Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.803
Cevap
34
Favori
145.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadasım gücün 105 e yeterse onu al 103 yeterse onu al ses görüntü birinin stereo performansı digerinden biraz daha iyi Hepi topu hep yazıyorum bluray player yok kapalı ses yok sahne bunlar ne saçmalık yaw

Eraycelik80

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomete

hayatımda bu kadar bilinçsiz ve sırf birşeyler yazmış olmak için yazılmış bir yorum daha görmedim.

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''Ayrıca o kadar para verip oppo alınmışsa ve ses oppoya çözdürülmeyecekse diye bir mantığı da anlayamadım.
    iyi bir avr veya pro-power oppodan çok daha iyi sesi çözecektir.'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Hele hele üst satırda yazdığınız. Yani okunan datayı çözmeden doğrudan iletince dandik makine , yok çözdüreceksek iyi makine olacak mantık bumu.

siz önce yazdıklarımın tamamını bir okuyun ondan sonra yorum yaparsınız.

Kusura bakma kardeşim ama adam doğru yazmış bence siz anlamsız bir misyon yüklemişsiniz oppoya, oppo çok kaliteli bir bluray player bunda herkes hem fikir zaten ama piyasada çok kaliteli ve pahalı sinema amfileri var misal krell, mcIntosh, rotel ve aklıma gelmeyen başka markalar şimdi bu tip cihazlar haliyle sesi oppodan daha iyi çözecektir ayrıca objektif bir gözle tekrar okudum arkadaşın yazdığı mesajı adam size ne demiş siz kalkmış "okunan datayı çözmeden doğrudan iletince dandik makine , yok çözdüreceksek iyi makine olacak mantık bumu" yazmışsınız arkadaşın size yazdığı ile sizin cevabınızın uzaktan yakından alakası yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

quote:

hayatımda bu kadar bilinçsiz ve sırf birşeyler yazmış olmak için yazılmış bir yorum daha görmedim.

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''Ayrıca o kadar para verip oppo alınmışsa ve ses oppoya çözdürülmeyecekse diye bir mantığı da anlayamadım.
    iyi bir avr veya pro-power oppodan çok daha iyi sesi çözecektir.'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Hele hele üst satırda yazdığınız. Yani okunan datayı çözmeden doğrudan iletince dandik makine , yok çözdüreceksek iyi makine olacak mantık bumu.

siz önce yazdıklarımın tamamını bir okuyun ondan sonra yorum yaparsınız.

Kusura bakma kardeşim ama adam doğru yazmış bence siz anlamsız bir misyon yüklemişsiniz oppoya, oppo çok kaliteli bir bluray player bunda herkes hem fikir zaten ama piyasada çok kaliteli ve pahalı sinema amfileri var misal krell, mcIntosh, rotel ve aklıma gelmeyen başka markalar şimdi bu tip cihazlar haliyle sesi oppodan daha iyi çözecektir ayrıca objektif bir gözle tekrar okudum arkadaşın yazdığı mesajı adam size ne demiş siz kalkmış "okunan datayı çözmeden doğrudan iletince dandik makine , yok çözdüreceksek iyi makine olacak mantık bumu" yazmışsınız arkadaşın size yazdığı ile sizin cevabınızın uzaktan yakından alakası yok :)

Yahu arkadaş neden kimse yazıları en başından okumadan sonuna göre yorum yapıyor.

Neyse boşverin kardeşim kimsenin bu 103d hakkında yazacak bir şeyi olmadığı polemik yaratmak için bir şeyler yazdığı ve dahada büyüyeceği belli oldu.

Ancak astramastra ya teşekkür ediyorum en azından ne demek istediğimi anladığı ve düzgün cevap verdiği için.

saygılar.

• Sevgili bilinçli arkadaşım!..

Sayın Serdar bey size düzgün cevap vermiş ise bu O'nun olgunluğundandır sizin seviyenizden değil emin olun.

Herhalde yazıma yaptığınız yoruma cevap vermeme gerek bile yok sonuçta okuduğunuzu anlayamadığınızı anlıyorum.

Ayrıca size cevaben ''bugüne kadar sırf yazmış olmak için bir şeyler yazmadığımdan (en azından kedimce) eminim.''

Bir de tavsiyem:Bir şeyler yazdığınızda bunun gerçekten olup olmadığına emin ve olun ona göre yazın.
    Çünkü sinema ile açık/kapalı tabirini yanyana kullanırsanız benim gibi bilinçsiz hobidaşlarınız size bir tarafı ile gülerler ve sırf yazı yazmış olmak için girip bir şeyler karalarlar.
    Çünkü biraz bilgi sahibi olmak için, bu sitelere giren henüz hobi ile yeni tanışmış arkadaşlarımızın yanlış yönlenmesini ve gereksiz harcama yapmalarını engellemek isterler.

Saygılarımla kalın

• firstdejavu kullanıcısına yanıt
    Yazmış olma için yazdığını birinin sana hatırlatması zoruna gitti galiba çünkü sen hala açık kapalıda takılı kalmış konunun farkında değilsin.

Senin nasıl bir model olduğun, bu üslubu başkalarına yapmandan belli zaten.
    otur da geçmişte yazdıklarını oku.
    gerçi zahmet edip dünden bugüne yazılanları iyi okusaydın sende anlardın ya neyse...
  • şu an oppo 103 kullanan, daha önce de oppo 95 - 105, pioneer bdp 150, popcorn c200, dune hd base 3d, egreat m32b, egreat r160s, wd live tv kullanmış ve stereo'da oppo 105 de dahil olmak üzere (wd hariç - coax output omadığından ) hepsini dac aracılı kulanmış biri olarak şunu belirtmek isterim;

stereo müzik için hepsi bitstream olarak daca gönderildi ve oppo serisi hariç çok kalitesiz, kulağı rahatsız eden bir ses alındı, sadece alınan berbat ses kalitesinden dolayı yine oppo'ya geçildi,

yine sinema için hem ses hem de görüntü bitstream olarak avr'e gönderildi ve oppo hariç hiçbiri keyif vermedi,

bunlar benim kişisel deneyimlerim, buradan artık nasıl bir pay çıkarılırsa
  • bu arada benim bütçem en fazla oppo'ya yettiği için oppo'da kaldım, daha iyi kaliteli cihazlar elbet mevcut, ama benim için gerek yok
  • quote:

Yazmış olma için yazdığını birinin sana hatırlatması zoruna gitti galiba çünkü sen hala açık kapalıda takılı kalmış konunun farkında değilsin.

gerçi zahmet edip dünden bugüne yazılanları iyi okusaydın sende anlardın ya neyse...

Sayın kanomete

Sayını hakettiğiniz için değil ama yazılı bir platformda sizi muhatap aldığım içindir.
    Siz her ne kadar senli hitap edecek seviyede olsanız bile.
    Uslup konusunda bilmem bu yazdıklarım size küçük de olsa bir fikir veriyor mu?

Bugüne kadar yazdığım hiç bir konuda sen şeklinde hitap etmemişimdir.
    Eğer ki başkalarıda siz gibi bilmeden sallıyorsa onlarada bu üslubumu kullanmam çok normal değil mi?
    En azından bende bir tutarlılık söz konusu.

Yok kardeşim hala sen şöylesin,şurada böyle,burada böyle yazdınız diyecekseniz sizden özür diliyorum.
    Haklısınız oppo frontlar ve centerde son derece açık ama sr lerde kapalı çalan bir playerdir.
    Tabi bu kullandığım hdmi nin ucu altın kaplama olduğundan oluyor olma olasılığı yüksek.
    Birde salonun ortasına kedim pislemişti.(onunda etkisi olabilir)

• quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

quote:

Sayın kanomete

Sayını hakettiğiniz için değil ama yazılı bir platformda sizi muhatap aldığım içindir.
    Siz her ne kadar senli hitap edecek seviyede olsanız bile.
    Uslup konusunda bilmem bu yazdıklarım size küçük de olsa bir fikir veriyor mu?

Bugüne kadar yazdığım hiç bir konuda sen şeklinde hitap etmemişimdir.
    Eğer ki başkalarıda siz gibi bilmeden sallıyorsa onlarada bu üslubumu kullanmam çok normal değil mi?
    En azından bende bir tutarlılık söz konusu.

Yok kardeşim hala sen şöylesin,şurada böyle,burada böyle yazdınız diyecekseniz sizden özür diliyorum.
    Haklısınız oppo frontlar ve centerde son derece açık ama sr lerde kapalı çalan bir playerdir.
    Tabi bu kullandığım hdmi nin ucu altın kaplama olduğundan oluyor olma olasılığı yüksek.
    Birde salonun ortasına kedim pislemişti.(onunda etkisi olabilir)

Bu size son olsun. E anlayınız artın cahil gitmeyiniz. Biraz yabancı forum dergi vs. karıştırınız kapalı açık parlak dengeli flat öğrenirsiniz artık. Daha öğrenemiyorsanız gelin biz gösterelim. Okuyarak öğrenemiyorsanız dinleyerek belki... (Böyle oldumu)

İnsan 7 sinde neyse 70 inde de aynı model kalır.
    Kimin ne seviyede ne kadar tutarlı olduğu zaten üslubundan belli.
    Eminim O kedi senden daha temizdir.

Bir Forumda olması gerektiği gibi oppo 103d için saygı çerçevesinde fikir ve yorumlarını paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim.

saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bentugrul

Arkadasım gücün 105 e yeterse onu al 103 yeterse onu al ses görüntü birinin stereo performansı digerinden biraz daha iyi Hepi topu hep yazıyorum bluray player yok kapalı ses yok sahne bunlar ne saçmalık yaw

Eraycelik80

Eray Ses biraz daha iyidir ne demek? 5 serilerinde DAC var,ses katına önem verilmiş ve trafo var.bu yüzden iki arasında 700 dolar fark var.üreten firma 5 sersini audiophile bdp diye katogorize etmis ve bu dünyada kabul görmüş.
    Ha sen beyenmezsin yada audiophile açısından yeterli bulmazsın o başka
    10 yıllık DH üyeliğimde alışamadığım tek şey stereocuların sinema bölümündeki yorumları...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 6 Haziran 2014; 1:02:03 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

1299$+26$ gibide nakliye ucreti yaklasik 2970 tl ye geldi..

Açıkçası imkanım ve tanıdığım olsa bende 103d ile uğraşmaz doğrudan 105d alırdım. iyi fiyata almışsınız.

güle güle kullanın.

Tesekkur ederim sayın kanomete

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

1299$+26$ gibide nakliye ucreti yaklasik 2970 tl ye geldi..

Güzel fiyat, amazondan direk getirtmeye kalksanız kargo ve gümrük masraflarıyla 4000 liraya yakın tutuyor. O açıdan abd de bir tanıdık olması büyük avantaj. Bir de cihaz region free değilse geldiğinde yaklaşık 200 liralık bir kit taktırmanız gerekiyor bilginiz olsun.

Evet haklısınız maalesef amerika amazon tabanlı satışlar direk oppo digital vasıtasıyla yapılıyor ve free region degil,ancak bahsettiğiniz kitide önceden almıştım cihaz geldiğinde takıcam artık.

• OPPO 103D üzerinden ne fırtınalar koparılmış yahuuu
    eray da ceza yemiş burdaki benim göremediğim yazılardan mı (kaldırılmış felan olabilir mi) yoksa başka başlıklarda erayca sivrice yazdığı için mi acep

Neyse umarım döner foruma tekrar.

Ülkedeki veya forumu takip edenler içerisindeki diyeyim de iddialı yazıyorsun olmasın. 103D yi ilk edinenlerden biriyim sanırım. Darbee video işlemcinin becerilerini OPPO ya etkisini merak ettiğim için bu modeli seçtim. Stereo kısmını hiç merak etmedim zira iyi bir CD çalara sahibim ve stereoyu CD çalar ve stereo amfi ile dinlemeyi tercih ediyorum. Sadece bir kaç kere SACD lardan surround kayıtlı olanların nasıl çaldığını merak ettiğim için bir kaç dinleme yaptım. Ama o da OPPO AVR ye bağlı olduğu için AVR nin stereo başarımı da belli sınırlar içinde olduğu için beni çok tatmin etmedi. Aslında bir ara OPPO yu stereo amfime bağlayıp da bir deneme yapabilirim ama şu ana kadar öyle bir denemeye girişmedim.
    Ama söz böyle bir denemede mevcut CD çalarım ile OPPO 103D nin karşılaştırmasını yaparsam buradan benim algıladığım sonuçları paylaşacağım.

Bir de dostlar kırıcı ve suçlayıcı ifadeler kullanmadan forumda paylaşıma devam edersek çok daha yapıcı bir iletişim kurmuş oluruz. Hepimizin ifadelerinde hatalar oluyor , bilgi düzeylerimiz aynı değil, bakış açılarımız aynı değil ama bu iletişim kurmamıza engel olmasın. Forum ortamı bu amaçla var zaten. Herkes doğru ya da yanlış kendi bakış açısından burada paylaşımda bulunsun. Okuyan, takip edenler kendi süzgeçinden geçirerek yine kendi bakış açılarına göre buradan bir şeyler alacak ya da almayacaktır.
    Sakin olalım ve paylaşıma devam edelim.

• oppo 95 'e mayıs ayında çıkan firmware'i kuran var mı? orada yazanlar dışında bir değişiklik var mı? yeni bir kısıtlama filan mesela??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa*

Güncellemede en dikkat çeken ve çok memnun kaldığım altyazı senkron ayarı geldi ayrıca filmi geri ileri sardığınızda altyazı kayboluyordu artık öyle bir problemde kalmadı.

Merhaba,

bende oppo 103d kullanmaya başladım. altyazı senkron ayarını nasıl kullanabilirim menüde bulamadım.
  • kanomete kullanıcısına yanıt
    Film başladığında kumandadan Option butonuna basın altta bir menü çıkacak ,oradan +/- 30 sn ye ye kadar ayar yapabiliyorsunuz.

• Oppo95eu ihtiyacı olan .
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Film başladığında kumandadan Option butonuna basın altta bir menü çıkacak ,oradan +/- 30 sn ye ye kadar ayar yapabiliyorsunuz.

Teşekkürler.

Versiyonu güncelledikten sonra seçenek geldi.
  • Arkadaşlar,

oppo 103d türkçe kullanma klavuzu olan varmı.
  • Arkadaşlar,

Benim birinci elden öğrendiğim kadarı ile oppoyu hdmi ile sisteme bağlayacaksanız 103 ve 105 arasında fark yok. Ama bluray için hdmi müzik için analog çıkışı kullanacaksanız 105in üstünlüğü tartışılmaz.

Bu kıyaslamayı yeniden sorulan eski sorular için ve sadece oppo markası içinde yapıyorum.

Bu arada oppo kulaklık çıkarmış amfisi ile beraber. Yorumlar çok iyi ama fiyatı biraz uçuk sanırım. Bakalım extreme audioya gelecekmiş deneyip göreceğiz.

• 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.