Şimdi Ara

Samsung netbook üretimine son verebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung netbook üretimine son verebilir

Güney Koreli elektronik devi Samsung'un netbook sınıfında ürettiği N serisi modeller çok ilgi gördü ve sadece NC10 modeli 1 milyondan fazla satış yaptı. Ancak Samsung'un netbook üretimini sona erdirmesi gündemde.

Blogee sitesinin Samsung'un ticari ortaklarına gönderdiğini iddia ettiği ve internette paylaştığı epostaya göre 2012 yılında Samsung netbooklar artık üretilmeyecek.

Epostada firma 10.1 inçlik ürün gamını 2012 ilk çeyrekte sona erdireceğini, bunun yerine 11.6 inç ve 12 inç ultra taşınabilir modellere ve ultrabooklara ağırlık vereceği anlatılıyor.

Eğer iddia doğruysa gelecek yıldan itibaren Samsung netbook modelleri piyasada olmayacak. Ancak pek çok firma 11 inçe kadar olan modellerini de netbook olarak adlandırıyor. Samsung ise 11.6 ve 12 inç gamını ultraportable - ultra taşınabilir olarak yeniden revize etti. Bunlara yeni nesil netbooklar da deniyor. 

Ayrıca Samsung'un planlarında Ultrabook modelleri üretmek olduğu da anlaşılıyor. Rakiplerin bu dönemde piyasaya adım attığını göz önüne aldığımızda 2012 başlarında Samsung'un yeni Ultrabook modellerini görmemiz sürpriz olmaz.

• Doğru ve yerinde bir karar.Netbook devri çabuk açıldı çabuk kapandı kimse netbook almıyor nerdeyse aynı paraya tablet alınıyor.Ultrabook daha yeni ve cazip bir pazar.
  • ekran çözünürlüklerini arttırsınlarda 11 olmuş 12 olmuş hiç önemli değil. 1024 x 600 çözünürlük felaket bişey. en az 1366 x 768 olması lazım.
  • 10inch tam eziyet bir ekran boyutu. netbooklar tamamen intelin ve microsoftun dayatmalariyla bu boyuta zorla hapsedildiler. samsungun karari cok yerinde. bu tip kullanim icin 12-13inch daha uygun.
  • Atom yenilense yada amd işlemcili netbook lar çoğalsa şahsen yine netbook tercih edilir hdmı,full hd video desteği ve daha sağlam çalışan güzel bi işlemcisi olsa amd fusion gibi mesela gayet de tercih edile bilir şahsen çok bekledim güzel amd fusion kulanan netbookları ama piyasada 1 tane bile yok uyduruk atom işlemcili netbooklar yerine tablet tercih etmek tabi daha mantıklı bi hal alıyo
  • Netbook ile tablet aynı fiyat diyen arkadaşlar bana önerebilirlerse sevinirim. Zira eli yüzü düzgün markaların tabletleri min. 1000 TL.
  • Netbook,notebook bunların miadı doldu dolacak zaten.Tablet teknolojisinin bu kadar hızlı ilerlemesi hepsinin pabucunu dama atacak.
  • Gelişen teknolojiye göre hareket etmek lazım.
  • kantırı kasarak oynuyordu
  • Asus Transformer alırsan bundan kat kat daha fazla performans elde edersin.Bence netbook hep ölü bir sektör oldu.Şahsen Archos 5'in yapabildiği şeyleri yapan bir bilgisayara bilgisayar diyemem.Ultrabook fiyatlarını düşürürlerse onunda tablet sektörünü yıkacağınada bahse girebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tanarri

Atom yenilense yada amd işlemcili netbook lar çoğalsa şahsen yine netbook tercih edilir hdmı,full hd video desteği ve daha sağlam çalışan güzel bi işlemcisi olsa amd fusion gibi mesela gayet de tercih edile bilir şahsen çok bekledim güzel amd fusion kulanan netbookları ama piyasada 1 tane bile yok uyduruk atom işlemcili netbooklar yerine tablet tercih etmek tabi daha mantıklı bi hal alıyo

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-1015b-whi055s-eeepc-1015b-amd-c50-1.00ghz-1024mb-320gb-max.intel-10.1-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=57005

beklemedeyim ilk indirim ile alacağım

• Ben netbook umu satalı bir yıl oluyo aldığıma da sattığıma da pişman deilim fakat bana 15inç altı yetmiyor. Samsung bence de doğrusunu yapmış.
  • netbook alıpda memnun kalan birini görmedim bunun da tek nedeni bence ona uygun işletim sistemi olmaması ancak windows 8 geldiğinde netbook bir kullanışlı duruma gelebilir bir de ekran çözünürlüğü standart değil hiç biruygulamaya uymuyor
  • Orijinalden alıntı: can_66

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-1015b-whi055s-eeepc-1015b-amd-c50-1.00ghz-1024mb-320gb-max.intel-10.1-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=57005beklemedeyim ilk indirim ile alacağım

bahsettiğim işlemci amd fusion e-350 olan netbooklar. c50 atomdan da beter gibi dursada yinede full hd olayı sayesinde atomdan daha iyi ben msı bi nettbookunu görmüştüm exa da uygun bi fiyata vardı
    http://www.sanalmarketim.com/urun/3b8ee6ffbcf555660194c58c533ecff0/MSI-CR650-049XTR-Amd-E350-2GB-320GB-15.6

ürün bu ama hiç bir yerde yok şu anda olanlarda pahalı malesef bu veya türevi ürünleri uzunca bi süredir bekliyorum ama amd de bu işte caydı galiba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tanarri -- 26 Kasım 2011; 1:10:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: haymatloshan

Netbook,notebook bunların miadı doldu dolacak zaten.Tablet teknolojisinin bu kadar hızlı ilerlemesi hepsinin pabucunu dama atacak.

abletin fonksiyonu farklı. hem aynı fonksiyonda olsalar bile klavyeden vazgeçemeyen müdavim çoğunluk olacaktır iphone çıkınca blackberrynin pabucu dama atılmadı müdavimleri hala blackberry kullanmaya devam ediyor
  • Netbook performasnı rezalet olduğu için kullanamıyordum bu ultrabook ların çıkması çok güzel oldu,çok geçmez uygun fiyatlarada ultrabook çıkar böylece notebook hantallığından kurtulmuş olurum,tableler aynı oranda işimi görmüyor,ultrabook fiyatları alınabilir seviyelere çekilirse,tablet mablet hikaye kalır.....
  • Orijinalden alıntı: Tanarri

Orijinalden alıntı: can_66

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/asus-1015b-whi055s-eeepc-1015b-amd-c50-1.00ghz-1024mb-320gb-max.intel-10.1-cam-w7str/productdetails.aspx?I_ID=57005beklemedeyim ilk indirim ile alacağım

bahsettiğim işlemci amd fusion e-350 olan netbooklar. c50 atomdan da beter gibi dursada yinede full hd olayı sayesinde atomdan daha iyi ben msı bi nettbookunu görmüştüm exa da uygun bi fiyata vardı
    http://www.sanalmarketim.com/urun/3b8ee6ffbcf555660194c58c533ecff0/MSI-CR650-049XTR-Amd-E350-2GB-320GB-15.6

ürün bu ama hiç bir yerde yok şu anda olanlarda pahalı malesef bu veya türevi ürünleri uzunca bi süredir bekliyorum ama amd de bu işte caydı galiba..

adamlar anlamadığım ve anlamayacağım bir şekilde E-350 işlemcileri 15.6 inch giriş seviye dizüstlerinde kullanmakta ısrar ediyorlar bende isterim E-350 lili netbook ama türkiyede göremedim

• NC10 geçmişti elime bu kadar berbat ve lanet bir netbook görmedim hayatımda..
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

NC10 geçmişti elime bu kadar berbat ve lanet bir netbook görmedim hayatımda..

uzeride elma logosu olmadigi icindir
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: carnador

NC10 geçmişti elime bu kadar berbat ve lanet bir netbook görmedim hayatımda..

uzeride elma logosu olmadigi icindir

Aman ne komik..

Windows 7 yüklemeye kalktık bir sürü sıkıntı yarattı deli etmişti.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.