Şimdi Ara

Biber Gazı mı Bıçak mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
5.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris195 -- 3 Aralık 2011; 13:26:05 >
  • Evet arkadaşlar malumunuz omuz atma tartışmasında bile büyük kavgalar çıkıyor.
    Kendimizi korumak için hangisini önerirsiniz?Daha 2 gün önce bana bıçak çekildi kendimi zor kurtardım.

Kendimi kormak için biber gazı düşünüyorum ama internetteki resimlerine baktığımda(nato) cebe sığmaz,aşırı büyük gözüküyor.Ve etkileri hakkında şüphem var.Bazılarının yorumuna göre pek fayda sağlamıyor bazılarına göre bir fısı daire boşaltmaya yeter.
    Ama bir bıçak cebe çok rahat sığabilir,etkilerinden eminim ama göz korkutmaya yetmediği zaman yaralamam gerekecek-ki buda başıma açabilir-

Kuru sıkı silahıda her yere götüremem taşımak problem olur.Siz bu konuda ne diyorsunuz?

edit:şimdi klavye delikanlıları atlamasın hemen,saldımak için değil kendimi korumak için istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S. Todd -- 3 Aralık 2011; 12:39:46 >

• diyelimki bıçağı taktın başına iş açılır. Ama gazı sıktın kaçtın başına herhangi bi iş geleceğini sanmam çünkü kalıcı etkisi yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

diyelimki bıçağı taktın başına iş açılır. Ama gazı sıktın kaçtın başına herhangi bi iş geleceğini sanmam çünkü kalıcı etkisi yok

Bu biber gazı boyut olarak çok büyük gözüküyor...
    Taşımakta zorluk çekerim gibi geliyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hlmd

quote:

diyelimki bıçağı taktın başına iş açılır. Ama gazı sıktın kaçtın başına herhangi bi iş geleceğini sanmam çünkü kalıcı etkisi yok

Büyük falan değil. Avucunun içine alsan görünmez. Ayrıca natonun etkisi tartışılmaz. Bir fısta adamı gebertir. Zamanında arkadaşa sıkmıştık 20 dk gözlerini açamadı ve solunum zorluğu çekmişti. Ama ben sıkmadım başkası sıktı. Birde kaşınıyodu sıksanıza bi merak ediyorum falan deyip duruyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

quote:

quote:

Büyük falan değil. Avucunun içine alsan görünmez. Ayrıca natonun etkisi tartışılmaz. Bir fısta adamı gebertir. Zamanında arkadaşa sıkmıştık 20 dk gözlerini açamadı ve solunum zorluğu çekmişti. Ama ben sıkmadım başkası sıktı. Birde kaşınıyodu sıksanıza bi merak ediyorum falan deyip duruyordu.

hmm internetteki resimlerde deodorant kutusu gibi(o boyutta) gözüküyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DaY_WaLkeR.

quote:

quote:

hmm internetteki resimlerde deodorant kutusu gibi(o boyutta) gözüküyor.

5-6 cm bi boyutu var ne deodorantı canım.

• 2sinide taşıması yasak küçük bıçak oldumu bişey demiyolar gerçi ama biber gazının 240tl cezası var dedi polis benimkine el koydu her yerde taşırsın cebe felan sığar küçük ve sıkarken adama tutturursan kaçarı yok adamın baya etkiliyo daha dün arkadaş salona sıktı mutfakta camı açtık kapıyı kapadık zor durduk çokta sıkmadı 1sn felan sıktı
  • tak pıçağı
  • bide elektrik silahları var adamı bayıltan
    önce bu
     Biber Gazı mı Bıçak mı?

sonra bu
     Biber Gazı mı Bıçak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corleone_1988 -- 3 Aralık 2011; 13:13:18 >

• Lisedeyken spor salonunda sıkmıştı arkadaş bütün spor salonundakiler dışarı kaçmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahago

2sinide taşıması yasak küçük bıçak oldumu bişey demiyolar gerçi ama biber gazının 240tl cezası var dedi polis benimkine el koydu her yerde taşırsın cebe felan sığar küçük ve sıkarken adama tutturursan kaçarı yok adamın baya etkiliyo daha dün arkadaş salona sıktı mutfakta camı açtık kapıyı kapadık zor durduk çokta sıkmadı 1sn felan sıktı

Biber gazını taşımanız suç değilk. Ancak bunu kullanmanız suç Eğer ağır bir saldırı altında olduğunuzu kanıtlayamazsanız, yani hukuktaki meşru müdafaa gibi bir şey, kullanma nedeniyle ceza görebilirsiniz.
    http://hukuki.net/showthread.php?20952-Biber-gaz%FD-kullan%FDm%FD

• Şok tabancası al bence.
  • Bir keresinde yemiştim biber gazı, adamı her türlü aciz bırakıyor, gözlerini kapatıp öksürmekten başka bir şey yapmıyorsun ek olarak gözlerini yakıyor. Acısı 15-20 dk sürüyor. Ama bıçak alırsan adamla yakın temas kurman lazım ki bu sırada karşındaki iri yarı bir tipse kolayca senden sıyrılır hatta ve hatta bıçağı elinden alır. O yüzden biber gazı diyorum. Ama taserlar var birde..Ki en alanında en iyisidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: listen

quote:

2sinide taşıması yasak küçük bıçak oldumu bişey demiyolar gerçi ama biber gazının 240tl cezası var dedi polis benimkine el koydu her yerde taşırsın cebe felan sığar küçük ve sıkarken adama tutturursan kaçarı yok adamın baya etkiliyo daha dün arkadaş salona sıktı mutfakta camı açtık kapıyı kapadık zor durduk çokta sıkmadı 1sn felan sıktı

Biber gazını taşımanız suç değilk. Ancak bunu kullanmanız suç Eğer ağır bir saldırı altında olduğunuzu kanıtlayamazsanız, yani hukuktaki meşru müdafaa gibi bir şey, kullanma nedeniyle ceza görebilirsiniz.

hocam o 2007 maalesef yeni yasaya göre taşımakta suç (muş) aksini ispat edebilen varsa bende yanımda korkmadan taşırım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: listen

quote:

hocam o 2007 maalesef yeni yasaya göre taşımakta suç (muş) aksini ispat edebilen varsa bende yanımda korkmadan taşırım

Tüh ya

• bıçağı napacan takacan mı ?
  • Taser ve bibergazı ikilisi yapabilirim o zaman
    Bu ikisini taşımanın suç olup olmadığını bilen var mı?
    Gerçi kolay kolay aramaya denk geliceğimi sanmıyorum...
  • Dazzer II derim her türlü

Biber Gazı mı Bıçak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnnn -- 3 Aralık 2011; 13:36:43 >
  • Kangal alır.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.