Şimdi Ara

Arabayı vermek istemiyorum nasıl dersiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
220
Cevap
2
Favori
25.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben cimrilikten falan değil ama gerçekten arabamı kimseye vermek istemiyorum. Aslında sadece araba değil bazı şeyleri gerçekten vermek istemiyorum. Mesela kol saatimi bile istese biri vermem gibime geliyor.

Neyse özetle;

Bir yakınınız arabayı istediğinde ve sizde vermek istemediğinizde nasıl cevap veriyorsunuz? Yalan mı söylüyorsunuz yoksa direk vermek istemiyorum falan mı diyorsunuz...

• 3 hafta once omzumu cikardim.

Arabayi enisteye biraktim. Sizin sokaga cekersin dedim sehir disina ciktim.

Bugun bir bakayim arabaya dedim, arabayi yikatmis, depoyu fullemis (ekranda uyari yakit alin yaziyordu en son) sonra da garajdan kendi arabasini cikarip benimkini koymus - bu arada maddi olarak onun arabasi benim arabanin 3 kati. -

Boyle insanlara veririm iste arabami.
    2 Hafta önce yeğenin düğünü vardı eniştem araba istedi uzun yolda kullanmak için vermedim. Bayramda yakin köye gidecekti istedi aracı yine kendim götürüp getirdim. Kafam rahat.
    Olabilecek herhangi bur durumda yakınlarımla problem yaşamak istemem. Getirir götürürüm ama asla vermem. Yolda bi kaza yapsa al başına belayı. Gerek yok.
    Çok lazımsa gitsin araba kiralasın beni ilgilendirmiyor. Zamanında benimde ihtiyacım olduğunda kimseden istemedim gittim kiraladım. Düğünüm de buna dahil.
    Geçmişte emanet arabayla kaza yaptım başıma gelmeyen kalmadı. Hemde kazanın benimle hic ilgisi yok. Masrafları karsilamama rağmen arkadaşım 3 yıl görüşmedi benimle. Hata bende olmamasına rağmen.
    O yüzden gerek yok getirir götürürüm kafam rahat olur.
  • Yakinimin durumuna bagli.. Alipda gece gezmesine gidicekse asla vermem arabayi..

Hastalik veya benzeri bir durumdada vermemek ayip olur zaten.
  • Anahtarı veririm ''frenlere dikkat et geçen hortumu kopmuştu yaptıramadım hala'' derim.
  • Arabaya yeterince titiz olduğunuzu hissettirirseniz ilgisiz zamanlarda, istemezler
  • alması için hastalık felan olması lazım oda hastalık tutarsa beni bekleyene kadar taksiye biner gider gezmeye gitmek için isterler genelde bende vermem benim sakındıgım aracımın içinde neler yapıcaklar kim bilir yok vermem veremem
  • Yakın ve sürüşüne güvendiğim arkadaşlarım istediklerinde hiç düşünmeden veriyorum. Onun dışında samimi olmadığım biri istese "Kusura bakma aracımı veremem" derim doğrudan. Bahaneye gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d_hamen

Yakın ve sürüşüne güvendiğim arkadaşlarım istediklerinde hiç düşünmeden veriyorum. Onun dışında samimi olmadığım biri istese "Kusura bakma aracımı veremem" derim doğrudan. Bahaneye gerek yok.
    Çok yakınımsa ve sürüşüne güveniyorsam vermemezlik yapmam zaten, neden sakınayım ki yakınımdan aracımı. Çok yakınım değil ve acemiyse, o istemeye utanmıyorsa zaten ben de vermem demeye utanmam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: d_hamen

Yakın ve sürüşüne güvendiğim arkadaşlarım istediklerinde hiç düşünmeden veriyorum. Onun dışında samimi olmadığım biri istese "Kusura bakma aracımı veremem" derim doğrudan. Bahaneye gerek yok.
    valla geçen gün avusturyadan kuzenim geldi 1 haftalığına.eski model arabamı verdim,gitti eskişehiri,gezdi geldi geri ankaraya.araba eski model bi doğandı.

çekindim ama çekingenliğim,onlar avrupa arabalara alışmışlar,bunun frenler vs alışamaz,kaza yapar diye.yoksa çok sevdiğim bi dostum olursa veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kıraslan

valla geçen gün avusturyadan kuzenim geldi 1 haftalığına.eski model arabamı verdim,gitti eskişehiri,gezdi geldi geri ankaraya.araba eski model bi doğandı.

çekindim ama çekingenliğim,onlar avrupa arabalara alışmışlar,bunun frenler vs alışamaz,kaza yapar diye.yoksa çok sevdiğim bi dostum olursa veririm.

Alıntıları Göster
    Arabamı başkasına vermeyi hiç sevmem vermem de. Açıkca da sölüyorum arabamı vermem, vermeyi sevmiyorum diye. Bazen çok diretenler çıkıyor. Al parayı git taksiyle diyorum, daha parayı alan çıkmadı

• Aracı ödünç alan kişi bir kazaya karışır ise ruhsat sahibi ve aracı kaza anında kullanan kişi zararı tazminde müşterek ve mütesselsil olarak sorumludur. (fikir vermesi bakımından; Ölüme sebebiyet halinda tazminat miktarı 400-500 binlere çıkabilmektedir.)Bu nedenle aracımı babama bile asla ödünç vermem. Kendim bizzat götürürüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: günerkanat

Aracı ödünç alan kişi bir kazaya karışır ise ruhsat sahibi ve aracı kaza anında kullanan kişi zararı tazminde müşterek ve mütesselsil olarak sorumludur. (fikir vermesi bakımından; Ölüme sebebiyet halinda tazminat miktarı 400-500 binlere çıkabilmektedir.)Bu nedenle aracımı babama bile asla ödünç vermem. Kendim bizzat götürürüm

evet ya bir de bu durum var....Allah göstermesin böyle bir durumu....
  • quote:

Orijinalden alıntı: In absentia

Aracı ödünç alan kişi bir kazaya karışır ise ruhsat sahibi ve aracı kaza anında kullanan kişi zararı tazminde müşterek ve mütesselsil olarak sorumludur. (fikir vermesi bakımından; Ölüme sebebiyet halinda tazminat miktarı 400-500 binlere çıkabilmektedir.)Bu nedenle aracımı babama bile asla ödünç vermem. Kendim bizzat götürürüm
    Bir arkadaşım 0 araba almıştı okadar hassas davranıyorduki kapısını bile kapatırken bunu görüyordum, çamurlu yerlerini bile ıslak bezi çıkartıp silerdi binmeden önce hatta ilk aldıgında birlikte tam 150 liralık bakım ürünü almıştık. Kimseye kullandırtmazdı arabasını ama bir işim oldugunda daha ben konuyu oraya getirmeden gel al hallet işini dönüşte eve bırakırsın arabayı derdi. Bu bence güven ve kişilik meselesi saygı duymak lazım tüm fikirlere. Bende ona seve seve veririm arabamı ne zaman isterse. Zaten 3. ayında ben yan koltugunda otururken birlikte takla attık pert oldu, hala da birlikte gideriz heryere. Zaten ailemde babam,amcam,eniştem,dayım sormalarına bile gerek yok kendi malları gibi görsünler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

quote:

Alıntıları Göster
    Ne emanet veririm ne de emanet araba alırım. Arabamı isteyen olursa "Ben götüreyim." derim. Zaten durum o zaman anlaşılır. Arabam omadığı zaman başkasının beni götürmesini isterim.

Bunu kesinlikle cimrilik olarak algılamıyorum. Bana göre en doğrusu bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Ne emanet veririm ne de emanet araba alırım. Arabamı isteyen olursa "Ben götüreyim." derim. Zaten durum o zaman anlaşılır. Arabam omadığı zaman başkasının beni götürmesini isterim.

Alıntıları Göster
    Emanetin canın g*tünde olur diye de bir laf var. Ne emanet alınmalı ne de emanet verilmeli bence. Hastalık vs. acil durumlarda düşünmeden vermek lazım orası ayrı.
  • quote:

quote:

Asıl önemli olan da bu zaten. Aracın kaskosu olduktan sonra aracı vermek sorun değil, araç pert olsa bile zararın az olur ama kaza halinde üçüncü kişilere verilen zararın tazmini halinde müteselsil sorumlu olmak hiç hoş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

Alıntıları Göster
    Şimdiye kadar birader ve dayım dışında kimseye vermedim. Onlarda da yan koltukta kendim oturuyordum. Acil durumlarda güvendiğim yakın kişilere vermemezlik etmem.
  • quote:

Ben cimrilikten falan değil ama gerçekten arabamı kimseye vermek istemiyorum. Aslında sadece araba değil bazı şeyleri gerçekten vermek istemiyorum. Mesela kol saatimi bile istese biri vermem gibime geliyor.

Neyse özetle;

Bir yakınınız arabayı istediğinde ve sizde vermek istemediğinizde nasıl cevap veriyorsunuz? Yalan mı söylüyorsunuz yoksa direk vermek istemiyorum falan mı diyorsunuz...

hocam araba aşkı başka birşey bende kimseye vermem arabamı sadece kuzenlerime vs. veririm. isteyen olursada arabayla hergün işe gidip geliyorum veremem deyip geçiniz ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: çoksakatvar

quote:

Ben cimrilikten falan değil ama gerçekten arabamı kimseye vermek istemiyorum. Aslında sadece araba değil bazı şeyleri gerçekten vermek istemiyorum. Mesela kol saatimi bile istese biri vermem gibime geliyor.

Neyse özetle;

hocam araba aşkı başka birşey bende kimseye vermem arabamı sadece kuzenlerime vs. veririm. isteyen olursada arabayla hergün işe gidip geliyorum veremem deyip geçiniz ;)
    Ben sakınmıyorum ama isteyene kaskosu yok diyorum. Gerçekten de yok. İsteyene araba veririm ama kimse benden DVD film koleksiyonumdan bir tane bile DVD film istemesin. Bendeki aşk araba aşkı değil. DVD aşkı.

• quote:

Orijinalden alıntı: çoksakatvar

quote:

Neyse özetle;

Biraderin alt komşusu, arabasını istemiş hafta sonu köye gideceklermiş, araba 1 hafta bende kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Ben sakınmıyorum ama isteyene kaskosu yok diyorum. Gerçekten de yok. İsteyene araba veririm ama kimse benden DVD film koleksiyonumdan bir tane bile DVD film istemesin. Bendeki aşk araba aşkı değil. DVD aşkı.

Alıntıları Göster
    bir tanıdık istemişti
    1000 km yol
    1000 de geliş
    motorun yağ km dolmuştu
    yağı ve filitreyi bagaja koydum giderken sanayide değiştir öyle git dedim.
    araba istanbulu dolaştı geldi bi baktım yağ hala bagajda.
    torpido da hız cezası makbuzu.(ödeyim bile demedi allahtan af gelmişti ozaman)
    kimseye araba falan yok
    arabası olmayan taksiye otobüse binsin.
    ben de kimseden istemem.

ekleme:
    gerçi vermem desem de veriyorum arada
    çok yakınlar isteyince
    sağolsunlar bi tarafını kırıp getiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffate -- 30 Kasım 2011; 17:13:42 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.