Şimdi Ara

Humax 9502 ve 9503 merak edenler (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
24.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese selam, TTnet Adsl limitsiz sözleşmem bittiği için 2 haftadır digiturkçuler her gün başımın etini yiyor.

Next Uyduyla tv izliyorum.

Daha önce hiç üye olmadığım için digiturk hakkında bilgim yok.

Tereddüt ettiğim birkaç konudan biri kanal geçiş hızının yavaş olması, bu tahammül edebileceğim bir konu değil. araştırmalarım sonucun sagemcom adlı yeni receiver'ın sayılı digiturk kullanııcısı tarafından test edildiğini ve beğenildiğini ,kanal geçiş hızının da eski receiverlara göre iyi olduğunu öğrendim.

http://forum.donanimhaber.com/m_67907073/tm.htm

Digüturk+ internet kampanyasına başvurmayı düşünuyorum.

Asıl soruma gelirsek farzedelim ki gelip bağladılar, benim mevcut uydu kablosunu da yeni digiturk kutusuna bağlayıp uydu yayınlarını izleye bilir miyim ?

Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

• merhaba arkadaşlar,
    humax 9503 kutum var.ayarlardan hdmi çözünürlüğünü yerel de yapsam otomatik de yapsam görüntü formatını sd yayınlarda 576 hd yayınlarda 1080i ototmatik yapmıyor.dolayısı ile sd yayınlarda çokhafif bir bulanıklık söz konusu.elle pal 576i yapınca bulanma sd yayınlarda geçiyor fakat bu seferde haliyle hd yayınlarda kalite düşüyor.normal merkezi sistem çanağına bağlı diğer hd uydu alıcım bunu otomatik ayarlıyor ve dolayısıyla sd yayınlar net.bunun çözümü nedir acaba?
  • merhabalar,
    Acaba aranızda kayıt için hdd kullanan var mı?
    Tüm hdd ler uyumlu mu yoksa belli kriterler var mı hdd alırken dikkat etmemiz gereken?
  • 9503ü avr li ses sistemine hdmi dışında nasıl bağlarız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: basis35

9503ü avr li ses sistemine hdmi dışında nasıl bağlarız?

Scart'ta üçlü rca dönüştürücü aparat takarak, denemek lazım. Hdmi bağlıyken, scart'tan audio çıkışı verir mi? Bilmiyorum. Televizyonun arkasında audio veya optik ses çikışı varsa da olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir soru sorduk, havada kaldı, bu nasıl paylaşım böyle ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ejderooo

merhaba arkadaşlar,
    humax 9503 kutum var.ayarlardan hdmi çözünürlüğünü yerel de yapsam otomatik de yapsam görüntü formatını sd yayınlarda 576 hd yayınlarda 1080i ototmatik yapmıyor.dolayısı ile sd yayınlarda çokhafif bir bulanıklık söz konusu.elle pal 576i yapınca bulanma sd yayınlarda geçiyor fakat bu seferde haliyle hd yayınlarda kalite düşüyor.normal merkezi sistem çanağına bağlı diğer hd uydu alıcım bunu otomatik ayarlıyor ve dolayısıyla sd yayınlar net.bunun çözümü nedir acaba?

Eğer kumandada vformat yazan mavi renkli tuştan bu ayarı orjınal olarak ayarlarsanız kendisi otomatik geçiş yapacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

merhaba arkadaşlar,

Eğer kumandada vformat yazan mavi renkli tuştan bu ayarı orjınal olarak ayarlarsanız kendisi otomatik geçiş yapacaktır.

hocam vformat bölümden de otomatik yapsam otomatik geçiş yapmıyor.sd yayınları yine 1080i formatta gösteriyor...ne yapmam gerek acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ejderooo -- 17 Ocak 2013; 19:28:11 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: batu25

quote:

merhaba arkadaşlar,

hocam vformat bölümden de otomatik yapsam otomatik geçiş yapmıyor.sd yayınları yine 1080i formatta gösteriyor...ne yapmam gerek acaba

Ben kendi cihazımda denedim oluyor ama mesela ayarlar menüsünden seçtiğimde hiçbir değişiklik olmuyor. Bu durumda cihazınızda problem olabilir DIGITURK müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirtirseniz kutu değişimi yapabilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Caesar76

Arkadaşlar herkese selam, TTnet Adsl limitsiz sözleşmem bittiği için 2 haftadır digiturkçuler her gün başımın etini yiyor.

Next Uyduyla tv izliyorum.

Daha önce hiç üye olmadığım için digiturk hakkında bilgim yok.

Tereddüt ettiğim birkaç konudan biri kanal geçiş hızının yavaş olması, bu tahammül edebileceğim bir konu değil. araştırmalarım sonucun sagemcom adlı yeni receiver'ın sayılı digiturk kullanııcısı tarafından test edildiğini ve beğenildiğini ,kanal geçiş hızının da eski receiverlara göre iyi olduğunu öğrendim.

http://forum.donanimhaber.com/m_67907073/tm.htm

Digüturk+ internet kampanyasına başvurmayı düşünuyorum.

Asıl soruma gelirsek farzedelim ki gelip bağladılar, benim mevcut uydu kablosunu da yeni digiturk kutusuna bağlayıp uydu yayınlarını izleye bilir miyim ?

Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Eğer TÜRKSAT uydusu üzerinden yayın almak isterseniz evet kutuyu eski receiver ın takılı olduğu kabloya direkt bağlayıp çalıştırabilirabilirsiniz fakat eutelsat uydusundan yayın alacaksanız eski çanağınızın yönünü ve lnb sini değiştirmeniz gerek. Diğer sorularınız hakkında bilgim yok maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkEternal

merhabalar,
    Tüm hdd ler uyumlu mu yoksa belli kriterler var mı hdd alırken dikkat etmemiz gereken?

Ben Toshiba Lg Samsung ve Western Digital takarak kayıt özelliğini kullandım hiçbirinde sorun çukmadı hepsine uyumlu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kod_od

quote:

merhabalar,

Ben Toshiba Lg Samsung ve Western Digital takarak kayıt özelliğini kullandım hiçbirinde sorun çukmadı hepsine uyumlu

Kaç gb lık disklerdi?
  • quote:

quote:

quote:

merhabalar,

Kaç gb lık disklerdi?

Toshiba 750 gb Lg 1 tb Samsung 1 tb Western Digital 500 gb
  • quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar,

Kaç gb lık disklerdi?

Peki hangi formatta kaydediyor? Kaydettiği şeklini bilgisayarda izleyebiliyor muyuz mesela?

• Kendine özel bir format.. Sadace digitürk cihaz gösteriyor..

• Asıl benim çok merak ettiğim bir soru var
    A receiverı ile B receiverı tamamen aynı model, aynı sürüm yüklü ikisinde de
    ve ikisi de problemsiz
    A receiverı ile kayıt yapılan filmler (film paketi dahilinde, HD falan olarak)
    hard diski B receiverına bağlamak sureti ile (B receiverında film paketi HD paket falan yok) izlenebilir mi?
    Mesela evimde kaydettiğim filmleri başka bir evdeki aynı model kutudan izleyebilir miyim?
    Deneyen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

Asıl benim çok merak ettiğim bir soru var
    ve ikisi de problemsiz
    hard diski B receiverına bağlamak sureti ile (B receiverında film paketi HD paket falan yok) izlenebilir mi?
    Mesela evimde kaydettiğim filmleri başka bir evdeki aynı model kutudan izleyebilir miyim?
    Deneyen var mı?

Maalesef izlenemiyor digi'yi aradığımda ise Telif Hakları gibi saçma sapan bir cevap alıyorum Madem telif hakları yüzünden o zaman neden a kutusu kaydederken sorun çıkmıyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

merhabalar,

Kaç gb lık disklerdi?

Peki hangi formatta kaydediyor? Kaydettiği şeklini bilgisayarda izleyebiliyor muyuz mesela?

Windows NTFS formatını okuyor bu yüzden hard diski formatlamak gerekiyor ancak UBUNTU LINUX te çalışıyor hard diski görüyor hard diskin içindeki dosyalara giriyor ancak videoyu oynatamıyor 2-3 haftadır kaydedilen videoları oynatacak player arıyorum ama pek umudum yok

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ignorant

Asıl benim çok merak ettiğim bir soru var
    ve ikisi de problemsiz
    Deneyen var mı?

Maalesef izlenemiyor digi'yi aradığımda ise Telif Hakları gibi saçma sapan bir cevap alıyorum Madem telif hakları yüzünden o zaman neden a kutusu kaydederken sorun çıkmıyor

telif hakları aslında saçma sapan değil
    parasını vermeyince izlenememesini sağlamışlar bir şekilde:)
    ben bunu aşabilir miyiz dedim ama mümkün gözükmüyor
    aslında mümkün de, uğraşmaya değmez.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.