Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus - Ana Konu [Odin'le resmi 4.1.2 güncellemesi]
237 Cevap17495 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

48 Mesaj
19 Nisan 2012; 20:29:15 

mrb akadaşlar tableti satmamın nedeni ekrana alışamadım biraz daha büyük olsa fena olmazdı bide p6800 ekran olarakta büyük amloed ekrana sahip bide samsungun son çıkanı ondan bide root olayı nedir tabletin orjinal haline bile format atmak istediğimiz şekli vermek diye okuduydum bir yerde ama riskli de bi işmiş

632 Mesaj
19 Nisan 2012; 22:07:20 

quote:

Orijinalden alıntı: krkmz

http://www.boyutdijital...sn-yazma,PR-113341.html

Yukarıdaki siteden 135 TL ye Sandisk 64 GB class 6 micro SD aldım . Exfat olarak geliyor hafıza kartı. fat32 format diye bir uygulama vardı bende onunla fat32 yaptım. 80 GB 'a yakın yerim oldu. Divx atıyorum şu an.
SDSDQY-064G-U46A 64GB, Ultra Micro SD SDXC Kart Class 6 30mb/sn yazma

Kartın fotosu burda.
http://www.amazon.com/g..._r=0FQK0K193HPJJ5H8W89R

64 gb destekliyor mu tabletler?

Panasonic 37ET5E . Hiremco Turbo HD II . DiseqC Motorlu Çanak . İnverto Ultra Black Lnb . Samsung N7100 Note II . Toshiba Satellite L655 1DG

661 Mesaj
20 Nisan 2012; 9:06:56 

Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus 64 GB destekliyor. 6210 ve 6800 serisi 32 GB kadar destekliyor.
http://www.gsmarena.com...y_tab_7_0_plus-4208.php

Lenovo Club

632 Mesaj
20 Nisan 2012; 21:53:58 

quote:

Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus 64 GB destekliyor. 6210 ve 6800 serisi 32 GB kadar destekliyor.
http://www.gsmarena.com...y_tab_7_0_plus-4208.php

6800 ın 64 gb modeli var diye öyle herhalde ama 16 gbtan başka modelini görmedim ne doğubankta ne internette.

Panasonic 37ET5E . Hiremco Turbo HD II . DiseqC Motorlu Çanak . İnverto Ultra Black Lnb . Samsung N7100 Note II . Toshiba Satellite L655 1DG

661 Mesaj
20 Nisan 2012; 22:02:57 

Vodafone ikiz sim kart aldim. Hem Telefon hemde tablet acik. Sinirsiz cep internet var.hangi cihazi kullanirsam o sim aktif oluyor. Cikar tak derdi nden kurtuldum. vodafone faturali hatlara ucretsiz veriyor.1 haftada temin ettiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Lenovo Club

89 Mesaj
21 Nisan 2012; 19:01:09 

7 plusçılar,

4.0 ics android güncellemesi ne zaman aktif olacak yada oldu mu?

89 Mesaj
22 Nisan 2012; 12:01:22 

quote:

Vodafone ikiz sim kart aldim. Hem Telefon hemde tablet acik. Sinirsiz cep internet var.hangi cihazi kullanirsam o sim aktif oluyor. Cikar tak derdi nden kurtuldum. vodafone faturali hatlara ucretsiz veriyor.1 haftada temin ettiler.

dostum selam,

1080p mkv uzantılı dosyaları tablette acabiliyorum.Ancak ses gelmiyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim.Farklı bir video oynatıcı mı indirmem gerekir?

661 Mesaj
22 Nisan 2012; 12:57:42 

quote:

Orijinalden alıntı: destroyer52

quote:

dostum selam,

1080p mkv uzantılı dosyaları tablette acabiliyorum.Ancak ses gelmiyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim.Farklı bir video oynatıcı mı indirmem gerekir?

Vplayer ve mx video playeri kur. MX video playerle izle. Vplayerde mx de olmayan bir ses kodeği var.

Lenovo Club

1136 Mesaj
22 Nisan 2012; 13:24:55 

quote:

7 plusçılar,

4.0 ics android güncellemesi ne zaman aktif olacak yada oldu mu?

Yok hayır aktif olmadı ve ne zaman olacağına ilişkin de hiç bir bilgi yok. Zannederim epey geç geçecek ics'ye.

97 Mesaj
22 Nisan 2012; 20:48:11 

quote:

Merhaba,

1.Bu cihazda mikro sime gerek yok değil mi?

2. Sim kart takılı olunca tablet özelliklerini kullanamıyor muyuz anlamına mı geliyor bu yazdıklarınız?

3. Avea da var mı böyle ikiz sim acaba bilen var mı?

Teşekkürler...

661 Mesaj
22 Nisan 2012; 21:33:03 

quote:

Orijinalden alıntı: egitimci35

quote:

Merhaba,

2. Sim kart takılı olunca tablet özelliklerini kullanamıyor muyuz anlamına mı geliyor bu yazdıklarınız?

Teşekkürler...

Micro sim değil. Normal sim kart. Yo her özelliğini kullanıyorsunuz. İkiz sim kart olayında hem telefonum hem tabletim açık. İkisinde de sim kart aktif. Ne zamanki hangisinden görüşme yapıyorsun veya internete giriyorsun o sim kart veri alışverişi yapıyor. yani cihazın birini kapatmana gerek yok o manada yazmıştım.
Aveada varmı yokmu bilmiyorum

Lenovo Club

97 Mesaj
22 Nisan 2012; 22:01:27 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egitimci35

quote:

Merhaba,

Teşekkürler...

Micro sim değil. Normal sim kart. Yo her özelliğini kullanıyorsunuz. İkiz sim kart olayında hem telefonum hem tabletim açık. İkisinde de sim kart aktif. Ne zamanki hangisinden görüşme yapıyorsun veya internete giriyorsun o sim kart veri alışverişi yapıyor. yani cihazın birini kapatmana gerek yok o manada yazmıştım.
Aveada varmı yokmu bilmiyorum

Teşekkürler yanıtınız için,

Şimdi anladım ne demek istediğinizi,

İki ayrı cihazdan bahsediyormuşsunuz,

Tekrar teşekkürler...

81 Mesaj
28 Nisan 2012; 1:24:23 

Arkadaşlar bu tablet den yurtdışındaki sitelerden birinde 1099 TL ye buldum ama imei kaydı gerekip gerekmediğini bilmiyorum.
Teknosa ya göre 300 TL daha ucuz ordan alıp getirtsem gümrükde falan bir sorunla karşılaşırmıyım ne dersiniz.
Yoksa 300 TL için hiç başını ağrıtma git teknosadan al mı dersiniz.

Yurtdışı satış linkide bu: http://www.pazarizyon.c...-plus-16gb-120328100958

89 Mesaj
28 Nisan 2012; 8:14:37 

quote:

Orijinalden alıntı: furbur

Arkadaşlar bu tablet den yurtdışındaki sitelerden birinde 1099 TL ye buldum ama imei kaydı gerekip gerekmediğini bilmiyorum.
Teknosa ya göre 300 TL daha ucuz ordan alıp getirtsem gümrükde falan bir sorunla karşılaşırmıyım ne dersiniz.

dostum sen bilirsin ama 300 lira yurtdısı için çok az bir fark.

daha büyük fark olsa belki olabilir ama gümrük derdi,zaman derdi, kayıt derdiyle ugrasacagına git 300 lira daha ver garantili bir tabletin olsun.

89 Mesaj
28 Nisan 2012; 8:17:04 

quote:

quote:

quote:

dostum selam,

Vplayer ve mx video playeri kur. MX video playerle izle. Vplayerde mx de olmayan bir ses kodeği var.

vplayer yukledim ancak videolar agır hızda ilerliyor.Bs player denedim çok net ve hızlı(pc'de de bs player kullanırım) özellikle, bsplayer da 3d video menüsü güzel bir görsellik katmıs.Denemediyseniz tavsiye ederim.

81 Mesaj
28 Nisan 2012; 8:19:02 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: furbur

dostum sen bilirsin ama 300 lira yurtdısı için çok az bir fark.

daha büyük fark olsa belki olabilir ama gümrük derdi,zaman derdi, kayıt derdiyle ugrasacagına git 300 lira daha ver garantili bir tabletin olsun.

Evet haklısınız galiba en iyisi teknosa lar dan almak galiba.
Şöyle turuncu indirimine falan denk gelse daha hesaplı olur ama, sağol arkadaş.

89 Mesaj
29 Nisan 2012; 20:53:26 

sarj süresi full kullanımla hesaplarıma göre ortalama 400-450 dk gidiyor.Farklı olan var mı?

661 Mesaj
30 Nisan 2012; 0:56:19 

http://www.androidautho...-7-plus-3g-p6200-39037/

burda yazılanları uygulayarak cihazımı rootladım. Hiç bir ayar dosya vs. silinmedi. rootlamak çok basit. şimdi custom romlarıda kurabilecem.

Root yapılması
1- root isimli zipli dosyayı micro sd kartın kök dizinine kopyalayın. Yukarıdaki sitede linki var. (ister kise ile isterseniz çıkarıp kart okuyucu ile)
2- cihazı kapatın.
3- power butonu ile ses butonuna aynı anda basın (sesi artırma butonu), açılıştaki samsung logosunu görür görmez power düğmesini bırakın. Ses yukarı botonuna basılı tutun. recovery menüsü gelince bırakın
4- ses tuşu ile cd kartta zip dosyasının üzerine gelin. zaten 4 seçenek çıkıyor siz external storage\root yazan yeri seçeceksiniz
5- seçtikten sonra güç düğmesine basın root işlemi başlayacaktır. bitince cihazı yeniden başlatın.

Not: Bu root işlemi sadece samsung galaxy tab 7 plus içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krkmz -- 30 Nisan 2012; 13:45:01 >

Lenovo Club

1136 Mesaj
30 Nisan 2012; 21:22:53 

quote:

http://www.androidautho...-7-plus-3g-p6200-39037/

burda yazılanları uygulayarak cihazımı rootladım. Hiç bir ayar dosya vs. silinmedi. rootlamak çok basit. şimdi custom romlarıda kurabilecem.

Benim cihaz yurtdışı cihaz olduğu için garanti problemim yok gerçi ama ihtiyaç da hissetmediğimden root olayına girmedim. Bir de benimki GT-P6210.

Root yaptıktan sonra sayaçta değişiklik ve uyarı çıktı mı?

4 Mesaj
1 Mayıs 2012; 6:20:59 

tableti alalı 4 gün oldu çok memnunum
sormak istediğim bişi var root yaptıktan sonra farklı olan neler oluyor ekstra rom yüklemek dışında
yapmamın bi yararı var mı sistemi değiştirmeyeceksem ?

1136 Mesaj
1 Mayıs 2012; 11:44:16 

quote:

Orijinalden alıntı: okay84

tableti alalı 4 gün oldu çok memnunum
sormak istediğim bişi var root yaptıktan sonra farklı olan neler oluyor ekstra rom yüklemek dışında
yapmamın bi yararı var mı sistemi değiştirmeyeceksem ?

Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın

Benim root tecrübem yok ama root yapanların çoğunun asıl amacı custom rom denilen, alternatif rom yüklemeleridir ki, ben bunun için root yapmayı düşünmüyorum. Ama bir de cihazın normalde erişilemeyen bazı ayarlarına erişim imkanı var, yine markette yer alan bazı uygulamalar yalnızca "root"lanmış cihazlarda çalışıyor. Bir gün root yaparsam zannederim yalnızca bunun için yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 1 Mayıs 2012; 11:45:14 >

661 Mesaj
1 Mayıs 2012; 14:00:10 

Rootlanmış cihazın DNS ayarlarını değiştirebiliyorsun. İstediğin romu yükleyebiliyorsun. Elzem olan uygulamaların çoğu rootsuz cihazlarda çalışmıyor.
Ben superuser i sonradan yüklediğim için açılışta sarı ünlem çıkmıyor. Aynen eskisi gibi açılıyor. yani benim rootladığım zipli dosyanın içine superuser entegre edilmemişti.
superuser ile unroot edebiliyorsun. Geri eski haline dönüyor.

Lenovo Club

424 Mesaj
5 Mayıs 2012; 8:40:14 

3g versiyonu aldım geçen hafta.Arkadaş Dubaiden getirdi.Ordan baya ucuz geliyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

DONANIMHABER
AZERBAYCAN
BÜYÜKELÇİSİ

661 Mesaj
5 Mayıs 2012; 23:11:16 

quote:

Orijinalden alıntı: GENÇ_FB_AZE

3g versiyonu aldım geçen hafta.Arkadaş Dubaiden getirdi.Ordan baya ucuz geliyor...

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın

Lenovo Club

424 Mesaj
6 Mayıs 2012; 8:23:36 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GENÇ_FB_AZE

Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın

Teşekkür ederim

DONANIMHABER
AZERBAYCAN
BÜYÜKELÇİSİ

2 Mesaj
7 Mayıs 2012; 14:19:05 

herkese merhaba, bende yeni galaxy tab 7 kullanıcısıyım. cihazı ilk açarken gmail adresi giriliyor ya ben o adresi değiştirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

661 Mesaj
7 Mayıs 2012; 21:03:14 

quote:

Orijinalden alıntı: aynur_e

herkese merhaba, bende yeni galaxy tab 7 kullanıcısıyım. cihazı ilk açarken gmail adresi giriliyor ya ben o adresi değiştirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Ayarlar sekmesinde, hesap ayarları , hesap ekle, hesap kaldır, hesap düzenle seçenekleri var.

Lenovo Club

2 Mesaj
8 Mayıs 2012; 12:36:28 

ordan baktım ama yapamadım fabrika ayarlarına geri döndüm oradan oldu

89 Mesaj
9 Mayıs 2012; 19:34:40 

Kılıf arıyorum. Nereden almak daha iyi olur? Ortalama fiyat olarak 45-50 tl arası ürünlerden mevcut.Daha ucuzu bulunur mu?

43 Mesaj
10 Mayıs 2012; 4:35:04 

Selam Arkadaşlar,
Şimdi,Samsung P6800 Galaxy Tab 7.7 mi?Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus mı?Samsung P7300 Galaxy Tab 8.9 mı?Samsung P7500 Galaxy Tab 10.1 mi?Sizce hangisi ve neden iyi?Şuanda bir araştırma içerisindeyim?Lütfen bu konuda bilgisi olan yazsın.Şimdiden sağolun.

43 Mesaj
10 Mayıs 2012; 4:55:28 

Ve bunlardan hangisinde 3G,Wi-Fi and Telefon Özelliği olan var?

632 Mesaj
10 Mayıs 2012; 7:06:32 

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_6

Ve bunlardan hangisinde 3G,Wi-Fi and Telefon Özelliği olan var?

sadece p6800 ve 6200 de var telf özelliği.en güçlü donanım p6800 de.
en büyük ekran p7500 de.

http://www.gsmarena.com...one1=4136&idPhone2=3892

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enginem -- 10 Mayıs 2012; 7:09:03 >

89 Mesaj
10 Mayıs 2012; 8:11:39 

quote:

Selam Arkadaşlar,
Şimdi,Samsung P6800 Galaxy Tab 7.7 mi?Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus mı?Samsung P7300 Galaxy Tab 8.9 mı?Samsung P7500 Galaxy Tab 10.1 mi?Sizce hangisi ve neden iyi?Şuanda bir araştırma içerisindeyim?Lütfen bu konuda bilgisi olan yazsın.Şimdiden sağolun.

Dostum hepsinin donanımsal farklılıkları mevcut.Ancak tab 7.0 plus ile tab 7.7'de tel özelliği mevcut.

Senin ilk önce karar vermen gereken şey ekran boyutu olmalı.Daha sonrasında işlemci, v.s diğer özellikleri araştırmalısın.

Şöyle bir tavsiye de bulunabilirim.Sürekli yanında taşıyacaksan 7 inç tablet almanda yarar var.

Diğer büyük boyuttaki tabletleri sürekli yanında taşımak gibi sıkıntıların olabilir.Dogru karar vermen gerekli.

Benim kanaatimce; Tab 7.7'nin fiyatı 2bin tl'nin üzerinde bundan dolayı o fiyatlara gidip o modeli almak mantıksız gibi.Aynı fiyatlara özellikleri daha iyi olan new Ipad alınabilir.

632 Mesaj
10 Mayıs 2012; 10:06:52 

Yada yurtdışı ürünlere yöneleceksin.1400 lira civarı. 100-200 tl olsa neyse diycemde 800 tl için garantisiz ama sıfır kapalı kutu alınabilir.ben öyle yapacağım şahsen.
Ya da galaxy note 10.1 i bekle büyük ekran alacaksan.Hem telefon özellikli hem güçlü donanım,5mp kamera vs.
Ben şimdlik yurtdışı p6800 kovalıyorum.

43 Mesaj
10 Mayıs 2012; 23:21:54 

Burada her iki cihazın karşılaştırılması var ama ekran çözünürlüğü farkı var.Renk farkı var.depoloma birinde 64 GB a kadar çıkarken diğerinde 32 GB a kadar çıkartılıyor.Daha bir kaç daha ayrıntı daha var.Sizce siz hangisini tercih edersiniz.Hem ekonomik hemde ergonomik ve donanımsal olarak?
http://www.gsmarena.com...one1=4208&idPhone2=4136

89 Mesaj
11 Mayıs 2012; 8:06:13 

quote:

Burada her iki cihazın karşılaştırılması var ama ekran çözünürlüğü farkı var.Renk farkı var.depoloma birinde 64 GB a kadar çıkarken diğerinde 32 GB a kadar çıkartılıyor.Daha bir kaç daha ayrıntı daha var.Sizce siz hangisini tercih edersiniz.Hem ekonomik hemde ergonomik ve donanımsal olarak?
http://www.gsmarena.com...one1=4208&idPhone2=4136

Bu 2 tablet arasında neredeyse 1000 tl fark var.Karşılaştırmaya bu fiyat farkını da dahil etmeleri gerekirdi. Ben de zaten tab 7 plus var. Bu modeli tercih edip aldım. Tab 7.7'ye gelirsek kesinlikle o fiyata almam.Gidip ipad 3 alırım hiç düşünmeden.

43 Mesaj
12 Mayıs 2012; 22:28:21 

Selam Arkadaşlar,
Bilgisi ve bu cihazı kullanan arkadaşlardan bu soruları cevaplandırırlarsa sevinirim.
1.Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus!a yüklediğimiz bir uygulamayı nasıl kaldırırız?
2.Birde Bu cihazda proxy yada DNS ayarlarını nasıl yaparız?

43 Mesaj
12 Mayıs 2012; 22:30:32 

Sorularıma devam ediyorum.
3.İllaki Rootlamak şart mı?
4.Root yapmadan Dns ayarları yada proxy ayarları yapılamıyor mu?

1136 Mesaj
12 Mayıs 2012; 23:15:43 

quote:

Selam Arkadaşlar,
Bilgisi ve bu cihazı kullanan arkadaşlardan bu soruları cevaplandırırlarsa sevinirim.
1.Samsung P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus!a yüklediğimiz bir uygulamayı nasıl kaldırırız?
2.Birde Bu cihazda proxy yada DNS ayarlarını nasıl yaparız?

1. Ayarlar---Uygulamalar kısmından kaldırabilirsiniz
2. Root yapmadan Proxy kullanmak için opera'yı kurdum, config:opera yazıp proxy ayarlarını girdim.

43 Mesaj
12 Mayıs 2012; 23:43:27 

Operayı kurdum ama config:opera yazdığımda bana proxy ayarlarını göstermiyor.Ne yapmam gerek?

1136 Mesaj
12 Mayıs 2012; 23:45:32 

Öüzr dilerim ters yazmışım opera:config olacakmış. Ayrıntılar burada var:

http://androidproxy.blo...1/setting-up-proxy.html

43 Mesaj
13 Mayıs 2012; 1:00:58 

Bu ayarların tamamının açıklandığını veren yer var mı?
Nereye ne yazılacağını gösteren websitesi?

43 Mesaj
13 Mayıs 2012; 1:10:14 

Banlanmış,yasaklanmış sitelere girmek için proxy bölümüne ne yazmak gerekiyor?Siz oralara neler yazdınız?
Veya neleri yazmak gerek?

1136 Mesaj
13 Mayıs 2012; 10:13:06 

Ben yasaklı siteye girmek için değil, işyerime ait proxy adresinden iş yerinde kullanıma açık olan sitelere evden erişim için kullanıyorum. Dediğiniz amaçla da benzer olsa gerek, ip adresi ve sonra portu yazıyorsunuz; bağlantısını verdiğim sayfada var. HTTP HTTPS ve FTP yazan kutulara önca ip adresi yazılıyor sonra : koyup port yazılıyor. Ben aynı zamanda "use HTTP" ve aynı şekilde FTP ve HTTPS için de kutucuğa onay işareti koydum. Amaç yasaklı siteler ise eğer android markette proxy yazıp ararsanız bu amaca yönelik seçenekler çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

43 Mesaj
14 Mayıs 2012; 2:50:03 

Selam Hatipoğlu,
Birde benim için şunu araştırır mısın?Bu ürünü Teknosa dan yeni aldım.
SAMSUNG GALAXY P6200 TAB 7.0 PLUS
Model Number:P6200
Adroid Versiyon:3.2
Baseband Versiyon:P6200XXKL7
Kernel Versiyon:2.6.36-P6200XXKL9-CL605411
ROOT@DELL142#3
Build Number:HTJ85B P6200XXKL9

NOT:Açıkçası bu üründen kıllandım.Üstündeki ekran koruyucunda Rusça yazılar var.
Bana bu konuda dönerseniz çok seviniyorum.

43 Mesaj
14 Mayıs 2012; 3:36:44 

Birde elimdeki cihazın açma-kapama olan tarafında infrared gözü yok.Acaba sadece P6210 modellerinde mi var bu özellik?Yoksa sadece Türkiye için üretilenlerde me bu özelliği koymamışlar?

1136 Mesaj
14 Mayıs 2012; 17:25:52 

Bu konunun başında da bahsettiğim üzere benim cihaz ABD kaynaklı. Cihaz arayüzünde cihaz ile ilgili bilgiler şu şekilde:

Bende kızılötesi var. Ben Türkiye'den satın almadığım için farkında değildim, siz söyleyince farkettim ki bazı bölgeler için kızılötesi portu olmayan cihazlar üretilmiş olsa gerek. Türkiye'den satın almış diğer arkadaşlarda nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 14 Mayıs 2012; 17:29:05 >

424 Mesaj
14 Mayıs 2012; 17:26:15 

Ekrana koruyucu film yapıştırın mutlaka.Hem çizilmeden koruyor hemde kullanmasi daha rahat oluyor

DONANIMHABER
AZERBAYCAN
BÜYÜKELÇİSİ

43 Mesaj
14 Mayıs 2012; 21:38:59 

Selam,
Senin aldığım bir yer var mı?Kalıiteli ve hesaplı ekran koruyucu,Kılıf ve Bumper v.b şeyler?

43 Mesaj
14 Mayıs 2012; 21:46:36 

Herkese Selam,

Herhalde Tüm teknosatlar'da satılan cihazların konfirigasyonu bu plsa gerek.Bugün Teknosa'ya gittim.Bu IR gözü ve buna bağlı çalışan Smart Remote hakkında bilgi almak amacıyla,bana bu ürünün orijinal olduğunu ve Türkiye de satılan bu ürün üzerine bunun olmadığını söylediler.Benin ürünün Konfirigasyonu:

SAMSUNG GALAXY P6200 TAB 7.0 PLUS
Model Number:P6200
Adroid Versiyon:3.2
Baseband Versiyon:P6200XXKL7
Kernel Versiyon:2.6.36-P6200XXKL9-CL605411
ROOT@DELL142#3
Build Number:HTJ85B P6200XXKL9
Not:Acaba herkeste aynı mı?

43 Mesaj
14 Mayıs 2012; 21:50:39 

Burada bu cihazı alan ve ROOT layan arkadaşlar var mı acaba?Varsa eğer,nasıl bir yol izlemek gerek?Root yaptıktan sonra sistem hiç hata veriyor mu?Sistemde herhangi bir performans artışı oluyor mu?Deneyi mi olan arkadaşlar varsa eğer bu konuya açıklık getirirlerse çok iyi olur...

43 Mesaj
14 Mayıs 2012; 21:51:50 

Birde arka planda çalışan program yada programları nasıl kapatabiliriz?

1136 Mesaj
14 Mayıs 2012; 23:21:59 

quote:

Ekranın en altında gizli menüye dokununca görev yöneticisi çıkar, oradan kapatabilirsiniz.

4 Mesaj
16 Mayıs 2012; 23:12:21 

quote:

Ben arka plan çalışan uygulamalar için FMR Memory kullanıyorum çok işe yaradığını söyleyebilirim.

11 Mesaj
17 Mayıs 2012; 11:06:50 

Arkadaşlar 3 Aylık, Samsung Galaxy Tab 7 Plus Wifi tabletimi satıyorum. İlk günden beri kılıf ve koruma jelatiniyle kullanılmış, tek çiziği kusuru bile yok. Mükemmel bir cihaz sizin de bildiğiniz gibi. Beşiktaştan denenerek alınabilir. Kutusu, kulaklığı, kablosu ve BELKIN deri kılıfla beraber 750TL'ye bırakırım. sahibinden linki http://www.sahibinden.c...gb-wifi-85139844/detay/

Cihaz P6210 dur. Telefon özelliği yoktur.

89 Mesaj
18 Mayıs 2012; 8:00:14 

Şarj sürelerine bakıyorum da hücre askıda ne demek?? arka planda açık kalan programlar mı demek oluyor?sabah servisle giderken film izleyip kapattım.(yada kapattım diye biliyorum).Sarjım sabah %84 civarındaydı.Akşam 6 gibi açtıgımda %37 kalmıstı.Hücre askıda %50 kullanımla görülüyordu.

Bu konuda fikri olan var mı?

1136 Mesaj
18 Mayıs 2012; 17:13:47 

quote:

Şarj sürelerine bakıyorum da hücre askıda ne demek?? arka planda açık kalan programlar mı demek oluyor?sabah servisle giderken film izleyip kapattım.(yada kapattım diye biliyorum).Sarjım sabah %84 civarındaydı.Akşam 6 gibi açtıgımda %37 kalmıstı.Hücre askıda %50 kullanımla görülüyordu.

Benim tablet 3G değil, ama telefonum da android ve bildiğim kadarıyla telefon şebekeye bağlanmaya çalışıyor ve bağlanamıyorsa "hücre askıda" oluyor. Mesela işyerimde bodrum katta telefon pek çekmiyor, bu durumda pil kullanımım büyük oranda "hücre askıda" oluyor, ben de bunu önlemek için iş yerinde uçuş moduna alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hatipoglu -- 18 Mayıs 2012; 17:16:04 >

89 Mesaj
18 Mayıs 2012; 19:49:50 

quote:

Orijinalden alıntı: hatipoglu

quote:

Benim tablet 3G değil, ama telefonum da android ve bildiğim kadarıyla telefon şebekeye bağlanmaya çalışıyor ve bağlanamıyorsa "hücre askıda" oluyor. Mesela işyerimde bodrum katta telefon pek çekmiyor, bu durumda pil kullanımım büyük oranda "hücre askıda" oluyor, ben de bunu önlemek için iş yerinde uçuş moduna alıyorum.

Cevabın için teşekkürler hatipoğlu.

Ancak tabletimde 3G olayını kapatmıstım ki zaten hat takılı bile değildi. Sabahtan akşama kadar geçen sürede sarj tüketiminin bu kadar fazla olması beni endişelendirdi.Muhtemelen arka planda açık kalan bir programdan ötürü oldu ama bu kadar yüksek sarj tüketimi gene tuhaf. Korkum şu ki şarjımda sıkıntı olabilir.

açık kalan program sanırım bs player'da 1080p hd film