- x
22 Kasım ve İnternette Sansür
18 Cevap702 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

75 Mesaj
22 Kasım 2011; 10:29:31 

Aylar öncesinden bugün internette sansürün olacağını basbas bağıranlar, internetime dokunma diye mitingler yapanlar nerede acaba ?? Hepsini buraya bekliyorum.

Bugün 22 Kasım ve benim giremediğim internet sitesi yok şuanda. Hani sansür ? Nerede ?

Demekki yalancının mumu yatsıya kadar. 22 Kasımı çokmu uzak sandılar acaba. İşte bak geldi çattı. Bu işin başını çekenlerden birine sordum az önce "ne oldu arkadaş, sansür varmı" diye. Halen bana cevap veriyor. Neymiş efendim, herkese yokmuş :) Tam komedi. Peki kimlere var diyorum. Önce aile paketini seçmeniz gerekiyor diyor :) Bu dahada komedi. Televiyonun fişini çekersen çalışmaz al sana sansür der gibi birşey bu. Herşey senin elinde ama adı devletin sansürü oluyor :)

Bu ortalığı karıştırmaktan ve huzur bozmaktan hiç bıkmayacaksınız değilmi.

179 Mesaj
22 Kasım 2011; 10:51:47 

Bilgisayar nasıl insanın doğurgan olduğunu anlayamıyorsa, insanın da Allah'n ezeli olduğunu anlayamaması gayet normal.

748 Mesaj
22 Kasım 2011; 12:41:35 

Aynen katılıyorum...

2213 Mesaj
22 Kasım 2011; 22:42:38 

İnsanda bozuk olunca maya; ne ar tanır, nede haya!

1766 Mesaj
23 Kasım 2011; 2:04:58 

Aynen ben de katılıyorum...

MSI GT70-670TR Dragon Edition / Sony Xperia Z1

3367 Mesaj
23 Kasım 2011; 2:10:22 

Bu ülke kadar gaza gelen bir ülke olamaz.Ülkeyi yakacaktık neron gibi al kalsın.

Efsane Pentel Smash ve diğer kalemleri satın almak için buraya tıkla

1103 Mesaj
23 Kasım 2011; 6:47:40 

Yetkililere sesleniyorum Brazzers'ıma dokunma !

"Lady Luck is Smiling"

LoL Nickname: Cremiesto
Server: EU-West
League of Legends Wallpaper Editor Tıkla!

75 Mesaj
23 Kasım 2011; 11:16:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Cremiesto

Yetkililere sesleniyorum Brazzers'ıma dokunma !

O ne ?

2358 Mesaj
23 Kasım 2011; 11:55:53 

zaten türkiye çapında böyle bir filtrelemeyi yapacak teknik altyapı da yok, hiçbir zaman olmadı, kısa vadede de olması zor (teknik bi zorluğu yok tabi de maddi zorluğu var ki böyle bi altyapıyı kurmaları için ciddi bi neden gerekir) mevcut filtreleme altyapısı kendi isteğiyle aile-çocuk paketine geçeceklerin tahmini sayısına göre kuruldu ki zaten şuanda çalışır durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 23 Kasım 2011; 12:03:39 >

6873 Mesaj
23 Kasım 2011; 13:15:38 

Konusu, içeriği v.s ne olursa olsun bu ülkede girilmesi yasaklanmış olan 15506 site mevcut. Sen sansürlenmekten rahatsız olmuyor olabilirsin. Bir takım üstün zekalılar gibi sansüre uyarsanız sansür olmaz gibi şeyleri de destekliyor olabilirsin ama, insanlar özgürlüklerine senden daha fazla düşkünler. İnternetin kontrol altına alınması bu sansürün giderek artacağının en büyük göstergesi. Artmayacak v.s gibi masallarla gelmeyin, btk'nın geçtiğimiz yıllarda artan yasaklamaları gözle görülür derecede ortada. Yarın bir gün bu forum veya başka bir forum birilerinin koyduğu ucu belli olmayan sansür sınırına girdiğinde ve canınız yandığında kıvranmaya başlayacaksınız. O ortalığı velveleye veriyor dediğin insanlar senin canın yanmadan anlayamadığın şeyin farkındaydı ve uyarmaya çalışıyorlardı.

Steam ID: furkantrojka

Yamaha RBX-360|Seymour Duncan SPB3|Rotosound SH77|SansAmp Bass Driver Di
Minolta X300|Minolta MD Rokkor 50mm 1:1.7|Minolta MC Tele Rokkor 135mm 1:2.8|Sigma UC Zoom 28-70 1:2.8-4
Müzik diye bir şeyin olduğuna inanmıyorum, gerçek olsa teori değil kanun olurdu.
Üç ayaklı bir masanın ayağını eksilttiğinizde yıkılıyor olması, masanın öyle yaratıldığı manasına gelmez.
Teknobiyotik 03.02.2013 tarihinde ellerinde olmayan ürünü sattı, 25.02.2013'te paramı iade etti.

1947 Mesaj
23 Kasım 2011; 19:48:29 

quote:

Orijinalden alıntı: abrahamme

O ne ?

Dur senin girdiğin siteleri tahmin edeyim :

facebook
Google
Donanım Haber

Daha kel amcayı bilmiyorsun istediğim her siteye giriyorum diyorsun...Çok büyük tezat var çok büyük..

628 Mesaj
23 Kasım 2011; 20:11:43 

quote:

Aylar öncesinden bugün internette sansürün olacağını basbas bağıranlar, internetime dokunma diye mitingler yapanlar nerede acaba ?? Hepsini buraya bekliyorum.

Bugün 22 Kasım ve benim giremediğim internet sitesi yok şuanda. Hani sansür ? Nerede ?

Demekki yalancının mumu yatsıya kadar. 22 Kasımı çokmu uzak sandılar acaba. İşte bak geldi çattı. Bu işin başını çekenlerden birine sordum az önce "ne oldu arkadaş, sansür varmı" diye. Halen bana cevap veriyor. Neymiş efendim, herkese yokmuş :) Tam komedi. Peki kimlere var diyorum. Önce aile paketini seçmeniz gerekiyor diyor :) Bu dahada komedi. Televiyonun fişini çekersen çalışmaz al sana sansür der gibi birşey bu. Herşey senin elinde ama adı devletin sansürü oluyor :)

Onlar herşeye öyle derler bakma sen..

Paketin isteyenlere olacağı açıklanmıştı zaten..

879 Mesaj
23 Kasım 2011; 22:01:37 

quote:

Ağzınıza sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1474 Mesaj
23 Kasım 2011; 22:14:40 

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

Konusu, içeriği v.s ne olursa olsun bu ülkede girilmesi yasaklanmış olan 15506 site mevcut. Sen sansürlenmekten rahatsız olmuyor olabilirsin. Bir takım üstün zekalılar gibi sansüre uyarsanız sansür olmaz gibi şeyleri de destekliyor olabilirsin ama, insanlar özgürlüklerine senden daha fazla düşkünler. İnternetin kontrol altına alınması bu sansürün giderek artacağının en büyük göstergesi. Artmayacak v.s gibi masallarla gelmeyin, btk'nın geçtiğimiz yıllarda artan yasaklamaları gözle görülür derecede ortada. Yarın bir gün bu forum veya başka bir forum birilerinin koyduğu ucu belli olmayan sansür sınırına girdiğinde ve canınız yandığında kıvranmaya başlayacaksınız. O ortalığı velveleye veriyor dediğin insanlar senin canın yanmadan anlayamadığın şeyin farkındaydı ve uyarmaya çalışıyorlardı.

+1
Hiç sansür yokmuş gibi davranmayın lütfen.
Zararlı sitelere girmeyecek nesiller yetişmek yerine.İnsanları biliçlendirmek yerine.Kapattık girme diyorlar.İşin kolayı.
Bir kendini bilmez Atatürk'e hakaret etti diye Youtube'u kapattılar.Fazla bakmadım ama eminim sitede bir çok kişiye hakaret içeren videolar vardır.Sonrada benim buna inanmamı bekliyorlar.
Artık öyle bir hale geldik ki bir olay oluyor.İnsanlar tepki göteriyor.Birkeç grup seslerini duyurmaya çalışıyorlar.Sonra gündemi değiştiriyorlar.Unutulup gidiyor.Yapanların yanına kar kalıyor.
Huzurlu olalım diye herşeye göz yummayalım.

IBM-650 Data Processing Machine
| Birinci nesil Lambalı | 2000 Sözcüklük Tambur Bellek |
| Dakikada 78000 Toplama-Çıkartma, 5000 Çarpma, 138.000 Mantıksal karar verebilme | Delikli Kart Bilgi Girişi | Özel kablolalu Kontrol Paneller |
| Assembler ve Fortran ‘ın Özel Programlama Dilleri Kullanımı |

42 Mesaj
23 Kasım 2011; 22:15:44 

kuru gürültü

2017 Mesaj
24 Kasım 2011; 0:01:29 

Ne güzel yazmışsınız size katılmayan pek fazla kişi yok sanırım.

2217 Mesaj
24 Kasım 2011; 0:30:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Firesworn

facebook
Google
Donanım Haber

Daha kel amcayı bilmiyorsun istediğim her siteye giriyorum diyorsun...Çok büyük tezat var çok büyük..

sesli güldüm

0

446 Mesaj
24 Kasım 2011; 0:38:58 

quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

+1

devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayicisini kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.

1269 Mesaj
24 Kasım 2011; 0:42:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Firesworn

facebook
Google
Donanım Haber

Kel amca

"Duamdaki gözyaşım kadar edepliydi içime düşen aşkın. Ey benim beşeri aldanışım, ben seni kalbime koyana sevdalıyım"
=Hz. Mevlana=
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » 22 Kasım ve İnternette Sansür
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328