Şimdi Ara

Selektör yapana 1 yıl hapis cezası!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yargıtay 12. Ceza Dairesi, trafikte seyir anındaki bir aracı yakından takip eden, sıkıştıran, selektör yapan kişinin bir yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi. Bu kararın ardından trafikte selektör yapıp, araçları yakın takip eden ve sıkıştıranlar "kişilerin huzur ve sükununu bozma" suçunu işledikleri gerekçesiyle mahkum olabilecek.

Yanınızda veya arkanızda seyreden aracın sahibi sizi yakından mı takip ediyor? Siz, seyir halindeyken, selektör yapıp dikkatinizi mi dağıtıyor? veya, arabasıyla yanınıza yaklaşıp size bakarak arkadaşlarıyla mı gülüşüyor?

Bütün bunları yapanlar, artık iki kez düşünerek hareket edecek...

Çünkü, Yargıtay 12. Ceza Dairesi, emsal sayılacak bir karara imza attı.

Erzincan'da yaşayan A.Y., şehir merkezinde arabasıyla giderken, K.H.'nin arabasıyla kendisini yakından takip ettiğini, selektör yaptığını, arkadaşlarıyla beraber yan tarafına geçip gülüştüğünü, polis merkezinin bulunduğu tarafa dönünce takipten kurtulduğunu belirterek şikayetçi oldu.

Şikayeti değerlendiren Erzincan 1. Sulh Ceza Mahkemesi, K.H.'yi trafik güvenliğini tehlikeye sokmak suçundan mahkum etti. Kararın, temyiz incelemesini yapan Yargıtay 12. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu.

Yargıtay, emsal bir karara imza atarak K.H.'yi "kişilerin huzurunu ve sükununu bozma" suçunu işlediğine dikkat çekti.

• ispat işi nasıl olcak peki?
    Her arabanın ön ve arka camına kamera koyalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hep selektör yapardım artık kornaya basacağım yapacak bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sédat

ispat işi nasıl olcak peki?

Valla onu bende bilmiyorum ama avrupa da bir çok ülkede var böyle bir uygulama ama Türkiye de ne kadar işler bilemeyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sédat

ispat işi nasıl olcak peki?

+1
  • Daha geçen gün selektör yapanlar klübü kurulmuştu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TEM'de sol şeritte 100km/s ile gidenlere gün doğdu desenize...
  • K.H.'nin arabasıyla kendisini yakından takip ettiğini, selektör yaptığını, arkadaşlarıyla beraber yan tarafına geçip gülüştüğünü

Terbiyesize bak sen hem yakından takip et hem de yanına geçip gülüş
  • dh selektör kullananlar klübüne selamlar
  • Karşıdan gelen araç sollamaya çıktı üstümüze geliyor kornaya bassak duymaz eee ne yapacağız ?
  • bu normal bir selektör değil, tacizdir, sıkıştırmadır! yoksa aramızda selektör yapmayan var mı? gece ışıklarda 2. sırada bekliyorsunuz, yeşil yandı ama öndeki sürücü telefona ya da muhabbete dalmış ışığa bakmıyor, siz ne yapıyorsunuz, inip camına tık tık mı yapıyorsunuz?
  • Haberi tekrar okuyalım lütfen. Her selektör yapana ceza verilecek yazmıyor. Sizin de bildiğiniz gibi işi tacize dönüştüren, karşıdakini sinirlendirmek veya korkutmak amacı güdenlerin düşüneceği bir durum.

Tek merak ettiğim ispatı nasıl olacak. Diyelim ki o anda kameraya çektik durumu. İşe yarayacak mı?
  • Nasıl ispat etmiş merak ettim
  • Türk Ceza Kanunu madde 179; Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma
    .......
    (2) Kara, deniz, hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Hırsızlığı veya adam yaralamayı her nasıl ispat ediyorsanız bu suçta benzer şekilde ispat edilebiliyor. Tanık gayet güzel bir ispat vasıtasıdır. Ankarada bir trafik hayvanatının bu yasa hükmü ile altı ay ceza almasını sağladım. Trafikte magandalık yapanlar hakkında bir dilekçe ile bulunduğunuz yer Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunabilirsiniz.
  • Saçmalık.
    Bir kere onu yapan adamı nasıl tespit edeceksin?
    Bu bana selektör yaptı dibime yanaştı verin cezayı.. oldu.

Bazı akıllılar allahın otobanında soldan 90 la giderken mecburen
    sellektör yakıyorsun.

Bu farkı neye göre beliryecekler?
  • Bu şekilde sellektör yapanlara caydırıcı olur ama ispat nasıl olacak ? Suistimalin önüne nasıl geçilecek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

dh selektör kullananlar klübüne selamlar

Bende Geçen Üye Olmuştum

Kanıt Yetersizliğinden Beraat Falan Derler Ya Adam Öldüren 2 Ay Yatıp Çıkıyo Bu Ülkede Selektör Yapana 1 Yıl Ceza Vermezler.

Burası Türkiye.
  • En güzeli sağdan makaslamak.Aynasına bakmayan eleman sol şeridi kapatacak bende ona selektör yaptım diye hapse gireceğim şaka gibi.
  • oldu adam olmadık maymunluk yapacak trafikte bende selektör çekmicem

suyundanda koyayım mı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.