız .
    * başka bir filmle de denerseniz ,filmle alakalı olabilir.
    *SD yayınlar her frekansta aynı olmaz bazıları tabiri caizse çamur gibiyken bazıları iyidir,yerel kanallar mesela çok iyi değildir, ama çizgi film kanalları filmlerin özelliğinden dolayı gayet net yayın verebiliyor dolayısıyla sd yayın kalitesi tv cihazıyla değil yayınla alakalıdır.
    * Türksatta ücretsiz izleyebileceğiniz 4 adet HD yayın vardır,TRT1-TRTHD-ATV-ATV HABER frekanslarını dilerseniz verebilirim ayrıca yine Türksatta parasız izleyebileceğiniz 3D test yaını da mevcuttur onu da frekansını yazarım isterseniz .
    umarım yardımcı olabilmişimdir keyifli seyirler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

BİSS KEYLER
    trt 1000000000000000

bende bıss menusu açılıyor denilenleri tam yapıyormusunuz ,tv açık örneğin ntvspor yayını izlerken "Menü" tuşuna basın ekranın solunda görüntü ayarları ayarlar falan olan menü barı çıkar aynı anda kumandadan 2011 tuşlayın karşınıza bıss ekranı çıkacak oradan ayarlayabilirsiniz bir deneyin olmazsa tekrar yazınız bakalım

Günaydın; (menü tuşuna basıp , kaynak ayarı bölümüne geliyoruz) kaynak ayarı bölümüne girip 2011 tuşlamıştım. Şimdi, son dediğiniz gibi yaptım ve BİSS göründü.. ilginizden dolayı Teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar Merhaba;
    1 ) Arcelik A46 LEG 6B 117 Ekran Smart Tv sahibiyim. Duvarda asılı vaziyette izliyorum. Sitenin ortak Çanak anteninden gelen kabloyu Harici olarak kullandığımız lig tv izlemek için uydu kablosunu TV den çıkarıp Lig Tv kutusuna takıp izledikten sonra arkadaşa Cihazı veriyorum ve C.tesi / Pazar bu işler biraz zahmetli oluyor. Bunun için öneriniz var mı ? Daha kolay bir yöntemi?

2 ) Skyturk 360-Kanal 24- Beyaz Tv-Hilal Tv gibi yaklaşık 7-8 kanal göstermiyor. Bunun sebebi Ortak Uydu kablosundan kaynaklanıyor olabilir mi? (Uydu kablosunun Kalitesi önemli mi)

3 ) Dahili uydu alıcısına Lig Tv veya D-Smart yayınlarını izlemek için nasıl bir yöntem ile bağlıyorlar (Kartlarını mı ? Recevierlerini mi satıyorlar)

4 ) Klavye / Fare bağlantısı oluyor mu ?

5 ) Bilgisayar Wifi si üzerinden internete bağlantı biraz yavaş. İnternetimi kullanmadığım zamanlarda Wifi cihazından Tv ye kablo çekip hızı artacak mıdır?

6 ) Cihazı daha verimli ve güzel kullanmak için sizin önerileriniz veya tavsiyeleriniz var mı ?

Sadece TV izlemek biraz saçma geliyor... Lütfen öneri görüş ve fikirlerinizi paylaşabilir misiniz ? Teşekkür Ederim.
  • quote:

Arkadaşlar Merhaba;
    1 ) Arcelik A46 LEG 6B 117 Ekran Smart Tv sahibiyim. Duvarda asılı vaziyette izliyorum. Sitenin ortak Çanak anteninden gelen kabloyu Harici olarak kullandığımız lig tv izlemek için uydu kablosunu TV den çıkarıp Lig Tv kutusuna takıp izledikten sonra arkadaşa Cihazı veriyorum ve C.tesi / Pazar bu işler biraz zahmetli oluyor. Bunun için öneriniz var mı ? Daha kolay bir yöntemi?

2 ) Skyturk 360-Kanal 24- Beyaz Tv-Hilal Tv gibi yaklaşık 7-8 kanal göstermiyor. Bunun sebebi Ortak Uydu kablosundan kaynaklanıyor olabilir mi? (Uydu kablosunun Kalitesi önemli mi)

3 ) Dahili uydu alıcısına Lig Tv veya D-Smart yayınlarını izlemek için nasıl bir yöntem ile bağlıyorlar (Kartlarını mı ? Recevierlerini mi satıyorlar)

4 ) Klavye / Fare bağlantısı oluyor mu ?

5 ) Bilgisayar Wifi si üzerinden internete bağlantı biraz yavaş. İnternetimi kullanmadığım zamanlarda Wifi cihazından Tv ye kablo çekip hızı artacak mıdır?

6 ) Cihazı daha verimli ve güzel kullanmak için sizin önerileriniz veya tavsiyeleriniz var mı ?

Sadece TV izlemek biraz saçma geliyor... Lütfen öneri görüş ve fikirlerinizi paylaşabilir misiniz ? Teşekkür Ederim.

Tv niz hayırlı olsun keyifli seyirler
    1 -cihazı alacağınıza kart+modülü almayı denesenize daha basit olur ,cihazınız kart modül destekler.
    2-bahse konu kanalların yayın kalitesi ile alakalı cihazımızın kullanma kılavuzunda 6 sayfada şöyle yazar;alım aralığı açıklamasında sinyal seviyesi 25-65 arası yani sinyal kalitesi 25 altında ise o yayını yakalamıyor
    3-digitürk kart satmıyor maalesef cihazla alacaksınız kutuyu kullanmadan kart+modulu kullanacaksınız dsmart kart satıyor bildiğim kadarıyla
    4-Maalesef klavye mause bağlanmıyor 2.kumandamız mause şeklinde verilmiş ,idare edeceğiz artık :)
    5-Bende kablolu olarak kullanıyorum duvarda asılı olduğundan Wİ-Fİ yakalamsı biraz düşük hızda oluyor
    6-Harici bir harddisk edinin enaz 1gb kapasiteli,internetten 3d filmler edinin 3d film izlemek keyiflidir,yada paralı platformlardan birini edinin HD belgesel ,film vb izlersiniz ,smart özelliği ki onlar interaktiv diyor youtube de video izleyebilirsiniz kotasız internet olmak kaydıyla
    paylaşımlarınız bekler keyifli seyirler dilerim yardımcı olabilmişimdir umarım
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba,

BİSS KEYLER
    trt 1000000000000000

Günaydın; (menü tuşuna basıp , kaynak ayarı bölümüne geliyoruz) kaynak ayarı bölümüne girip 2011 tuşlamıştım. Şimdi, son dediğiniz gibi yaptım ve BİSS göründü.. ilginizden dolayı Teşekkür ederim.

açmanıza sevindim keyifli seyirler dilerim takıldığınız sorularınız olursa paylaşınız hep beraber çözmeye çalışalım
  • bende almayı düşünüyorum hangi modelini tavsiye edersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

20 taksit çok iyi bence, muhtemelen kredi kartıyla da almayacak babanız televizyonu, senetle alır ki aslında öylesi daha iyi. Ayda 93 lira hiçbir şey değil bir TV için ama totaldeki 1860 lira çok.

Yukarıdaki şikayetlerden en fazla 3D izlerken oluşacak crosstalk, mide bulantısı, baş dönmesi şikayetini yaşayabilirsiniz. Onun dışında standart TV izleyicisiyseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

peki lcdden oyun oynama desek bekodan çok mu şey istemiş oluruz :)
    laptpu lcdye bağlayıp pes 2013 oynamak niyetim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ömerçip1

quote:

Orijinalden alıntı: 01012012

birisi ezbere yorum yapılıyor diyor birisi lg nekadar mükemmel tv burası yerimi diyor düşünce isteyen arkadaşlar onlarla irtibata geçin biz aldık kullandık memnun kalmadık geri zorla iade ettik üstüne para verip lg aldık diyoruz başka yerlere çekiyorlar herkes mağazaya gidip dener memnunsa alır kullanır memnunsa devam eder değilse mücale eder iade ye aslında bukadar basit bana yardımcı olan arkadaşlarımı çok teşekkür ediyorum bu sayfa sayesinde (lg nin nekadar mükemmel nekadar iyi tv olduğu sayfası) sayesinde yön buldum bir sürü marka birsürü ürün var hepsi satılacak kimse dert etmesin

Yorum için teşekkürler bende düşüncemi verebilirmiyim, arçelik 3d deneme fırsatım olmuştu üstlerde belirtmiştim, ama arçelik bence Samsung ilk çıkarttığı C serisi 3D paneli kullanıyor, nedenmi çünkü 3d tv ile verdiği gözlükler C serisi gözlükleri anımsattı belki bu düşünceme katılmaya bilirsin sadece kendi fikrim bilgine.

peki sence hangi lg modeli mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETAACK

quote:

20 taksit çok iyi bence, muhtemelen kredi kartıyla da almayacak babanız televizyonu, senetle alır ki aslında öylesi daha iyi. Ayda 93 lira hiçbir şey değil bir TV için ama totaldeki 1860 lira çok.

Yukarıdaki şikayetlerden en fazla 3D izlerken oluşacak crosstalk, mide bulantısı, baş dönmesi şikayetini yaşayabilirsiniz. Onun dışında standart TV izleyicisiyseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

HDMI bağlantı sunabilen her tvden beklenebilecek gayet makul bir istek olur, ben arada oynuyorum :)

http://i.imgur.com/YeXJ4.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETAACK

quote:

Bağladıktan sonra oyun moduna alır, mis gibi oynarsınız hocam. neden çok şey istemek olsun ki?
  • arçelik tv'lerde 3d deneyimi bence çok iyi. Ama bunun koşulları var, o da tv'den kaynaklanan koşullar değil. 3d yayın ya da filmin kalitesiyle ilgili. digiturk hd 399 3d kanalında gözü rahatsız edici hiç bir sorun yaşamıyorum. hatta, hayranlıkla izlediğimi belirtmeliyim. sadece içerik az ve tamamı ingilizce. akşamları nat geo da 3d yayın oluyor, o da bir saat falan. açıkçası, gözlüklü 3d nin geleceğini merak ediyorum, daha da yayınlar artacak mı diye? digiturk 399 nolu kanalında 3d filmler de yayınlamaya başladı, ama film paketine üyeyseniz bu filmleri izleyebiliyorsunuz. ayrıca, lig tv'de bazı maçlar 3d. ama hiç izleme fırsatım olmadı.

açıkçası normal 3d programlardan beklediğim 3d efektler değil, sadece 3d yayın. 3d yayınlarda nesne çok yakındaysa azıcık rahatsız edici olabiliyor. ama bu rahatsız ediciliğin diğer 3d tv'lerde olmadığını düşünmüyorum, yani samsung, lg vesairede de aynı azıcık rahatsız edicilik var.

yutüpten indirdiğim bazı videolar güya 3d diyorlar. doğrudur, bu videolar 3d ama çok kötü çekilmiş, kullanılan 3d çekim enstrümanı çok kötü olan videolar ve çok kötü deneyimler yaşatabiliyorlar.
    bu tv'lerde tek sorunum smart tv bölümünde. bunu daha önce yazdım ama yine tekrar etmekte yarar var. smart tv'de youtube var ve dlna var. başka şeyler de olsaydı keşke. ama benim ihtiyacım bunlar. youtube bazen bağlanamadığı oluyor ama yine bu tv'den değil, yotube'den kaynaklı bir şey. dlna'da da bazen modeme bağlanamıyorum, bunun nedenini araştırıyorum: tv'nin kartından olabilir, ya da modemden kaynaklanabilir, bilmiyorum gerçekten. bir de, dlna'da 1080p çözünürlükteki videolar takılıyor. bu bence modemden kaynaklanıyor ama bu da mantıklı gelmiyor, çünkü 125mb'lik bir modem. airties 211. yani, bu tür karışık şeyler var.

benim merak ettiğim diğer tv'lerdeki smarttv deneyimi. acaba diğer tv'lerde youtube bağlanma iş nasıl? dlna nasıl? modeme bağlanma süresi nasıl?
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.