tıpı bırakmayı düşünüyorum ama hala karar veremedim
151 Cevap6258 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1] 3      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:11:43 

merabalar,
bu sene akdeniz tıpa girdim. cerrahpaşaya falan da puanım yetiyoken sırf antalyada oturduğumuz için burayı yazdım. mühendislik puanım daha iyi olmasına rağmen en başta sadece tıp düşünüyodum çünkü çevrede doktorlar çok kazanıyor diye bi ton dedikodu dolaşır biliyosunuzdur sizde. ben de bundan etkilenerek tıpa girdim. valla okulu kazndığımdan beri doktor sitelerine giriyorum, tıp öğrencilerinin takıldığı forumları okuyorum. ne yalan söyliyim içim karardı. herkes pişman mutsuz tıpa girdiği için. gittim fakültedeki doktorlarla konuştum gerçekten aslı var mı diye. hakkaten çok az alıyolar o kadar sene okumaya göre. tusu kazaıp asistan doktor olanlar 2500-3500e 4-5 sene çalışıyorlar(ayda 10 nöbet, hoca azarı falan da cabası) uzman oluncada eğer devlette çalışacaklarsa(%95i devlette çalışıyomuş) 4000-5000 falan alıyolarmış. valla 10 sene okumaya ne yalan söyliyim 4000 çok az geldi. benim babam işletme mezunu, bankacı kazandığı para bunun iki katı. keşke iyi okulllarda mühendislik okusaydım demeye başladım yavaş yavaş. hem daha az emek verirdim hem de sosyal bi hayatım olurdu. şimdi birici sınıfta bile kafamı bile kaldıramıyorum sınıfta kalıcam diye. üstelik doktorlar bu iyi günlerimiz ilerde mezun olduğunda daha da kötü olacak falan dediler. daha da tedirgin oldum. bu seneyi okuyup gelecek sene tekrar sınava girip ya boğaziçi ya da bilkent elektrik elektroniğe girmek gibi bi düşüncem var(zor ama umarım olur) sizce yanlış bi düşünce mi? ne dersiniz? fikirlerinizi merak ediyorum

79 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:25:41 

Babam doktor aile hekimi. Uzmanlığı yok ama belkide en çok bu sene doktorluk mesleğinden nefret etti ve kendiside bu kadar talep tıp için iyi değil demişti. Yani ne konuda uzmanlık düşünüyorsun bilmiyorum ama televizyonlarda veya sağda solda söylendiği gibi "aile hekimleri 8 bin lira alıyor !!!!" olayı külliyen yalan

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 0:35:03 

quote:

Orijinalden alıntı: Dothraki

Babam doktor aile hekimi. Uzmanlığı yok ama belkide en çok bu sene doktorluk mesleğinden nefret etti ve kendiside bu kadar talep tıp için iyi değil demişti. Yani ne konuda uzmanlık düşünüyorsun bilmiyorum ama televizyonlarda veya sağda solda söylendiği gibi "aile hekimleri 8 bin lira alıyor !!!!" olayı külliyen yalan

aile hekimleri hakkında pek bi bilgim yok ama genel olarak doktorlar için söylenen 10-20 bin lira para alıyolar sözü yalan onu ilk ağızdan öğrendim diyebilirim. 2 yıllık okul bitiren polis(kesinlikle küçümseme olarak algılanmasın) 2500 lira alırken 6 yıl hakkaten ağır bi eğitim almış bi doktorun da o civar para alması bana pek adil gelmiyor. keşke tercih yapmadn önce bunları araştırsaydım ama olan oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 0:36:29 >

4 Mesaj
20 Kasım 2011; 1:04:53 

geçende ameliyat olcaktım doktorla muhabbet ediyoruz,mezun olarak sınava hazırlanıyorum tıp okumak istiyorum dedim,bana dedigi laf şu 'Deli misin olum sen?' :)

126 Mesaj
20 Kasım 2011; 1:14:32 

oncelikle sunu soylim kusura bakma ya yaptıgın cok aptalca bir şey.o kadar puanı alıp antalya tıpa gitmişsin ne diyim ki daha.ayrıca iyi üniversitelerde bogaziçi itü gibi rahat okuyamazsın tıp kadar zor olur.ama merak da etme paranı kazanırsın.bence cok para kazanmak için insanın önce bi idealinin olması gerekir.senin hiç bir idealin yok sadece para peşindesin.

Matematik-Kimya YGS-LYS özel ders verilir

173 Mesaj
20 Kasım 2011; 1:24:05 

dostum ilk olarak hatayı mesleğe girmeden önce araştırmamakla etmişsin yani keşke bu sene ki araştırmalarını tercih yapmadan önce yapsaydın daha iyi olurdu...

kişisel görüşüm ise asla bırakmamandır, çünkü doktor her zaman mühendisten ağır basmıştır, daha sağlam bir karizması vardır herkesin yapabileceği birşey değildir. + mühendislerin şimdiki durumuna bakarsak gelecekte bu iki meslek arasındaki fark daha da artacaktır...

tamam doktorlar belki de emeklerinin tam karşılığını alamıyorlar ama bir doktorun kendisinden önce ismi 100 metre önde gider

ha bir de memurlar.net e girip mühendislerin durumuna bir bakmanı öneririm...

188 Mesaj
20 Kasım 2011; 2:23:35 

Çok maddi düşünüyorsun bence. Ulan ben o kadar çalışıp didindim niye işletme mezunundan daha az para alıyorum lan enayimiyim diye bir mantık yok kusura bakma. Ona bakarsan bir sürü maden işçisi var, adamlar hepimizden daha çok yoruluyorlar ama kazandıkları para çok az. Olaya pragmatist bakma lütfen. Doktorluk insanın kendisinden çok fazla ödün vermesi gereken bir meslek. Amacın para kazanmak değil insanları sağlığına kavuşturmak olmalı. Maalesef senin mantığınla tıpa giden çok insan var zaten o yüzden hep şikayet ediyorlar

Doktor olunca hak ettiğin parayı alamayacaksın belki ama yine de insanlara yardım etmek onların senin yardımınla sağlıklı olduğunu görmek de çok büyük bir kazanç bence.

Bir de mühendisliğe çok kolay falan demişsin ama öyle düşündüğün kadar değil. Bizim de mezun olduktan sonra yüksek lisansa yurt dışında sağlam bir üniye kabul edilme derdimiz, işe bulma derdimiz gibi şeyler var. Tıpçıların en rahat olduğu yön gidecekleri yolun çoktan belli olması bence. Mühendislikte belirsizlik adamın baya bir canını sıkan bir durum.

Eğer ki diyorsan ben kesinlikle tıp okuyamam, sınıfta kalırım, hayatım kararır falan diye bırak seneye gir sınava bilkente bouna falan git, senin durumunda olup okulunu bırakan tonlarca adam var. Ama önce iyi düşün acaba ileride sevebilirmiyim tıpı diye.

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği

1897 Mesaj
20 Kasım 2011; 5:09:13 

öncelikle para için seçtiysen zaten yanlış seçmişsin

doktorların %1i zenginlere taş çıkartacak kadar kazanır. hepimiz sağda solda bunları duyarız.

geri kalan 99u standartların az üzerinde bir gelir sağlar. bunları da zengin zannederiz. Ama bir hesaplama yapsak ayda 10-15 nöbet ve çalışma saaterine baksak, saat başı az kazanan mesleklerden biri olur.

6 sene okul 4 sene uzmanlık

aynı yatırımı başka hangi bölüme yapsanız daha çok kazanırsınız

ben mühendislerin ağlamasına inanmıyorum. inanmıyorum demeyelim ama bir boğaziçi ödtü itü mezunu yüksek lisans yapmış kendini geliiştirmiş adam her yerde farkını koyar

tıp kazanıcağı puanla boğaziçine yerleşen 6 senede yüksek lisansını yapan bir adam. doktor kadar çalışırsa ondan çok daha fazla kazanır diyorum. Çevremde inanılmaz çok görüyorum

varsa aksini ispatlayan, ben boğaziçi endüstri mezunum. yüksek lisans yaptım günde 10 saatten fazla çalışıyorum 32 saat aralıksız çalıştığım oluyor ama doktor kadar kazanamıyorum diyen, yazdıklarımı silerim.

111 Mesaj
20 Kasım 2011; 10:04:46 

quote:

Orijinalden alıntı: guitarhero111

aile hekimleri hakkında pek bi bilgim yok ama genel olarak doktorlar için söylenen 10-20 bin lira para alıyolar sözü yalan onu ilk ağızdan öğrendim diyebilirim. 2 yıllık okul bitiren polis(kesinlikle küçümseme olarak algılanmasın) 2500 lira alırken 6 yıl hakkaten ağır bi eğitim almış bi doktorun da o civar para alması bana pek adil gelmiyor. keşke tercih yapmadn önce bunları araştırsaydım ama olan oldu.

Allahım düşünceye bak ya.Polis sürekli asker gibi dolanıyor doguda , batıda.Doktor mayınamı basıyor ? polisin işi çok riskli.Doktor en fazla hasta öldürür başka ne yapacak polisin canı ağzında her dakıka öyle dolanıyor.Onlar gece gündüz demeden sokaklarda it kopuk kovalıyor doktor sıcak odasında otururken.

Saçma saçma düşünmeyin lütfen.

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

36 Mesaj
20 Kasım 2011; 10:23:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Rashta

Allahım düşünceye bak ya.Polis sürekli asker gibi dolanıyor doguda , batıda.Doktor mayınamı basıyor ? polisin işi çok riskli.Doktor en fazla hasta öldürür başka ne yapacak polisin canı ağzında her dakıka öyle dolanıyor.Onlar gece gündüz demeden sokaklarda it kopuk kovalıyor doktor sıcak odasında otururken.

Saçma saçma düşünmeyin lütfen.

bak örneğin polisler de güya devlet memurudur ama bayramda millet gezerken yolda onlar cevırme yapar onlara tatıl yoktur sureklı kelle koltukta gezerlerbır kor kursuna bakar sabah hıcbırının eve donme garantısı yoktur her zaman can tehlıkesıyle karsı karsıyalardır

111 Mesaj
20 Kasım 2011; 10:37:53 

quote:

Orijinalden alıntı: alp12ank

bak örneğin polisler de güya devlet memurudur ama bayramda millet gezerken yolda onlar cevırme yapar onlara tatıl yoktur sureklı kelle koltukta gezerlerbır kor kursuna bakar sabah hıcbırının eve donme garantısı yoktur her zaman can tehlıkesıyle karsı karsıyalardır

Yani katılıyorum.Aldıkları parayı çok görmek gerçekten ayıp olur yani.Adamlar ölümün eşiğinde görev yapıyorlar.Bugun varlar yarın yoklar gerçekten kötü bir durum geride ailesi var adamların.Birde dedigin gibi tatilleri bile yok sürekli gece gündüz calısmakla yükümlüler.Okadarda aslınlar yani bence polis için abartı bir para değil.

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

311 Mesaj
20 Kasım 2011; 10:59:29 

quote:

Yani katılıyorum.Aldıkları parayı çok görmek gerçekten ayıp olur yani.Adamlar ölümün eşiğinde görev yapıyorlar.Bugun varlar yarın yoklar gerçekten kötü bir durum geride ailesi var adamların.Birde dedigin gibi tatilleri bile yok sürekli gece gündüz calısmakla yükümlüler.Okadarda aslınlar yani bence polis için abartı bir para değil.

Bayramda doktorlar zaten yatar uyurlar di mi? Ya da hergün ölü hastasını getirip kurtaramayinca 100 kişi gelip doktoru hemsireyi dövenler ne olacak? Komiksiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

4 Mesaj
20 Kasım 2011; 11:12:01 

Helal olsun başbakanıma şu doktorların bütün cakasını aldı valla hem polislerden ne istiyorsunuz, adamların ne tatili var ne bişeyi

"-bir hayalim var…
-merhaba, biz Gerçekle Yüzleştirme Dairesi Hayal Kırma Masası'ndan geliyoruz. O hayali kuramazsınız.
"
Cem Şancı

111 Mesaj
20 Kasım 2011; 11:27:35 

quote:

Orijinalden alıntı: Jestia

Bayramda doktorlar zaten yatar uyurlar di mi? Ya da hergün ölü hastasını getirip kurtaramayinca 100 kişi gelip doktoru hemsireyi dövenler ne olacak? Komiksiniz

İyide arkadaşım biz doktora aldıgı para cok demiyoruz polislere aldıgı parayı çok gören siz değilmsiniz ? biz şimdi doktorlar 4 bin alıyor biraz düşürsünler adaletsizlik var dedikmi ?

Ne alırlarsa alsınlar sözümüz yok.Ama polislere verilen 2.5 bin maaşı cok görüyorsanız o sizin ayıbınız.Gece rahat uyuyorsanız , Askerleriniz polisleriniz sayesindedir.Doktoru , mühendisi , öğretmeni , namusunu , canını , malını polis ve asker korumuyor mu ? Doktorun papucunu dama atmıyoruz ama POLİSLERİMİZİDE GÖRMEZDEN GELMEYİN YANİ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rashta -- 20 Kasım 2011; 11:30:57 >

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

311 Mesaj
20 Kasım 2011; 11:32:33 

quote:

İyide arkadaşım biz doktora aldıgı para cok demiyoruz polislere aldıgı parayı çok gören siz değilmsiniz ? biz şimdi doktorlar 4 bin alıyor biraz düşürsünler adaletsizlik var dedikmi ?

Ne alırlarsa alsınlar sözümüz yok.Ama polislere verilen 2.5 bin maaşı cok görüyorsanız o sizin ayıbınız.Gece rahat uyuyorsanız , Askerleriniz polisleriniz sayesindedir.Doktoru , mühendisi , öğretmeni , namusunu , canını , malını polis ve asker korumuyor mu ? Doktorun papucunu dama atmıyoruz ama POLİSLERİMİZİDE GÖRMEZDEN GELMEYİN YANİ.

Ben polisin aldığı maaş çok demedim, az da demedim hatta maaş konusuna hiç girmedim. Siz maaşları konuşurken polisin yaptıgı işi saydınız ben de doktorun yaptığı işi saydım

111 Mesaj
20 Kasım 2011; 11:35:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Jestia

Ben polisin aldığı maaş çok demedim, az da demedim hatta maaş konusuna hiç girmedim. Siz maaşları konuşurken polisin yaptıgı işi saydınız ben de doktorun yaptığı işi saydım

Ne denir ona yırtık dondan cıkmıs birşey denir.Şimdi onu söylerdimde boşver bu ortamda gitmez.Biz tartışmayı yoktan yaratmadık.Biraz dikkatli okursan Polislerin maaşının cok görülmesinden yola çıkıp yorum yaptık.

Biraz dikkatli okuyup , iyice anlayıp ona göre yorum yaparsan daha iyi olurdu.Heralde anlamışsın ne demek istediğimi arkadaşım.Zaten kimse sana doktorun yaptıgı işi söyle demedi.Doktorun yaptıgı işide biliyoruz , Polisinde , mühendisinde.Bilmesek zaten burda olmazdık.

Neyse.

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

311 Mesaj
20 Kasım 2011; 11:39:07 

quote:

Ne denir ona yırtık dondan cıkmıs birşey denir.Şimdi onu söylerdimde boşver bu ortamda gitmez.Biz tartışmayı yoktan yaratmadık.Biraz dikkatli okursan Polislerin maaşının cok görülmesinden yola çıkıp yorum yaptık.

Biraz dikkatli okuyup , iyice anlayıp ona göre yorum yaparsan daha iyi olurdu.Heralde anlamışsın ne demek istediğimi arkadaşım.Zaten kimse sana doktorun yaptıgı işi söyle demedi.Doktorun yaptıgı işide biliyoruz , Polisinde , mühendisinde.Bilmesek zaten burda olmazdık.

Neyse.

Ok

64 Mesaj
20 Kasım 2011; 12:32:50 

quote:

merabalar,
bu sene akdeniz tıpa girdim.

Tıp okumak isteyen biri için akdeniz tıp nasıldır? Artıları,eksileri nelerdir?

79 Mesaj
20 Kasım 2011; 13:28:47 

quote:

Orijinalden alıntı: _Muktedir_

Helal olsun başbakanıma şu doktorların bütün cakasını aldı valla hem polislerden ne istiyorsunuz, adamların ne tatili var ne bişeyi

Doktorların cakalı olması neden zoruna gidiyor ?

311 Mesaj
20 Kasım 2011; 13:37:58 

quote:

Orijinalden alıntı: Dothraki

Doktorların cakalı olması neden zoruna gidiyor ?

Cekememezlik başka bir şey değil. 3-5 yıl sonra ağlamaya başlayacaklar ne hale getirdiler diye

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 14:30:49 

quote:

Orijinalden alıntı: aykut831

Tıp okumak isteyen biri için akdeniz tıp nasıldır? Artıları,eksileri nelerdir?

devlet tıplar aşağı yukarı aynı diğer üniversitelerde okuayan arkdaşlarımla konuştuğum kadarıyla(hacettepenin yeri ayrı tabi). bazınlarında sistemler farklı ama çok önemli bişey değil bu. akdeniz tıp özellikle organ naklinde dünyaca tanınan bi yer. tıp eğitimi fena değil üst dönemlerle göre. şehir konsunda gelince antalya pek öğrenci şehri değil, biraz pahalı denebilir ama çok değil tek en kötü yanı çok nemli yazları durulmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 14:33:20 >

948 Mesaj
20 Kasım 2011; 14:36:38 

Ailenle konuştun mu? Ben de aynı durumdayım. Dün akşam konuştum yemediğim laf kalmadı ...

https://8tracks.com/kosmosisy

86 Mesaj
20 Kasım 2011; 14:42:06 

Badmintonu bırak.

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 14:44:43 

quote:

Orijinalden alıntı: AnotherPlanet

Ailenle konuştun mu? Ben de aynı durumdayım. Dün akşam konuştum yemediğim laf kalmadı ...

babam benim avukat olmamı istiyodu zaten sayısalcı olunca öyle bi şans kalmadı ne yazıkki yani babamın bişey diyeceğini sanmıyorum ama annemi tahmin etmek zor. arada acaba tıpı bıraksam mı dye şaka mayetli açıyorum konuyu, konuya ısındırmaya çalışıyorum falan ama büyük bi sorun çıkacağını sanmıyorum. sonuçta gitmek isteiğim bölümler(bilkent boğaziçi ee) de hacettepe tıpla yarışan bölümler yani.

1360 Mesaj
20 Kasım 2011; 15:54:27 

Polislere verilen maaşlar kesinlikle fazladır Tek görevleri Eylem yapan memuları,işçileri felan dövmektir. İş Teröristlere geldimi kaçarlar onun dışında üstlerinde üniforma vardır normal bir vatandaşa o üniformanın düğmesini koparmak 6 ay hapisden başlar, ama polise havai fişek veya molotof atana bişey olmaz

Tacize Artık Yeter!, Facebook sayfasını beğenmek için tıklayın bir omuzda siz verin; https://www.facebook.com/pages/Tacize-YETER/249330295265916

64 Mesaj
20 Kasım 2011; 17:20:36 

quote:

devlet tıplar aşağı yukarı aynı diğer üniversitelerde okuayan arkdaşlarımla konuştuğum kadarıyla(hacettepenin yeri ayrı tabi). bazınlarında sistemler farklı ama çok önemli bişey değil bu. akdeniz tıp özellikle organ naklinde dünyaca tanınan bi yer. tıp eğitimi fena değil üst dönemlerle göre. şehir konsunda gelince antalya pek öğrenci şehri değil, biraz pahalı denebilir ama çok değil tek en kötü yanı çok nemli yazları durulmuyor

Fakülteden deniz gözüküyor mu? Büyük ihtimalle denizi görebildiğim bir tıp fakültesini seçeceğim.

417 Mesaj
20 Kasım 2011; 17:58:56 

bu sene tercihlerde arkadaşlardan biri diş hekimliğini kazanmıştı.hatta forumda konu açmıştı gitmesem mi diye.çocuk gitmedi ve çok pişman oldu.hem seninkisi tıp daha garantili bir meslek.hem doktorun adı kendinden önce gider.
Benim abim de doktor üniyi okurken o da senin gibi düşünüyordu zor vazgeçirdik.en azından hayatı güzel.
Bi de olaya zorluk bakımından bakmamak lazım sonuçta her mesleğin zorlukları vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacktox55 -- 20 Kasım 2011; 18:01:24 >

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 18:51:30 

quote:

Orijinalden alıntı: aykut831

Fakülteden deniz gözüküyor mu? Büyük ihtimalle denizi görebildiğim bir tıp fakültesini seçeceğim.

denize yakın sayılır ama pek manzara göremezsin cerrahapaşaya git manzara istiyosan

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 18:59:02 

quote:

Orijinalden alıntı: blacktox55

bu sene tercihlerde arkadaşlardan biri diş hekimliğini kazanmıştı.hatta forumda konu açmıştı gitmesem mi diye.çocuk gitmedi ve çok pişman oldu.hem seninkisi tıp daha garantili bir meslek.hem doktorun adı kendinden önce gider.
Benim abim de doktor üniyi okurken o da senin gibi düşünüyordu zor vazgeçirdik.en azından hayatı güzel.
Bi de olaya zorluk bakımından bakmamak lazım sonuçta her mesleğin zorlukları vardır.

dediğin gibi aslında havası var şu an mesela bi ortamda tıp okuyorum dediğimde millet "oovvv" falan diyo ama ne biliym çevredekiler için de o kadar çile çekmeye değer mi? acilde 5 dk bekletilen hasta bile neden bize bakmıyosun diye çıkışıyor artık doktora, doktora şiddet diye bi sürü haber var gazetelerde. yani milletin saygısı da bi yere kadar. ben boğaziçi mezunu birinin de doktor kadar saygı göreceğini düşünüyorum hem de milletle yüz göz olmuyosun bu da güzel. tus puanlarına baktınız mı bilmem beyin cerrahi, kalp damar cerrahi tusta en düşük bölümler. ve bu bölümler doktorluğun en sonuna kadar yapıldığı bölümler. millet artık hastayla uğraşmak istemedikleri için radyoloji, biyokimya, nükleer tıp yazıyor ve tusta derece yapanlar giriyor bu bölümlere. artık doktorlar da insanların iki yüzlü olduklarını anladı bence.

111 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:20:48 

quote:

dediğin gibi aslında havası var şu an mesela bi ortamda tıp okuyorum dediğimde millet "oovvv" falan diyo ama ne biliym çevredekiler için de o kadar çile çekmeye değer mi? acilde 5 dk bekletilen hasta bile neden bize bakmıyosun diye çıkışıyor artık doktora, doktora şiddet diye bi sürü haber var gazetelerde. yani milletin saygısı da bi yere kadar. ben boğaziçi mezunu birinin de doktor kadar saygı göreceğini düşünüyorum hem de milletle yüz göz olmuyosun bu da güzel. tus puanlarına baktınız mı bilmem beyin cerrahi, kalp damar cerrahi tusta en düşük bölümler. ve bu bölümler doktorluğun en sonuna kadar yapıldığı bölümler. millet artık hastayla uğraşmak istemedikleri için radyoloji, biyokimya, nükleer tıp yazıyor ve tusta derece yapanlar giriyor bu bölümlere. artık doktorlar da insanların iki yüzlü olduklarını anladı bence.

Kardeş boşver çevreyi eğer istiyorsan bu bölümde kal bırakma.İstemiyorsan bırak.Hayat senin hayatın çevre olayı benımde kafamı karıştırır bazen.Benım hayallerim , hedeflerim farklı.Çevreye sağır olmak , kör olmak gerekiyor bazı konularda bence.

Ajda Pekkan Öldi mü ?
Hülya Avşar Kaldı mü ?
Gülben Ergen Aldi mü?
Keremcem Yırtılır...

1 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:26:48 

ya tıp kazanmıssın okuyorsun doktor olacaksın var mı bunun daha ötesi fakat tek derdın az paraysa bırak en azından gercekten doktorluga gonul vermek ısteyenlerın önunu kapatmassın...

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:28:56 

quote:

Orijinalden alıntı: gülücük_

ya tıp kazanmıssın okuyorsun doktor olacaksın var mı bunun daha ötesi fakat tek derdın az paraysa bırak en azından gercekten doktorluga gonul vermek ısteyenlerın önunu kapatmassın...

şu an zaten o kontenjanı dolduruyorum bıraksam da o kontenjan boş kalacak. milletin önünü kapatmakla ne alaka?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 19:29:41 >

1 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:31:00 

emin öl vardır herseyde bi hayır istemiyosan bırak amaii dusun pişman olma senın yerpnde ben olsam mesele asla bırakmam

79 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:40:56 

Sen çevrendekiler için doktor olmuyorsunki. Bak doktorluk zor iş gerçekten eğer severek yaparım diyorsan bırakma ama yapamam diyorsan bırak fazla sene kaybı yaşamadan.

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 19:41:03 

quote:

Orijinalden alıntı: gülücük_

emin öl vardır herseyde bi hayır istemiyosan bırak amaii dusun pişman olma senın yerpnde ben olsam mesele asla bırakmam

ya iyi de ilerde 12bin tıp kontenjanından söz edliyor şu an 9200 kontenjan var. sizce de çok değil mi bu? her sene 12bin yeni doktor mezun olacak yani şu an bile durumları o kadar iyi değilken 6 sene sonra ben mezun olurken nolur çok merak ediyorum açıkçası. tam bi muamma. ilerde o kadar eğitim aldıktan sonra uzman olup 3000liraya çalışmak koyar adama. her ne kadar mesleği sevmek de önemli olsada insan emeğinin karşılığının almak ister. almalı da bence

31 Mesaj
20 Kasım 2011; 20:57:07 

Bi kere uzman doktorlardan en az alan 7 8 bin tl alıyor ve ortalaması 12 13 bin civarı kimse gelip bunun aksini iddia etmesin ailemde ve çevremde bir sürü doktor var. Ayrıca doktorlar uzmanlık yaparken 3.500 lira alıyor ondan " abi 10 sene öğrencisiniz yeaaa" geyikleri öğrencilik olarak doğru olsa da maaş olarak doğru değil. gel gelelim mühendisliğe ben bilkent üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum ama tıp fakültesinde okuyan kaç tane arkadaşım buranın da en az tıp kadar zor olduğunu hatta belki bilkentin mühendisliklerinin daha bile zor olabileceğini söylüyor. bunun nedeni çok ders çalışmaktan ziyade tıpta çalışıcağın şeyi biliyosun 100 lerce sayfada olsa oturup ezberliyebiliyorsun ama mühendislikte böyle bir şansın olmuyor konu 1 saatte tamamen bitse bile birçok zor şey türetilebiliyor. Burda amacım 2 mesleği karşılaştırmak değil kesinlikle mühendislikte tıpta çok iyi mesleklerdir ama öyle mühendis olcam ohh hergün rahatım 2 saat çalışıcam en çok günde geyikleri tamamen hayal ürünüdür. Gel gelelim mühendis maaşlarına iyi bir üniversiteden mezun olursan iyi bir ingilizcen iyi projelerin ve dolu bir özgeçmişin varsa başlıyacağın işler 3 bin lira +-300 tl dir. dediğim gibi ama dolu bir insan olmalısın ama tıpta bunlara kimse bakmaz yurdışı gibi hayallerin yoksa. Mühendis taş çatlasa yönetici olur ve alıcağı maaş 10 000 tl dir ki bunu kaç mühendis alır sen düşün. Ayrıca bilkent boğaziçi ve odtü gibi okullarda gerçekten çok iyi bir ingilizcen olman gerekir bu yüzden ingilizce bilmiyorsan +1 yıl hazırlığa gider. tüm bunları hesapladınmı senin için mühendislik okumak hem maddi hemde sene açısından pek doğru bir karar olmaz bana sorarsan. Ama ders çalışmaktan değilde genel olarak tıptan soğuduysan (hasta yakınları kan hastane vs.) zararın neresinden dönersen kardır sonuç olarak ömrünün sonuna kadar bu işi yapacaksın.

31 Mesaj
20 Kasım 2011; 21:01:40 

ek olarak mühendisliğin güzel yanlarınıda yazmak isterim objektiflik olsun diye. Öncelikle birşey bulursan en basitincen bir site açıp ta tutarsa çok güzel paralar kazanabilirsin ama bunun ihtimalinin yüzde 1 den aşağı olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım. Çalışma şartları iyi bir mühendissen çok iyidir örneğin bir çoık tanıdığım kişi home office tarzı çalışyıor bazı günler işe bile gitmiyor. Uç bir örnek istersen google'ın ofisinin görüntüleri internette mevcut ne kada rahat bir ortam olduğunu görürsün. insanla uğraşmazsın çok. En önemlisine gelince türkiyede yurt dışına kapak atabilcek kadar sağlam mühendislik eğitimi veren okulların sayısı azımsanmıyacak kadar çok (bilkent odtü boğaziçi itü sabancı koç ...) yurt dışında yaşama gibi hayallerin varsa mühendisler bu konuda çok rahattır bunuda bil.

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 21:09:57 

quote:

Orijinalden alıntı: Zervalone

Bi kere uzman doktorlardan en az alan 7 8 bin tl alıyor ve ortalaması 12 13 bin civarı kimse gelip bunun aksini iddia etmesin ailemde ve çevremde bir sürü doktor var. Ayrıca doktorlar uzmanlık yaparken 3.500 lira alıyor ondan " abi 10 sene öğrencisiniz yeaaa" geyikleri öğrencilik olarak doğru olsa da maaş olarak doğru değil. gel gelelim mühendisliğe ben bilkent üniversitesinde bilgisayar mühendisliği okuyorum ama tıp fakültesinde okuyan kaç tane arkadaşım buranın da en az tıp kadar zor olduğunu hatta belki bilkentin mühendisliklerinin daha bile zor olabileceğini söylüyor. bunun nedeni çok ders çalışmaktan ziyade tıpta çalışıcağın şeyi biliyosun 100 lerce sayfada olsa oturup ezberliyebiliyorsun ama mühendislikte böyle bir şansın olmuyor konu 1 saatte tamamen bitse bile birçok zor şey türetilebiliyor. Burda amacım 2 mesleği karşılaştırmak değil kesinlikle mühendislikte tıpta çok iyi mesleklerdir ama öyle mühendis olcam ohh hergün rahatım 2 saat çalışıcam en çok günde geyikleri tamamen hayal ürünüdür. Gel gelelim mühendis maaşlarına iyi bir üniversiteden mezun olursan iyi bir ingilizcen iyi projelerin ve dolu bir özgeçmişin varsa başlıyacağın işler 3 bin lira +-300 tl dir. dediğim gibi ama dolu bir insan olmalısın ama tıpta bunlara kimse bakmaz yurdışı gibi hayallerin yoksa. Mühendis taş çatlasa yönetici olur ve alıcağı maaş 10 000 tl dir ki bunu kaç mühendis alır sen düşün. Ayrıca bilkent boğaziçi ve odtü gibi okullarda gerçekten çok iyi bir ingilizcen olman gerekir bu yüzden ingilizce bilmiyorsan +1 yıl hazırlığa gider. tüm bunları hesapladınmı senin için mühendislik okumak hem maddi hemde sene açısından pek doğru bir karar olmaz bana sorarsan. Ama ders çalışmaktan değilde genel olarak tıptan soğuduysan (hasta yakınları kan hastane vs.) zararın neresinden dönersen kardır sonuç olarak ömrünün sonuna kadar bu işi yapacaksın.

ortalaması 12-13 bin olanlar özelde çalışanlar ve 120bin doktorun sadece 4500ksürü özelde çalışıyor. periferde 3600 alan dahiliyeci, 4500 alan kadın doğumcu biliyorum. en az 7-8 bin değil yani. tusta 21. olan ve şu an nükleer tıp uzmanı olan biri bu ay 5900 aldı. tıpı bitiren üstüne tusta 21. olan bi kişi mühendislikte bu emeği verse 10bin tllerden de fazla kazanır bence. ben de direk tıpın içinde olan biri olark yazıyorum bunları.

31 Mesaj
20 Kasım 2011; 21:19:09 

öncelikle bunlar döner sermaya katılmamış maaşlardır sor bakalım dönerden kaç alıyorlar. ayrıca bence çok uç örnekler veriyorsun bende 700 tl ye çalışan elektronik mühendisi tanıyorum bence kıstas bu değil ortalama rakamlara bakmak lazım. ayrıca sadece maaş olarak düşünmemek lazım bir uzman doktorun nöbeti 300 tl den başlıyor pratisyen ise 80 tl ayrıca yaptığı işten kâr payıda alıyor. Diğer bir nokta ise günlük belli bir hastayı geçtiği zaman döner sermayesinin artması. Bunu da geç ilaç firmalarınının ne paralar ne fırsatlar teklif ettiğini biliyoruz çevremdeki doktorlar kaç kere çok iyi yerlerdeki otellere konferans için gitti ve günlerce kaldı. sen bunlara bakma benm çok yakın bir arkadaşımın silivride dükkanı var örneğin eczacı 5 sene için 500 milyar kiraya anlaşmış. yanında kaç kişi çalışıyor ama sorunca ayı zor getiriyoruz diyor. her meslek kan ağlıyor sözde ama muhabbetim olan kişilerle konuştuğum zaman durumun böyle olmadığını görebiliyorum bir örnek vermek gerekirse lisedeyken okula aşı yapmak için bi pratisyen gelmişti 40 lı yaşlarda sormuştum nasıl meslek diye sayıp sövmüştü. sormazlar mı adama neden uzman olmadın diye. Hem sen bu mesleğin yoğun olduğunu bilerek seçtin. son olarak, beynine bir kez hava değmeye görsün adlı kitaptan gelsin; Kolay olsaydı herkes yapardı...

311 Mesaj
20 Kasım 2011; 21:24:04 

quote:

en az 7-8 bin tl den sonrasını okumadım. babam kardiyoloji uzmanı istanbulun en yeni( yani en çok döner verilen hastahanesi, giderler az olduğudan dolayı) hastahanesinde çalışıyor 7-8 bin tl kazanmıyor... hani her şeyi çok biliyorsunuz ya

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 21:58:26 

quote:

öncelikle bunlar döner sermaya katılmamış maaşlardır sor bakalım dönerden kaç alıyorlar. ayrıca bence çok uç örnekler veriyorsun bende 700 tl ye çalışan elektronik mühendisi tanıyorum bence kıstas bu değil ortalama rakamlara bakmak lazım. ayrıca sadece maaş olarak düşünmemek lazım bir uzman doktorun nöbeti 300 tl den başlıyor pratisyen ise 80 tl ayrıca yaptığı işten kâr payıda alıyor. Diğer bir nokta ise günlük belli bir hastayı geçtiği zaman döner sermayesinin artması. Bunu da geç ilaç firmalarınının ne paralar ne fırsatlar teklif ettiğini biliyoruz çevremdeki doktorlar kaç kere çok iyi yerlerdeki otellere konferans için gitti ve günlerce kaldı. sen bunlara bakma benm çok yakın bir arkadaşımın silivride dükkanı var örneğin eczacı 5 sene için 500 milyar kiraya anlaşmış. yanında kaç kişi çalışıyor ama sorunca ayı zor getiriyoruz diyor. her meslek kan ağlıyor sözde ama muhabbetim olan kişilerle konuştuğum zaman durumun böyle olmadığını görebiliyorum bir örnek vermek gerekirse lisedeyken okula aşı yapmak için bi pratisyen gelmişti 40 lı yaşlarda sormuştum nasıl meslek diye sayıp sövmüştü. sormazlar mı adama neden uzman olmadın diye. Hem sen bu mesleğin yoğun olduğunu bilerek seçtin. son olarak, beynine bir kez hava değmeye görsün adlı kitaptan gelsin; Kolay olsaydı herkes yapardı...

bunlar maaş+döner+nöbet ücreti yani hepsi dahil maaşlar. ortalamanın altında kalan(performasla ilgili bişey bu) bi uzman 3500 falan alır. istediğin doktora sorabilirsin. ben hergün doktorların içindeyim kaldı ki bende bi doktor adayıyım şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 21:59:39 >

1498 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Kavçin
20 Kasım 2011; 22:06:34 

4 bin TL Türkiye koşullarında iyi.

Gibi gözükebilir.Fakat bu meslek doktorluk olduğunda bu meblağa azdır.6 sene oku üstüne TUS,geceleri nöbete kal... Zor iş vesselam.

188 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:09:25 

quote:

bunlar maaş+döner+nöbet ücreti yani hepsi dahil maaşlar. ortalamanın altında kalan(performasla ilgili bişey bu) bi uzman 3500 falan alır. istediğin doktora sorabilirsin. ben hergün doktorların içindeyim kaldı ki bende bi doktor adayıyım şu an.

Dostum senin tıp okumaya niyetin yok. En iyisi gel mühendisliğe sen de rahatla biz de rahatlayalım. Dağ gibi notları ezberlemektense diferansiyel denklemleri çözmekle uğraşmak daha mantıklı ve zevkli.

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:16:19 

quote:

söylediklerinin bazı yerlerine de katılıyorum. herkes şikayetçi mesleğinden evet bi çok kişi tatmin olamıyor bu doğru ama tıpta doktorların tatmin olamamasını asıl sebebi emeklerinin karşılığını alamıyor olmaları ve çok haklılar bence. sen hiç bi anatomi kitabını açıp baktın mı? bunu daha birinci sınıfta elimize tutuşturuyolar ezberle diye. kafam kadar kitap. daha bunun gibi onlarca kitap var. okudun bi şekilde bitti diyelim fakülte. sonra hastası gelecek azarlayacak, başka biri gelecek tokat atacak. var böyleleri. artık tusta derece yapanlar hasta görmedikleri bölümleri: radyoloji, biyokimya, nükleer tıp yazıyor. cerrahiler en düşük puanlı bölümler. beyin cerrahisi, kalp damar cerrahisi, çocuk cerrahisi vb. tusta barajı geçen girebilecek seviyede puanları var. açık konulayım bu kadar emeğe gelip bana 5000tl verseler tatmin olmam. sorun da bu zaten. bu yüzden bırakmak istiyoum.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
20 Kasım 2011; 22:18:23 

Bırak(a)mayacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:18:47 

özel hastanede 90 bin lira alan kardiyolog diye konuşuyolardı bizim arkaşlar geçen gün. evet özelde çok iyi paralar var ama böyle bi adam olmak için zaten uçuk bi adam olmak gerek. bu adam nerde olsa zaten iyi paralar kazanır, doktor olmasına gerek yok yani. özellerdekilerin çoğu da 10bin+ alıyolar biliyorum ama o özeller adamın burnunda da getiriyor o parayı verene kadar. özelde iyi kazanan doktorların ben kişisel hayatları olduğunu düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 22:21:15 >

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:21:19 

quote:

Orijinalden alıntı: :A.N.T:

Bırak(a)mayacaksın.

nedenmiş?

10 Mesaj
20 Kasım 2011; 22:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

4 bin TL Türkiye koşullarında iyi.

Gibi gözükebilir.Fakat bu meslek doktorluk olduğunda bu meblağa azdır.6 sene oku üstüne TUS,geceleri nöbete kal... Zor iş vesselam.

bence 4bin lirayı hangi meslekte 10 sene çalışsan kazanırsın. illa doktor olmaya gerek yok. haksız da oalbilirim tam bilmiyorum ya:/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guitarhero111 -- 20 Kasım 2011; 23:43:08 >

2241 Mesaj
20 Kasım 2011; 23:59:11 

quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

Bence bu iktidar kaldığı sürece doktorluk mesleği çok daha kötüye gidecek yani bu rakamlar bile iyi şimdilik döner sermaye falan kalkarsa çok daha berbatlaşabilir..Keşke iyi araştırsaydın tercih dönemimde cerrahpaşaya yetecek puan aldıysan 538+ bi puanın vardır yani çok güzel mühendisliklere gidilebilir odtü ee vs. bence iyi düşün taşın çok mutsuzsan bırak yeniden hazırlan..

Bence ABD'deki işsizlikte bu iktidar yüzünden. bunlar gelmeden önce o da yoktu

GALATASARAY
LG G2 Kullanıcıları

Fotoğraf: Sony NEX-6 | Zeiss 16-70mm
Bilgisayar:MacBook Pro Retina
Video: Epson TW5910 Projektör
Media: PlayStation 4 | Pioneer BDP-140
Audio: Pioneer LX-85 AVR | Monitor Audio RX Hoparlör

336 Mesaj
21 Kasım 2011; 0:01:57 

iyi bi mühendis olmak için gerçekten mühendis olmayı istemen gerekir ve sen önceden iyi bi müh yerleşecekken tıpa gitmişsin ben derim ki sen zorda olsa bu bölümü oku çünkü deiştirirsen emin ol pişman olursun .

252 Mesaj
21 Kasım 2011; 0:10:40 

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lexuss -- 12 Mart 2012; 22:17:30 >

2049 Mesaj
21 Kasım 2011; 0:10:56 

quote:

söylediklerinin bazı yerlerine de katılıyorum. herkes şikayetçi mesleğinden evet bi çok kişi tatmin olamıyor bu doğru ama tıpta doktorların tatmin olamamasını asıl sebebi emeklerinin karşılığını alamıyor olmaları ve çok haklılar bence. sen hiç bi anatomi kitabını açıp baktın mı? bunu daha birinci sınıfta elimize tutuşturuyolar ezberle diye. kafam kadar kitap. daha bunun gibi onlarca kitap var. okudun bi şekilde bitti diyelim fakülte. sonra hastası gelecek azarlayacak, başka biri gelecek tokat atacak. var böyleleri. artık tusta derece yapanlar hasta görmedikleri bölümleri: radyoloji, biyokimya, nükleer tıp yazıyor. cerrahiler en düşük puanlı bölümler. beyin cerrahisi, kalp damar cerrahisi, çocuk cerrahisi vb. tusta barajı geçen girebilecek seviyede puanları var. açık konulayım bu kadar emeğe gelip bana 5000tl verseler tatmin olmam. sorun da bu zaten. bu yüzden bırakmak istiyoum.

Kardeş bu ülkede ne okursan oku emeğinin karşılığını tam olarak alamazsın.1000-1500 lira aralığında çalışan ne mühendisler var.Düşük maaşa çalıştırmak bir kural olmuş.Aralarında anlaşmışlar gibi belirli miktarlar teklif ediliyor.Tıp okumak zor diyorsun ya doktorun iyi maaş alması sadece sayısının az olmasından.Doktor sayısı fazla olsaydı maaşlar böyle olmazdı o zaman 5000 lira bile hayal olurdu.

155 Mesaj
21 Kasım 2011; 0:19:40 

Off abi nedir bu ya?? Tam tıp okumaya karar veriyorum bunları okudukça kafam karısıyo tekrar...

İTF 2018

Canon Sx150 IS

500px sayfam

DH Konu Dışı Tutkunu

122 Mesaj
21 Kasım 2011; 2:42:56 

öyle bir durumdasinki iki ucuda bklu değnek be kardşim. milletin arayipta bulamadiğini sen birakmak istiyorsun.fakat şôylede bir gercek var gelecegin ne gretireceğini bilmmiyorsun. bu durumda ne yaparsan yap keşke diyebilirsin bnm tavsiyem boğazicini tutturabilirim dersen birak... Allah yardimcin olsun ne diyelim??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hayatının Bir Zamanında Bir Kız Tarafından " Arkadaş Olarak Görülmüş " İnsanlar Topluluğu

10 Mesaj
21 Kasım 2011; 15:56:22 

quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

öyle bir durumdasinki iki ucuda bklu değnek be kardşim. milletin arayipta bulamadiğini sen birakmak istiyorsun.fakat şôylede bir gercek var gelecegin ne gretireceğini bilmmiyorsun. bu durumda ne yaparsan yap keşke diyebilirsin bnm tavsiyem boğazicini tutturabilirim dersen birak... Allah yardimcin olsun ne diyelim??

valla aynen öyle bi durum

34 Mesaj
21 Kasım 2011; 16:06:00 

ilk mesajdan sonrasını okumadım ama şöyle söyleyeyim. ben boğaziçi bilgisayar kayıtlıyım. boğaziçi işletmeye girmek için çalışıyorum şu an.

denize düşen yılana sarılır hesabı sakın ha sakın elektronik düşüneyim deme. hem sosyal hayatın 0 olacak, hem de değmeyecek. bak elektronikte bir arkadaşım vardı geçen sene aynı odadaydık yurtta. adam şu an endüstriye geçti kafası daha rahat. ne kadar elektronik tanıdığım varsa yurtta istisnasız hepsi de yataktan çıkmadan ders çalışan tiplerdi gece gündüz. curve denen bir olay var, herkes inek sen de ineklemek zorundasın yani ortam berbat. ayrıca istatistiklere bakarsan mezunları başka işlere yönelenlerde 1 numaradır elektronik. yazıyorsan boğaziçi endüstri yaz eğer mühendislik olacaksa, alanı da geniş işletmeye de yakın bir bölüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FaRuKuZaM -- 21 Kasım 2011; 16:10:50 >