Şimdi Ara

Jettaya kavuştuk ::))) (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
0
Favori
11.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapacak demiyelimede yapabilir diyelim olmamis denenmemis birsey icin kesin konusmamak lazim. Sonucta bi onceki jettalarin malZeme kalitesinin daha iyi oldugunu herkez biliyor ve 5 yasini gecenlerde dip diri yollarda. 5 yil bi araba icin ortalama bi sure.
  • 30 bin km'de derileri parlayan arabaya kaliteli demek nasıl bir görmemişliktir ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

jetta'nın iç mekanı direk kötü, golf'e göre zaten kötü, segmentine göre de kötü.

bunun lamı cimi yok.

amma velakin araç hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Mesala hangi araca gore kotu zaten corolla fluance var dogru durust rakibi

Rakiplerinin hepsine gore kotu ic mekani.

Tartisilcak birsey bile degil bence hatta B sinifi araclarda bile jettadan daha iyi kapi kaplamasi olan araclar var.

Fiyatida yuksek gereksiz sekilde ama zaten.herseyi bilerek almissinizdir diye dusunuyorum.Hayirli olsun araciniz.

Diger markalara bu kadar onyargili olmayin derim benimde vw'den dilim yandi cokda tanidigim var vw'den ceken bu vw'yi kotu bir marka yapmadigi gibi sizin varolan onyargilarinizda diger markalari kotu yapmiyor siz oyle saniyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: evolvo
    Tutmayan ne, tam anlayamadım utku?
    Biliyorsun daha yeni astra H sedan aldım, 0 kmden itibaren benim bulup yok ettiğim tam 4 yerinde tıkırtı sorunu var. şu anda 10000kmde 4000kmden beri düz giderken direksiyonu yamuk tutmak gerekiyor,arada CC devreye girmiyor açıp kapatınca düzeliyor, CC ayrıca sabit hız sağlayamıyor dalgalanmalar var. Şimdi 8 yıllık bir bora da var bizde (geçenlerde kaza yapmıştım, arkadaşıma sattığım araç) tıkırtı var araçta ama hala diri ve konforlu bir araç. Benim kısaca söyleyeceğim; 5 yıl sonra cihanın araç benim malzeme kalitesi daha iyi, kaput amortisörlü astramdan daha diri kalacak ve daha az ses yapacak...

Daha önceki pek çok mesajında iç mekan malzeme kalitesine önemsediğin şeklinde bir izlenim oluşmuştu bende ama burada iç mekan malzeme kalitesini direk göz ardı etmişsin. Onu belirtmek istedim.

Astra H başlığında benim de olumsuz yorumlarım vardı zaten sen de biliyorsun ama şimdi tutup da Astra üzerinden örneklemeye gerek yok. Benim de arkadaşımda Astra H var, 30.000 kilometredir kullanıyor ve arabasının bazı yerlerinden çıtırtı sesleri geliyor. Benim en çok dikkatimi çeken ses ise konsoldaki gri kaplamadan gelen ses. Onun haricinde abartılacak bir durumla karşılaşmadım ama senin arabanda daha fazlası olabilir tabii ki bir şey diyemiyorum. Fabrikasyon ürünlerin tamamının montaj kalitesi eşit olmuyor maalesef. En önemli tespitim; Astra H'nin malzeme kalitesi Golf 5'ten, yeni Jetta'dan ve Astra J'den daha iyi ve bu benim için önemlidir.

Daha önce test ettiğim Golf 6 ile ilgili yazdığım yazıda iç mekandan gelen tıkırtı seslerine dikkat çekmiştim, bilmiyorum okudun mu? O araba 5 yaşında değil, 2010 modeldi.

Burada böyle şeyleri anlatmak istemiyorum ama geçen gün yaşadığım bir olayı da anlatayım hadi.

Dış İşleri Bakanlığı'nda yüksek mevkili birinin makam arabası görevini üstlenen Passat B7 1.4 TSI DSG araca binme şansım oldu. Araç 2012 model. Yolda giderken konsoldan gelen çıtırtı sesleri dikkatimi çekti ve eve gelince interneten konuyla ilgili bir kaç yere baktım ve benzer sorunu yaşayan insanlar olduğunu gördüm.

http://www.passatturkiye.com/neyi-nasil-yaparim/1339-gogusteki-ses-problemi-2.html

http://www.vwtr.net/forum/passat/b7-passat-on-torpidodan-gelen-citirti-sesleri-t23139.0.html

Passat ve Golf gibi Volkswagen'in imajını şekillendiren iki kaliteli modelde bile bu sesler geliyorsa Jetta gibi kalitesiz iç mekana sahip bir otomobil için uzun vadede durum hiç parlak gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omerf

quote:

quote:

jetta'nın iç mekanı direk kötü, golf'e göre zaten kötü, segmentine göre de kötü.

bunun lamı cimi yok.

Tartisilcak birsey bile degil bence hatta B sinifi araclarda bile jettadan daha iyi kapi kaplamasi olan araclar var.

Fiyatida yuksek gereksiz sekilde ama zaten.herseyi bilerek almissinizdir diye dusunuyorum.Hayirli olsun araciniz.

Diger markalara bu kadar onyargili olmayin derim benimde vw'den dilim yandi cokda tanidigim var vw'den ceken bu vw'yi kotu bir marka yapmadigi gibi sizin varolan onyargilarinizda diger markalari kotu yapmiyor siz oyle saniyorsunuz.

Polo GTI ile ilgili bir sıkıntı mı yaşadınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

quote:

quote:

bunun lamı cimi yok.

Polo GTI ile ilgili bir sıkıntı mı yaşadınız?

2011 model tüm polo gti'larda kronik yağ yakma sorunu var istisnasız hepsin yurtdışındaki polo gti sahipleride aynı şeyi söylüyor zaten.

1000km'de 1lt civarı yağ yakıyor araç.

İlk başta komple sandık motor gelip değişim yapıyorlardı şimdi ise piston segmanlarına değişim yoluna gidiyorlar diye biliyorum tam haberim yok en son naptıklarına dair.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

cihanair,

araç plakanız 54 dc 1XX şeklindemi, dün bostancı sahil yolunda siyah sunrooflu gördüm, acaba dedim :)

yok hocam değiştiridim plakayı 34 aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

quote:

quote:

güle güle kullan, bazen kalite plastik tıklayarak değil de, 5 yıl sonra kendini gösteriyor...O zaman da kaput amortisörü ile kapı içi kumaşı genelde durumu kurtarmaya pek yetmiyor...

Aynı konudaki daha önceki yorumlarınla bu yorumun birbirini tutmuyor. :)

edit:b7 passatlarda bile daha şimdiden tıkırtı sorunundan bahsedenler var. Passatın kalitesine rağmen böyle sesler geliyorsa, 5 sene sonra Jetta'ların içine iyi bir müzik sistemi döşetmek gerekir.

2000 model passat var kayın pederimde 275,000 kmde arabada tık yok sadece fitillerden araba 120 geçince biraz ses geliyor

10,000 kmde yağını değiştir git

jettayla ilgilide aynı şeyler geçerli birde araba işi beyaz eşya gibi şans işi

Mantığa gel

Ya arkadaşım sen ne mezunusun? Ciddi soruyorum geyik değil.

B5 kasa passatla yeni jettanin ne alakasi var.

B5'in iç mekanı ile yeni jettanin iç mekan kalitesi arasında, Angelina Jolie ile Ayşen Gruda arasındaki kadar fark var.

buradan benim ne mezunu olmamla nasıl bir olay çıktı anlamadım doğrusu

ben burda anlatmak istediğim

beyaz eşya alırsın atıyorum arçelik buzdolabı aynı dolaptan birde başkası alır seninki servisten çıkmaz arza üstüne arza verir öbürü tık demez çalışır

araçta aynı şekilde tamamen şans işi biz çetaş forddan 2 tane ford transit araç aldık aynı araçlar ikiside donannım motor v.s kadar

birisi en az 10 kez serviste gitti birisi sadece bakımdan bakıma

enjektör değişti balata yandı balata değişti v.s v.s

burdan anlatmak istediğim olay tamamen şans olduğu

passat örneğide aynı şekilde
  • quote:

quote:

quote:

bunun lamı cimi yok.

bu sınıfta alınacak EN İYİ DİZEL OTOMATİK ARAÇ

ben 15.000 kmde direksiyon simidi vistes topuzu cam krikosu değişen flaunce EDC araç biliyorum hocam

formda bir kaç arkadaş var vw karşı ön yargılı olan adamlar VW tuaregi bile beğenmiyor ona bile bir kulp buluyor

o arkdaşların artık yorumlarını ciddiye bile almıyorum

C SINIFINDA yeni jettadan daha kaliteli bir araba varsa ben arabamı satıp hemen onu alıcam
  • quote:

ben 15.000 kmde direksiyon simidi vistes topuzu cam krikosu değişen flaunce EDC araç biliyorum hocam

formda bir kaç arkadaş var vw karşı ön yargılı olan adamlar VW tuaregi bile beğenmiyor ona bile bir kulp buluyor

C SINIFINDA yeni jettadan daha kaliteli bir araba varsa ben arabamı satıp hemen onu alıcam

Volvo S40 Jetta'dan kalitesiz mi?

Jetta'nın malzeme ve işçilik kalitesi son kasada ciddi anlamda düştü, bunu kabul ediyor musun bilmiyorum ama gerçek bu.

Ama dersen ki C segmentinde Jetta düşük tüketim ve iyi şanzımanı bünyesinde barındıran ender sedan araçlardan (ikincisi de Füluans, belki başka vardır ama ben bilmiyorum) biri, üstelik ikinci eli de çok iyi, eyvallah. Kimsenin buna itirazı yok zaten.

İlk hayırlı olsun mesajını ben yazmıştım ama bana cevap vermedin. Bence bu konuda herkese laf yetiştirmeyi bırak, başaramazsın, çok yorulursun. Çok sevdiğin bir arabaya sahip olduğunu hepimiz biliyoruz, bu konunun üzerinde durma ve yeni aracının keyfini çıkar. En azından ben olsam öyle yapardım.
  • Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle. Jetta highline trafikte dikkatimi çeken bir araç özellikle profil görüntüsü çelik jantlarıyla arkasından bakakalıyorum. Daha hiç sürücü koltugunda test etme fırsatım olmadı, ama birde sis farı olmayan, jant kapaklı, siyah jettalar yokmu bir andan bütün bakış açımı değiştiriyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Polemik
    Volvo S40 Jetta'dan kalitesiz mi?

Şu aşağıdaki mesajı yazan bir kişinin, senin sorduğun bu soruya cevabı ne olurdu sence?

quote:

valla 2.00 tdı dsg hıngline passatla 3 tane volvo s60 değişmem ben bu kadar net söylüyorum
  • quote:

Şu aşağıdaki mesajı yazan bir kişinin, senin sorduğun bu soruya cevabı ne olurdu sence?

quote:

valla 2.00 tdı dsg hıngline passatla 3 tane volvo s60 değişmem ben bu kadar net söylüyorum

Kaçırmışım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Polemik -- 30 Kasım 2011; 17:11:37 >
  • quote:

quote:

quote:

güle güle kullan, bazen kalite plastik tıklayarak değil de, 5 yıl sonra kendini gösteriyor...O zaman da kaput amortisörü ile kapı içi kumaşı genelde durumu kurtarmaya pek yetmiyor...

edit:b7 passatlarda bile daha şimdiden tıkırtı sorunundan bahsedenler var. Passatın kalitesine rağmen böyle sesler geliyorsa, 5 sene sonra Jetta'ların içine iyi bir müzik sistemi döşetmek gerekir.

2000 model passat var kayın pederimde 275,000 kmde arabada tık yok sadece fitillerden araba 120 geçince biraz ses geliyor

Bir yanlışlık var bu işte.

Babamın 2008 model, kazasız, 50.000 kmdeki E200 nden bile ufak tefek tıkırtı gelirken, 11 yıllık 275.000 km deki bir Passat' dan tıkırtı gelmemesi mümkün değil.

Kaldı ki, şu an kullandığım daha 8000 kmdeki TDI DSG Jetta' dan tıkırtı geliyor, hatta hemen sol tarafımdan baya baya takırtı sesi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toorop

quote:

quote:

quote:

Bir yanlışlık var bu işte.

Babamın 2008 model, kazasız, 50.000 kmdeki E200 nden bile ufak tefek tıkırtı gelirken, 11 yıllık 275.000 km deki bir Passat' dan tıkırtı gelmemesi mümkün değil.

Kaldı ki, şu an kullandığım daha 8000 kmdeki TDI DSG Jetta' dan tıkırtı geliyor, hatta hemen sol tarafımdan baya baya takırtı sesi geliyor.

Babasının hayrına konuşuyor işte...
  • Kendi adıma konuşayım, ben memnunum Jetta'da. Seri, konforlu.

Ama özellikle kapılarda kullanılan sert plastik, kalite hissini düşürüyor. Sadece sert palstik olması da değil, işçilik kusurları da var, plastikte çapaklar var mesela. Şaşırmıştım ilk gördüğümde.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

bunun lamı cimi yok.

quote:

EN İYİ DİZEL OTOMATİK ARAÇ

hocam bu sana göre öle kusra bakma ama ben 2. el jettaya 70 bin lira verecek kadar zengin olmadım ne olursa olsun. EN iyi en iyi diyip duruyorsunda jetta sıradan bi araç bunu kabullenmen lazım senin. En iyi falan değil. He sunu sölersen kabul ederim herkesin aracı kendine göre en iyidir ozaman kabulum. Bende ozaman sana derimki en iyi benzinli otomatik araç civic.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HondAta -- 30 Kasım 2011; 17:15:19 >
  • Hocam hayırlı olsunda açık açık söylesene jetta prim yaptı 1-2 sene kullanayım sonrada en az zararla satıcağım araba bu diye.
    Sanki Lexus falan baktın , hastasısında özel siparişle getirttin.
  • Civic varken, Jetta da neyin nesi
  • cihanair şu ana kadar ki en sağlam karakterli vwperver, adama denmeyen kalmadı hala kontrolünü yitirmiyor, valla helal olsun. emsalleri olsa kedi-ciğerden girip, vw acısından çıkmışlardı.

konuya dönersek;

jetta'nın motoru performans açısından geride, tüketim olarak ortalama.

iç-dış algılanabilir kalitesi son 15 yılda vw'i vw yapan çizgide değil.

ama şu da bir gerçekki bağımsız arka süspansiyonulu, c segmenti, sedan, dizel, otomatik tek araç da jetta.

tabii araba seçerken böyle adrese özel ihale ilamı gibi kriter koymak ,

benzer kmlerde ve donanımda daha ucuza insignia-mondeo alınabilecek bir paraya jetta almayı "ekonomi" için savunmak ne kadar doğru tartışılır ...
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.