Şimdi Ara

Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
2
Favori
41.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Epeydir tuş aydınlatmalı klavye arayışı içindeydim. Logitech'in G510 ve G110 modelleri arasında gidip gelirken piyasaya yeni giriş yapan G105 modeli dikkatimi çekti.Vatan Bilgisayar'ın kampanyasından yararlanıp uygun bir fiyattan satın aldım.

Kutu ve kutu içeriği,

Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)  Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)

Öncelikle belirtmeliyim ki, G serisi bir klavyenin Türkçe karakter desteği ile satışa sunulması güzel bir avantaj. Multimedya ve programlanabilir G tuşlarını kullanabilmek için Logitech'in sitesinden ilgili yazılımı indirmemiz gerekiyor. Tuş aydınlatması olarak tatlı bir Lacivert tona yer verilmiş. Rengi iki kademe olarak arttırıp kısabiliyoruz. Veya tamamen kapatabilmek yine bizin kontrolümüz altında. Ayrıca belirtmekte yarar var, ürün yırtdışında Call of Duty MW3 etiketli olarak da satışa sunulmuş durumda. Aralarındaki fark ise, MW3 sticker'ı ve birisinde yeşil diğerinde mavi renk tuş aydınlatmasına yer verilmiş olması. Bunun haricinde başka bir fark bulunmuyor.

Tuşlar oldukça hoşuma gitti diyebilirim. Klavyeyi agrasif kullananları üzmeyecek kalitede bir yapısı var. Tepkime de oldukça hızlı.

Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)  Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)  Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)  Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)

Karanlık ortamdaki görünümü,

G tuşlarını kullanabilmek için programın ara yüzünden kolayca ayarlama yapılabiliyor.

Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)  Logitech G105 Oyuncu Klavyesi (Mini İnceleme)

Sonuç olarak, tuş aydınlatmalı, Türkçe dil desteği bulunan ve uygun fiyatlı bir klavye arıyorsanız mutlaka incelemeniz gereken bir ürün.

Merak edipte yanıtını bulamadığınız kısımlar varsa yine elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım.

Makrolama ile ilgili anlatım için @bjk__murat nikli arkadaşın konusunu ziyaret edebilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_81687062/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 24 Eylül 2013; 10:16:54 >

• Hocam inceleme için teşekkürler, bende biraz önce bu modeli inceliyordum yakında zamanda almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi tam bir fiyat performans ürünü, sormak istediğim gece tuşların görünümü nasıldır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: F@ruk

Hocam inceleme için teşekkürler, bende biraz önce bu modeli inceliyordum yakında zamanda almayı düşünüyorum. Dediğiniz gibi tam bir fiyat performans ürünü, sormak istediğim gece tuşların görünümü nasıldır acaba?

Karanlık ortamda çekilmiş resmini de ekledim.

Sadece ihitiyaç olan bölgeye yani karakterlerin arkasından ışıklandırıldığı için gözü yorması da söz konusu değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 27 Kasım 2011; 17:25:39 >
  • Bende bu ürünü almayı düşünüyorum
  • inceleme icin tesekkürler bileklik kısmıuyla o gri tuslar olmasaymıs mükemml olurmus fiyatına göre genede baya iyi
  • hocam boyutları yazarsan çook sevinirim , ona göre alacagım da.
  • Fiyatı ve özellikleriyle gerçekten iyi ürün.

O gri tuşlar biraz işi bozuyor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neccromancer

hocam boyutları yazarsan çook sevinirim , ona göre alacagım da.

48x19
  • G110 almayı düşünüyordum bende. Ama artık G105 alacağım garanti. Teşekkürler inceleme için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackeagle

quote:

hocam boyutları yazarsan çook sevinirim , ona göre alacagım da.

48x19

çok sagol hocam. 50 cm geçmemesi gerekiyordu geçmedi :D
  • Ürünü bende biraz önce inceleme fırsatı buldum fiyatına göre çok iyi bir ürün, bir de bileklik olsaymış tadından yenmezmiş
  • Ürünü aldım gerçekten müthiş diyebilirim.
    Tuşları çok yumuşak fakat birazcık sesli. Hızlı yazımlarda hafif ses çıkarıyor. Ama çok aşırı birşey söz konusu değil tabi ki.
    Standart klavyelere alışık olduğumdan tuşların yerlerini biraz yardırgadım ama elim gittikçe alışıyor(G tuşları en solda olduğundan dolayı, standart klavyelerden alışık olduğumuz en solda tab, ctrl vs. tuşları kaymış durumda)
    Ürünün tek eksi verdiğim yanı multimedya tuşlarının ayrıyetten olmayışı ve şu gri olan tuşlar. Onların haricinde mükemmel bir ürün. Oyunlarda şimdi deneyeceğim fakat şimdiden görüyorum ki uzun yıllar götürebilecek kalite de bir klavye gerçekten. G500 ile de çok iyi ikili oldular
  • Tuşların yüksekliği oyun dışındaki kullanımlarda sıkıntı oluyor mu? Açıkçası logitechin normal klavyelerini kullandım. Tuş yapıları aynı ise biraz yüksek kalıyor normal kullanımda. Sidewinder X4 tuş yapısı ile süper. Tek eksisi TR olmaması.
  • Çok yumuşak bir his var tuşlarda. Herhangi bir sorun olmadı şimdiye kadar (yazı yazarken). Klavye çok kullanışlı fakat alışması biraz problem.
  • Darkness~ iyi günlerde eskitmen dileğiyle :)

Standart klavyeden sonra bu dizilimi yadırgaman çok doğal. Zamanla alışırsın. Ben daha önce G19 da kullandım. Tuşlar sertlik, hassasiyet ve ses bakımından tamamen aynı yapıda. Multimedia tuşları F6-F12 arasında konumlandırılmış. Kullanabilmek için FN tuşu ile beraber basmak gerekiyor. Tabi F tuşlarından bağımsız şekilde ayrı konumlandırılsaydı çok daha güzel olurmuş. Fakat olaya f/p olarak baktığımızda ürün beklentileri fazlası ile karşılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 28 Kasım 2011; 18:59:31 >
  • Klavyenin ve Logitech'in bu klavyede ki en büyük değişimi bana göre Türkçe dil desteği klavye üzerinde ki tuşların konumlandırılması.Bu çok iyi oldu işte,alınmaması için bir sebep yok.

İnceleme için teşekkürler,kısa sürede alacağım bir tane.
  • Öncelikle teşekkür ederim. Aynı temenniler senin içinde geçerli.
    F/P olarak çok iyi ürün gerçekten. G110 ya da lycosa alacaktım önümüzde ki ay. Fakat ürünü görünce(senin sayende sağolasın) direk bunu almalıyım dedim.
    Multimedya ayrı olsaymış daha iyi olurmuş fakat. Ben profilin bir tanesini multimedya için ayırdım.Makro tuşlarına multimedya öğelerini ve masaüstünü atadım. Böylelikle FN ile uğraşmadan hallediyorum çok pratik oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hater- -- 28 Kasım 2011; 19:58:25 >
  • Multimedya tuşlarını pratik hale getirmen güzel olmuş. Ben de o şekilde ayarlıyayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackEagle -- 29 Kasım 2011; 13:39:16 >
  • vatandaki indirimi kaçırdım dün 20 tl fazla ödeyerek vatan mağazadan aldım klavyeyi o biraz koydu :(
    şaka bir yana klavye gerçekten çok hoş, tuşlar ne çok yüksek ne çok alcak. bundan önce creative fatal1ty klavye kullandım tuşlar çok alçaktı rahatsız ediyordu.
    tab yerine g3, esc yerine g1 e de basmayı bırakırsam tam süper olacak :D g9x mouse ile kullanıyorum ve bu ikiliyi herkese öneriyorum
  • quote:

vatandaki indirimi kaçırdım dün 20 tl fazla ödeyerek vatan mağazadan aldım klavyeyi o biraz koydu :(
    şaka bir yana klavye gerçekten çok hoş, tuşlar ne çok yüksek ne çok alcak. bundan önce creative fatal1ty klavye kullandım tuşlar çok alçaktı rahatsız ediyordu.
    tab yerine g3, esc yerine g1 e de basmayı bırakırsam tam süper olacak :D g9x mouse ile kullanıyorum ve bu ikiliyi herkese öneriyorum

Bir haftaya kalmaz alışırsın o G tuşlarına basmamaya.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.