Şimdi Ara

İnsanlar midye dolmadan nasıl para kazanıyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
8
Favori
27.393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar insanlar o midye dolmalardan nasıl para kazanıyor ? burada 3 tane büyükçe boy 1 tl kimi yerlerde daha ucuz bu midye denizden o kadar fazla çıkıyor mu ? hem bunun içindeki pirinç bide, aslında sormak istediğimde bu değildi hepsini geçtim onunla kim uğraşır o kadar ki bir sürü yüzlerce midye ? Ben midyecilerin köşe başlarında formaliteden durduğunu başka türlü işlerden para kazandıklarını falan düşünüyorum açıkçası. Ama tabi midye forever :D

• quote:

Orijinalden alıntı: aemless

quote:

Orijinalden alıntı: comm

Eğer Hanefi'yseniz midye'nin domuz etinden farkı yoktur yani haramdır diğer mezheplerde helaldir

önce bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederim

hak mezhepler arasında itikatte(inanç) fark olmaz birisi haram dediyse öbüründede haramdır.fark ictihatte(uygulama) olur

Kimin bilgi sahibi olmadığı belli oluyor Ayrıca evde 4 mezheple ilgili kaynak kitapta var.

Mâlikî mezhebi hiçbir deniz hayvanını istisna kılmazken, Hanbelî mezhebi yılan balığını habis saydığı için; Şâfiî mezhebi de kurbağa, yengeç ve timsah gibi hem denizde, hem de karada yaşayabilen hayvanların etinin yenilmesini haram olarak vasıflandırmaktadır.
    Hanefî mezhebine göre ise, balık sûretinde olmayan deniz hayvanlarının etlerini yemek haramdır. Buna göre, daima suda yaşayan, suda barınan hayvanlardan her çeşit balık eti yenebilir. Kalkan balığı, sazan balığı, yunus balığı, yılan balığı bu kabildendir. Fakat, diğer su hayvanları caiz değildir. Midye, istiridye, istakoz ve yengeç gibi hayvanların yenilmesi helâl olarak kabul edilmemektedir, haram sayılmaktadır.3

Bu esaslara göre, midye, istiridye gibi deniz hayvanları Şâfiî, Mâlikî ve Hanbeli mezheplerine göre yenebilirken, Hanefî mezhebine göre yenilmemektedir. Hanefî mezhebinin haram saymasının sebebi, bu çeşit hayvanları gerek görünüş, gerekse yenen kısımları itibariyle hoş olmaması, çirkin ve pis sayılmasıdır.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/4397/midye-yemek-haram-midir.html

• quote:

Orijinalden alıntı: +18

Arkadaşlar insanlar o midye dolmalardan nasıl para kazanıyor ? burada 3 tane büyükçe boy 1 tl kimi yerlerde daha ucuz bu midye denizden o kadar fazla çıkıyor mu ? hem bunun içindeki pirinç bide, aslında sormak istediğimde bu değildi hepsini geçtim onunla kim uğraşır o kadar ki bir sürü yüzlerce midye ? Ben midyecilerin köşe başlarında formaliteden durduğunu başka türlü işlerden para kazandıklarını falan düşünüyorum açıkçası. Ama tabi midye forever :D

http://www.izlesene.com/video/midyeci-ne-kadar-kazanir-sokak-ekonomisi/7072743

midyeciden dinleyin nekadar kazanıyorlar ağzınız açık kalsın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.