Şimdi Ara

ipod touch 4g kazara çamaşır makinesinde yıkandı !?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar farkında olmadan pantalon cebinde yıkanmış hatta cepten çıkmış birazda öle yıkanmış: )
    maşala alet tertemiz olmuş ama tabikide çalışmıyo.

ne yapabilirim. bi kavanoz pirincin içine gömdüm. yarın aldığım yerin teknik servisine götiriym dicem ama pazar günü olduğu için kapalıdır. 1-2 gün beklesin mi pirincin içinde ?

tamda kuru fasulye pilav yapcaktık pirinç boşa gitti: D

şaka bir yana tecrübesi yahut bilgisi olan arkadaşlar ne yapabilceğim hakkında bişiler söleyebilirse çok sevinirim.
    alet apple store'dan değil yazıcıoğlunda bir dükkandan alındı. henüz bir sene olmadı. garanti için ne demişlerdi hatırlıyamıyorum. kaldıki yıkanma olayı garanti kapsamına girermi onuda bilemiyorum tabi.

• Benim bildigim su temasında oksitlenme yani anakartta veya diğer parçalarda paslanma oluşabilir. Garanti cihazını sıvı teması diye garanti dısı sayacaktır. Fahiş bir fiyat ortaya çıkabilir.

Gecmis olsun üzüldüm. bir iPod u daha kaybettik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AzRocK -- 4 Aralık 2011; 15:14:41 >
  • Geçmiş olsun
    Garantiye hiç gireceğini sanmam , kullanıcı hatası.
    Tamiratı da birhayli pahalı olacaktır,sana galiba yenisinin yolu göründü.
    Kaç gb kullanıyorsun bilmem ama dün görmüştüm Darty kampanyasında 8gb 480 TL idi hemde taksit de yapıyorlar bilgin olsun.

Edit:imla (Kablosuz klavyem sağolsun:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi step-team -- 4 Aralık 2011; 15:38:56 >
  • Benim Bir Kere iPhone 3 çantada kalmıştı suyun kapğıda açık kalmış su dökülmüş telefon açılıyor fakat dokunmatik tuşlar hiçbiri çalışmıyor bende süpürgeyi açtım iPhoneun İçindeki Suları Almaya Çalıştım ve oldu ama senin soruna deva olurmu bilmem
  • saolun cvplar için
    32 gb idi alet. pirinçten çkarcam yarın bakalım haber ederim çalışırsa: )

olmadı zaten götürcem en azından masrafını öğrencem onuda yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scatterbrain

saolun cvplar için
    32 gb idi alet. pirinçten çkarcam yarın bakalım haber ederim çalışırsa: )

olmadı zaten götürcem en azından masrafını öğrencem onuda yazarım.

arkadşım çok üzüldüm benim arkadşım ipodla havuza girdi ama neyseki cebi su geçirmezmiş hatta birlikte girmiştik havuza bu anı aklıma geldi simdi tavsiyede bulunayım benim bir tn nokia telefonum vardı üstüne su döküldü cihaz bozuldu pirincin içine koydum 2 saat tekrar çalışmaya başladı ama ipodu 1 gün bekletsen iyi olur ve nerde kalıyorsun sen kaldığın yerin suyu içilirmi mesela ben kıbrısta kalıyorum eğer öyle birşey olup makina kurtulsaydıiçi kireçten geçilmezdi yada paslanırdı kıbrısın çeşme suyunu bilen bilir çok kötü resmen tuzlu su ama şu sıralar içme suyu yapılıyo bizim buraya

• arkadaşlar mucize !!!!!!!!!!!!!!!!!

4 günlük pirinç tedavisinden sonra ipodu az önce çıkardım ve çalışıyo: )
    dokunmatik ekranda sorun yok, ses çıkışlarında sorun yok, wi-fi falan her bişi çalışıyo. yani ilk izlenimim bu ilerde bişilerçıkarmı bilemem.

bi tek ekranda lekeler var. nem lekesi gibi. görüntüler 3 boyutlu gibi oluyo bi ilginç. biraz daha pirinç tedavisi uygulucam sonra geçmezse bi servise götürücem.

çin hükümetine mail atıcam az sonra "pirinç için teşekürler" başlıklı.
  • quote:

arkadaşlar mucize !!!!!!!!!!!!!!!!!

dokunmatik ekranda sorun yok, ses çıkışlarında sorun yok, wi-fi falan her bişi çalışıyo. yani ilk izlenimim bu ilerde bişilerçıkarmı bilemem.

bi tek ekranda lekeler var. nem lekesi gibi. görüntüler 3 boyutlu gibi oluyo bi ilginç. biraz daha pirinç tedavisi uygulucam sonra geçmezse bi servise götürücem.

pirinçç sen nelere kadirsin :)
  • adına sevindim umarım lekelerde geçer
  • quote:

arkadaşlar mucize !!!!!!!!!!!!!!!!!

gerçekten mucize benimde böyle bir sorunum olursa denerim bide 3 boutlu gibi olmasının bir ss sini çekermisin
  • Ben dolu küvete düşürmüştüm. Pirince falan bastırmadım hiç. Birkaç gün içinde kendiliğinden düzeldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LodosFelonica

Ben dolu küvete düşürmüştüm. Pirince falan bastırmadım hiç. Birkaç gün içinde kendiliğinden düzeldi.

ama sen dolu kuvette kaç dakika kaldı 1 2 3 ama çamaşır makinasında en az 1 saat yıkandı ve bu kaza dün benim başımada geldi pantalonum cebindenipodun kulaklığını(orjinal kulaklığı) yıkandı çıkarrı çıkarmaz çalıştırdım kulaklığı çalışıyor halada çalışıyor çok güzel birkulaklıkmış ve bu ipodlara keşke su geçirmez özelliği glse
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjSemiH1

quote:

Ben dolu küvete düşürmüştüm. Pirince falan bastırmadım hiç. Birkaç gün içinde kendiliğinden düzeldi.

ama sen dolu kuvette kaç dakika kaldı 1 2 3 ama çamaşır makinasında en az 1 saat yıkandı ve bu kaza dün benim başımada geldi pantalonum cebindenipodun kulaklığını(orjinal kulaklığı) yıkandı çıkarrı çıkarmaz çalıştırdım kulaklığı çalışıyor halada çalışıyor çok güzel birkulaklıkmış ve bu ipodlara keşke su geçirmez özelliği glse

En fazla 2 saniye kalmıştır suyun içinde. Ters bir hamleyle olmuştu aynı hızla çıkardım.

• geçmiş olsun çalıştırabildiğine şaşırdım
  • quote:

quote:

quote:

En fazla 2 saniye kalmıştır suyun içinde. Ters bir hamleyle olmuştu aynı hızla çıkardım.

rvt öyle olsa daha su içine girmez ama benimipod touch ın yanı açıldı öyle birşey olsa gider ipod da adamınki 1 saat kalmış bence bu bir mucize

• Çalışıyor diye seviniyorsun ama bence kullanma cihazı. Hemen bir teknik servise götürüp içini temizlettir. Bir sürü deterjan artığı ve su içerisinde gelen mineraller var. Oksitlenme dediğiniz şey zamanla oluşur. Suya değer değmez oluşmaz. İçerisindeki nemi almış olsan da ileride sorun çıkaracaktır.

Ekranda nem lekesi olamaz çünkü 4.nesilde lcd, ön cama yapıştırılmış durumda. Yani lcd'nin ön kısmına sıvı geçmesi imkansız. O lekeler ekrandaki arızaya işaret ediyor. Ekran değişimine büyük ihtimalle çok para isteyeceklerdir. Temizliği yaptırdıktan sonra ekranı yerine yapıştırmamalarını söyle. eBay'den ekran alıp teknik becerine göre kendin takabilirsin. Ekran+ön cam birlikte satılıyor ve fiyatlar 70-80 lira civarındaydı en son baktığımda.
  • quote:

quote:

quote:

slm arakdaşım sen benim bir mesajıma yorum yapmısısın restart at sonra baştan jailbrkae yapman 5dk kanı alır ben ona yeni mesaj yazamıyorum burdan yazacam

şimdi ben sana orda 2dk da restart atmaya yarayan bir program varmıdır diye sordum tututun bana ne dedin lütfen konuyu biraz daha dikkatli okuyalım ama yardım etitiğin için sağol(ben bunu nalamadım internetim yavaş filan dedimde sen ordaki 2 dk da jailbrake yaparsın polayını nerden attın)

al istersen linki:http://forum.donanimhaber.com/m_55586326/mpage_1//tm.htm#55598102

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Carter -- 15 Aralık 2011; 11:17:01 >

• @faruk hocam tam yazmak icin aşağılara iniyordum konuda yazini gordum cok haklisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Çalışıyor diye seviniyorsun ama bence kullanma cihazı. Hemen bir teknik servise götürüp içini temizlettir. Bir sürü deterjan artığı ve su içerisinde gelen mineraller var. Oksitlenme dediğiniz şey zamanla oluşur. Suya değer değmez oluşmaz. İçerisindeki nemi almış olsan da ileride sorun çıkaracaktır.

Ekranda nem lekesi olamaz çünkü 4.nesilde lcd, ön cama yapıştırılmış durumda. Yani lcd'nin ön kısmına sıvı geçmesi imkansız. O lekeler ekrandaki arızaya işaret ediyor. Ekran değişimine büyük ihtimalle çok para isteyeceklerdir. Temizliği yaptırdıktan sonra ekranı yerine yapıştırmamalarını söyle. eBay'den ekran alıp teknik becerine göre kendin takabilirsin. Ekran+ön cam birlikte satılıyor ve fiyatlar 70-80 lira civarındaydı en son baktığımda.

gardŞ SEN ÇOK HAKLISIN BENCEDE KULLANMASIN BİDE DİYELİM İÇİLİR SUYA DÜŞTÜ(DAMACANA ÇEŞME SUYU DEİL)TYİNE OKSİTLENME FİLAN YAPARMI

• quote:

gardŞ SEN ÇOK HAKLISIN BENCEDE KULLANMASIN BİDE DİYELİM İÇİLİR SUYA DÜŞTÜ(DAMACANA ÇEŞME SUYU DEİL)TYİNE OKSİTLENME FİLAN YAPARMI

Teknik olarak oksitlenme ihtimalinin en düşük olduğu su deiyonize sudur. İçtiğimiz suyun içinde de bir sürü mineral var. Oksitlenme olacaktır yine.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.