Şimdi Ara

Santrale Olan Uzaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
15.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir yıldan fazla bir süredir, TTNet'in 1-8 mbit arası sınırsız internet tarifesini kullanıyorum. Ama 1 yıldır download yapamıyorum, çünkü download hızım en yüksek 200kb oluyor. Acaba sorun santrale olan uzaklıkta mı diye merak edip IP Adresimi öğrenebileceğim sitelerden hangi santrale bağlı olduğumu öğrenmek istedim ve çok şaşırdım, çünkü santral eve 30 km.'den fazla mesafedeydi. Acaba düşük hızın nedeni santrale olan uzaklık mı? Lütfen ilgilenirmisiniz?

• Sz ölçüm yaptınız, evet, yaptığınız ölçümün cevabı çok sağlıksız bunu bilin. Siz, modeminizin algıladığı değerin ekran görüntüsünü paylaşırsanız, en sağlıklı bilgiyi duymuş olursunuz bizden.
  • işte böyle ?

Santrale Olan Uzaklık
  • neredeyse 3 km falan uzaktasınız bu hızı almanız bile mucize
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigotfather

işte böyle ?

Santrale Olan Uzaklık

Sitenin adını yazarsan sevinirim bende bakmak istiyorum aynı şey bendede var ama iki ay öncesine kadar 8mbite kadar çıkıyordum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ns.xombe

quote:

Orijinalden alıntı: zigotfather

işte böyle ?

Santrale Olan Uzaklık

Sitenin adını yazarsan sevinirim bende bakmak istiyorum aynı şey bendede var ama iki ay öncesine kadar 8mbite kadar çıkıyordum

Bir siteden değil modem arayüzüne girerek bakacaksınız.
  • Tam olarak nerede yaşıyorsunuz? Hattınız en yüksek 200 Kb kotasına mı takılıyor? Yoksa arada çıkıp, düşüyor mu?
  • Bizim evin hemen 100 m aşağısında santral. idman felan kullanmazsam alldebrid gibi siteleri kullanmadığımda 200 mb'lık bir dosyayı 150-200 kb'da indiriyor:) Bendeki sorun ne acaba:( Seninkiyle aynı tarife.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1cihan8 -- 14 Aralık 2011; 19:47:14 >
  • Hayır tamamen Tarifenin mbps'e kadar olması nedeni ile !
  • quote:

Orijinalden alıntı: makedonn

Tam olarak nerede yaşıyorsunuz? Hattınız en yüksek 200 Kb kotasına mı takılıyor? Yoksa arada çıkıp, düşüyor mu?

evet en yüksek 200 Kb görüyorum. Yani 200 Kb'den yukarılara çıkıp inme yok en fazla 200 Kb. Arada 160 Kb'ye kadar iniyor. Sorun acaba ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghn

neredeyse 3 km falan uzaktasınız bu hızı almanız bile mucize

3 km uzkta olduğumu nasıl anladınız? Bu uzaklık neden kaynaklanıyor? Uzaklığı düşürebilir miyim?
  • Santrale uzaklık önemlidir ama Türkiye şartlarında bu durum bahane ediliyor. Smile adsl'e 1Mbit üyelikler olduğu zamanlarda üye olmuştum ve hiç bir zaman 1 Mbit bağlantıyı alamamıştım. Şimdi ttnet ile 8mbit e kadar olan tarifeyi kullanıyorum ve tarifem 8Mbit üst limit olmasına rağmen bana 10Mbit hız geliyor. Müşteri hizmetleri hız düzelmiyorsa ayrılmak istiyorum diye konuşma yapın muhtemelen hemen düzeltirler.
  • Bu arada bu tarifeye ilk geçtiğimde 4Mbit vermişlerdi sonra 2 ayda bir 1 er daha yükselttiler ve son zamanlarda 10Mbit bazen 12Mbit hızda download yapabiliyorum. Müşterihizmetleri ile sorunu halledersiniz umarım.
  • müşteri hizmetlerini emin olun 10'dan fazla aramışımdır ve hiçbirindede sonuç alamadım, adamlar sorduğunuz farklı sorulara bile aynı cevabı veriyorlar, sanki bir yerden okuyorlar. Müşteri hizmetlerini aramayla sorun çözülmüyor. Çözülseydi şu an 200'ü görmezdim. Bir yıl sonra TTNet'ten ayrılıp başka bir kuruma geçerim ama asla verilen hizmet düzelmeden TTNET'e geri dönmem.
  • Ben 2007' de 6 gb kotalı, modem hediyeli, 1 mbps internet bağlattım. 2 sene sonra 4 gb ye düşürdüm. Düşürürken mecburen 8 mbps a geçtim veya geçmek zorunda bırakıldım. Bundan sonra olaylar kopmaya başladı. Bağlantıda kopmalar, değil 2 mbps ile zor bağlanır oldum. Modemin eskimesinden şüphelendim. Yazın yeni modem aldım. Hızı sürekli düşürüp indirdiler. Bayağı bir şikayet ve telefondan sonra geldiler. Apartman girişinde kofradan ölçüm yaptı yetkili. Aşağıya iyi geldiğini, daireye gidene kadar düşme yaşandığını, apartman içi tesisatın yenilenmesi gerektiğini söyledi. Ben de kofradan evime yeni kablo çektim bina dışından. Şu an hız 6 ya yükseldi. Fena değil. Santrale uzağım. Bu kadar iyi olması bile mucize. Bir de aşağıdan direk hat deneyiniz isterseniz.
  • santralle falan alakası yok evin telefont esisatında çok fazla ek var parazit yapıyor. 2 mbitten fazlasını göremeyen ben 3,5 km ötedeki santralden ev hattını yeniledikten sonra 5,5 mbit almaya başladım. bugunlerde 4 mbit civarına düştü ama olsun buna şükür
  • dayımın interneti 8 mbit'e kadar 4 gb kotalı paket. Bugün merak edip hız testi yaptım, ttnet'in kendi sitesinden ve indirme hızının 8,04 mbit olduğunu gördüm. Başka bir arkadaşımda dayımla aynı paketi kullanıyor ve o da 11 mbit'i gördüğünü söyledi ve aylık 30 lira ödemesi gerekirken, bu hızla kotayı aştığı için 60-70 lira ödediğini söyledi.
    Bense 8 mbit sınırsız paketteyim ve indirme hızım 1,70 mbit.
    Yorumu size bırakıyorum...
  • 2 mbps bile alman mucize.
  • TTNet`in 2Mb ve altında hizmet alanlar için bir çalışma yürüttüğünü duymuştum, her ne kadar 8mbite kadar densede satmadığı bir tarifedeki hızı kullandırma ttnet`in ezikliğidir =)
  • şikayetimi ilettim bakalım ne diyecekler

merhaba 5 yılldır 189******* nolu adsl hizmet numaralı abonenizim ve ayrıca 2 yıldır kullandığım
    ikinci bir adsl ve telefon hattım da mevcut.Geçtiğimiz yıl taşınma durumundan dolayı
    Bayrampaşa'ya geçmek zorunda kaldım ve 8 Mbit'e kadar olan tarifemin nakil işlemlerini
    yaptım ancak taşındığım günden bu yana bağlantı hızım 512 kbp'i geçmedi.Taahhüdüm olması
    sebebi ile iptal işlemini de yapamadım.Adil kullanım olayında bile hız 1 Mbit'e düşerken
    ben bu hıza bile ulaşamamaktayım.Bu ay içerisinde taahhüt sürem doluyor ve bağlantı hızımda
    iyileştirme olmadığı taktirde kullandığım 216******* numaralı hattı ve buna bağlı internet
    aboneliğimle birlikte sorun yaşadığım 189******* nolu aboneliğimi iptal ettireceğim.
    Sadece iptal ettirmekle kalmayıp mevcut avukatım aracılığı ile Tüketici hakem heyeti,
    Ticaret mahkemesi vb.kurumlara standardın çok altında bir hizmet almam sebebi ile hukuki
    başvurumu gerçekleştireceğim.Şuan diğer İnternet servis sağlayıcıları ile ilgili araştırma
    içerisindeyim.Eğer bu konuda ciddi ve gerçek anlamda bir çözüm üretme durumunuz olacaksa
    lütfen bana ulaşın ancak ilgili santrale olan uzaklık şeklinde klişe cevap verecekseniz
    lütfen bu şikayetimi silin.Saygılarımla
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.