Şimdi Ara

Turkcell'den Avea'ya geçiş...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
67.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Turkcell'den Avea'ya numara taşımayı düşünüyorum. Numarayı taşıdıktan sonra bizi arayanlara bir uyarı dinletiliyormuş sanırım. Bu uyarının bir süre sınırı var mı yani 10 sene sonra da aynı uyarıyı veriyor mu?

Herhangi bir Avea şubesine gitsek işlemimiz için bize yardımcı olabiliyorlar mı?
    Bütün işlemler kaç gün sürer, kaç kere şubeye gitmem gerekir ve diğer hat kapandıktan sonra yeni hattın açılması için ne kadar beklerim. En fazla 6 günde taşınır diğeri kapandıktan 15 dakika sonra da yenisi açılır demişler ama hiç inandırıcı gelmedi açıkçası.

Ayrıca Avea'nın çekim kalitesi nasıl ve özellikle interneti (stabilitesi, hızı vs.) nasıl?
    19 TL'lik Genç Paket için Avea'ya geçmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettunc -- 28 Kasım 2011; 13:57:15 >

• Numara taşınan her numarada çağrı başlatılmadan bir ses tonu gelir bu numaranın farklı bir operatöre taşındığını belirtmek için kullanılır bu uyarının belli bir süresi yok 10 sene sonra belki bu uyarı sistemi kaldırılabilir ama şu an için söz konusu değil. Birçok avea şubesi numara taşıma işlemini yapar 15 dakika diyen sallamış maksimum 6 gün süresi var hat taşınacağı tarih saat telefonuna mesaj olarak gelir avea'dan, o tarih ve saat'de Turkcell kapanır Avea açılır dediğim gibi süre maksimum 6 iş günü.

Turkcell'den Avea'ya geçiş yaptım 5 ay kadar olacak. İstanbul'da oturuyorum kesinlikle şimdiye kadar neden geçmedim diyorum bütün yaz gittiğim heryerde sorunsuz kullandım yıllarca Turkcell'i zengin etmişim haberim yok. Numaramı taşıdıktan 1 ay sonra aradılar isterseniz %50 indirim yapalım 1 senelik sözünüze karşılık dediler zaten 45 lira ödüyordum şimdi 22.5 TL ödüyorum 1000 dk 1000 sms 1 gb internet için. Birde takımımın formasını eve gönderiyorlar yakın zamanda. 4 ay kadar oldu veya daha fazla bugüne kadar hiçbir problem yaşamadım ses kesildiyse bile hep karşı taraf kaynaklı oldu. Bu kadar vergi varken bu fiyatlara bu imkanları sunan Avea'yı tebrik etmek lazım.

Son olarak büyük şehirlerde operatörler artık çoğunlukla sorunsuz ama ufak bölgelerde yinede etrafınızda kullanan insanlar varsa sormanızda fayda var ama avea son dönemde kapsama alanını %50 arttırdı artık operatörler arasındaki farklar çok azaldı ama sorun yaşanan bölgelerde yok değil bütün operatörler için. Umarım iyi günlerde kullanırsınız.

http://www.haberler.com/avea-genel-muduru-akdemir-kapsama-alanini-yuzde-50-3153542-haberi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuadrox

...

Çok teşekkür ederim. Tam istediğim gibi bir cevap olmuş.
    En yakın zamanda bir Avea şubesine uğrarım o zaman ben.

Ayda 22.5 TL ödediğinizi söylemişsiniz. Bu hangi tarife ve paket için? 1000 dakika sadece Avea için mi? (19 TL'lik paket de öyleydi.) Şimdi birde numarasını yeni taşıyanlar için 500 dakika her yöne + 1000 sms her yöne + 1 gb internet paketi varmış sanırım.
  • Tarifem bu
    https://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/tarifeler/faturali/dortte_dort.shtml?pagemenu=tarifeler.faturali.dorttedort

1000 dk ( heryöne ) + 1000 sms ( heryöne ) + 1 gb internet 45 TL ücreti var beni arayup bana özel bir kampanya isterseniz 1 senelik tahahhüt karşılığı %50 indirim verelim dediler bende onay verdim. 22.5 lira olacak birde avea'dan imza verdim takımımın formasını eve yollacaklar geçen arayıp adres bilgisi aldılar oda bugün yarın gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xuadrox

Tarifem bu
    https://www.avea.com.tr/tr/sta/bireysel/tarifeler/faturali/dortte_dort.shtml?pagemenu=tarifeler.faturali.dorttedort

1000 dk ( heryöne ) + 1000 sms ( heryöne ) + 1 gb internet 45 TL ücreti var beni arayup bana özel bir kampanya isterseniz 1 senelik tahahhüt karşılığı %50 indirim verelim dediler bende onay verdim. 22.5 lira olacak birde avea'dan imza verdim takımımın formasını eve yollacaklar geçen arayıp adres bilgisi aldılar oda bugün yarın gelir.

Anladım lakin faturalı hat bana uygun değil.

Numaramı taşıyıp her yöne 500 dakika + her yöne 1000 sms + 1 gb internet paketini almak benim için en uygunu sanırım. Tarifeyi de artık öğrenci ya da genç yaparız.

Cevabınız için tekrar teşekkür ederim.
  • Rica ederim. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.
  • Hayatinda yapacagin en mantikli sey olur. 3000 dakika 1 gb internet 200 sms e ayda 25 tl oduorum. kapsama da sorun yasayacagini sanmiorum. ben sayet hic yasamadim.
  • Arkadaslar merhaba,

Ben ve nisanlimda Aveaya tasicaz hattimizi ben kendime 4S onada İphone4 aldim numaramizi tasimak icin gidicez yeni simkartlari Aveadan mi alicam ozellikle benim telefona 128Kb microsim kart almam lazim kiz arkadasima microsim.
    Nasil haleldicez bilgisi olan yardimci olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trtunski

Hayatinda yapacagin en mantikli sey olur. 3000 dakika 1 gb internet 200 sms e ayda 25 tl oduorum. kapsama da sorun yasayacagini sanmiorum. ben sayet hic yasamadim.

Bu hangi tarife böyle?
  • arada herhangibi bir farkmı varki 128 istiyosunuz bende dün turkcell'den avea'ya numaramı taşıdım bana normal 64kb sim kartı verdiler ufak istedim kırarız dediler turkcell'de yaptığım gibi çekim gücünde bir farkmı oluyor yoksa daha fazla numara kaydolması içinmi
  • ben bugun turkcellden avea geçirdim -8 tl vardı turkcellde gecermi acaba yoksa kontormu yükliyeyim acill!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: f4nny2

ben bugun turkcellden avea geçirdim -8 tl vardı turkcellde gecermi acaba yoksa kontormu yükliyeyim acill!!

benim bildiğim sıfırlanıyor. lira yüklemen gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneReason

3 hattıda 2 hafta içinde kendi telefonumda denedim sıralama şöyle Turkcell>Vodafone>Avea

şuan aveadayım 19luk genç pakette.söylenenlerin hepsi doğru çekmiyooor.3 sene öncede çekmiyordu şimdide çekmiyor.İstanbul mecidiyeköy cevahir avmnin önünde 3g hız testi yaptım. 2mbit veriyor.bu gerçektende komik bir rakam.bence avea reklama harcadığı paraları baz istasyonlarına harcasın.bu gidişle hattımı tekrar turkcelle geçircem herhalde..

Forumda herkes avea 3g nin en hizli olduguna dair hemfikir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

3 hattıda 2 hafta içinde kendi telefonumda denedim sıralama şöyle Turkcell>Vodafone>Avea

şuan aveadayım 19luk genç pakette.söylenenlerin hepsi doğru çekmiyooor.3 sene öncede çekmiyordu şimdide çekmiyor.İstanbul mecidiyeköy cevahir avmnin önünde 3g hız testi yaptım. 2mbit veriyor.bu gerçektende komik bir rakam.bence avea reklama harcadığı paraları baz istasyonlarına harcasın.bu gidişle hattımı tekrar turkcelle geçircem herhalde..

forumda kimin kiminle hemfikir oldugu beni alakadar etmiyor ben gördüğümü söylüyorum

tamam bende tecrubemi paylasayim. Turkcell ile 2mb goremedigim yerde avea ile 7 mb gordum. Kolay gelsin.
  • 3 hattıda 2 hafta içinde kendi telefonumda denedim sıralama şöyle Turkcell>Vodafone>Avea

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

quote:

forumda kimin kiminle hemfikir oldugu beni alakadar etmiyor ben gördüğümü söylüyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.