Şimdi Ara

iphone 5.0.1 simlock sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
4.937
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar bende iphone 3gs var yurtdısından gelme jailbreek yapılmış turkcelle calışabilir hale getirilmiş versiyon 4 idi. kardeşim müzik almak için bunu sen kalk itunnesee bagla yanlışlıkla 5.01 e güncelle .
    durumum telefon açılıyor fakat etkinleştirilemiyor ne yapmam gerekir.

• ben olsam kardeşimi döverdim. Bilmediği yere neden basıyor ki?
  • bu sorunumu çözseydi inan çoktan bi klaç tokadı yemişti ;)
  • veled işte bende de var bi tane seninkinden
    sorununa gelince 3gs kullanmadığım için bilmiyorum dostum.
  • Konuyla cok alakali degil ama soyle bir sey duydum sizin yazinizi gorunce yazayim dedim. Yurtdisindan getirilen simlock cihazlari turkcelle gidip belli bir ucret karsiliginda turkcell ile calisabilir hale getiriyorlarmis. Nasil oluyor bu? Duydugum arkadasta da 3gs vardi 4 icin oluyor mu aciklik getirirseniz sevinirim
  • Arkadaşlar telefonumu dün carrefour dan pegasus yani gold bilgisayarla bağlantılı bi yerden aldım.iTunes programında versiyonum 4.3.5 gözüküyor 5.0.1 e yükseltmemi söylüyor sizce bende yükseltirsem telefon kitlenir mi ?(Genpa garantili değil)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *Designer* -- 20 Kasım 2011; 13:36:05 >
  • Telefon galiba ipoda dönmüş. Geçmiş olsun.
  • ipod olarak bile kullanamıyorum bir telefoncuyla konustum ios 5.0.1 için sim locker çıktıgında ancak kurtarılabiliyormusuz cihazı öncesinde malesef cekmecemde beklemek zorunda kalacak .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mukan68

ipod olarak bile kullanamıyorum bir telefoncuyla konustum ios 5.0.1 için sim locker çıktıgında ancak kurtarılabiliyormusuz cihazı öncesinde malesef cekmecemde beklemek zorunda kalacak .

Att kart bulursanız. İpod olarak kullanırsınız.
  • nasil yani ipod olarak bile kullanamiyorum? Oyle bir sey yok. Siz aktivasyon ekranini mi gecemiyorsunuz? Redsnow ile jb yapin direk acilir. Ayrica benim soruma cevap?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekoman245

nasil yani ipod olarak bile kullanamiyorum? Oyle bir sey yok. Siz aktivasyon ekranini mi gecemiyorsunuz? Redsnow ile jb yapin direk acilir. Ayrica benim soruma cevap?

Oyle birsey yok hangi operatorden alindiysa o acabilir sadece turkcell kafasina gore acamaz baska operatoru. Turkcell gerekli belgelerle yurtici kullanim kaydini yapabilir ama cihazi unlock olarak kayit ettiremez.
  • Anladim tesekkur ederim
  • quote:

ipod olarak bile kullanamıyorum bir telefoncuyla konustum ios 5.0.1 için sim locker çıktıgında ancak kurtarılabiliyormusuz cihazı öncesinde malesef cekmecemde beklemek zorunda kalacak .

mrh ..arkadasım cihazınızın basebandını 6,15 olarak simlock acabilirsin yada acdırabilrisin
    501 den 4,1 e düşürmek mümkündür ..forumda arama yaparak bu konuaya ulasabilrisin.yada
    esenler-istanbul bölgesine yakın isen dükkanıma ugrarsan yardımıcı olurum.
  • teşekkür ederim sevgiesenler arkadaşım versiyonu düşürmenin mümkün oldugunu bilmiyordum bu iyi oldu hemen araştırıyorum
  • an itibariyele telefonumu teknik servise verdim servisdekilerin telefonu kurtarıp kurtaramıyacakları hakkında endişeli olmaları sinirlerimi bozsada yapacak hiçbirşeyimin olmamamsından iyidir sanırım .
  • Ben de seninle aynı durumu yaşıyorum.
    iOS 5.0.1 yüklü cihazın baseband sürümünü 6.15'e yükseltmeme rağmen ultrasn0w 1.2.4 ile unlock yapmayı başaramadım.
    Bu sorunu yaşayan çok sayıda kullanıcı var. ultrasn0w'un güncellenmesini bekliyorum.
  • malesef teknik servis bu işin üstesinden gelemedi cihazın baseband sürümünü 6.15'e bile alamadı :(
  • Birde kendin dene bence tinyumbrella ile kayitli olan shsh larina bak ve ona gore downgrade et bu islem basarili olursa ipad baseband yaz baseband yazarken jailbreak islemiyle birlikte yapma once basebandi yaz redsn0w ile sonra jailbreak yap
  • quote:

malesef teknik servis bu işin üstesinden gelemedi cihazın baseband sürümünü 6.15'e bile alamadı :(

esenlere yakın iseniz ,birde bize ugrayın derim .....
  • Merhaba,

Cok eksik ve yanlis biolgiler var, toparlayayim.

iTunes dan 5.0.1 e guncellediysen, 04.11.08 olmustur baseband, MUMKUN DEGIL indiremezsin. birak 4.1 e indirmeyi, iOS 5 e bile indiremezsin. (4.1 e indirebilir diyen arkadaslar lutfen yanlis yonlendirmeyin)

04.11.08 baseband ide Turkcell ile MUMKUN degil su an da kullanamzsin. Hicbir bilmeyen telefoncu/vs e goturmene gerek yok. Internetten takip et gelismeleri. EN SON 04.10.01 Gevey ile Turkiye de kullanman mumkun du.

Ozet: Hic telefonunu bir yerlere goturme derim, parani kaptirma. Beklemekten baska caren yok su asamada
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.