Şimdi Ara

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı. (106. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.804
Cevap
34
Favori
145.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gönder hallederiz
  • Yeni bir şeyler varsa ben de talibim Serdar.
    Hem bende emanetlerin de var.
    Onları da göndermek veya getirmek istiyorum en kısa zamanda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

bizde üç tane yok bir tane var :)

İkisi büyük - ikisi küçük toplam 4 tane Serdar ...
  • max-well kullanıcısına yanıt
    maşallah ben almayayım
  • rgokdemir kullanıcısına yanıt
    sıkıntı yok Refik,müsait olduğumuzda halledelim.
  • SM de sordum çok yorum alamadım,buraya da kopyalıyorum;

bir süredir aklıma takılan bir konu var ,Oppo 105 de bulunan ESS Sabre 32 Reference DAC (ES9018) bildiğim kadarı ile sadece Optik giriş,koaksiyel giriş ve usb girişlerde devreye giriyor,
    fakat benim tüm flac arşivim Synology DS1812+ NAS sunucumda ,transport olarak şimdilik pc/notebook kullanmak istemiyorum, dolayısı ile Oppo nun network üzerinden yaptığı stream
    işlemi için sabre dac devreye giriyor mudur? Bu konuda net bilgisi olan var mı ?
    Ben aşağıda ki şemayı görene kadar sadece yukarıda saydığım dijital girişlerde devreye girer diye biliyorum ama şemada görüldüğü gibi LAN in girişi Multi AV işlemcisinden
    USB DAC girişine bir ok var bunu görünce acaba dedim,sizlerin görüşü nedir?

Oppo BDP 93-95-103-105-203-205 kullanıcıları bilgi paylaşım alanı.

• Kaynak NAS' ta olsa analog çıkışları kullandığınızda dac devreye giriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enerji78 -- 5 Ocak 2014; 11:07:47 >
  • enerji78 kullanıcısına yanıt
    doğru tahmin Enerji,

Oppoya konu ile ilgili attığım maile gelen cevap,

Serdar,

As long as you are connected with the analog outputs, you will be able to use the Sabre32 chipsets from Ethernet sources.

Best Regards,

Customer Service
    OPPO Digital, Inc.
    2629B Terminal Blvd.
    Mountain View, CA 94043
    Service@oppodigital.com
    Tel: 650-961-1118
    Fax: 650-961-1119
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Nerdeyse aynı cevabı vermişim
  • Tabi ki dijitalden analoğa çevirmek için bir dac devrede olacak ancak soru sanırım hangi dac devrede oluyordu. İlgili resim 2 kanal için ayrı, çok kanal için ayrı dac barındırıyor...
  • şu an stereo amfi ye RCA ile bağlı 105, dolayısı ile bu cevap beni sevindirdi, ekstra bir laptop/notebook kullanmak istemiyordum açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

Pazar günü elimdeki tek 3D filim olan Iron Man3 filmini takıp izledim. Tabiri caizse ayna gibi görüntü aldım.
    Bu arada DR ve benzeri yerli bluraylerin (en azından benim elimdekiler) hepsinde ya bölge kodu yazmıyor yada ABC birlikte yazıyor ve OPPO US bunları sorunsuz çalıştırıyor. Bir iki tane de klon bluray denedim onları da açtı.
    İngiltere Amazondan siparişlerime baktım SAMSARA da B kodu yazıyor sanırım bunun oynatmayacak
    Diğerlerinde ya hiç yazmıyor yada ABC yazıyor.
    Yani amerikan oppo kullanmakta öyle sanıldığı gibi filim oynatma sıkıntısı pek yaşamayacağım gibi region free kit olmadan da. Bir süre böyle kullanmaya karar verdim bende.
    OLmadı SAMSARA filmi satıp amerika amazondan birdaha sipariş edeyim diyorum.

Bir de Darbee tuşuna bastım felan bir değişiklik olmadı. Ayarlarda da Darbee açma kapama seçeneği göremedim. Dün akşam maç felan daldık fazla kurcalayamadım ama Oppo yu Darbeeli Darbesiz nasıl açıp kapayıp farkları deneyeceğim ben anlamadım. Bu hafta tekrar kurcalayayım farkları burdan paylaşırım.

merhabalar.usta region free kit olmadan mı kullanıyorsunuz hala oppoyu.daha sonra bölge koduyla ilgili bir sıkıntı yaşadınız mı onu merak ettim.bir ürün var 103 ve üzerinde kit yok.sizin değerlendirmenize göre bende belki 1-2 gün içinde bir alım gerçekleştirebilirim.

• B kodu dışındakilerde sorun yok bende
    Türkiye de satılan çoğu blurayde bölge kodu belirtilmiyor.
    Daha dün D&R daydım biraz bluray karıştırdım ne as sanatın ne de tiglonun bluraylerinde bölge kodu açıklaması yok. Tek tükünde rastladım bölge kodu ibaresine. Mesela tiglonun TINTIN maceralarını aldım 3D olanını dün. Bunda da ABC olarak yazmış. Bu durumda sorunsuz oynatıyor player bunları.
  • 103-105 kullanan arkadaşlar altyazı ayrı olan filmlerde ileri geri aldığımda altyazıyı göstermiyor tekrar altyazıyı işaretlemem gerekiyor bu durum sizlerdede oluyormu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim cevap icin.buna dikjat ettigim surece sikinti olmayacak anlasilan.

• Evet evet şimdilik öyle görünüyor. Yada bizimkiler bu bilgiyi yazmaya eklemeye mi üşeniyorlar bilemiyorum
    Bugün MM ta uğradım. Bir sürü bluraye alıp baktım hiçbirinde ne Assanat, ne tiglon ne sony nin ürünlerinde bölge kodu bilgisi göremedim. Bir tanesinde rastladım mesela "Beyaz Saray Düştü" firlmi tiglondan. onda mesela ABC yazıyor.
    Malum internetden alırken bizim türk sitelerinde ön kapak dışında arka kapak resmi konmuyor. O yüzden internetden almaktdan bu ara imtina ediyorum emin olamadığım için. İngiltere amazon genellikle B kodlu satıyor onu anladım. Ordan siparişte dikkat etmek lazım.
    Bizim buarada satılanlar çoğunluk Almanya, Avusturya baskılarına rastlıyorum.

• aticus3 kullanıcısına yanıt
    bende yabancı sitelerde gezinirken bölge kodlarına dikkat etmemiştim ama dil ve altyazı seçeneklerine bakıyorum bazısında türkçe altyazıya rastladım buda benim ilgimi çekti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mustafa*

103-105 kullanan arkadaşlar altyazı ayrı olan filmlerde ileri geri aldığımda altyazıyı göstermiyor tekrar altyazıyı işaretlemem gerekiyor bu durum sizlerdede oluyormu ?

Arka sayfada kaldığı için tekrar yazdım.

• Arkadaşlar merhaba,

Bu oppo nedir, ne ise yarar, bluray player alma arifesindeyken yardımcı olurmusunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • allornone A kullanıcısına yanıt
    Oppo universal player diye de geçer asıl işi bluray player olmakla beraber all in one bir modeldir.
    Linkten inceleyebilirsiniz TR dist. extremeaudio dur.

http://www.oppodigital.com/
    http://www.extreme-audio.com/
    http://www.extremeaudioshop.com/v1/eas.asp?p=show_prme&search=detay&photo=yes&prddet=OPPO&prty=CDP&altitemdetail=%20CD%20Player&page=OPPO%20CDP&brand=Oppo%20%20CD%20Player

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.