Şimdi Ara

RFID teknolojisinin mucidi Charles Walton hayatını kaybetti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
3.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • RFID teknolojisinin mucidi Charles Walton hayatını kaybetti

Nesneleri radyo dalgaları ile tanımak anlamına gelen Radio Frequency Identification - RFID teknolojisi neredeyse 40 yıldır geniş bir alanda kullanılıyor. Bu teknolojiyi patentleyerek bize kazandıran mucit Charles Walton 89 yaşında hayata veda etti.

RFID teknolojisi içinde anten olan bir mikroçip (RFID etiketi) ve okuyucu cihazdan meydana gelir. Barkodun aksine RFID etiketi menzili içindeki okuyucu tarafından okunabilmektedir. Büyük şirketlerin depolama kontrolleri veya mağazalardaki güvenlik alarmları buna örnektir.

RFID çalışmaları farklı kişiler tarafından yürütülürken Walton, 1973 yılında geliştirdiği konsepti 1983 yılında patentledi ve o tarihten sonra büyük yatırımlarla RFID teknolojisi yaygın bir kullanım alanı buldu. Walton RFID ile doğrudan veya dolaylı olarak alakalı 50 adet patentin sahibi oldu büyük gelirler elde etti.

Cornell Üniversitesi mezunu Walten, bir süre IBM'de çalıştıktan sonra Proximity Devices adlı şiketini kurdu ve çığır açan teknolojilerini burada icat etti. Patentlerinin süresi dolduktan sonra Wal-Mart gibi devler kendi RFID teknolojilerini geliştirerek kullanmaya başladı.

• Toprağı bol olsun.
  • Toprağı bol olsun.
  • sayesinde apartmana kartla giriş yapıyorum.kocaman anahtar taşımaktan kurtardı bizleri.Huzur içinde yatsın
  • Yazik olmus buyuk mucitler birer birer gidiyor geriye para gozler kaliyor Araclarin otoyoldan direk gecis yapmasini saglayan sistemde buna benzer mi
  • 2011 Dehaları kaybettiğimiz bir yıl olarak tarihe geçti...

Toprağı bol olsun.
  • Bu teknolojiyi de apple bulmamışmıydı :) :D
  • Yeni aldığım ceketle teknoloji mağazasına girerken alarmların devreye girmesi sonrasında öğrendiğim bir sistemdir. Cebin içindeki bilgilendirme etiketinin arkasına yerleştirilmişti ve o kadar küçük birşeyin böyle bir teknolojiye sahip olması şaşırtmıştı beni. Akabinde araştırarak Charles Walton' u tanımıştım.

Ama asıl şaşırdığım 40 Liraya metro marketten aldığım takım elbisenin böyle bir sistem barındırması olmuştu. :)
  • iyi yaşamış o kadar.. toprağı bol olsun diyelim.. Bu senede teknolojinin tanınmış simalarının ölme senesi oldu..
  • sayesinde istanbul kart kullanıyoruz.
  • Ürünlerini para verip almamıza rağmen nasıl kullanıcağımıza karışan ordan burdan kısıtlayan Apple firmasının kurucusu Steve Jobs ölür sanki buluşlarını para için değilde hayrına yapmış gibi 1 hafta boyunca anasayfada haberleri yer alır ama durum başkasına geldimi sadece tek bir haberle geçirilir lütfen biraz daha dikkatli olun donanım haber tarafsızlığını kaybetmesin.

Saygılar.
  • Amerikalilarin beddualariyla yolcu olmustur. Bireylerin istemdisi takip edilmesi amaciyla Amerikan hukumeti tarafindan kullanilan sistemin mucidi.
  • 2011 yaprak dökümü :( :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoraZ

Amerikalilarin beddualariyla yolcu olmustur. Bireylerin istemdisi takip edilmesi amaciyla Amerikan hukumeti tarafindan kullanilan sistemin mucidi.

android kullanıcısından tuhaf bir yorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutarslan.com

quote:

Amerikalilarin beddualariyla yolcu olmustur. Bireylerin istemdisi takip edilmesi amaciyla Amerikan hukumeti tarafindan kullanilan sistemin mucidi.

Anasayfaki Apple, Carrier IQ konusuna alalim seni. Sonra bir yorum daha yap.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

nokia 1209 kullanıyorum ben

• quote:

quote:

quote:

quote:

nokia 1209 kullanıyorum ben

Haha :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.