Sabahları işe gitmeden 10 dk önce çalışan içerisini ısıtan sistem?
67 Cevap10016 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1025 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:12:56 

Sabah yataktan kalktınız elinizi yüzünüzü yıkadınız, arabanın düğmesine bastınız çalıştı ve ısıtma sistemini sıcağa getirdi, siz kahvaltı yapana kadar arabayı ısıttı, arabanın camındaki buzu çözdü, motor güzelce yağlanarak soğuk soğuk yola çıkmadı, hemde siz arabada donmadınız :) Biraz fazla lüks gibi ama böyle bir sistem vardı, hala neden yaygınlaşmadı????

Pahalı bir sistem mi ki hiç sanmıyorum, günümüzde latitude benim çok beğendim küçük ama büyük özellikler ekledi mesela dışardan kötü kokular gelmiyor parfüm işini çözdü, koltuğa masaj özelliği getirdi düşününce bunların maliyeti ne kdar olabilir ki dedirtiyor ama bence büyük adımlar. 100 bin lira para verip araba alıyosun dışardan gelen b...k kokusunu engelleyemiyosun, arabanın içindeki havayı kullansın diyorsun bu seferde arabanın içi buhar yapıyor.

Kendi kendini park eden araç yapıyorlarda kendi kendini çalıştıracak araba neden yapmıyor ya bunlar

Şube Adı: GÖLBAŞI (ANKARA)
Sevk Bitiş: 05-09/05/2014
Eğitim Birliği: İKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI KH. / İSTANBUL MALTEPE / İSTANBUL
Esas Birliği: İKM.MLY.OKL. VE EĞT.MRK.K.LIĞI LOJ.DES.K.LIĞI KH. VE KH.BL. POLİGON TK. / İSTANBUL MALTEPE / İSTANBUL
Statü: KISA_DÖNEM ER
Sınıf: PIYADE
Branş: Boş Ne demekse? Vasıfsız askermiyim :)

14138 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:15:27 

webasto bu işlemi gerçekleştiriyor aslında.. Yaygınlaşmıyor tabi biraz maliyeti yükseltiyor...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

5110 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:24:35 

bu sistemin uygulandığı araç gördüm, bir kapalı kasa minibüstü,
uzaktan kumandaya monte etmişler,
aracı uzaktan kumanda ile çalıştırıyor,
ama aracın kapıları kilitli, kapılar açık olsa bile, zaten anahtar olmadığı için, direksiyon da kilitli idi.
dediğiniz gibi yaygınlaşmadı, millet güvenemedi belli ki...

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...

7000 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:29:46 

Adamlar az tüketsin diye S500 vb araçlara bile start stop koyuyor senin istediğin şeye bak.

18966 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:31:10 

Almanya'da çok yaygın.

Hatta araç sipariş ederken dahi ekletebiliyorsunuz. Adı STANDHEIZUNG, Türkçeye Sabit Isıtma olarak girdi. Bir ara VOLKSWAGEN TRANSPORTER TERMAL olarak satılıyordu. Sitesinde de halen var:

http://ticariarac.vw.co...mal.aspx?model=city_van

quote:

Uzaktan kumandalı,programlanabilir, zaman ve ısı ayarlı, motordan bağımsız ısıtma sistemi

Soğuk, kar, ayaz... Sabah uyandığınızda uzaktan kumandaya basın, kahvaltınızı bitirdiğinizde kapınızın önünde Transporter sizi sıcacık karşılasın. Transporter'ın motordan bağımsız ısıtma sistemi, aracınızın kapısını bile açmadan uzaktan kumandayla çalışır. Dilerseniz aracınızın içinin ısınmasını istediğiniz saati, günler önceden aracın içindeki kumanda panelinden de ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz uzun süreli bekleme yaparken de sistemi aracın içinde aktive edebilirsiniz. Bağımsız ısıtma sistemi, 2 saat süreye kadar bile aracın içini ısıtabilmekte...

Hem de motorun rölantide tüketeceği yakıttan çok daha azını kullanarak!

Isıtmalı sürücü koltuğu

Transporter’ın o rahat, ergonomik, kolçaklı sürücü koltuğu Thermal paketli modellerde ısıtmalı. Koltuğunuza oturunca en kısa sürede ısınmanızı sağlayan minder ısıtma sistemi sayesinde, en soğuk günlerde bile sıcağın keyfini çıkarabileceksiniz.

Isıtmalı silecek suyu

Dışarıda kar, buz, fırtına... Aracınıza yaklaştığınızda camların buzlanmış olduğunu görüyorsuuz. Aracınıza binip kontağı çevirdikten sonra silecek suyunuzu püskürtün. Otomatik olarak ısıtılan silecek suyu sayesinde ön camdaki buzlanma çözülerek, ön görüşünüzün kısa sürede açılması sağlanacak.

8560 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:38:25 

BMW'de de var.. Dereceyi, buğuyu, rezistansı kafana gore artik aksamdan ayarlıyorsun çıkıyorsun evine.. Sonra sabah olunca arabayı evden anahtar ile çalıştırıyorsun dediklerini yapiyor ve binip gidiyorsun arabaya.. ama bunlari yapmak icin havanın 15 derece ve altında olmasi gerekiyor.. 16 derece ve ustunde çalışmıyor bu sistem.. Zaten o sıcaklıklarda ihtiyaçta olmuyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

8177 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:38:56 

Duyan da şortla, tişörtle arabaya biniyorsunuz sanacak. Üzerimdekiler kalın olduğunda kaloriferi bile açmam, yalnızca cam buğulanmaması için orta sıcaklıkla camlara hava akımı veririm. Diğer türlü terletiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

...

18966 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:39:53 

quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

BMW'de de var.. Dereceyi, buğuyu, rezistansı kafana gore artik aksamdan ayarlıyorsun çıkıyorsun evine.. Sonra sabah olunca arabayı evden anahtar ile çalıştırıyorsun dediklerini yapiyor ve binip gidiyorsun arabaya.. ama bunlari yapmak icin havanın 15 derece ve altında olmasi gerekiyor.. 16 derece ve ustunde çalışmıyor bu sistem.. Zaten o sıcaklıklarda ihtiyaçta olmuyor..

BMW'deki sistem:

Original Factory Installed Heater

0

908 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:53:43 

hanım sağolsun. sabahları sen in ben 2 dkya geliyorum diyor. ben iniyorum arabayı çalıştırmaya, bahsettiğin gibi 10 dk bekliyor arac ve ısınmış oluyor

8177 Mesaj
24 Kasım 2011; 10:59:22 

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

hanım sağolsun. sabahları sen in ben 2 dkya geliyorum diyor. ben iniyorum arabayı çalıştırmaya, bahsettiğin gibi 10 dk bekliyor arac ve ısınmış oluyor

Yenge uyanık.

...

1021 Mesaj
24 Kasım 2011; 11:28:27 

transporter termaldeki sistem çok iyiymiş. bu özellik diğer model ve markalarda da var mı acaba?
Kastamonu'nun kış şartları ağır oluyorda.

...

16664 Mesaj
24 Kasım 2011; 11:33:21 

quote:

Orijinalden alıntı: aoe_

transporter termaldeki sistem çok iyiymiş. bu özellik diğer model ve markalarda da var mı acaba?
Kastamonu'nun kış şartları ağır oluyorda.

Connect'te de 1000 lira gibi bir farkla benzer bir sistem eklenebiliyor..

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

Ford Connect 1.8 TDCI 2010 GLX PP 140PS~320NM by Megachips
98' Astra F 1.6 GLS

1021 Mesaj
24 Kasım 2011; 11:35:39 

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Connect'te de 1000 lira gibi bir farkla benzer bir sistem eklenebiliyor..

Taner abinin söylediği gibi Türkçe arattım ama sonuç bulamadım. almancasına bakmadım ama opsiyonun adını biliyor musunuz? gerçekten merak ettim, önceden beri istediğim bir sistemdi.
1000 lira böyle birşey için hiçbirşey değil. her sabah soğukta ön camdaki buzları taramaktan duyduğum üşüme hazzını sonraki arabalarımızda duymak istemiyorum.

...

16664 Mesaj
24 Kasım 2011; 11:39:46 

quote:

Orijinalden alıntı: aoe_

Taner abinin söylediği gibi Türkçe arattım ama sonuç bulamadım. almancasına bakmadım ama opsiyonun adını biliyor musunuz? gerçekten merak ettim, önceden beri istediğim bir sistemdi.
1000 lira böyle birşey için hiçbirşey değil. her sabah soğukta ön camdaki buzları taramaktan duyduğum üşüme hazzını sonraki arabalarımızda duymak istemiyorum.

Ford'da soğuk iklim paketi diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam..

iPhone 5 16GB
iPad 2 Wi-Fi 16GB

Ford Connect 1.8 TDCI 2010 GLX PP 140PS~320NM by Megachips
98' Astra F 1.6 GLS

1485 Mesaj
24 Kasım 2011; 11:42:51 

uygun fiyatlı zaman ayarlı ve uzaktan kumandalı böyle bir ürün çok iş yapar sanırım.

uyanınca balkondan çalıştırabilmelisiniz

yada zaman ayarı yapilabilmeli.

volvo s 80 de standart sanırım .

deri koltuklu araba allahtan koltuk ısıtma var.

http://web.archive.org/web/20140220132354im_/http://img360.imageshack.us/img360/9205/pic150067px.jpg

1762 Mesaj
24 Kasım 2011; 13:11:02 

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Duyan da şortla, tişörtle arabaya biniyorsunuz sanacak. Üzerimdekiler kalın olduğunda kaloriferi bile açmam, yalnızca cam buğulanmaması için orta sıcaklıkla camlara hava akımı veririm. Diğer türlü terletiyor.

Hocam söylediğin doğru da gene de soğuk havada arabayı binip kapıyı kapattığın o ilk an hafif bi titreme olur vücutta o bile insanı sinir etmeye yetiyor..

Focus 2,5 - 2011 1.6 100 bg - TeleflexGFI LPG

Güzel olmayan otomobil, iyi bir otomobil değildir. (Ettore Bugatti)

3475 Mesaj
24 Kasım 2011; 13:35:55 

quote:

Orijinalden alıntı: JasoNBuraK

Ford'da soğuk iklim paketi diye geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam..

Evet bahsedilen opsiyon paket halinde alınabiliyor ve fiyatı da arkadaşın söylediği gibi gayet makul. Webasto+ön 2 koltuk ısıtması+ısıtmalı ön cam ve silecek suyu var yanılmıyorsam paketin içinde..

Astra Classic 3 Comfort Paket (Siyah)

1946 Mesaj
24 Kasım 2011; 13:51:25 

Volvo'da Skoda Superb'de falan var sanırım bu sistem.

HP Pavilion dv6 6020 '11 | Samsung Galaxy SIII | Hyundai Excel LS '94 89.000km

2338 Mesaj
24 Kasım 2011; 13:58:43 

Bu sistem ısmarlayınca veya sonradan takmakda mümkün, bnm araçda yer olmadığından takılamıyor

Güncel: 2006 Model C230T - 2006 Model Golf Goal - 2007 Model E63AMG : http://forum.donanimhaber.com/m_42314930/mpage_1/key_/tm.htm
İzmir-Germany-Shanghai

4697 Mesaj
24 Kasım 2011; 13:59:24 

Güzel bir sistem örnekleri mevcut.
Bunun için vitesi boşta bırakmak gibi yeni bir alışkanlık edinmelisiniz.
Ben böyle birşeye ihtiyaç duymam. Belkide alışık olmadığım içindir.

2338 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:04:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Ac Schnitzer.

Güzel bir sistem örnekleri mevcut.
Bunun için vitesi boşta bırakmak gibi yeni bir alışkanlık edinmelisiniz.
Ben böyle birşeye ihtiyaç duymam. Belkide alışık olmadığım içindir.

Viteslen ne alakası var, pek anlamadım.

Güncel: 2006 Model C230T - 2006 Model Golf Goal - 2007 Model E63AMG : http://forum.donanimhaber.com/m_42314930/mpage_1/key_/tm.htm
İzmir-Germany-Shanghai

1876 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:06:31 

transporter termal var

3084 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:10:54 

erzurumda 6 sene yaşadım.
ısınma lüksünü bi kenara bırakın, arabyı çalıştırma zorunluluğunuzu bile yerine getiremiyorsunuz.
dizel araçlar aralık 15 şubat 15 arası çalışmıyor.
arabayı çalıştıracak sistemler üzerine biraz internette araştırma yapmıştım.
bu webasto...vb sistemler gerçekten büyük konfor, ama arabanın motorunu deilde, içini ısıtıyr.
haliyle aracın çalışmasında bir katkı sağlamıyor.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

7518 Mesaj

[24 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

24 Kasım 2011; 14:16:18 

quote:

Orijinalden alıntı: derememo

erzurumda 6 sene yaşadım.
ısınma lüksünü bi kenara bırakın, arabyı çalıştırma zorunluluğunuzu bile yerine getiremiyorsunuz.
dizel araçlar aralık 15 şubat 15 arası çalışmıyor.
arabayı çalıştıracak sistemler üzerine biraz internette araştırma yapmıştım.
bu webasto...vb sistemler gerçekten büyük konfor, ama arabanın motorunu deilde, içini ısıtıyr.
haliyle aracın çalışmasında bir katkı sağlamıyor.

Valla kuzey kutbuna yakın soğuk iklim ülkelerinde -45 derecelerde bile tek marş çalışan araçlar var.

Erzurumda yaşasaydım kesinlikle aynı markanın soğuk iklim ülkeleri için ürettiği modellerinden getirtirdim. Akdeniz ülkeleri için yapılanlar ile aralarında farklar oluyor illaki.

0-100'de şanzıman konuşur, motorun ne mal olduğu 100'den sonra belli olur.

Her DSG birgün arızayı tadacaktır.

1374 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:27:48 

quote:

aynen bizim evde de bu şekilde oluyor. gerek kalmıyor ekstra bir cihaza :)

DH Fosil Grubu 2001-2005 Üyeleri

1689 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:28:07 

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

Kaloriferin çalışması için motorun da çalışması gerekiyor sanırım. Vites de boşta değilse stop edeceğinden dolayı galiba

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket

2451 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:32:48 

Hava soğutmalı oldukları için kalorifer lüksünden yoksun olan VW Kaplumbağalar, yine VW eski transporter minibüsler, MAGIRUS dolmuşlar, Hava soğutmalı diğer bazı midibüs ve otobüsler, bazı kamyon ve tırlar da bağımsız ısıtma sistemleri bulunur.
Bu sistemlerde en yaygın marka Alman WEBASTO ve bu firmanın diğer markalarıdır fakat çin malı ürünlerde var piyasada.
ülkemizde bu yabancı firmaların ürünlerine benzer ürünler üreten, KAELSA firması bulunmakta ve ticari araçlarda çok tercih edilmektedir.

Otomobil için olan küçük modellerin yakıt tüketimi saatte 0.8 LT motorin civarında. günde 10 dakika çalışsa 50-60 kuruş gibi bir maliyeti olmakta.
Bu cihazlar genellikle motorinle çalışırlar, nadiren benzinlileri mevcuttur. Uzaktan kumandalı olanları ve zaman saatli olanları vardır.
Otomobillerde çok büyük ihtiyaç olmadığından fazla kullanılmaz. Eski porsche'lerde benzinli bir tipi mevcut.
Araçlara sonradan taktırabiliyorsunuz. bir otomobil için düşünülüyorsa 1500 TL yi gözden çıkarmanız lazım.

Motor suyu vasıtasıyla hem motoru hem aracın orijinal kalorifer sistemine bağlanarak araç kabinini ısıtan modeller mevcut, doğrudan kabini ısıtan modelleri mevcut.

Kişisel düşüncem verdiğiniz paraya göre getirdiği konfor düşünüldüğünde Ankara şartlarında en iyi otomobil eklentisi bu bağımsız ısıtma sistemleridir.

Aracı yeni olanlar, uzun süre binmek için alanlar ve özellikle dizel aracı olanlara tavsiye ederim.

4697 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:36:20 

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

Araç vitesteyken çalıştırabilir miyiz ? Araç vitesteyken düğmeye basılırsa ön tampona dokunup geri gelir. Motor çalışana kadar marş basarsa baskı balata yaktırır.

688 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:40:20 

çin mali motorsikletlerde bile gördüm bu sistemin ufağını, motoru uzaktan çalıştırabiliyorsunuz. arabalara da koyulabilir sanırsam.

2338 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:42:05 

quote:

Orijinalden alıntı: Seka_1905

Kaloriferin çalışması için motorun da çalışması gerekiyor sanırım. Vites de boşta değilse stop edeceğinden dolayı galiba

Sistem aracın kendi motorunu çalışdırmıyor kalorifer suyunu ve K-fanı çalışdırıyor sistem kendisi akaryakıtlan çalışır bi ocak gibi sadece içeriyi ısıtıyor tabii o anda aracın kendi motoru suyun ısınmasıyla ısınmış oluyor, soğuk yerlerde çok güzel sistem tabii her artan opsiyonlar daha fazla arıza oluşdur.

İsveç ve kuzey kutup ülkelerinde park yerlerinde 220VAC piriz yaygındır araç kalorifer suyunu ceyranlan ısıtırlar tabii bu son zamanlar garajın varsa Almanyadada yaygın arıza bakımından ve ucuz yöntem olduğundan.

İzmir-Germany-Shanghai

2312 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:48:54 

Kanadada kisin sicaklik -45dereceye kadar durstugunden, otoparklari direk isitmaliymis, direk arabniz sicak oluyo yani

2906 Mesaj
24 Kasım 2011; 14:49:46 

Yurtdışında Honda'lar için uzaktan çalıştırma fonksiyonu olan anahtar var, 499$'a satılıyor.. Türkiye'ye getirmezler sanırım, gelse ilk alacak müşterilerinden birisi olabilirim

0

2010 Honda Civic HB 1.8 I-VTEC A/T Siyah

8177 Mesaj
24 Kasım 2011; 16:42:41 

quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

Valla kuzey kutbuna yakın soğuk iklim ülkelerinde -45 derecelerde bile tek marş çalışan araçlar var.

Erzurumda yaşasaydım kesinlikle aynı markanın soğuk iklim ülkeleri için ürettiği modellerinden getirtirdim. Akdeniz ülkeleri için yapılanlar ile aralarında farklar oluyor illaki.

O arabalar dizel değil, benzinli.

...

7518 Mesaj

[24 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

24 Kasım 2011; 16:44:57 

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

O arabalar dizel değil, benzinli.

Evet biliyorum benzinli. Genelde 4x4 subaru kullanıyorlar.

Söylemek istediğim, -45 derecede tr deki çoğu benzinli araç bile tek marşta almaz. Dizel zaten çalışmaz da.

0-100'de şanzıman konuşur, motorun ne mal olduğu 100'den sonra belli olur.

Her DSG birgün arızayı tadacaktır.

447 Mesaj
24 Kasım 2011; 19:09:42 

güzel opsiyon yalnız 5000 liralık şahine brodwaya pahalı gelir.zaten arabayı çalıştırıp köşeyi dönmeden sauna oluyor içerisi

hoşgeldin bebek

1034 Mesaj
24 Kasım 2011; 22:01:00 

7 yıldır erzurumdayım...en sevmediğim şey sabahları soğuk hava deposuna dönüşen arabaya binmek...-32 derecede bile motor tek marşla çalışıyor ancak çocukları kreşe götürürken hem onlar hem de ben donuyoruz...balkondan düğmeye basıp 10 dk önce arabayı çalıştırabilsem bile yeterli bana...

>>>DH OPEL<<<
ASTRA CLASSİC SEDAN EASYTRONİC 2012

342 Mesaj
24 Kasım 2011; 22:38:41 

bende 6 yıldır erzurumdayım sabahları soğuktan direksiyonu tutamadığım zamanlar oldu gerçekten.
imzamdaki aracımın kitapçığında park ısıtma diye bu sözü edilen özellik yazıyor, ancak Türkiye'ye gelen araçlarda yokmuş bu özellik
FORD

1883 Mesaj
24 Kasım 2011; 22:41:51 

Piyasaya çıkacak Elektrikli Fluence'da bahsettiğiniz özellik var ama aracın şarja takılı durumda olması gerekiyor önceden ısıtma/soğutma çalıştırabilmek için...

PSN ID : ntquartex

14138 Mesaj
24 Kasım 2011; 22:44:26 

bizim panda her şey düzgün çalışmasına rağmen evden trene kadar yaklaşık 5 km araç ısınmıyor :D... rampa aşağı birde onun etkisi var biraz...
herhalde erzurumda yaşasam kışın hiç kalorifer açma zahmetine katlanmazdım şehir içinde ne kadar dolanacaksınız ki panda ısınsın...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2820 Mesaj
24 Kasım 2011; 22:57:55 

sistemin adı webasto. istanbulda 24 voltluk olan modellerinin çıkması yaklaşık 1000 liraya bulunabiliyor. 12 voltluk olanlardanda var ama biraz aranması lazım. ayrıca çin malı ısıtıcılardan uzak durmanızı öneririm.

ida

6450 Mesaj
24 Kasım 2011; 22:59:13 

konuyu görünce şu geldi aklıma

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

3006 Mesaj
24 Kasım 2011; 23:26:25 

İlçede toplantı falan olunca arabayı önceden çalıştırıyorum bu ara...Hava -1 civarı oluyor o saatte.İsterse 10 dk çalışsın, düz yola inmeden kalorifer ısıtmıyor.

335 Mesaj
24 Kasım 2011; 23:38:06 

aklıma gelmiyor değil sabahları kalkınca aracı çalıştırıp, diğer anahtarla kapıları kitleyip ben hazırlanana kadar ısınsın, camların buzu çözülün diye ama cesaret edemiyorum anahtarı üzerinde bırakmaya. camı kırıp götürseler kasko para da ödemez. mecburen evden sıcak su götürüp döküyorum camlara, yola çıkıyorum, iki dakka sonra tekrar donuyor, antifrizli cam suyuyla devam.
bugün sabah cam suyu ekleyeyim diye kaputu açmaya çalıştım. o da donmuş. kolu çektim, çektim açılmadı. çıktım yola, işyerine geldim. otoparka girecem, baktım güvenlik bana sesleniyor, durdum, noldu dedim. abi kaput açık dedi. buzu çözülünce açılmış kaput. Allahtan ikinci kilit mekanizması var.

1617 Mesaj
29 Kasım 2011; 10:16:12 

güzel bir olay arabayı erkenden ısıtabilmek bence.

yine forumda okumuştum. zamanında ötv indirimi varken tüm üretilen otomobiller türkiyeye yönlendirilmiş. romanyaya finlandiyaya rusyaya giden araçlar daha gemide iken talebi karşılamak için türkiyeye getirilmiş. rusya soğuk iklim olduğu için bu araçlarda ısıtma sistemi standart bulunnuyormuş. o araçları alan şanslı insanlar bu nimetten bedelsiz faydalanmışlar

havale yolu ile sattığım charlar.
SURGEON(tibet serveri),SURGEON(pasific),illusionist, Shdwsamurai, C0ND0M(venus), Kensei, OpiaT, AngoriaN, BigStorm, SurreaL, MagicStorM, FlashMan, DarkSmoke, BigSensei, BlackLegenD, ShadowFirE, BlackRangeR, FireSlayeR, DarkSamurai, DarkSensei, DarkStroke, MaDClouD, DarkSoldieR, _DuTy_, KingDragoN, MadWinD, GhostSlayeR, DarkRaideR, Nel, NightLeoN, DarkBravE, NightStrokE, BraveDragoN, GoldenFisT, EyrioN, MadRaideR, MaDeviL, MadKinG(hera)

8366 Mesaj
29 Kasım 2011; 10:29:44 

quote:

Orijinalden alıntı: nrglife

Yurtdışında Honda'lar için uzaktan çalıştırma fonksiyonu olan anahtar var, 499$'a satılıyor.. Türkiye'ye getirmezler sanırım, gelse ilk alacak müşterilerinden birisi olabilirim

0

Yeni accordlarda bu sistemin altyapisinin oldugunun fakat Turkiye'ye getirilmedigini biliyorum. Bi arkadasim japonyaya kadar mail atmisti bu sistemi nasi calistirabiliriz diye. Ek parca siparisi falan vericekti ama honda Turkiye sagolsun baya bilgili oldugundan hic yardimci olamadilar.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Kasım 2011; 10:55:24 

Benim araba 10 dakikada hararet göstergesini bile oynatmıyor ki. 5-6 km yol yapıyorum sonra düzeliyor hararet göstergesi.

4575 Mesaj
29 Kasım 2011; 11:08:39 

Benim eski laguna 1 aracımda vardı. Eski sahibi nerden taktımış bilmiyorum. Hem alarm hemde uzaktan çalıştırma aynı kumandadaydı. havalandırmayı sıcak konuma alıp arabayı kapttıktan sonra tekrar ayarlamaya gerek kalmıyordu. Her arabanın ki öyledir. yani kaloriferi açık olarak stop edersek diğer çalıştırmamızda yine açık kalmış oluyor. Bu nedenle sistemin havalandırma sistemiyle ilişkili olmasına gerek kalmıyor. Tahminim alarm 100 tl ise bu sistemle birlikte 150 anca eder.

2012 Honda fd6 Civic EleganceLG Nexus 4

4319 Mesaj
29 Kasım 2011; 11:31:02 

yakın bir zamanda bu da yaygınlaşır.alışııır gideriz...

K.Atatürk

1112 Mesaj
29 Kasım 2011; 12:03:58 

çok yararlı bir sistem ama benim otoparkı balkon görmüyor yine aşağı inmem gerekecek

1618 Mesaj
29 Kasım 2011; 12:22:25 

quote:

Orijinalden alıntı: by_bulls

Sabah yataktan kalktınız elinizi yüzünüzü yıkadınız, arabanın düğmesine bastınız çalıştı ve ısıtma sistemini sıcağa getirdi, siz kahvaltı yapana kadar arabayı ısıttı, arabanın camındaki buzu çözdü, motor güzelce yağlanarak soğuk soğuk yola çıkmadı, hemde siz arabada donmadınız :) Biraz fazla lüks gibi ama böyle bir sistem vardı, hala neden yaygınlaşmadı????

Pahalı bir sistem mi ki hiç sanmıyorum, günümüzde latitude benim çok beğendim küçük ama büyük özellikler ekledi mesela dışardan kötü kokular gelmiyor parfüm işini çözdü, koltuğa masaj özelliği getirdi düşününce bunların maliyeti ne kdar olabilir ki dedirtiyor ama bence büyük adımlar. 100 bin lira para verip araba alıyosun dışardan gelen b...k kokusunu engelleyemiyosun, arabanın içindeki havayı kullansın diyorsun bu seferde arabanın içi buhar yapıyor.

Kendi kendini park eden araç yapıyorlarda kendi kendini çalıştıracak araba neden yapmıyor ya bunlar

Bundan 2 ay önce 2011 Ford Focus 'larda ESP donanımı için 500 TL civarı fark ödüyordunuz.

Bırakın koltuk ısıtması filan lüks ihtiyaçtır sonuçta, ama ABS ESP ve hava yastığı gibi can güvenliğini koruyan donanımlar bile fiyat ucuzlatmak için araçtan boşaltılıyor.

Tamamen satış politikası.

1988 Mesaj
29 Kasım 2011; 14:14:56 

quote:

Yenge hanım tam olarak ilk mesajdaki sistemi kullanıyormuş

Müslümanlar bir vücudun azaları gibidir. Biri bir rahatsızlık çekse diğerleri de o acıyı hisseder. Hz. Peygamber (SAV)

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
29 Kasım 2011; 14:26:28 

Benim ev ve park arasında nerden bakarsan bak 300-400 metre var, uzakdan kumandayla nasıl çalıştırcaz bu sistemi???? En iyisi park yeridneki güvenlikçiye yedek anahtarı verip, onu telefonla arayıp yapmasını söylemek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 29 Kasım 2011; 14:27:55 >

267 Mesaj
29 Kasım 2011; 15:21:20 

2004 model vectra elegance aracın kullanım kitapçığında bu özellik benzerinden yani sabah 9 a saati ayarladığınızda koltukları ısıtmaya başlayacağından bahsediyordu. Ama benim araçta koltuk ısıtma yoktu . Vectrası olupta koltuk ısıtma fonksiyonu olan arabalarda bu özelliğin olduğunu düşünüyorum...

182 Mesaj
29 Kasım 2011; 16:14:10 

Otomobilde donanım tercihlerimiz distribütorün dayattığı, beyaz renk, hazırda olan, aracı kullandığı sürece kullanacağı donanımlar yerine sattığı 1 gün aracı 500-1000 tl fazlasına satabileceği donanımları tercih etmekten ibaret olduğu sürece böyle donanımları kimse beklemesin. Hala 2 havayastığı olan araçlara hala neredeyse 50000 tl ödeyenlerin olduğu ülkelerde daha uzun bir süre böyle basit ve kullanışlı donanımları göremeyiz. ESP yerine 17" jant tercih ettikçe bize müstehak. Aklıma geldi belirteyim, zaman ayarlı ek ısıtıcıyı da içeren kış paketi uygun fiyatlara Connect'lerde uzunca bir süredir opsiyonel olarak geliyor ancak Erzurum'da bile ek ısıtıcı yerine opsiyonel jant alınıyor, bluetooth alınıyor,yana basamak yaptırılıyor. Firma tüketici ne isterse onu koyuyor araca, tüketici de firma ne koyarsa onu alıyor. İnsanlar kendi istediği aracı aldığını zannederek firmanın dayattığı aracı alıyor aslında.

“The World Is a Book and Those Who Do Not Travel Read Only One Page”