Şimdi Ara

HIS özel tasarımlı ekran kartlarına HD 6770 tabanlı yeni bir model daha ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.062
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Ekran kartı üreticisi HIS, özel tasarımlı Radeon HD 6770 modelini duyurdu. Juniper XT grafik yongasının güç verdiği DirectX 11 destekli ekran kartı mavi renkli baskılı devre kartı üzerinde çift slot tasarımlı özelleştirilmiş soğutucu kullanıyor. 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan grafik biriminin karakteristik özellikleri olarak 128-bit bellek veri yolu desteğine ve 800x paralel işelm birimine sahip olan karta 1024MB GDDR5 bellek eşlik ediyor.

Grafik işlem birimi 850MHz'de, bellekleri ise 4800MHz'de görev yapan ekran kartı çalışmak için ek güç girişine ihtiyaç duyuyor ve üzerinde bir adet PCIe 6pin konnektörü bulunuyor. AMD Eyefinity, HD3D ve Blu-ray 3D gibi teknolojilere destek sunan ekran kartı, çoklu monitör kurulumlarına yönelik olarak çift DVI, DisplayPort ve HDMI konnektörleri ile geliyor.HIS'in yakın zamanda piyasaya sunacağı kartın son kullanıcı fiyatı ise açıklanmadı. 

• HIS çalışanları arasında bir sohbet:

Biri:

"Bizim 6770 modelimiz var mı özel tasarım"

Diğeri:

"Yok"

Biri:

"Hmmm"
  • His in fanları kaliteli değil kısa sürede bozulabiliyor, ayrıca tasarımlarıda hiç hoş değil

Sanki "olsunda olmasın" mantığı gibi
  • his hd5850 nin ucundan 5 santim kesilmiş hali gibi.

biraz yaratıcı bir tasarım ekibine ihtiyaçlar var sanki
  • Daha ne tasarımı bekliyorsunuz ki, İtalyan'lar olsa tamam harika tasarımlar çıkabilirdi.
  • Ucuz kartlarda tasarım değil, işlevsellik ön planda oluyor. Yine de beğendim ama ben ön yüzeyini. Mavi ve siyah uyumlu olmuş. Küçük kasa kullananlar için iyi kart bence.
  • kart güzel hoşda çift slot kaplıyor gibi duruyor ; ben mi öyle görüyorum ;
    bu kadar tombiş yapmalarına ne lüzüm vardı yahu ;
    gitti milletin anakartındaki pciex slotun yanındaki pci vb slotlar
  • bazı kartlarının tasarımı güzel oluyordu ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbocat1

kart güzel hoşda çift slot kaplıyor gibi duruyor ; ben mi öyle görüyorum ;
    bu kadar tombiş yapmalarına ne lüzüm vardı yahu ;
    gitti milletin anakartındaki pciex slotun yanındaki pci vb slotlar

Şimdiki kartların neredeyse tamamı 2 slot zaten. Neden kızıyorsun ki? Tek slot olanlar sadece su soğutmalı olanlar artık.
    Sen Asus'un ve Zotac'ın 3 slot yer kaplayan kartlarını görmedin sanırım.

• 3 slot mu ohaaaaaaaaaaaaaaaaaa yani
    yakında tüm anakartı ekran kartına tahsis ederlerse şaşırmam.

anakart seçimi yaparken en büyük anakartı seçip mümkünse pciex dışındaki diğer slotların güzel dağılımlı olan anakartı seçmek en doğru tercih olacaktır.
    pciex slotunun dibine konulmuş başka slot olan bir anakartı tercih etmemek lazım.

öyle bir kaç model olacaktı ; onlarda 250-300 tlden ucuz değil. tabiki kasada büyük olmalıki gtx 590 -6990 sığabilmeli ; hatta 3- 4 tane sli-crossfire sistemi sorunsuz yerleştirebilecek boyutta olmalı kasa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

HIS çalışanları arasında bir sohbet:

Biri:

"Bizim 6770 modelimiz var mı özel tasarım"

Diğeri:

"Yok"

Biri:

"Hmmm"

güzelmiş,yalnız bu sadece HIS'e özel bir diyalog değildir sanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbocat1

öyle bir kaç model olacaktı ; onlarda 250-300 tlden ucuz değil. tabiki kasada büyük olmalıki gtx 590 -6990 sığabilmeli ; hatta 3- 4 tane sli-crossfire sistemi sorunsuz yerleştirebilecek boyutta olmalı kasa.

İmzamdaki ilana bak o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 23 Kasım 2011; 21:09:44 >
  • GIGABYTE X58A-UD5 v2

anakart mükemmel yahu ; slot dizaynları güzel ; yanlız bir kusuru var ;
    where is com port connector or com port connector socket ?

ben mi göremedim gigabyte ın sitesinde yahu........

com port olmadan ben receivera nasıl yazılım atacağım ?

tek pci değilde çift-üç .... pci lı model olsunki ilerde eski pci slotunu destekleyen uydu kartları ; ses kartları eklersek bir sorun çıkmasın ; tercihlerimiz kısıtlanmasın.
    malum pciex1 slot destekli ürünler hala az. (yeni pci standardı)

ben 3-4 tane pci ,3-4 tane pciex1 , 2-3 tane pciex 16 ; floppy ; 2 ide connectorü ; 8 sata 3.0 ; 16 gb -24-32 gb ram destekli ; model gördüm gibi.
    slotların yerleşimleride muazzam..... core i7 destekli.
    modeli hatırlasam anakart bölümüne eklerdim.
    exada 5 pci destekli modeller vardı ; özel modeller oluyor ..
    onların fiyatlarıda el yakıyor.

pci fazla olsunki 1 adet pci -com çevirici kartla işi bağlarız....
    fazla slot konnektör göz çıkarmaz desemde fakir fukara ne yapsın yahu malum fazla teferruat=fazla para

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.