Şimdi Ara

Apple'ın ABD'de Samsung'a karşı açtığı davada yasaklama talebi reddedildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
4.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın ABD'de Samsung'a karşı açtığı davada yasaklama talebi reddedildi

Apple ile Samsung arasında devam eden patent savaşında önemli bir gelişme yaşandı. Apple'ın bazı patentlerini ihlal ettiğini iddia ettiği Samsung modellerinin yasaklanması ile ilgili davalarda Avustralya ve Almanya'da Galaxy Tab 10.1 modelinin satışı yasaklanmış durumda. Ancak ABD'de tam tersi bir karar alındı.

Reuters'in haberine göre ABD Bölge Mahkemesi jürisi Apple'ın Samsung cihazlarını yasaklama talebini reddetti. Jüri böyle bir yasaklama kararının Apple'ı maddi ve manevi zarara uğramaktan nasıl alıkoyacağının açıkça belirtilmediği kararını verdi.

Apple daha önce mahkemenin hızlandırılması için başvurmuş, bu talebi de reddedilmişti. Kararın sonucunda Galaxy tabletler ve akıllı telefonlar sorunsuz bir şekilde satılmaya devam edecek. 

Apple konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken Samsung kararın Apple'ın argümanlarının ne kadar geçersiz ve art niyetli olduğunu gösterdiğini belirtti. Karar dava sürecinde alınmış bir ara karar niteliğinde olduğu için gelecek yıl başlayacak duruşmalarda çıkacak nihai sonuç belirleyici olacak.

• her mahkemenin eti yenmez...
  • vay anasını sayın seyirciler bu abd de harbiden demokrasi varmışş gözlerim doldu =(( yada avustralya vb.. ülkelere yedirdiği paralardan arta kalanı abd mahkemesine yetmedimi =D
  • ABD mahkemesi satılmışlarla dolmuş YAZIKLAR OLSUN !
  • apple kendi evinde gol yemiş, deplasmanda işi zor
  • Apple yakında saçımı çekti, kalemimi sakladı diye de dava açar.
  • Haberdeki resim çok güzelmiş.
  • Apple davalarda mutlak haksız taraf. Samsung gibi bir devin sırtını yere getiremez ve zaten yaptığı şeyde bencilce. Apple yeni bir çağ başlattı doğru ama tek başına dev olmak istiyor. Bu bu kadar önemli şirketlerin yanında oldukça imkansız birşey.
  • Resimdeki 7 farkı bulun.
  • Resimde sadece iki tane benzerlik var;
    1 - Metalik çerçeve,
    2 - Simgelerin yerleştirilme şekli. Kaldı ki, görülen o sıkıcı ekran apple'de ana ekran iken samsung'da sadece uygulamalar ekranı.

Başka bir benzerlik gören varsa beri gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertacarslan -- 3 Aralık 2011; 23:07:59 >
  • terbiyesiz epıl
    işin acı tarafı insanlar başkalarının terbiyesizliğine nasıl çanak tutuyor hayret doğrusu, Allah şaşırtmasın, hâlâ epılın yaptığı terbiyesizliği anlamak istemeyen insanlar var, böyle insanlarla arkadaşlık, alışveriş yapmaktan Allah korusun.
  • Diger Mahkemeleri bilmiyorum ama anlasilan o ki juriye bi ..ktan anlamayan adamlar secilmis. Apple temyizi icin 1 ust mahkemeye basvurabilir.

Edit: Konunun tamamini okuyunca gordum, zaten ara kararmis, Nihai karar degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Extreme Victory -- 3 Aralık 2011; 23:31:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertacarslan

Resimde sadece iki tane benzerlik var;
    1 - Metalik çerçeve,
    2 - Simgelerin yerleştirilme şekli. Kaldı ki, görülen o sıkıcı ekran apple'de ana ekran iken samsung'da sadece uygulamalar ekranı.

Başka bir benzerlik gören varsa beri gelsin...

ikisininde dokunmatik (!) olması apple'ın dava açması için yeterli bi sebep.
  • Bugün ipad 2 ve galaxy tab i inceledim aralarında fark göremedim apple'a fazla kızmamak lazım aslında :)

Samsung hafifliğiyle ön planda,apple ise kalitesiyle bence.

Farktan kastımı anlayamayanlar var. Fark yok derken samsung'un özgün yapısı yok ipad'i olduğu gibi kopyalamış resmen. Üçgen mi olacak diye dalga geçenler var da..Yahu insan kablosunu bare farklı bir stil yapar o bile aynıydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 4 Aralık 2011; 12:34:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja2

terbiyesiz epıl
    işin acı tarafı insanlar başkalarının terbiyesizliğine nasıl çanak tutuyor hayret doğrusu, Allah şaşırtmasın, hâlâ epılın yaptığı terbiyesizliği anlamak istemeyen insanlar var, böyle insanlarla arkadaşlık, alışveriş yapmaktan Allah korusun.

fikrin seni baglar saygi duyarim ama dikkatimi ceken 1 husus var Apple 1 ozel isimdir ve sirf kinin var, gicikligin var diye istedigin gibi degistiremezsin.
  • Tarafsızlıklarını göstermişler appleın diğer mahkemelerde sunduğu delillerin üzerinde oynama yaptığıda ortaya çıkmıştı zaten sahteciler.
  • simdi onlar dusunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Tarafsızlıklarını göstermişler appleın diğer mahkemelerde sunduğu delillerin üzerinde oynama yaptığıda ortaya çıkmıştı zaten sahteciler.

kaynak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extreme Victory

quote:

Orijinalden alıntı: TheLastNinja2

terbiyesiz epıl

fikrin seni baglar saygi duyarim ama dikkatimi ceken 1 husus var Apple 1 ozel isimdir ve sirf kinin var, gicikligin var diye istedigin gibi degistiremezsin.

Bende neden bu kadar rahatsız oldun anlamadım, ayrıca yabancılar benim veya bir başkasının ismine saygı mı duyuyorlarda ben onlara saygı duyayım.
    Bırak isme saygı duymayı insan yerine koymuyorlar bile, hayranlığın veya çıkarın var sanırım bu kadar rahatsız etmiş elin yabancısının ismi. Uzatmak istemiyorum ama epıl ile bir ilgim; hayranlık/kin gibi birşeyde yok

• Galaxy s leri bilmem ama galaxy tab icin ipadin cin mali dersek yanlis olmaz sanirim. Kutusuna kadar birebir ayni yaf.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.