Şimdi Ara

Nvidia 25 milyon Tegra 3 işlemci satmayı hedefliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Kal-El kod adını taşıyan 4+1 çekirdekli yeni nesil mobil platformu Tegra 3 ile Nvidia yüksek satış başarısı hedefliyor. Tegra 2 platformunu dünyanın ilk çift çekirdekli ARM Cortex-A9 platformu olarak geçtiğimiz yılın başında kullanıma sunan Nvidia, Honeycomb tabanlı tablet bilgisayarlarda ağırlığını hissettirmiş ancak akıllı telefon arenasında aynı başarıyı sergileyememişti. LG Optimus 2X, Motorola Atrix 4G ve Samsung Galaxy R gibi telefonlarda kendisine yer bulan Nvidia, 2012 içinse daha yüksek başarı hedefliyor ve 25 milyondan fazla Tegra 3 satabileceğini düşünüyor.

Tegra 3 platformu ile Nvidia'nın en büyük avantajı pazara ilk giren firma olması. Üzerinde biri enerji tasarrufu için kullanılan toplam beş adet Cortex-A9 işlemci çekirdeği bulunan platform aynı zamanda 12 uygulama birimine sahip yeni bir grafik işlem birimiyle geliyor. Qualcomm ve Texas Instruments gibi firmaların yol haritasında en iyi ihtimalle önümüzdeki yılın ikinci yarısına kadar dört çekirdekli işlemcilere yönelik hacimli satış görünmediği için Nvidia'nın kendisine çok sayıda akıllı telefon ve tablet bilgisayarda yer bulabileceği düşünülüyor ki son olarak, Qualcomm ile çalışan HTC'nin de Tegra 3 platformunu kullanan akıllı telefon hazırlığında olduğu bildirilmişti.

Akıllı telefon ve tabletler dışında Nvidia, Tegra platformunun otomotiv endüstrisinde de yüksek satış başarısı yakalayacağına inanıyor. Hali hazırda Audi ile yakın işbirliği içerisinde olan şirket özellikle Volkswagen Grubu ile ortak çalışmalar yürütüyor ki bu önemli bir nokta çünkü yeni nesil otomobillerde tasarım ve motor kadar araç içi bilgi-eğlence sistemleri de büyük önem taşıyor. Tüm rakiplerinden daha hızlı olmayı hedefleyen ve uzun vadeli planlamasının ARM dünyasının liderliği üzerine kurgulayan Nvidia, 2012'nin sonlarına doğru da Tegra 4 lansmanı planlıyor. 

• Texas Instruments'den bir atak bekliyorum ama çok geç girecek piyasaya anlaşılan.
  • Önce Tegra 2'ye el atsınlar,yarım yamalak iş yapacaklarına,işlemci HD filmleri decode edemiyor birçoğunu,ağlıyor birçok tablet.
  • hep soyledim tegra2 ne sattiki bu satsin.nvidia bos ilere yatirim yapiyor.
  • 10 milyon satar.performansını gördük.Rezalet
  • sadece DH de paylaşılan 1 teste değil diğer testlere de bir bak bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

sadece DH de paylaşılan 1 teste değil diğer testlere de bir bak bakalım.

baktım grafik performansı rezalet işlemciye yüklenmişler sadece
  • Yavaş satsın 25 milyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Peki genelde yazılan "test uygulamaları 4 çekirdekli işlemci için optimize edilmemiş" yorumlarını okudun mu?
  • cagataykoroglu@

peki ne yazdığını okudunmu ? (işlemciye yüklenmişler gpu rezalet ???? )

2012 sonlarında tegra 4 ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hacıkafir

Önce Tegra 2'ye el atsınlar,yarım yamalak iş yapacaklarına,işlemci HD filmleri decode edemiyor birçoğunu,ağlıyor birçok tablet.

Abimde Acer'ın tegra2 tableti var, android yazılım güncellemesinden sonra mkv filmler sorunsuz çalışmaya başladı, yalnız sorunsuz derken şöyle bir sıkıntı var, birçok oynatıcıda ses gelmiyor, ses formatını görmüyor, Dice player tamamen sorunsuz ses-görüntü süper, fakat dice playerın 6-7 dolar gibi komik bir fiyatı olmasına ramen android marketten alamıyoruz, birde zaten mkv filmlerin boyutu 4.6-8 gb arasında fat32 ye o büyüklükte dosya atılamıyor, anca 1 gb lık diziler atılıyor, birara nvidia yazılımcıları suçlamıştı, bende hak veriyorum, yani şu Dice player her ülkede sorunsuzca alınabilse, 4 gb sorunu aşılsa, tegra2 çatır çatır oynatacak.
  • quote:

quote:

quote:

Peki genelde yazılan "test uygulamaları 4 çekirdekli işlemci için optimize edilmemiş" yorumlarını okudun mu?

ben gpu dan bahsediyorum. İşlemciden değil.Optimize edilmemişse 2 çekirdek performansı vermeside gerekmez dimi.Tegra 2 yide gördük hocam.Buda böyle olacak. Samsung ve qualcomm çıkarınca yeni nesil işlemci ve gpuları ben tegra 3 ü ozaman görücem Nvidia ilk ben çıkarayım pazar payını kapayım derdinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 4 Aralık 2011; 11:09:01 >
  • Nvidia'nın pazarlama kanadındaki başarısı ve Tegra 3'ün rakipsiz yapısını düşünürsek yapamayacağı bir şey değil. Zaten böyle bir şey yaparsa Apple da ciddi ciddi Tegra kullanmayı düşünecektir ki kullanırsa ARM'da lider olur. Nvidia'nın inanılmaz bir vizyonu var. Yani daha kimsenin aklına bile gelmeyen noktalara yatırım yapıp oradan kendine pazar oluşturabilen bir firma. Tegra'nın ortaya çıkışında da bunu gördük. Şuanda Tegra'nın kullanılacağı yerleri belirliyorsa ve bunu şuan biz göremiyorsak, yahut tam anlamıyla kavrayamıyorsak çok da şaşırmam. Kavrayamadığımız şeylerle adamlar görüntüleme teknolojilerinde lider oldular.
  • Motorola Xoomda BsPlayer ile 720p mkv leri catir catir izliyorum.Tegra2 den memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ben gpu dan bahsediyorum. İşlemciden değil.Optimize edilmemişse 2 çekirdek performansı vermeside gerekmez dimi.Tegra 2 yide gördük hocam.Buda böyle olacak. Samsung ve qualcomm çıkarınca yeni nesil işlemci ve gpuları ben tegra 3 ü ozaman görücem Nvidia ilk ben çıkarayım pazar payını kapayım derdinde.

yok sen anlamıyorsun. bende anlatmak için zaman harcayamacağım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anlatma zaten 2012 ilk çeyreğinde herşey belli olacak
    Fps değerleri

Egypt Offscreen 720P testinde Tegra 3 63.1 FPS, Tegra 2 24,1 FPS ve A5 ile SGX 543 MP2 GPU da 88.8 FPS elde ediyor. iPad 2′nin yavaş bir sürüm yongasına sahip olan iPhone 4S bile 73.1FPS ....

GLBenchmark lar İOS için optimize eldilmiş .Güncellenince geçebilir..Ama gpu değerleri gene rezalet olacaktır.A5 ile SGX 543 MP2 ile karsılatırışmış.A6 ile SGX 543 MP4 -Samsung-.qualcomm da girince tegra megra kalmaz ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 4 Aralık 2011; 19:13:30 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anlatma zaten 2012 ilk çeyreğinde herşey belli olacak
    Fps değerleri

Egypt Offscreen 720P testinde Tegra 3 63.1 FPS, Tegra 2 24,1 FPS ve A5 ile SGX 543 MP2 GPU da 88.8 FPS elde ediyor. iPad 2′nin yavaş bir sürüm yongasına sahip olan iPhone 4S bile 73.1FPS ....

GLBenchmark lar İOS için optimize eldilmiş .Güncellenince geçebilir..Ama gpu değerleri gene rezalet olacaktır.A5 ile SGX 543 MP2 ile karsılatırışmış.A6 ile SGX 543 MP4 -Samsung-.qualcomm da girince tegra megra kalmaz ortada.

Kardeş nvidia savunmuyorum. Zira iPad 2 sahibiyim. Satıp yeni cihaz almak gibi bir durumumda yok. Ben ayzılanları iletiyorum. Bundan sonra ki 3-4 sene tabletlerden uzak durmayı planlıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.