- x
SAMSUNG B5510 GALAXY Y PRO ??
111 Cevap43070 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

937 Mesaj
29 Kasım 2011; 23:38:56 

Arkadaşlar uzun zamandır iyi bir telefon arıyorum piyasada o kadar marka ve model var ki insan hangisini araştıracağını şaşıyor. Öncelikle HTC desira HD ye niyetlendim 1.300 liralık fiyatına rağmen sonra birçok teknoloji mağazasındaki satış danışmanları ile görüştükten sonra HTC fikrimden vazcaydım. Iphone4 ise çok pahalı bir telefon ben aşırı telefon kullanan biri değilim ancak telefonumda olmasını istediğim temel özellikler var. Öncelikle iyi bir mp3 deneyimi istiyorum,Wi-fi, Kaliteli bir kamera hızlı internet deneyimi...

[font="Tahoma"]Bu özellikler bana yetiyor ancak çok kararsızım bugün elime Samsung'un bir broşürü geçti ve içinde SAMSUNG B5510 GALAXY Y PRO diye bir telefon gördüm. Bu cihazda android 2.3 var,832Mhz CPU 2.6" dokunmatik ekran, 3mp kamera, wi-fi, 3g, adobe flash desteği, mp3, 3.5mm kulaklık girişi, RDS FM radyo, office ve birçok özellik var. Cihaz taksitli olarak 610 peşin ya da havale ile 580 liraya alınabiliyor. Bu cihaz hakkındaki görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim. Yada tavsiye edebileceğiniz bir telefon varmıdır

0
0

Hatırlatayım telefon için en fazla 700 lira bütçe ayırabilirim.

Şİmdiden teşekkür ederim.

27 Mesaj
3 Aralık 2011; 20:55:11 

bugün aldım!

gerçekten müthiş bir telefon ve ekranı 2,6 olmasına rağmen çok işlevsel ve tuşlar gerçekten bilgisayar kadar rahat kullanılıyor!

aldığımda şarj yarıda gösteriyordu ve saatlerdir kurcalıyorum 1 günü çıkardı diyebilirim, buarada hala bitmedi....

boyutu biraz büyük ama çok ince, zarif ve çok hafif, kesinlikle öneriyorum,,,,,,,, daha önce e63 kullanıyordum, bu telefonu gördükten sonra e63 çok kaba ve acayip ağır gözüktü gözüme..........

vatandan aldım 619tl

37 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:54:26 

hocam birkaç gün kullandıktan sonra iyi ve kötü deneyimlerini paylaşırsan sevinirim bende alıcam ama hiç kullanan görmedim yada inceleme bulamadım.

6685 Mesaj
4 Aralık 2011; 20:57:13 

konu takip.

11 Mesaj
9 Aralık 2011; 10:19:37 

Birkaç haftadır kullanıyorum. 100 üzerinden değerlendirilse 80 verebilirim.

Olumlu yönleri çok, internet sitelerindeki özelliklerinden zaten okuyabilirsiniz. Ben olumsuzlardan bahsedeyim.

Olumsuz yönleri, wi-fi ve gps ile şarjı bir gün ancak yetiyor. Android uygulamalarının çoğu uzun ekranlı cihazlar için yapıldığından bu cihazda ekran yetersiz kalıyor. Tuş takımından gelen aramayı cevaplama imkanı yok, ille de dokunmatikten cevaplamak zorundasınız. Klavyenin üstündeki menü, home, navi, back ve arama tuşlarının bulunduğu satırın aydınlatması yok. karanlıkta sıkıntı yaşıyorsunuz.

Bundan evvel blackberry 9800 ve iphone 4 cihazları kullandım. Samsung galaxy y, o iki cihaz kadar oturaklı değil malesef. Ama iphone büyük bir cihaz malum. uygulama ve yazılım yoönü çok oturaklı olmasına ve dokunmatiği mükemmel olmasına rağmen tuş takımı olmadığı için memnun kalamamıştım. blackberry de BIS yüzünden kaybediyor, kaybetmeye de mahkum.

Bu cihazın en büyük artısı arkasında Android olması. Yazılım portföyü hakikaten çok iyi. Çoğu ücretsiz onbinlerce yazılım var.

Eğer telefonunuzla bolca yazı yazmanız gerekiyorsa (mail, sms, IM gibi) gayet ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monitorist -- 9 Aralık 2011; 11:47:58 >

27 Mesaj
9 Aralık 2011; 17:49:19 

arkadaş çok güzel anlatmış aynen katılıyorum ama "juice defender" yada bunun gibi batarya koruma programlarını yüklersen 2 günü rahat çıkarıyor..

telefonu şiddetle tavsiye ediyorum, flaşı olmamasına rağmen gece çekimi kesinlikle idare eder.

2 Mesaj
9 Aralık 2011; 21:31:18 

öncelikle herkese merhaba forumda yeniyim

cihazı neredeyse bir buçuk iki aydır takip ediyordum çıkması için hepsi buradada çıkmasına rağmen cihaz hakkında çok detaylı bilgi hiçbiyerde neredeyse yoktu. bir ara e6 almaya niyetlendim ki ihtiyacımı ziyadesiyle karşılardı ancak bütçemi çok zorladı ve vazgeçmeme neden oldu. akıllı telefon daha ziyade navigasyon mail bankacılık işlemlerimi internetten karşılama ihtiyacı ile tercih ediyordum dün bu cihazı en sonunda almaya karar verdim ayarları gayet kolay yapılıyor kullanışlı insanı yormuyor e6 da bulunan touchscreen özelliğine aslında samsungda bu cihazda büyüteçle yine yanıt vermiş çokda fark yok widgedt leri ihtiyacıma uygun oluduğu için pek değiştirmeye gerek kalmadı haber hava durumu gmail haritalar herşey meydanda rahatlıkla kullanılıyor wifi gücü güzel şimdi vodafonedan iş tarifesi ilede kullanacağım için internet ve sms işini daha ucuza çözeceğim kısacası benim gibi program yüklemekle pek işi olmayan biri için şarjıda güzel gidiyor dünden beri bitiremedim bi türlü 12 saatlik şarjını yapabilmek için anca oldu bu tarz bir telefona yeni sahip olduğum için daha tam etkin kullanmıyorum ama en az 2 sene beni götürür zannedersem

bu arada bursada oturuyorum telefonu media market ve garajda vodafone bayisi ile yanındaki telefon bayisinden başka bir yerde bulamadım çoğu telefoncunun haberi var ama bize gelmedi ne zaman gelir bilmeyiz diyorlar şaşırıyorum bence gayet güzel satabilecek bir telefon sanırım samsun galaxy pro modelini bitirmek için bunun piyasaya tam olarak sürmedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CptGomes -- 9 Aralık 2011; 21:33:42 >

27 Mesaj
10 Aralık 2011; 11:16:13 

bugün vatanda 548 TL'ye düştü! duyurulur

8 Mesaj
3 Ocak 2012; 0:30:08 

arkadaşlar bu telefonu aldım ama rehberinde görünecek numaraların nasıl ayarlanacağını biliyor musunuz? yani sim ya da tel hafızasını seçemiyorum..

8 Mesaj
4 Ocak 2012; 15:00:55 

ya arkadaşlar telefon kimi zaman kendi kendine sessize alıyo ne yapabilriz?

37 Mesaj
4 Ocak 2012; 17:18:43 

yazılım veya güncelleştirmeyle ilgili bir sorun olabilir bir kaç kişide daha duymuştum samsungun sitesine bir bak istersen

8 Mesaj
5 Ocak 2012; 13:30:55 

ya bir prog. yüklemiştim,onu sildim. düzeldi galiba şimdi, teşekkür ederim.

103 Mesaj
30 Ocak 2012; 23:20:13 

arkadaşlar bu telefonu aldım eve geldiğimde hattımı taktığımda, aramam sonlandığı zaman makina kendi kendine RESET atıyordu. değişime götürdüm ve makineyi değiştiler, 2. makinede de aynı sorunu yaşadım , her aramada değil ama sıklıkla arama BİTİNCE kendi kendine reset atıyor. bunun nedeni nedir acaba ? sizdede öyle birşey varmı ? yoksa marketten indirdiğim facebook ve twiterdan mı kaynaklanıyor . kendi sim kartımdan şüpehelendim başka simde taktım aynısı oldu ...

14 Mesaj
13 Şubat 2012; 21:19:31 

beyler ram kaç bu telefonda :)

7 Mesaj
17 Şubat 2012; 19:05:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Monitorist

Birkaç haftadır kullanıyorum. 100 üzerinden değerlendirilse 80 verebilirim.

Olumlu yönleri çok, internet sitelerindeki özelliklerinden zaten okuyabilirsiniz. Ben olumsuzlardan bahsedeyim.

Olumsuz yönleri, wi-fi ve gps ile şarjı bir gün ancak yetiyor. Android uygulamalarının çoğu uzun ekranlı cihazlar için yapıldığından bu cihazda ekran yetersiz kalıyor. Tuş takımından gelen aramayı cevaplama imkanı yok, ille de dokunmatikten cevaplamak zorundasınız. Klavyenin üstündeki menü, home, navi, back ve arama tuşlarının bulunduğu satırın aydınlatması yok. karanlıkta sıkıntı yaşıyorsunuz.

Bundan evvel blackberry 9800 ve iphone 4 cihazları kullandım. Samsung galaxy y, o iki cihaz kadar oturaklı değil malesef. Ama iphone büyük bir cihaz malum. uygulama ve yazılım yoönü çok oturaklı olmasına ve dokunmatiği mükemmel olmasına rağmen tuş takımı olmadığı için memnun kalamamıştım. blackberry de BIS yüzünden kaybediyor, kaybetmeye de mahkum.

Bu cihazın en büyük artısı arkasında Android olması. Yazılım portföyü hakikaten çok iyi. Çoğu ücretsiz onbinlerce yazılım var.

Eğer telefonunuzla bolca yazı yazmanız gerekiyorsa (mail, sms, IM gibi) gayet ideal.

bir sorum olacaktı, şimdi malum uzun ekranlı uygulama çok var android markette. peki bu telefon uzun ekran için olan uygulamaları, nasıl çalıştırıyor? veya çalıştırıyor mu?

21 Mesaj
17 Şubat 2012; 21:41:13 

Merhaba arkadaşlar,
Yorumlar için teşekkürler.Sormak istediğim mail alıp gönderirken bu telefonu outlook programı gibi kullanabiliyor muyuz?Benim için en önemli konu bu.
İyi forumlar.

www.istatistikcim.com

10 Mesaj
18 Şubat 2012; 16:41:01 

bu telefonda flash desteği var diye aldım. fakat flash destekli sitelere giriyorum. açılmıyor. android marketten de flash player ı yükleyemiyorum. ne yapmam lazım acaba ?

297 Mesaj
19 Şubat 2012; 1:22:34 

arkadaşlar, wirless ten android markete girdiğimde uygulamaları indiremiyorum, fakat edge bğlantısı ile girdiğimde uygulamalar iniyor sorun nedir acaba?

36 Mesaj
19 Şubat 2012; 19:20:10 

bu telefonu alalı yaklaşık 1 ay oldu özellik olarak bekleneni karşılıyor ama kronik sorunu var..kendi kendine sık sık kapanıyor.o yüzden almayı düşünen arkadaşlar varsa tavsiye etmem..şarjı da bir gün gidiyor..

"SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!"

119 Mesaj
25 Şubat 2012; 1:05:54 

ben de alalı bi hafta oldu.ben daha çok şarj için aldım.ıphone 3g vardı bundan önce ama şarjı felaket gidiyordu diye değişme ihtiyacı duydum.

dokunmatiği normalin üstü,iyiye yakın.bazen işlemiyor ama olacak o kadar

tuşlara gelince,sadece tuşları için bile alınacak bir tel.çok rahat kullanılıyor.

android olması zaten yetiyor da artıyor.

benim en çok hoşuma giden özelliği ise facebook mesajları anında mesaj olarak iletiliyor.(ıphone de de vardı ama androidde daha gelişmiş)

hız açısından ise şu ana kadar bi yavaşlık görmedim

fakat bir sorunla karşılaştım.kutunun içinden çıkan hafıza kartını taktım.ve gün içinde,hafıza kartı beklenmedik bir şekilde çıkarıldı şeklinde bir hata ile karşılaşıyorum.aslında sorun edilecek bir durum yok ama o hatayı verince telefon beş on saniye açılmıyor.

1935 Mesaj
25 Şubat 2012; 10:49:10 

Arkadaşlar ben de aldım bu telefondan.

3g 'den internete bağlı iken bize atılan mailler sanki direk düşmüyor ? Anlamadım. 10 15 dk da bir mi kontrol ediyor mail hesabını? Bunun bir ayarı var mı ? Push mail özelliği yok mu bu telefonda ?

550 tl 'ye aldım, biraz kullandıktan sonra yorumlarımı yapacağım.

Bu paraya iyi gibi duruyor şimdilik.

1935 Mesaj
25 Şubat 2012; 11:48:57 

tuşlar kilitliyken gelen mailler için uyarı vermiyor anlamadım

1935 Mesaj
28 Şubat 2012; 9:47:18 

Arkadaşlar 3 4 gündür kullanıyorum telefonu:

Kronik bir rahatsızlığı var, belli bir miktar kullanmadıktan sonra tuş klidini açınca SD Card beklenmedik şekilde çıkartıldı diyip tekrar tüm SD kartı tarıyor. Pek hoş değil. Çözümünü bulamadım. Internette aradım bir çok kişi yazmış ama çözüm belli değil.

Tuşlar aydınlatmalı ama üstte bulunan track pad ve 4 tuş aydınlatmalı değil. ( Ayarlar, Home, Back, Search ) tuşları. Bu da biraz rahatsız edici.

Kamerası pek iyi değil, flaşı yok.

Hoparlörü arka tarafta. Eller serbest konuşurken telefonun arkasını çeviriyorum daha rahat duyabilmek için ses direk bana gelsin diye.

Pili ancak bir gün dayanıyor. İki gün takılıyım deseniz işiniz zor. ( Her şeyi kapatmanız lazım, belki dayanır. )

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

1935 Mesaj
28 Şubat 2012; 11:46:53 

Şunu da ekliyim arkadaşlar

nokia 'da normal bekleme modundayken ekran kapandığında saat kalıyordu. Bunda kalmıyor. Dolayısıyla saate bakmak için ekranı açmak gerekiyor.

Ayrıca nokia 'nın da tam ortasında bir seçim işine yarayan tuş vardı. Bunun etrafı ışıklıydı. Cevapsız arama ya da mesaj oldğunda sürekli yanıp sönüyordu. Ama çok ufak bir ışık olduğu için sarj yemiyordu.

Bu telefonda telefon ya da sms kaçırdınız mı bitiyor şansınız, bir uyarı yok. Açıp ekranı bakmanız gerekiyor.

Uygulama indirdim ama o da tüm ekranı ve klavyenin altını aydınlatıyor ve çok sarj yiyor.

1935 Mesaj
29 Şubat 2012; 8:11:58 

Arkadaslar firmware update yaptim o zamandan beri bu sd kart cikma problemi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

146 Mesaj
30 Mart 2012; 19:17:18 

arkadaşlar bunun gps özelliği nasıl bşy ya internet üzerindenmi o açıklayabilcek varmı bu firmware nerden yapılır bide bu aralar sıfırı kaça gidiyo bi deyiveren olursa

accent era 1.5 crdi start 2008

22 Mesaj
2 Nisan 2012; 17:55:49 

update olayını biraz açarmısın bizde de aynı problem var sd kart sorunu

122 Mesaj
4 Nisan 2012; 18:51:01 

Arkadaslar ayni telefon bendede var fakat bendekinin icerisinde Turkce dili yok malesef? Turkce ROM vs var midir sizlerde ? Yada telefonun dilini nasil olurda turkce yapabilirim?

Tesekkurler

1 Mesaj
5 Nisan 2012; 13:50:19 

bende 3 gün önce aldım ama benimde şimdiden sorunlar başladı telelefon kendi kendine resetleniyor.daha önce bu tarz telefonlarda olduğunuda öğrendim ama maalesef geç kaldık:(
sizdede bu kapanma sorunu varsa veya çözen varsa söyleyebilirmi
bi sorumda gps i ücretsiz kullanabilmek için ne yapmalıyız?

10 Mesaj
6 Nisan 2012; 0:08:30 

quote:

Orijinalden alıntı: guneyarjin

bende 3 gün önce aldım ama benimde şimdiden sorunlar başladı telelefon kendi kendine resetleniyor.daha önce bu tarz telefonlarda olduğunuda öğrendim ama maalesef geç kaldık:(

usb ile pc ye bağla. sonra da samsung kies yazılımı ile firmware güncellemesini yap. bende de ilk zamanlar böyle sorun vardı, firmware yükledikten sonra sorun düzeldi.

4575 Mesaj
15 Nisan 2012; 15:23:53 

Arkadaşlari ben bu telefondan almayı düşüyorum, satmak isteyen varsa özelden görüşelim...

"Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil" Yunus Emre

Cengiz Topel Kimdir

1935 Mesaj
15 Nisan 2012; 23:30:04 

quote:

Orijinalden alıntı: guneyarjin

gps zaten ücretsiz igo kurabilirsin internetten ara bul ücretsiz navigasyon olarak bulunabiliyor

34 Mesaj
21 Nisan 2012; 17:44:46 

şu an fiyatı 390 tl ye düşmüş

Kanaat bitmez bir sermayedir.

4575 Mesaj
21 Nisan 2012; 18:19:20 

quote:

Orijinalden alıntı: TEGİN 38

şu an fiyatı 390 tl ye düşmüş

Ben almayı düşünüyorum, nerede 390 tl, link alabilir miyim?

"Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil" Yunus Emre

Cengiz Topel Kimdir

34 Mesaj
21 Nisan 2012; 18:29:35 

HATTA akbank kredi kartıyla 360 tl ye geliyor arkadaşım . gittigidiyor com da acele et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TEGİN 38 -- 21 Nisan 2012; 18:30:39 >

Kanaat bitmez bir sermayedir.

16041 Mesaj
13 Mayıs 2012; 22:53:23 

hala aynı para.

bi tanıdığa alıcam bende sanırım burdan.ama beyazını istiyorlar.sanırım siyah satuyor arkadaş.

bu makinedeki gps internet bağlantısı istiyor sanırım.

direkt navigazsyon çalışmıyor sanırım

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

323 Mesaj
29 Mayıs 2012; 9:09:15 

bu telefonda ekran kilidini iptal etmenin bir yolu var mı ?

http://forum.donanimhaber.com/dukkan.asp?mem=494525

1935 Mesaj
29 Mayıs 2012; 9:46:09 

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

hala aynı para.

bi tanıdığa alıcam bende sanırım burdan.ama beyazını istiyorlar.sanırım siyah satuyor arkadaş.

bu makinedeki gps internet bağlantısı istiyor sanırım.

direkt navigazsyon çalışmıyor sanırım

gps internet istemiyor

google maps internet istiyor çünkü harita hafızada yok
igo gibi bir yazılım kullanırsanız internete gerek yok

2 Mesaj
7 Haziran 2012; 4:10:54 

Arkadaşlar ben de dün aldım bu telefondan, kullanımını keşfetmeye çalışıyorum. Fakat ekran görüntüsü almayı bir türlü beceremedim. İnternetteki diğer sitelerde yazılanlar hep Android'in 2.2 sürümüne göre yazılmış, benimki ise 2.3. Bir bilen var mıdır, ne yapmak lazım? Şimdiden teşekkürler :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonsitaRosso -- 7 Haziran 2012; 4:12:05 >

323 Mesaj
7 Haziran 2012; 7:58:09 

arkadaşlar bu telefonda ekran klavyesi var mı ?

1935 Mesaj
7 Haziran 2012; 9:05:58 

quote:

Orijinalden alıntı: shift_rk

arkadaşlar bu telefonda ekran klavyesi var mı ?

açabiliyorsun ama başka bir şey kalmıyor o zaman ekranda da

323 Mesaj
7 Haziran 2012; 9:52:57 

quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

açabiliyorsun ama başka bir şey kalmıyor o zaman ekranda da

nasıl açılıyor arkadaşım ?

1935 Mesaj
7 Haziran 2012; 10:10:39 

quote:

Orijinalden alıntı: shift_rk

nasıl açılıyor arkadaşım ?

Ayarlarda klavye var ekrandaki klavyeyi aç diye bir şey olması lazım biraz karıştır bulamazsan bende bakarım.

Daha sonra mesela mesaj atarken falan ikonu çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam ona basınca ekranda çıkıyor klavye

323 Mesaj
8 Haziran 2012; 0:14:05 

Selam ark lar bu cihazdan internete baglanmayi beceremedim ayarlari nasil yapmam gerek ¿

323 Mesaj
9 Haziran 2012; 8:19:58 

quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

Ayarlarda klavye var ekrandaki klavyeyi aç diye bir şey olması lazım biraz karıştır bulamazsan bende bakarım.

Daha sonra mesela mesaj atarken falan ikonu çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam ona basınca ekranda çıkıyor klavye

tşk.

69 Mesaj
10 Haziran 2012; 0:31:22 

arkadaşlar ben de bu telefonu almak istiyorum da internet olayı nasıl aydınlatır mısınız. flash desteği var mı, hani her internet sitesine girip rahat rahat görüntüleyebiliyor muyuz???

19 Mesaj
11 Haziran 2012; 15:40:09 

quote:

Orijinalden alıntı: mtso_221

arkadaşlar ben de bu telefonu almak istiyorum da internet olayı nasıl aydınlatır mısınız. flash desteği var mı, hani her internet sitesine girip rahat rahat görüntüleyebiliyor muyuz???
Telefonda flash desteği yok.
Internet sitelerinde ben herhangi bir problem yaşamadım flash videoları izleyememek ve flash içerik görüntüleyememek dışında. TV ve film izlemek için google playde flash desteği olmayan telefonlar için programlar var. Bana yetiyor.

Surf, gazeteler, siteler için Opera Mini kullanıyorum. Gayet güzel. Bunun haricinde kendi tarayıcısı da oldukça kullanışlı.

Ancak flash desteği istiyorsan tekrar edeyim yok.

341 Mesaj
12 Haziran 2012; 0:04:13 

Tüm tanıtımlarda ve samsung sitesinde flash desteği var yazıyor.

Benim tek sorum var: Angry birds veya http://www.cepde.net/mo...xy-y-pro-b5510-oyunlari burdaki gibi oyunlarda sorun olur mu ekranın boyutu v.b

"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.''
- Mustafa Kemal Atatürk-

19 Mesaj
12 Haziran 2012; 12:54:36 

İşin doğrusu oyun hiç denemedim. Ama tahmini konuşmak gerekirse mutlaka oynanabilen oyunlar vardır ve büyük ihtimalle linkini verdiğiniz oyunlar da oynanıyordur.

Flash desteği konusunda ise Google Play sayfasına giderek hesabınıza giriş yaptıktan sonra (normal bir gmail hesabı) ayarlardan telefonunuzu galaxy y pro b5510 seçerek telefonun hangi programlar ve oyunlarla uyumlu olduğunu görebilirsiniz.

Ben bunu yaptığımda flash player uyumsuz olarak görünüyor. Ayrıca pek çok inceleme sitesinde de flash desteği olmadığı yazıyor. Oyunlardaki performansı konusunda ise oynayan bir arkadaşın fikrini almak daha doğru olur.

Ben sanal klavyede yazı yazmayı bir türlü beceremediğim için bu telefonu tercih ettim. Oyunlarla da aram iyi olmadığı için flash desteği pek umurumda olmadı.
Youtube ve facebook videolarda bir sorun yok. Flash desteği olmamasına rağmen Google Play'deki uygulamalar yardımıyla TV de film de izlenebiliyor. Flash yerine vitamio eklentisi yardımıyla.

Ama flash desteği olmadığı için online film ve dizi yayınlayan sitelerdekiler izlenemiyor.
Sonuç olarak benim bildiğim flash desteği olmadığı.

Ekleme: Angry Birds için
http://www.youtube.com/watch?v=XQx7OjC1u4c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myndos -- 12 Haziran 2012; 13:02:58 >

341 Mesaj
12 Haziran 2012; 18:52:07 

http://kiyas.la/cep-tel...amsung-Galaxy-Pro-B7510

Verdiğim linke girip en aşağıdaki avantajlar kısmını okursanız flash desteği olduğunu yazıyor. :S

"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur. Bu topluluğun fertleri ne kadar Türk kültürüyle dolu olursa, o topluluğa dayanan cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.''
- Mustafa Kemal Atatürk-

2144 Mesaj
12 Haziran 2012; 23:01:24 

arkadaşlar bu telefonu almayı düşünüyorum konunun başında sd kart sorunu ve resetlerden bahsedilmiş bu sorunlar güncelleme ile çözüldümü acaba cihazın şarj süresi 800 saat belirtilmiş özelliklerinde (2g ile ) şarjı iyimi kısaca anlatabilecek arkadaş varmı tavsiye edermisiniz cihazı daha önce android kullandım şimdi samsung 335 kullanıyorum bu telefonda şimdiki telefonumun dokunmatik ekranlı ve androidli versiyonu gibi yardımcı olurmusunuz iyi forumlar

Bursaspor

19 Mesaj
13 Haziran 2012; 11:41:34 

ilkbank: Flash desteğini biraz daha detaylı yazan sitelerde flash lite e6 gibi bir destekten söz ediyor. Bunun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Dün tekrar bir deneme yaptım Google Play'de adobe flash 11 için ama telefonla uyumlu olmadığı yazıyor. telefondan Google Play'e gittiğimde ise arama sonuçlarında dahi göstermiyor.
Ayrıca Hepsiburada sitesinde verilen özellikleri arasında wifi direct olduğu yazıyor ama telefonda onu da bulamadım. Galaxy note için yazılmış olan bir yardım dosyasında kablosuz ayarların içinde bu özellik için ayar sekmesi olduğu yazıyor ama b5510 da böyle bir sekme bulamadım.

bsali: güncellemeden sonra bu saydığınız sorunlardan hiç birini bir kez olsun yaşamadım. İkinci telefonum chat 335. B5510 ile chat 335 ayrı kulvarlarda iki telefon. Donanım farklılığı ve android işletim sistemi olmasından dolayı yapabilecekleriniz çok çok daha fazla. Bunun da bedeli galiba şarj süresi.
Günlük yaklaşık 10 dakikalık telefon görüşmesi, gazeteleri okuma, whatsapp ve normal mesajlaşma (yoğun değil), facebook, mail senkronizasyon açık, wifi ve 3g açık, ve biraz daha ıvır zıvır ile bir-bir buçuk gün diyebilirim. Ama film ya da tv izlersem şarj bir amerikan arabanın benzin tüketimi gibi. Ama forumdan okuduğuma göre çoğu android işletim sistemli telefonda durum aynı.

1721 Mesaj
13 Haziran 2012; 13:09:28 

Arkadaşlar normal android için olan uzun ekrana göre yapılmış uygulamalar bu telefonda nasıl çalışıyor

Çalışmıyor mu yoksa sorunlu mu çalışıyor?

Ekranın küçük olmasının bir dezavantajı mevcut mu acaba?

Ace , Gio yada bunun arasında kararsızım, ne dersiniz?

Teşekkürler

341 Mesaj
13 Haziran 2012; 16:18:43 

quote:

Orijinalden alıntı: _panzerschreck_

Arkadaşlar normal android için olan uzun ekrana göre yapılmış uygulamalar bu telefonda nasıl çalışıyor

Çalışmıyor mu yoksa sorunlu mu çalışıyor?

Ekranın küçük olmasının bir dezavantajı mevcut mu acaba?

Ace , Gio yada bunun arasında kararsızım, ne dersiniz?

Teşekkürler

Aynı şekilde kardeşim.

- Mustafa Kemal Atatürk-

284 Mesaj
17 Haziran 2012; 17:34:56 

Benim 2. telefon olarak almayı düşündüğüm telefon.

Flash v.s. önemli değil de Google marketten yüklenen uygulama desteği nasıl acaba?

1935 Mesaj
17 Haziran 2012; 18:17:16 

quote:

Orijinalden alıntı: ilkank

Aynı şekilde kardeşim.

Evet aynı şekilde ama bazen problem oluyor

107 Mesaj
26 Haziran 2012; 12:15:26 

Bir sorum olacak arkadaslar telefonda e-posta ayarlarini actim v yaklasik 20 posta aldim simdi posta ayarlarini kapatmak istiyorm posta aldigim hesabi hesaplar kismindan sildim ancak hala postalar duruyor bunu temizlemenin bir yolu yok mudur?

Intel Pentium III 733 Mhz, 128 MB RAM,Built-in 3D AGP, UDMA with Intel D.V.M Technology, Seagate 20 gb hdd, Sound - Built-in (AC Link 97), 48X C D-ROM, 3 1/2" 1.44MB floppy drive, IDE - Bus Master, PIO Mode 4 / DMA 2 Ultra DMA 33/66, 56k PCI 3com modem, Windows 98 second edition.

107 Mesaj
26 Haziran 2012; 12:18:18