Şimdi Ara

Groupon / Şehir Fırsatı taklit ürün gönderdi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
6.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Groupon - Şehir Fırsatı adlı internet alış veriş sitesinen aldığım ürün TAKLİT çıktı.

H2O Mop X5 Buharlı Temizleyici 239 TL yerine 156 TL ilanına aldanıp aşağıdaki linkten söz konusu ürün yerine taklit bir ürün geldi. Gelen taklit ürünün adı Steam Mop X5 Kutusunu elime alır almaz taklit olduğunu anladım ve ambalajını sonra iade almazlar diye açmadım.

http://www.sehirfirsati.com/

Ben aldanıp aldım ama sizlerin bu hataya düşmesini istemediğimden buradan uyarı yapmak ihtiyacı duydum. Ben nasıl olsa paramı geri alırım ama siz bu hataya düşmeyin...

Not: Bu arada orjinal ürünü kötülemiyorum...

• Ödemeyi Paypal ile yaptığım için içim çok rahat. Hemen Paypal çözüm merkezine müracaat edip dosya açtırdım. Satıcı internet sitesiyle muhatap bile olmayacağım. Onlar bana ulaşmaya çalışacak. Eğer 14.12.2011 tarihhine kadar bu işi çözmezlerse Paypal paramı iade edecek...
  • evet paypal mükemmel birşeydir, bende 1-2 kez sorunumda satıcıya ulaşamamıştım bile. ama paypal den dispute açınca adamlar bana yana yana ulaştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

evet paypal mükemmel birşeydir, bende 1-2 kez sorunumda satıcıya ulaşamamıştım bile. ama paypal den dispute açınca adamlar bana yana yana ulaştı

Benimde ebay'de çok tecrübem oldu ama Paypal sayesinde 1 sent bile zarara uğramadım. Bu nedenle ödeme seçenekleri arasında Paypal var ise kesinlikle tercih sebebim oluyor...
    Şimdi adamları aramayacağım bile, onlar bana ulaşmaya çalışacaklar. Hem paranla rezil ol sonrada üç kağıtçıların peşinde paramı almak için koşmak olmazdı. Selamlar...
  • Gelişmelerle ilgili size bilgi vereyim;
    Bugün tedarikçi firma ile 2 kere görüştüm telefona çıkanlardan biri gönderilenin aynı ürün olduğu ama bunun yeni modeli olduğunu diğer telefona çıkan ise aynı fabrika değişik isimle üretilen bir ürün olduğunu söyledi. Bunun için değişmenize gerek yok dedi. Bende buna benim karar vereceğimi söyledim ve iade edeceğimi söyleyince ürünü pazartesi günü karşı ödemeli kargo ile geri gönderebileceğim söylendi.
  • Bana gönderilen taklit ürünün ( prd. bir üst modeliymiş ) fotografını buraya koyayım en azından resmine aşina olursunuz.
    Ayrıca kullanım kılavuzu ise orjinal H2O MOP X5'in kullanım kılavuzunun fotokopisidir.

• Celebic arkadaşım buraya bıraktığın yazılar için sana binlerce teşekkür ediyorum. Bu forumun en büyük faydası insanları uyandırması..İnsanlar uyanınca böyle basit oyunları yutmuyorlar..Boyun büküp ne gelirse kabul demiyorlar..Ben ne istiyorsam onu gönder..Senden üst model istedimmi ?...Yok..Ne zaman taklit modelin adı üst model oldu ?.. Kimi kandırıyorsun amigo ? Diyeceksiniz....Saygılarımla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 27 Kasım 2011; 14:27:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Celebic arkadaşım buraya bıraktığın yazılar için sana binlerce teşekkür ediyorum. Bu forumun en büyük faydası insanları uyandırması..İnsanlar uyanınca böyle basit oyunları yutmuyorlar..Boyun büküp ne gelirse kabul demiyorlar..Ben ne istiyorsam onu gönder..Senden üst model istedimmi ?...Yok..Ne zaman taklit modelin adı üst model oldu ?.. Kimi kandırıyorsun amigo ? Diyeceksiniz....Saygılarımla..

Aynen...
    Neyse ki burada ürün seçimi anlamında ciddi yardımlaşma var.

• quote:

Celebic arkadaşım buraya bıraktığın yazılar için sana binlerce teşekkür ediyorum. Bu forumun en büyük faydası insanları uyandırması..İnsanlar uyanınca böyle basit oyunları yutmuyorlar..Boyun büküp ne gelirse kabul demiyorlar..Ben ne istiyorsam onu gönder..Senden üst model istedimmi ?...Yok..Ne zaman taklit modelin adı üst model oldu ?.. Kimi kandırıyorsun amigo ? Diyeceksiniz....Saygılarımla..

Senin paran çok birader sana koymaz, aidatları takır takır ödüyorsun ya

• quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

İnsanlar bir konuda fikir alışverişi yaparken sırf sataşmak için neden konuya dahil oluyorsun arkadaşım?

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

İnsanlar bir konuda fikir alışverişi yaparken sırf sataşmak için neden konuya dahil oluyorsun arkadaşım?

Ne ekersen onu biçersin arkadaşım, sataşma kelimesini önce bu arkadaşa soruver istersen.

• Olabilir oasını bilemem de,bu konuyla alakanız yok, atışmanızı nerede başlattıysanız orada devam edin.
  • Helal olsun anlamışsın açmadan ve gerekeni yapmışsın. Şahsen ben olsam açardım diye düşünüyorum, oda meraktan ama.
  • Bugün arkadaşım telefonla beni aradı. "Steam mop varmış indirimde alayım mı Can?" dedi. Onlar taklitmiş ondan indirimli dedim. "Taklit olması önemli değil işimi görsün yeter" dedi. "Eh o zaman al madem" dedim. Kinayeli bir şekilde "çok yardımcı oldun sağol" dedi ve kapattı
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bugün arkadaşım telefonla beni aradı. "Steam mop varmış indirimde alayım mı Can?" dedi. Onlar taklitmiş ondan indirimli dedim. "Taklit olması önemli değil işimi görsün yeter" dedi. "Eh o zaman al madem" dedim. Kinayeli bir şekilde "çok yardımcı oldun sağol" dedi ve kapattı

Sözün bittiği yer olmuş !!!
    Böyle tüketiciler olduğu sürece çakmalar da bitmez, 20. kalite narçelikler kekolar da...
  • Merhabalar,

Karşı ödemeli şekilde kargoya verdim ve teslima alındığı bilgisi kargo firması tarafından tarafıma SMS ile bildirildi. Konuyla ilgili 3-4 email atmış olmama rağemn ancak biraz önce satıcı firmadan bir emal aldım. Aynen buraya kopyalaıp/yapıştırıyorum

" Değerli Üyemiz;

Yapılan yanlışlıktan dolayı özür dileriz firma kaynaklı bır sorun oluşmuştur,

Herhangi bir kargo şirketiyle karşı ödemeli gönderiniz , konu hakkında üye iş yerimizle irtibata geçiniz.

Saygılarımızla

Groupon ŞehirFırsatı Müşteri Hizmetleri "

Halen beni üye iş yerimizle ( tedarikçi-bt ) temasa geçiniz diye yönlendirmeye çalışıyor...
  • Bende alcaktım bundan internette bir arıyım dedim burayı buldum.
    Sonra okuyunca yazdıklarınızı hemen vazgeçtim ve biraz daha araştırdım arçeliğinkini buldum 250 TL den 179 TL ye düşmüş biraz daha verdim arçelik aldım en azından birşey olursa kocam servisi tanıyor..
    Bu onun gibi dik uzun değil kordonu var süpürge gibi bakalım bu akşam iyice bir okuyum içinde yazanları baya özelliği var sanırım.

Aldığım adres:

http://www.arcelikbayisi.com/Arcelik-S-7800-Buharika-Kirmizi,PR-163.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: misk123

Bende alcaktım bundan internette bir arıyım dedim burayı buldum.
    Sonra okuyunca yazdıklarınızı hemen vazgeçtim ve biraz daha araştırdım arçeliğinkini buldum 250 TL den 179 TL ye düşmüş biraz daha verdim arçelik aldım en azından birşey olursa kocam servisi tanıyor..
    Bu onun gibi dik uzun değil kordonu var süpürge gibi bakalım bu akşam iyice bir okuyum içinde yazanları baya özelliği var sanırım.

Aldığım adres:

Merhabalar,

Burada bir konuyu açıklığa kavuşturalım, burada bahsettiğim olaylarda orjinal ürünün bir hatası yok. Aradaki sahtekar firma yüzünden orjinal ürünün karalanmasına sebep olmak istemem.
    Bugün bana gelen tesadüfi bir emailden de bu ürünün ( Arçelik ) reklamı çıkınca acaba bu bir ilahi işaret mi dedim kendi kendime. Fiyat oldukça makul ayrıca marka Arçelik olunca iş değişir. Bende buharlı MOP'u eşim için istiyordum, tv deki reklamlara çok iştahlı baktığının farkındaydım, ona sürpriz yapmak istedim.

Bu arada Fakir'inde benzer bir ürünü var ona baktınız mı? Bir hanım gözüyle bunuda inceleyip yorumlarınızı rica edecektim

http://fakir.saruhan.com.tr/files/FakirProduct_Wqzc70ADaj_0.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: misk123

Bende alcaktım bundan internette bir arıyım dedim burayı buldum.

Aldığım adres:

Merhabalar,

Burada bir konuyu açıklığa kavuşturalım, burada bahsettiğim olaylarda orjinal ürünün bir hatası yok. Aradaki sahtekar firma yüzünden orjinal ürünün karalanmasına sebep olmak istemem.
    Bugün bana gelen tesadüfi bir emailden de bu ürünün ( Arçelik ) reklamı çıkınca acaba bu bir ilahi işaret mi dedim kendi kendime. Fiyat oldukça makul ayrıca marka Arçelik olunca iş değişir. Bende buharlı MOP'u eşim için istiyordum, tv deki reklamlara çok iştahlı baktığının farkındaydım, ona sürpriz yapmak istedim.

Bu arada Fakir'inde benzer bir ürünü var ona baktınız mı? Bir hanım gözüyle bunuda inceleyip yorumlarınızı rica edecektim

http://fakir.saruhan.com.tr/files/FakirProduct_Wqzc70ADaj_0.pdf

Sen kullanma kılavuzunu vermişsin bende aradım buldum:
    http://www.ekilavuz.com/NGFlMkZoV0tFOEE9/arcelik/ev-mutfak/buharli-temizleyici/arcelik-s-7800

Biraz merak işte yeni olduğundan dün gece bütün hepsini denemeye çalıştım gece 12 ye kadar uğraştım kocamdanda biraz fırça yedim ama :p heycanlanıyoruz biz bayanlar sanırım yeni birşey alınca ne yaparsın. Benim çok hoşuma gitti bir sorun yok ama işte bu kordonlu boyna asılabiliyor ama ben pek asmıyorum yere koyuyorum kordonu yetiyor. Ben ilk başta arçeliğinkinde uzatma yok diye üzüldüm ama dün akşam iyice bakınca buldum varmış:D ilk aceleyle bakmamıştım bütün parçalara gayet kolay oluyor. Fakirinkide güzel görünüyor fakat canlı olarak görmediğimden nekdar doğru olur yorum yapmak bilmiyorum ama bana sanki büyük geldi onu cama kaldırmak nekadar kolay olur bilmiyorum sanki ağır gibi görünüyor biliyorsunuz biz bayanların birşeyleri kaldırması biraz zor oluyor :-(
    Klavuzdan baktığım kadarı ile
    Fakir 1550 Watts
    Arçelik 1800 Watts
    Fakir su haznesi 450 ML
    Arçelik 1L
    Fakirin bir temizlik ucu daha fazla sanırım...

Benim Fikrimi sorcak olursanız arçelik diyorum..

Fakir Fiyatları:
    http://www.hepsiburada.com/Liste/fakir-steam-pocket-mop-buharli-temizlik-makinesi/productDetails.aspx?productId=evfakpocketmop&categoryId=153309 200 TL
    http://www.deveyuku.com/fakir-steam-mop-buharli-temizleyici-buharli-temizleyici.html 180,2 + 6,90 Kargo

Arçelik Fiyatları:

http://www.arcelik.com.tr/ev-aletleri-buharli-temizleyici-K-7800-Buharika.html 237 TL
    http://www.arcelikal.com/Arcelik-K-7800-Buharika-Buharli-Temizleyici/ArcelikOzellik?PID=451 198 TL
    http://www.arcelikbayisi.com/Arcelik-S-7800-Buharika-Kirmizi,PR-163.html 179 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Bugün arkadaşım telefonla beni aradı. "Steam mop varmış indirimde alayım mı Can?" dedi. Onlar taklitmiş ondan indirimli dedim. "Taklit olması önemli değil işimi görsün yeter" dedi. "Eh o zaman al madem" dedim. Kinayeli bir şekilde "çok yardımcı oldun sağol" dedi ve kapattı

Sözün bittiği yer olmuş !!!
    Böyle tüketiciler olduğu sürece çakmalar da bitmez, 20. kalite narçelikler kekolar da...

Arkadaşım o üünün taklit olduğunu söylemem üzerine işkillenip almamış. Bugün telefonla arayıp söyledi, sevindim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.