Şimdi Ara

Bİtki akvaryumu için yardım rica edicem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

http://www.hizliupload.com/di-OYLD.jpg

78b*45y*27e

ts183 daylight floresan kac watt tam bilmiyorum.
    100 w ısıtıcı
    2 tane sağ-sol köşede hava taşı. 2 cıkışlı hava motoru
    lifetech 800 dış motor.
    siyah quarts kum taş
    içinde 3 dişi 2 erkek lepistes

2 moli
    3 lelifera
    5 kılıc kuyruk 2 sae
    1 albino magnakarta sanırım.
    5 neon
    5 tane tetra
    5 tetrazone

içinde ki bitkilerim hep oldu tilki kuyruk. zeytinim vardı döküldü. yeni yeni tomurcuklanıyor. cok fazla balık ölümüm oldu ilk basta yaklasık 60 balık atınca içine. hemde ilaçlama yapınca bitkilerim kırıldı.

şimdi sizden fikri rica edicem

ben 10*10 fayansa baglı RİCCİA 2 tane almak istiyorum. tabanı kaplim diye? yada JAWA MOSS alım kaplim dedim. bir sitedede akvaryum bitkisi üretimiwww.yerlibitki.com akvaryum bitki ve ekipmanları akvaryum balıkları , süs balıkları - Star moss - 25 kök - (Powered by CubeCart)STAR MOSS var 25 kök. Elodea Densa (Egeria) 5 Dal veCeratophyllum demersum(Çam) 10 Dal 5 adet kiraz karides 10 adet ghost karides sipariş vermeyi düşünüyorum.

BUNALRDAN NASIL bir kombinasyon önerirsiniz? hepsini alıp kullanimmi. yoksa sadece sunu yada sunu al diyemi önerirsiniz?

ben riccialarla fayns oldugu için tabanı kaplim diyorum.? starmosslarlada bendeki esyalarını baglim? yada jawa mossla ama karar veremedim?

ayrıca tatlı su midyesi ve 1 tanede katil salyangoz almayı düşünüyorum.
    ve akvaryumumda co2 sistemi yok

şimdi hocam akvaryumdaki 18w daylight floresan 60 cm baktım.

bunun yerine kullanabileceğim tek floresan varmı? yoksa yanına alabilecegim floresan tavsiyesi yoksa yeni kullanacağım 2 li floresa tavsiyeniz nedir?

birde co2 üreten bir floresandan bahsedilmişti? bir yerde okumuştum ama şimdi adını hatırlayamıyorum?

dış motoru sürekli acık tutcakmıyım.?
    2 hava taşı fazla oksijenmi salar akvaryuma zararlımıdır fazlası?

RİCCİA-JAWA MOSS-MONOSELİUM- ARASINDA KALDIM?

EĞER ALIRSAM VARSAYIMSAL OLARAK
    jawa mosalrı alıp bir müddet suyun içinde salınık bırakıp kendileirni toplaması nı düşünüyorum. daha sonra bölerek taşa yada akvaryumdaki eşyalara tuttururum. yada arka duvara moss duvaruı yapmaya calısırım. birde yavrularım için okulda bir akvaryum ayarlamıştım. içine 10 tane lepistes yavrumu koyucam. bu jawa mossu da o kücük akvaryuma salsam. kendini salmasını beklesem nasıl olur?

riccialar fayansa baglı olarak gelecek 2 parca 10*10 ikisinide birer tarafa koyup biraz serpilmeleirni beklerim. bunların tabana yayılmaları nasıl saglanır acaba? kendi kökleri varmı kendileri tutunup tabandan hareket edebilirlermi?

modoselliumlarda araştırmam sonucunda bir baska secenek olarak cıktı?
    onlarıda tabana yayabilirim. riccialarla karısık olarak tabanı süsleyebilirler.

karidesler ve tropikaller ben beraber aynı akvaryumda oluyolar diye almak istemiştim?
    sayısı mı fazla geldi sizce 15 karides (5 kiraz karidez-10 ghost hayalet karides)
    tavsiyeniz varsa tek bir türdende renk ve alg yiyici olsun diye beslemek istiyorum....
    şimdiden ilgiiniz ve alakanız için teşkkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.